Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Twitter update 10.3.1.219 (speed improvements and bug fixes)

Και whatsapp update.

 

Παντως αυτο που εχω να πω σχετικα με το οτι η "παρεα" μας μεγαλωνει, το θεωρω φυσιολογικο και επακολουθο συναμα.

Απο την μια εχεις ενα android το οποιο εχει μεινει καπως στασιμο και κατα καποιο τροπο βαρετο με την καλη ομως εννοια που σημαινει πως ισως δωσουν οι εταιριες περισσοτερο προσοχη και βαρος σε αλλους τομεις και απο την αλλη ενα ios με τα χιλια δυο κλειδωματα του, τις ιδιοτροπιες του, τα κολληματα της εταιριας να δινει πολυ λιγα σε σχεση με τους αλλους στο κοινο που την ακολουθει πιστα και το τιποτα φυσικα καινουριο σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Το android βεβαια το θεωρω πιο εξελιξιμο και ειναι ενα ομορφο λειτουργικο το οποιο ομως εχει καποιες παιδικες ασθενειες ακομα που ελπιζω καποια στιγμη να γιατρευτουν.

 

Εδω στο bbos 10 ομως, εχουμε επισης ενα πολυ ομορφο, διαφορετικο και εξαισιο λειτουργικο, με ευκολιες που δεν σου προσφερει κανενας αλλος, με καινοτομιες και με ευχρηστια.

Εμενα προσωπικα οι εντυπωσεις μου ειναι οι καλυτερες για οσο καιρο ασχολουμαι μαζι του (πριν ειχα android) και ειναι κατι διαφορετικο προς το καλυτερο.

Το μονο που ευχομαι ειναι να πανε ολα καλα για την blackberry σε βαθος χρονου (οχι απαραιτητα να γυρισει στις παλιες καλες εποχες της και να γινει μια απο τις κορυφαιες εταιριες) και να συνεχιζει να υποστηριζει τις συσκευες τις με νεες αλλαγες και ευκολιες που θα διευκολυνουν ακομα περισσοτερο εμας!

Κακα τα ψεμματα, εμενα σε διαφορα βιντεακια του με επεισε και με εψησε πολυ ασχημα αυτος ο Κινεζακος στο youtube για να προχωρησω στην αγορα bb τηλεφωνου. Ολα οσα ελεγε πως μισουσε στην bb συσκευη του ειρωνικα παντα, με σαρκασμο και με χιουμορ, ηταν ολες οι μικρες και μεγαλες αληθειες που μπορει να γνωρισει καποιος μονο με bb συσκευες!

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση : πειτε μου τροπο να συνχρονισω τα bookmarks του chrome ! (η του mozzilla το ιδιο μου κανει)

 

Δοκίμασε το Fox Sync http://appworld.blackberry.com/webstore/content/21197953

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω επειδή βλέπω περισσότερη κίνηση εδώ , έχω ένα q5 και για να φορτιστεί η μπαταρία χρειάζεται 3 ώρες ισχύει αυτό ή εμένα έχει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω επειδή βλέπω περισσότερη κίνηση εδώ , έχω ένα q5 και για να φορτιστεί η μπαταρία χρειάζεται 3 ώρες ισχύει αυτό ή εμένα έχει πρόβλημα?

 

Μάλλον είναι φυσιολογικό http://www.geeksquad.co.uk/articles/blackberry-q5-review

 

http://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-Torch/How-long-do-I-need-to-charge-it-first-time/td-p/752367

Edited by sakisgi
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος γτ δν μπορω να συγχρονισω τις επαφες κ ημερολογιο μου με το blackberry link?στις επιλογες ειναι κενο δν μου βγαζει τπτ..υπαρχει καποια ρυθμιση στο κινητο που πρεπει να αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος γτ δν μπορω να συγχρονισω τις επαφες κ ημερολογιο μου με το blackberry link?στις επιλογες ειναι κενο δν μου βγαζει τπτ..υπαρχει καποια ρυθμιση στο κινητο που πρεπει να αλλαξω?

 

Εννοείς συγχρονισμό του Ζ10 με το BB Link? Στο Ζ10: Settings ->Blackberry Link ON

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση :

 

το swipe επανω στην οθονη για να κανουμε unlock την συσκευη , τρωει μπαταρια ??? Πως ενεργοποιείτε/απενεργοποιειτε ??? εχω την γνησια θηκη flip cover οπου με το που ανοιγεις το καπακι αυτοματα ξεκλειδώνει οποτε μου ειναι περιτο με το δαχτυλο να ξεκλειδωνω το κινητο .

Ρυθμισεις -> εμφανιση -> επιλογη σαρωση για αφύπνιση βαλε την στο off. Τρωει μπαταρια γιατι περιμενει η οθονη σε αναμονη να δεχτει το swipe για να ενεργοποιηθει. Και εγω με την flip το ειχα απενεργοποιημενο. Με την shell το ενεργοποιησα παλι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! κατι ακομα , το BBM πως το απενεργοποιουμε να μην "τρεχει" , δεν το χρησιμοποιω καθολου , ειναι ωραιο αλλα δεν εχω κανεναν , ολοι στο whatsapp ειναι .
Δεν μπορεις, Ή κλεινεις τις ειδοποιησεις ή τον σβηνεις τελείως. Και εγω απο τους φιλους μου δεν εχω κανεναν, αλλα ειμαι στην ομαδα με ελληνες κατοχους BB για αν μου λυνουν αποριες και επισης βλεπω ειδησεις απο καναλια μου με ενδιαφερουν. Μια φορα πετυχα τον Rosberg να μιλαει στο καναλι της mercedes amg petronas!

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κριμα , ετσι το εκανα , κατι ακομα (ξερω στα επριξα:lol::p:lol:) επειδη ειχες το flip cover , να σε ρωτησω , εγω οταν ανοιγω το flip cover με πεταει κατευθιαν στα εικονιδια με αποτελεσμα να παταω το power 2 φορες (μια να κλεισει και μια να ανοιξει) για να δω την αρχικη οθονη οπου λεει ποσες κλησεις ειχα ποση μπαταρια κα .

 

Πως γινετε να ανοιγω το flip cover και να με πεταει στην αρχικη οθονη και οχι κατευθιαν στα εικονιδια ???

Εννοεις την οθονη αναμονης; Δεν νομιζω να γινεται ... Το Flip ξεκλειδωνει την οθονη, η οθονη αναμονης υποδηλωνει κλειδωμενη συσκευη. Ετσι κι αλλιως αυτες τις πληροφοριες τις βλεπεις ακομη και οταν εχεις τα εικονιδια των εφαρμογων. Κανε swipe up κρατωντας το δάκτυλο σου στην οθονη και θα δεις τα εικονιδια να μικραινουν και αριστερα να σου δειχνει τι εχεις απο ειδοποιησεις και το σημα της μπαταριας γινεται ποσοστο %.

http://i58.photobucket.com/albums/g273/songless_bird/th_IMG_20140523_140415_zps1wqdefc4.png

edit Ετσι πως εχεις το δακτυλο σου πανω στην οθονη, αν το κανεις προς τα δεξια θα σε παει στο HUB. Αυτη η κινηση πανω και δεξια σε παει στο HUB ακομη και αν εισα σε αλλη εφαρμογη.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες εκει που γραφω στο μηνυμα μια λεξη δεν μπορω να επιλεξω το κενο διοτι εκει εμφανιζει μια αλλη λεξη την οποια δε θελω, τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

λεβεντες εκει που γραφω στο μηνυμα μια λεξη δεν μπορω να επιλεξω το κενο διοτι εκει εμφανιζει μια αλλη λεξη την οποια δε θελω, τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση?
Ακριβως πανω απο το space και πανω απο την προτεινόμενη λεξη εμφανιζει την δικη σου λεξη που εγραψες. Κανε την swipe up και θα σου βαλει και space μετα απο αυτην. Μαλιστα με αυτον τον τροπο περναει την δικη σου λεξη στο λεξικο του και την επομενη φορα θα εχει αυτη ως προτεινομενη...

http://i58.photobucket.com/albums/g273/songless_bird/th_IMG_20140523_142810_zpszxpjn7nk.pnghttp://i58.photobucket.com/albums/g273/songless_bird/th_IMG_20140523_142819_zpsf2vb6mqx.pnghttp://i58.photobucket.com/albums/g273/songless_bird/th_IMG_20140523_142842_zpskkistd0q.png

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως πανω απο το space και πανω απο την προτεινόμενη λεξη εμφανιζει την δικη σου λεξη που εγραψες. Κανε την swipe up και θα σου βαλει και space μετα απο αυτην. Μαλιστα με αυτον τον τροπο περναει την δικη σου λεξη στο λεξικο του και την επομενη φορα θα εχει αυτη ως προτεινομενη...

 

ευχαριστω φιλε, καλα πως δε το προσεξα? :lol:, παιδευομαι τοσες μερες :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ άτυχη τελικά... Πήγα σήμερα να παραλάβω το κινητό, μετά από τόση κίνηση στο δρόμο, φθάνω σπίτι με τόση χαρά να το ανοίξω. Απ έξω όλα καλά, ήταν κλειστή η συσκευασία γύρω γύρω με αυτό το διαφανές περιτύλιγμα τελοσπαντων. Το ξετυλίγω και παρατηρώ με έκπληξη πως οι ταινίες ασφαλείας πάνω και κάτω μέρος της συσκευασίας ήταν παραβιασμένες και μάλιστα ήταν απο δυο φορές τοποθετημένες(μια πάνω στην άλλη). Παραξενεύτηκα, στην ουσία το κουτί ήταν ΑΝΟΙΧΤΟ! Ανοίγω το καπάκι του κουτιου παιδιά να δω το κινητό και η ζελατίνα στην οθόνη ήταν όλο φουσκαλιτσες και σκόνη, σαν να το έπιασε κάποιος και εβαλε και ξαναέβαλε την ζελατίνα.. λέω δεν θα τ ανοιξω θα το γυρισω πίσω! μάλιστα αφου το κοιτούσα, παρατήρησα πως είχε ένα χτύπημα κάτω δεξιά γωνία. Κι η ζελατίνα στο καπακι της μπαταριας το ίδιο. Ακομη και η μπαταρία μέσα στο κουτί ήταν ανοιχτή. Το γύρισα αμέσως πίσω και θα το στείλουν Αθήνα στα κεντρικά να μου στείλουν καινούριο λέει... καλά δουλευόμαστε; κοροϊδεύουν τον κόσμο; ευτυχώς το παιδί που ήταν εκεί το είδε με τα μάτια του και το κατάλαβε και με εξυπηρέτησε (και λέω για φαντάσου να με βγάζανε τρελη ότι το έκανα και μόνη μου...)

 

 

Υ.Γ. Συγγνώμη που είμαι εκτός θεματος απλά ήθελα να μοιραστώ αυτο που έζησα, μαζί σας. Καλή συνεχεια.

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

απο που εγινε η αγορα? οταν αγοραζουμε κατι το ανοιγουμε εκεινει την ωρα, ετυχε σε φιλο να μην εχει κινητο μεσα, μη σας φαινετε παραξενο (πριν 3 χρονια) , και ευτυχως με το imei διαπιστωθηκε οτι το κινητο δεν ειχε τοποθετηθει στο κουτι του
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ άτυχη τελικά...

 

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου. Από ποιό κατάστημα το αγόρασες;

Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα έχεις ένα ολοκαίνουργιο για να το χαρείς και να ξεχάσεις αυτή την άσχημη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου. Από ποιό κατάστημα το αγόρασες;

Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα έχεις ένα ολοκαίνουργιο για να το χαρείς και να ξεχάσεις αυτή την άσχημη εμπειρία.

 

Απέφυγα το skroutz γιατί για κάποιο λόγο, σαν διαίσθηση λέω αν γίνει κάτι πρέπει να το στείλω πίσω με Κούριερ η να πάω σε κάποιον εξωτερικό για σέρβις. Κι έτσι το πήρα απο ένα online κατάστημα που διατηρεί υποκαταστήματα σε όλη την Ελλάδα. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα εδώ στο φόρουμ. Γενικα απο εκεί έχω πάρει πολλά και πρώτη φορά μου συναιβει αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο που εγινε η αγορα? οταν αγοραζουμε κατι το ανοιγουμε εκεινει την ωρα, ετυχε σε φιλο να μην εχει κινητο μεσα, μη σας φαινετε παραξενο (πριν 3 χρονια) , και ευτυχως με το imei διαπιστωθηκε οτι το κινητο δεν ειχε τοποθετηθει στο κουτι του

 

Δεν το σκέφτηκα καθόλου να το άνοιγα εκείνη τη στιγμή. Πως είναι δυνατόν να μην είναι το κινητό μέσα;

στην δικια μου περίπτωση, πιστεύω ότι ίσως μου στειλανε (θέλω να πιστεύω καταλαθος κι όχι εσκεμμένα), μεταχειρισμένο..

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Να το πεις το ονομα, γιατι οχι. Αν το περιστατικο ειναι αληθινο δεν ειναι δυσφημιση. Αν ειναι το e-shop και το δικο μου ειχε δυο ζελατινες καλλημενες η μια πανω στην αλλη , αλλα το τηλεφωνο φαινοταν αθικτο. Ουτε μπαταρια και αξεσουαρ ειχαν πειραχτει. Εγω ακριβως το ιδιο ειχα παθει με το Ν900 απο το saturn Θεσσαλονικης. Μου το αλλαξανε επιτοπου χωρις πολλα πολλα. Ηταν ανακατασκευασμενο, με χτυπημα στο πισω καπακι και ζελατινα που βαζουν στο service. Η συσκευασια ομως ηταν κανονικα σφραγισμενη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Να το πεις το ονομα, γιατι οχι. Αν το περιστατικο ειναι αληθινο δεν ειναι δυσφημιση. Αν ειναι το e-shop και το δικο μου ειχε δυο ζελατινες καλλημενες η μια πανω στην αλλη , αλλα το τηλεφωνο φαινοταν αθικτο. Ουτε μπαταρια και αξεσουαρ ειχαν πειραχτει. Εγω ακριβως το ιδιο ειχα παθει με το Ν900 απο το saturn Θεσσαλονικης. Μου το αλλαξανε επιτοπου χωρις πολλα πολλα. Ηταν ανακατασκευασμενο, με χτυπημα στο πισω καπακι και ζελατινα που βαζουν στο service. Η συσκευασια ομως ηταν κανονικα σφραγισμενη.

 

Ναι το e-shop είναι. Το θέμα είναι η συσκευασία ήταν τυλιγμένη κανονικά - καινούρια δηλαδη αλλά η ταινίες ασφαλειας που πρέπει να έχουν όλα τα κουτιά ήταν δυο η μια πάνω στην αλλη και κομμένες - σαν να τις ανοιξε κάποιος με μαχαιράκι.. Αλλα αυτο που με καίει περισσότερο είναι το ίδιο κινητό! ποιος το ανοιξε και γιατι να βγαλει την ζελατίνα και να την ξαναβάλει; και έκανε μπαμ απο μακριά. Όταν είδα και το χτύπημα, πήγα "σφαίρα" πίσω στο υποκατάστημα. Μου έδωσαν και χαρτί για το ότι το στέλνουν πίσω στα κεντρικά με την αιτιολογία πάνω.

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το e-shop είναι. Το θέμα είναι η συσκευασία ήταν τυλιγμένη κανονικά - καινούρια δηλαδη αλλά η ταινίες ασφαλειας που πρέπει να έχουν όλα τα κουτιά ήταν δυο η μια πάνω στην αλλη και κομμένες - σαν να τις ανοιξε κάποιος με μαχαιράκι.. Αλλα αυτο που με καίει περισσότερο είναι το ίδιο κινητό! ποιος το ανοιξε και γιατι να βγαλει την ζελατίνα και να την ξαναβάλει; και έκανε μπαμ απο μακριά. Όταν είδα και το χτύπημα, πήγα "σφαίρα" πίσω στο υποκατάστημα. Μου έδωσαν και χαρτί για το ότι το στέλνουν πίσω στα κεντρικά με την αιτιολογία πάνω.
Ειναι κλασσικη περιπτωση ανακατασκευασμενης συσκευης. Δεν μπορει να το ξερει το eshop εκτος αν αναλαμβανει το ιδιο service BB και το συσκευασε παλι ....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

απο το σκρουτζ μια χαρα καταστηματα υπαρχουν και χωρις να θελω να κανω διαφημιση το birdphone πχ εχει πολυ καλες κριτικες. Οταν πηρα εγω την συσκευη με πηραν τηλ και μου ειπαν οτι εχω doa 7 ημερων και για το σερβις της συσκευης το αναλαμβανουν αυτοι.
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

μια φορα και ενα καιρο ειχα παρει ενα κινητο το οποιο ειχε προβλημα, 4 φορες το εστειλα για επισκευη και δεν εγινε τιποτα, μεχρι που το πεταξα και ησυχασα, απο εκει μονο τσιμπιδακια για την γυναικα μου παιρνω, προτιμω να δωσω κατι παραπανω και να εχω το καφαλι μου ησυχο, τεσπα αν δε παθεις δε θα μαθεις,νομος.
Link to comment
Share on other sites

μια φορα και ενα καιρο ειχα παρει ενα κινητο το οποιο ειχε προβλημα, 4 φορες το εστειλα για επισκευη και δεν εγινε τιποτα, μεχρι που το πεταξα και ησυχασα, απο εκει μονο τσιμπιδακια για την γυναικα μου παιρνω, προτιμω να δωσω κατι παραπανω και να εχω το καφαλι μου ησυχο, τεσπα αν δε παθεις δε θα μαθεις,νομος.

 

Αυτο μπορεις να το παθεις παντου εδω στο Ελλαδα το θεμα ειναι σαν καταναλωτης να ξερεις και τους νομους που σε καλυπτουν. Αν δεν ξερεις δεν ειναι κακο να παρεις ενα τηλ στην προστασια καταναλωτη ;)

Εντελως πληροφοριακα να ξερεις οτι οταν στειλεις μια συσκευη για επισκευη και σου ερθει παλι με ελλατωμα την πηγαινεις πισω και ζητας καινουργια συσκευη.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...