Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ ότι βλέπω ότι είχα σε Gmail συγχρονισε κανονικά, αυτά που είχα σε outlook δε τα συγχρονισε, τεσπα θα συγχρονιζω πάντα σε Gmail
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ ότι βλέπω ότι είχα σε Gmail συγχρονισε κανονικά, αυτά που είχα σε outlook δε τα συγχρονισε, τεσπα θα συγχρονιζω πάντα σε Gmail
Πηγαινε στο hub . Ρυθμισεις - λογαριασμοι mail - hotmail. Επεξεργασια λογαριασμου, και δες αν αν ειναι ανοιχτος ο συγχρονισμος mail καθως και οι επιλογες για calendar.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ενεργό, απ ότι βλέπω email με email έχει διαφορά ακόμη και στο μενού ρυθμίσεων ,δε πειράζει από εδώ και στο εξής θα συγχρονιζω μόνο με Gmail
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε 10.2.2.932 η εφαρμογή των επαφών , όταν πατάω να ανοίξει, πάει να ανοίξει και μετά ασπρίζει η οθόνη, δίχνει την ενδειξη ότι κάτι φορτώνει και μένει εκεί. Γιατί αυτο;

Θα πρέπει να πάω για Reload;

ΥΓ. Κάποιες φορές λειτουργει κανονικά και κάποιες όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε 10.2.2.932 η εφαρμογή των επαφών , όταν πατάω να ανοίξει, πάει να ανοίξει και μετά ασπρίζει η οθόνη, δίχνει την ενδειξη ότι κάτι φορτώνει και μένει εκεί. Γιατί αυτο;

Θα πρέπει να πάω για Reload;

ΥΓ. Κάποιες φορές λειτουργει κανονικά και κάποιες όχι.

 

Το κάνει πάντα; Δοκίμασε ένα reset αρχικά. Κράτα πατημένα τα πλήκτρα της έντασης μέχρι να γίνει επανεκκίνηση. Αν έχεις το STL100-1 κράτα το πλήκτρο κλειδώματος μεχρι την επανεκκίνηση.

Επίσης η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού είναι η .2977. Δοκίμασε να το συνδέσεις στο λίνκ και να ψάξεις για ενημέρωση.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Το Link δε μου βγαζει ενημερωση.

Δεν το κα΄νει πάντα, αλλά όταν το κάνει στρωνει μόνο με επανεκίνηση

Εχω το STL100-2

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ. Αν είναι πολύ ενοχλητικό, ίσως να σκεφτείς να κάνεις reload os απο το λίνκ. Θα γίνει επαναφορά του τηλεφώνου και θα τα χάσεις όλα, αλλά ίσως φτιάξει.
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζοντας εφαρμογές από αμαζον διαπιστώνω ότι δε λειτουργούν π.χ το office pro (word), earth&moon pro, Merriam-Webster's Third New International Pro και άλλες...υποτίθεται ότι ββ και αμαζον συνεργαζονται αλλά στην πράξη δεν το βλέπω. Οι μισές εφαρμογές λειτουργούν και μάλιστα σέρνονται. Κρίμα.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζοντας εφαρμογές από αμαζον διαπιστώνω ότι δε λειτουργούν π.χ το office pro (word), earth&moon pro, Merriam-Webster's Third New International Pro και άλλες...υποτίθεται ότι ββ και αμαζον συνεργαζονται αλλά στην πράξη δεν το βλέπω. Οι μισές εφαρμογές λειτουργούν και μάλιστα σέρνονται. Κρίμα.
Στο office pro υπαρχει lag οταν γραφεις. Δεν το θεωρω λειτουργικο αλλα βλεουμε στο μελλον. το earth&moon δουλευει, αλλα πρεπει να κανεις lock την περιστροφη οθονης γιατι σου γυρναει συνεχεια την εφαρμογη και μαυριζει η οθονη. To meriam δουλευει και μαλιστα με φωνητικη πληκτρολογιση.

 

Φοραω την 10.3 με android runtime 4.3 που δινει μεγαλυτερη συμβατοτητα. Υπομονη σε ενα μηνα με το upgrade θα ερθει και επισημα το store της amazon στη συσκευη.

 

http://i58.photobucket.com/albums/g273/songless_bird/Mobile%20Uploads/th_IMG_20140926_113004_zpsqv37f1yd.png

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ξεχνατε οτι ειναι και διπυρηνο 1,5γιγα παλιου επεξεργαστη, μην περιμενετε θαυματα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Στο office pro υπαρχει lag οταν γραφεις. Δεν το θεωρω λειτουργικο αλλα βλεουμε στο μελλον. το earth&moon δουλευει, αλλα πρεπει να κανεις lock την περιστροφη οθονης γιατι σου γυρναει συνεχεια την εφαρμογη και μαυριζει η οθονη. To meriam δουλευει και μαλιστα με φωνητικη πληκτρολογιση.

 

Φοραω την 10.3 με android runtime 4.3 που δινει μεγαλυτερη συμβατοτητα. Υπομονη σε ενα μηνα με το upgrade θα ερθει και επισημα το store της amazon στη συσκευη.

 

http://i58.photobucket.com/albums/g273/songless_bird/Mobile%20Uploads/th_IMG_20140926_113004_zpsqv37f1yd.png

 

ισως επειδη φοραω την 10.2 ακομα, υπαρχει αυτη η ασυμβατοτητα. ίδωμεν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια μην ξεχνατε οτι ειναι και διπυρηνο 1,5γιγα παλιου επεξεργαστη, μην περιμενετε θαυματα

 

Δεν ειναι θεμα επεξεργαστη πιστευω. Με πιο παλιο samsung διπηρυνο στο 1ghz οι εφαρμογες δεν κολλουσαν ετσι. Οι εφαρμογές του bbw δεν είναι τυχαιο οτι πηγαινουν σφαιρα. Το θέμα ειναι κατα ποσο μπορουν να τρεχουν ομαλα εφαρμογές αντροιντ στο περιβάλλον του bb. Αυτό πρεπει να το μελετήσουν οι προγραμματιστες. Μεχρι στιγμής δεν είμαι ενθουσιασμένος...και φοβαμαι πως με 10.3 θα δουμε ελαφρώς βελτιωμένη την κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk πώς τα πάει στο Blackberry;

Είναι λειτουργικό ή έχει κολλήματα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ειναι αργο. Αυτο χρησιμοποιω παντως για το Myphone. Περα απο αυτο δεν ειδα να εχει προβλημα σε forum και λειτουργιες. Ισως ενα μηνυμα οτι δεν συνδεθηκε αλλα ανοιγει κανονικα τα Post.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το tapatalk 2 εννοείται από bbworld η το tapatalk από amazon - Google play(snap)

Εγώ από το amazon δουλεύω το tapatalk στο Q10 και μπορώ να πω ότι δουλεύει καλά, χωρίς προβλήματακια (οs 10.3.xx leak)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αργο. Αυτο χρησιμοποιω παντως για το Myphone. Περα απο αυτο δεν ειδα να εχει προβλημα σε forum και λειτουργιες. Ισως ενα μηνυμα οτι δεν συνδεθηκε αλλα ανοιγει κανονικα τα Post.

 

+1 ετσι και σε μενα κατεβασμενο απο amazon os 10.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το tapatalk 2 εννοείται από bbworld η το tapatalk από amazon - Google play(snap)

Εγώ από το amazon δουλεύω το tapatalk στο Q10 και μπορώ να πω ότι δουλεύει καλά, χωρίς προβλήματακια (οs 10.3.xx leak)

Απο snap εγω. Υπαρχει στο bbworld;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Απο snap εγω. Υπαρχει στο bbworld;

Ναι υπάρχει το ξεχασμένο tapatalk 2

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/26199875/

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αργο. Αυτο χρησιμοποιω παντως για το Myphone. Περα απο αυτο δεν ειδα να εχει προβλημα σε forum και λειτουργιες. Ισως ενα μηνυμα οτι δεν συνδεθηκε αλλα ανοιγει κανονικα τα Post.

Αυτό το μήνυμα που βγάζει στο myphone το βγάζει και σε μένα που έχω Android. Είναι θέμα του myphone

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει το ξεχασμένο tapatalk 2

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/26199875/

The requested item does not exist or is not available. Μαλλον το κατεβασανε ή ηταν για bbos7

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

The requested item does not exist or is not available. Μαλλον το κατεβασανε ή ηταν για bbos7

 

Εμένα το βγάζει κανονικά. OS 10.2

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Εμενα δεν μου το βγαζει ουτε στη σελιδα της bb στο pc.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για να κάνουμε κλήση χρησιμοποιώντας φωνητικές εντολές, μπορούμε να περάσουμε σε κάθε επαφή το όνομα-εντολή ή απλά παίρνει ότι μπορεί να διαβάσει από τον κατάλογο; Επειδή οι περισσότερες επαφές μου είναι στα Ελληνικά...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για να κάνουμε κλήση χρησιμοποιώντας φωνητικές εντολές, μπορούμε να περάσουμε σε κάθε επαφή το όνομα-εντολή ή απλά παίρνει ότι μπορεί να διαβάσει από τον κατάλογο; Επειδή οι περισσότερες επαφές μου είναι στα Ελληνικά...
Δεν αναγνωριζει ελληνικα... Εχω βαλει αγγλικο ψευδωνυμο στις επαφες που χρησιμοποιω συχνα και τις βρισκει χωρις να μπερδευεται. Απλα του μιλας αγγλικα, οπως το siri. Πχ ψευδωνυμο μεσα σε επαφη "lucy" . Λες "call Lucy mobile" και μετα σε ρωταει για επιβεβαωση. Λες "yes" ή "cancel". Αν εχεις αλλα νουμερα στην επαφη και δεν πεις mobile θα σε ρωτησει ποιο απο ολα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...