Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με απενεργοποιημενη την συσκευη το ξυπνητηρι λειτουργει η οχι?

Δεν το εχω δοκιμασει, γι αυτο ρωταω.

 

Προφανως Takis σου ηρθε το update μαζι με το προηγουμενο που πηραμε ολοι μας πριν απο δυο εβδομαδες περιπου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με απενεργοποιημενη την συσκευη το ξυπνητηρι λειτουργει η οχι?

Δεν το εχω δοκιμασει, γι αυτο ρωταω.

 

Προφανως Takis σου ηρθε το update μαζι με το προηγουμενο που πηραμε ολοι μας πριν απο δυο εβδομαδες περιπου.

ΟΧΙ. Κανενα και καλα συγχρονο λειτουργικο δεν εχει αυτη τη δυνατοτητα. Μονο τα Nokia το εκαναν αυτο. Σημερα υπαρχει το flight mode για να μην κλεινεις τη συσκευη , αλλα να μην δεχεται και κλησεις/ειδοποιησεις κλπ. Στο BB απλα βαζεις το bedside mode.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Power Tools Update v.4.0.0.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με απενεργοποιημενη την συσκευη το ξυπνητηρι λειτουργει η οχι?

Δεν το εχω δοκιμασει, γι αυτο ρωταω.

Όχι (όπως σε όλα τα smartphones). Υπάρχει η επιλογή bedside mode που κάνει για αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Power Tools Update v.4.0.0.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι (όπως σε όλα τα smartphones). Υπάρχει η επιλογή bedside mode που κάνει για αυτή τη δουλειά.

Ειναι καθαρα θεμα λειτουργικου. Η δυνατοτητα αυτη που την ειχε η Nokia σε ολα τα smartphone της με symbian, maemo, meego το εκαναν. Με wp, δεν... Προφανως δεν ενδιαφερει τους δημιουργους "συγχρονων" λειτουργικων αυτη η δυνατοτα καθως πλεον σπανια ολοι κλεινουμε τα κινητα. Ασχετα αν εγω το εκλεινα για να μην τρωει μπαταρια οταν ειχα ξεχασει τον φορτιστη και ειχα μια γραμμη, αλλα ηθελα ξυπνητηρι για τις 7 το πρωι...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μου έχει απαντήσει κανείς στο προηγούμενό μου μήνυμα ξαναρωτάω, έχετε κι εσείς θέμα με την μπαταρία; Εμένα αμα χρησιμοποιώ ειδικά το Wi-Fi υπερθερμαίνεται και η μπαταρία πέφτει σχετικά γρήγορα.
Οχι κανενα. με νορμαλ χρηση εμένα απο οταν πήρα αυτη την θήκη εφτασε τις 3 μερες με wifi ανοιχτό συνέχεια. ( Η αυτονομια βελτιώθηκε λόγο του οτι έχει καποιο μαγνητη πανω και βαζω το κινητο συνεχεια πανω με αποτέλεσμα η οθονη να σβήνει αμέσως )
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

λεβεντες βιντεοκληση πως κανω εκτος απο τα κινητα bb? γινετε ? (εννοειτε χωρις viber και skype)

 

Φίλε τι ακριβώς εννοείς; Χωρίς κάποια εξειδικευμένη εφαρμογή πως μπορεί να γίνει αυτό;

 

Πάντως το skype αν και η ποιότητα κλήσης/βίντεο κλήσης είναι τέλεια, καταπίνει τη μπαταρία ακόμα και στην αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

ξερω και γω πως? το iphone ειχε επιλογη βιντεοκλησης οταν ηθελα να καλεσω καποιον

 

Το facetime εννοείς; και μπορούσες να κάνεις βιντεοκληση και σε άνθρωπο που δεν είχε iphone?

Link to comment
Share on other sites

sakis δε ξερω φιλε, δε το ειχα δοκιμασει σε αλλα τηλεφωνα εκτος απο αυτο της γυναικας μου που εχει iphone
Link to comment
Share on other sites

sakis δε ξερω φιλε, δε το ειχα δοκιμασει σε αλλα τηλεφωνα εκτος απο αυτο της γυναικας μου που εχει iphone

 

Δεν θα μπορούσες να κάνεις. Επομένως και η ΒΒ σου παρέχει την ίδια δυνατότητα μέσω του ΒΒΜ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσες να κάνεις. Επομένως και η ΒΒ σου παρέχει την ίδια δυνατότητα μέσω του ΒΒΜ

 

αυτους τους περιορισμους να μην ειχε η καθε εταιρια θα ηταν μια χαρα, τεσπα ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

αυτους τους περιορισμους να μην ειχε η καθε εταιρια θα ηταν μια χαρα, τεσπα ευχαριστω.
Δεν υπηρχαν. Το μαρκετινγκ κατάργησε την δυνατοτητα videocall μεσω 3G. Κοστιζε στους παροχους και στην τελικη σε χρεωση σε εμας.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το hard reset με τα πλήκτρα έντασης, διαγραφεί όλα τα δεδομένα; θέλω να δω μήπως δω διαφορά στην μπαταρία, γιατί όταν είμαι με 3g τρώει 1% το διλεπτο!
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Με την υπηρεσία BlackBerry Internet Solution της COSMOTE τι άποψη έχετε? Αξίζει να το βάλω ή δε θα φτάνουν τα 100 mb? Εννοώ καθημερινή χρήση ιντερνετ, μειλ, facebook και γενικα σερφαρισμα...
Link to comment
Share on other sites

Με την υπηρεσία BlackBerry Internet Solution της COSMOTE τι άποψη έχετε? Αξίζει να το βάλω ή δε θα φτάνουν τα 100 mb? Εννοώ καθημερινή χρήση ιντερνετ, μειλ, facebook και γενικα σερφαρισμα...
To Z10 δεν ειναι συμβατο γιατι δεν υποστηριζει συμπιεση δεδομενων. Το BIS ειναι για παλαιοτερες συσκευες οπως το bold.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με την υπηρεσία BlackBerry Internet Solution της COSMOTE τι άποψη έχετε? Αξίζει να το βάλω ή δε θα φτάνουν τα 100 mb? Εννοώ καθημερινή χρήση ιντερνετ, μειλ, facebook και γενικα σερφαρισμα...

 

TO BIS αφορα το λειτουργικο BBOS7 και παλαιοτερα.η cosmote εχει θεμα με το BIS λογω υπερχρεωσεων.σε αλλο thread μελοι αναφερουν αναλυτικα τις εμπειριες τους απο το bis της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το bis αλλα εγω που εχω προγραμμα 1500mb στην κοσμοτε για fb mail viber καταναλωνω γυρω στα 1000
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το bis αλλα εγω που εχω προγραμμα 1500mb στην κοσμοτε για fb mail viber καταναλωνω γυρω στα 1000

 

Πολλά δεν σου καταναλώνει για την χρήσει που λες;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά δεν σου καταναλώνει για την χρήσει που λες;:confused:

 

Φιλε μου και με το iphone το ιδιο μου καταναλωνε. Δεν κανω καποια αλλη χρηση

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν βγάζω φώτο το βράδυ βγαίνουν με κόκκινα μάτια (σαν να παίζω στο σουπερνατουραλ χαχα) ξέρει κανείς καμιά ρύθμιση
Link to comment
Share on other sites

παληκαρια μπορω να εμπιστευτω αυτην την εφαρμογη ? https://appworld.blackberry.com/webstore/content/20108290/?lang=en&countrycode=GR , για καρτες-λογαριασμοι κλπ κλπ, τι προτεινετε εσεις?

edit επισης πως μπορω να μπω στο icloud.com ?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

παληκαρια μπορω να εμπιστευτω αυτην την εφαρμογη ? https://appworld.blackberry.com/webstore/content/20108290/?lang=en&countrycode=GR , για καρτες-λογαριασμοι κλπ κλπ, τι προτεινετε εσεις?

Ανετα. Δεν ειναι εφαρμογη τριτου. Ειναι της ιδια της BB απλα δεν ειναι εγκατεστημενη απο την αρχη στη συσκευη. Με εχει σώσει αρκετες φορες που δεν θυμόμουν καποιους κωδικους. Υπαρχουν και αλλες λυσεις με back up και σε cloud νομιζω, αλλα δεν εμπιστευομαι κατι τετοιο σε ασχετη εταιρεια...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ανετα. Δεν ειναι εφαρμογη τριτου. Ειναι της ιδια της BB απλα δεν ειναι εγκατεστημενη απο την αρχη στη συσκευη. Με εχει σώσει αρκετες φορες που δεν θυμόμουν καποιους κωδικους. Υπαρχουν και αλλες λυσεις με back up και σε cloud νομιζω, αλλα δεν εμπιστευομαι κατι τετοιο σε ασχετη εταιρεια...

 

ωραιος φιλε ευχαριστω, σε αυτην πως κανουμε back up τους κωδικους? επισης icloud.com δε μπορω να μπω απο τον browser, εχουμε λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...