Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι ένα γκρίζο σημείο. Δε νομίζω ότι υπάρχει επίσημος εισαγωγέας- επισκευαστής για BB. Είναι θέμα του κάθε παρόχου. Τώρα αν το πάρεις μόνος σου (όπως είχα κάνει εγώ) από το εξωτερικό ή από εδώ, άγνωστο το που μπορείς να απευθυνθείς !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα κάνοντας swipe down έχει μόνο το wifi. Για να ανοίξω τα data, πρέπει να πάω ρυθμίσεις, κλπ. Κλπ. Είναι χρονοβόρο.

Μου ξεφεύγει κάτι;

 

Αν εννοείς από που και πως μπορείς να ανοιγοκλείνεις τα data, τότε θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το "Docu Shortcut" (είναι δωρεάν από το BBW) και να φτιάξεις όποια shortcut θες ακόμα και για όποια ρύθμιση θες :)

BBZ10 STL100-2 OS: 10.2.1.537
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα, ευχαριστώ. Αλλά θα μπορούσαν να προσέθεταν κι αυτή την επιλογή στο swipe-down μενού...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα, ευχαριστώ. Αλλά θα μπορούσαν να προσέθεταν κι αυτή την επιλογή στο swipe-down μενού...

 

Νομίζω δεν το έβαλαν εσκεμένα. Tα Blacberry=άμεση επικοινωνία, προορίζονταν για στελέχη εταιρείων κτλ....δηλ για bussinesmen. Δεν νομίζω κάποιος απο αυτούς να ήθελε να κλείνει και να ανοίγει τα data του.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

έχει το eshop το ζ10 στα 295

που θα μάθω από που είναι και αν είναι 4g

 

Πρέπει να ειναι το 3G, γιατί πιο κάτω έχει άλλη τιμή για το 4G. Καλύτερα να τους ρωτήσεις.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..Μια ερωτηση για εναν φιλο που ειχε blackberry και με ρωτουσε αν μπορει τωρα κατοχος samsung s4 να εχει μια εφαρμογη οπως ειχε στο blackberry και εγω δεν νοιωθω καθολου.Υπαρχει εφαρμογη για to galaxy ή και για android γενικα,που οταν πατας πανω σε μια επαφη,να σου παρουσιαζει οτι mail,μηνυματα και πληροφορειες υπαρχουν απο αυτη την επαφη? Τι ακριβως ειναι αυτο που εχει το blackberry γιατι δεν ειχα καταλαβει τι εννοουσε..Η αν καποιος δεν ξερει αν υπαρχει κατι παρομοιο στο αντροιντ,να μου πει τι εφαρμογη ειναι αυτη,για να ρωτησω σε αλλο τοπικ...

 

Ευχαριστω

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Απλά πας στην επαφή που σε ενδιαφέρει και μέσα έχει 3 tabs, το τρίτο είναι το activity, εκεί σου δείχνει ότι έχει γίνει σε σχέση με την επαφή αυτή (τηλέφωνηματα, μυνήματα, mails kκλπ)
BBZ10 STL100-2 OS: 10.2.1.537
Link to comment
Share on other sites

με την ''τωρινή'' έκδοση του λογισμικού, τρέχουν κανονικά οι εφαρμογές skype, whatsapp και viber στο z10?

σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω...και πλέον η τιμή του έχει ''πέσει'' πάρα πολύ.

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

με την ''τωρινή'' έκδοση του λογισμικού, τρέχουν κανονικά οι εφαρμογές skype, whatsapp και viber στο z10?

σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω...και πλέον η τιμή του έχει ''πέσει'' πάρα πολύ.

 

Nαι, ναι και ναι με sideloading.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nαι, ναι και ναι με sideloading.

 

 

Αυτο το sideloading ειναι ευκολο να γινει; Εχει βαλει κανεις το Team viewer με αυτον τον τροπο και δουλευει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Nαι, ναι και ναι με sideloading.

 

μόνο με sideloading μπορώ να τις εγκαταστήσω στο κινητό?

ως blackberry εφαρμογές δεν υπάρχουν???

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Viber όχι, τα άλλα δύο κανονικότατα.

σε ευχαριστώ...

λογικά και το viber δεν πρέπει να αργήσει να βγει

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Είπαν δε θα το βγάλουν καθόλου για BB10. Με την android εφαρμογή εκτός των ονομάτων που γινόταν ένας χαμός με την ελληνική κωδικοποίηση τα μηνύματα και το push λειτούργησαν μια χαρά. Κλήσεις δε δοκίμασα

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εκλεισα τις πρώτες 48 ωρες με το Z10 και νιωθω πολύ χαρουμενος για την επιλογή μου .

Το τηλεφωνο ειναι καταπληκτικό . Είναι προσανατολισμένο στην επικοινωνιά και στο να κανεις τα πράγματα απλά και γρήγορα .Η συνεργασία με το Mac μια χαρά ενώ ήδη πέρασα με sideload εφαρμογές απο android . (Εχει κανεις το native app της cosmote - ειναι το μόνο χρησημο που δεν εχω βρει )

 

Η ποιότητα του ηχου και της συνομιλίας σε πολύ καλό επιπεδο

 

Η αναμονή με εχει προβληματίσει αλλά ισως ειναι λόγω της 2-3ης φόρτισης αλλά 24ωρο δεν μου εχει βγάλει ακομα :(

 

Θα επανέλθω με νεοτερα σύντομα

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εκλεισα τις πρώτες 48 ωρες με το Z10 και νιωθω πολύ χαρουμενος για την επιλογή μου .

Το τηλεφωνο ειναι καταπληκτικό . Είναι προσανατολισμένο στην επικοινωνιά και στο να κανεις τα πράγματα απλά και γρήγορα .Η συνεργασία με το Mac μια χαρά ενώ ήδη πέρασα με sideload εφαρμογές απο android . (Εχει κανεις το native app της cosmote - ειναι το μόνο χρησημο που δεν εχω βρει )

 

Η ποιότητα του ηχου και της συνομιλίας σε πολύ καλό επιπεδο

 

Η αναμονή με εχει προβληματίσει αλλά ισως ειναι λόγω της 2-3ης φόρτισης αλλά 24ωρο δεν μου εχει βγάλει ακομα :(

 

Θα επανέλθω με νεοτερα σύντομα

 

Αν έχεις φίλo με android ζήτα του να εγκαταστήσει το apk extractor, κάνε εξαγωγή το apk της εφαρμογής της cosmote και μετά μετετρεψέ το με τη γνωστή διαδικασία. Πάντως εγώ που είχα κάνει το ίδιο με την εφαρμογή του What's Up δε δούλεψε σωστά. Μόνο αυτή όμως, ίσως έχει να κάνει με το ότι ζητάει τα στοιχεία του κινητού και μπλοκάρει το ζήτημα.

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ

φιλε @zerow στις πόσες φορτήσεις εστρωσε η μπαταρία ? επισης φοράει την .424 τη βελτιωση εσύ τη παρατήρησες με την .575 ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γύρω στις 10 φορτίσεις και πάνω άρχισα να βλέπω διαφορά. Βέβαια είχα πολύ νωρίς τη 10.2

Τώρα για διαφορές δε ξέρω γιατί το έχω δώσει κανά διβδόμαδο :p

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα, επεσε στά χέρια μου το συγκεκριμένο κινητό και έχω και εγώ καποιες απορίες. Δεν με αφήνει να κάνω tethering η WiFi hotspot με τη δικαιολογία οτι πρέπει να επικοινώνησε με τον provider.......δεν το έχω αντιμετωπίσει στο παρελθον ξάνα αυτό με αλλη συσκευή .επίσης αν έχει κάποιος apk links για εφαρμογές οπώς αυτή της Cosmote θα μας εσωνε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το μόνιμο πρόβλημα που εχει η cosmote με τα blackberry και δε λενε να το διορθώσουν. Vodafone-wind μπορείς κανονικά.
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος ερχεται απο android ποιες εφαρμογες νομιζετε οτι θα του λειψουν ,δηλαδη τι ειναι αυτο που χρησιμοποιουσατε και δεν υπαρχει στο Bb 10?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνομιλία μου με το εξυπηρετικοτατο τεχνικό τμήμα της Cosmote ενημερώθηκα οτι θα διορθωθεί το bug στο επόμενο επισημο update-
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος ερχεται απο android ποιες εφαρμογες νομιζετε οτι θα του λειψουν ,δηλαδη τι ειναι αυτο που χρησιμοποιουσατε και δεν υπαρχει στο Bb 10?

 

blacklist

Shazam

livescore

chrome

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...