Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτή τη στιγμή το βλέπω στις 284 λίρες. Τι να σου πω. Γενικά το άμαζον έχει πολύ πάνω κάτω στις τιμές. Εδώ και δυο ώρες πάντως το βλέπω στις 284 !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι επιμένω. Δες ακριβώς απο κατω στα new & used.

Στα 271€ πωλειται απ το διο το άμαζον.

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Χμ, όντως έχεις δίκιο, αν και γράφει Usually dispatched within 1 - 4 weeks, οπότε μήπως ξεστόκαραν εντελώς ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έτσι είναι. Χτες που το κοίταξα έγραφε 2 κομμάτια διαθέσιμα και τώρα τίποτα. Όπως και να έχει η τιμή του είναι ασυναγώνιστη.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και είναι όσο ωραίο περίμενα σα συσκευή. Ίσως τελικά έπρεπε να είχα επιλέξει το μαύρο τελικά :P

Ευτυχώς είναι STL-002 και από μεθαύριο θα αρχίσει το σκάλισμα.

 

Πραγματικά υποτιμημένο κινητό από την αγορά.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα θα το δουλέψω καμιά εβδομάδα και μετά θα γράψω τις σκέψεις μου.

Ήδη του έβαλα τη 10.2 γιατί μόνο το θέμα με τον ήχο της κάμερας που δε μπορούσε να κλείσει έστω στο αθόρυβο ήταν πολύ σπαστικό.

 

Σίγουρα ψηφίζω μαύρο για την απολυτη κυρίλα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nαι ( 10 χαρακτήρες).

 

Πως; εγώ μόλις την πέρασα και η εφαρμογή έκλεινε. ξαναπέρασα την official 10.1 και έφτιαξε... και στο crackberry λένε πως πρέπει να ξεκλειδώσεις το runtime για να δουλέψει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κάποια ρύθμιση, απλά μου δουλεύει ! Από το appstore την κατέβασα και λειτουργεί. Καμιά φορά η συσκευή τρώει κολλήματα πάντως και δε λειτουργεί σωστά.

Ίσως να ήταν θέμα ενός ριστάρτ μήπως για τον x y λόγο δεν ήθελε να δουλέψει.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι εν αναμονή να πάρω το Ζ10 (τέλος του μήνα), θα ήθελα να ρωτήσω με ποιόν τρόπο θα μπορέσω να περάσω τις επαφές και τις καταχωρήσεις του ημερολογίου μου από το παλιό (τωρινό) τηλέφωνό μου στο Ζ10. Σημειωτέον τώρα χρησιμοποιώ ένα Samsung XCover 2 (όχι android) και όλες οι επαφές (περίπου 1000) έχουν πολλαπλές πληροφορίες (email, 2-3 τηλεφωνικούς αριθμούς και άλλες σημειώσεις) και είναι αποθηκευμένες στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην SIM.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια !

 

Νίκος

BBZ10 STL100-2 OS: 10.2.1.537
Link to comment
Share on other sites

Πως; εγώ μόλις την πέρασα και η εφαρμογή έκλεινε. ξαναπέρασα την official 10.1 και έφτιαξε... και στο crackberry λένε πως πρέπει να ξεκλειδώσεις το runtime για να δουλέψει..

 

Καλημέρα, όχι, δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τίποτα. Αυτό που αναφέρεις είναι μάλλον για sideload της Android έκδοσης του Skype. εμένα πάντως έπαιξε αμέσως, δεν είχα κανένα πρόβλημα γενικότερα...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι εν αναμονή να πάρω το Ζ10 (τέλος του μήνα), θα ήθελα να ρωτήσω με ποιόν τρόπο θα μπορέσω να περάσω τις επαφές και τις καταχωρήσεις του ημερολογίου μου από το παλιό (τωρινό) τηλέφωνό μου στο Ζ10. Σημειωτέον τώρα χρησιμοποιώ ένα Samsung XCover 2 (όχι android) και όλες οι επαφές (περίπου 1000) έχουν πολλαπλές πληροφορίες (email, 2-3 τηλεφωνικούς αριθμούς και άλλες σημειώσεις) και είναι αποθηκευμένες στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην SIM.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια !

 

Νίκος

 

Καλημέρα, λογικά μέσω gmail αν έχεις sync δεν θα έχεις πρόβλημα. Επίσης μπορείς και μέσω Outlook από pc.

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από διάρκεια μπαταρίας μετά την τελευταία αναβάθμιση πώς πάει; Βγάζει μέρα; Εξακολουθεί να έχει θέμα;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να μιλήσω για το STL100-2. Μετά από 3-4 μέρες από την τελευταία αναβάθμιση η μπαταρία, με μέτρια χρήση, μου βγάζει χαλαρά τη μέρα. Αν αρχίσω και παίζω real racing όμως γονατίζει. Δεν έχω παράπονο πλέον, έχει βελτιωθεί πολύ η κατάσταση.

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

ποια 10,2 leaked προτείνειται να βάλω σε 100-1?

 

Καλησπέρα, μάλλον αυτή (φρέσκια):

 

http://forums.crackberry.com/bb10-leaked-beta-os-f395/berryleaks-presents-10-2-0-1521-stl100-1-yes-you-read-right-846795/

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, διαβασα και τα τελευταια σχολια, κι εχω την εξης απορια για την μπαταρια. επειδη ειχα το 9900, το οποιο εβγαζε πολυ ανετα την μερα, το Ζ10 θα κανει το ιδιο, με data ανοιχτα συνεχεια οπως στο 9900 και αρκετη κινηση δεδομενων λογω email, viber;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, διαβασα και τα τελευταια σχολια, κι εχω την εξης απορια για την μπαταρια. επειδη ειχα το 9900, το οποιο εβγαζε πολυ ανετα την μερα, το Ζ10 θα κανει το ιδιο, με data ανοιχτα συνεχεια οπως στο 9900 και αρκετη κινηση δεδομενων λογω email, viber;

 

Καλημέρα. Άνετα την μέρα δεν την έβγαζε το 9900 σε καμία περίπτωση, οριακά καλύτερα από το Ζ10 ίσως. Αν τώρα αρχίζεις και παίζεις παιχνίδια στο Ζ10 και το σκαλίζεις συνέχεια, δεν θα σου βγάλει ούτε 4 ώρες. Η λύση είναι μία, φορτιστής παντού για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Άνετα την μέρα δεν την έβγαζε το 9900 σε καμία περίπτωση, οριακά καλύτερα από το Ζ10 ίσως. Αν τώρα αρχίζεις και παίζεις παιχνίδια στο Ζ10 και το σκαλίζεις συνέχεια, δεν θα σου βγάλει ούτε 4 ώρες. Η λύση είναι μία, φορτιστής παντού για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

με τη χρηση που εκανα εννοω φιλε μου, sms, email, viber και τηλεφωνα την εβγαζε. τα ιδια κανω τωρα με το nexus 4 και ισα ισα!

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσουν τα δυο πρώτα 24ώρα που η συσκευή σετάρεται μόνη της, νομίζω ότι βγάζει χαλαρά τη μέρα.

Εγώ για whatsapp, mail, που και που κανα web πάω 2η μέρα χαλαρά :)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...