Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλευω την εκδοση 10.1.

Ολα λειτουργουν ρολοι!

Facebook, whatsapp, gmail κτλ κτλ ολα υπαρχουν.

viber απο το BBmarket δεν υπαρχει ακομα.

Του εχω εγκαταστησει πανευκολα αρκετες android εφαρμογες. Δουλευουν αριστα χωρις κοληματα.

Κατεβασα και google maps.

Θα ηθελα λιιιιγο καλυτερη ποιοτικα φωτογραφικη μηχανη (ισως επειδει συνηθησα απο το iphone5 που εχω).

 

και φυσικά χάνεις και εσύ το σήμα???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να είμαι ειλικρινής....δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Δεν είχα ούτε χαμένες κλήσεις αλλά ούτε προβλήματα επικοινωνίας. Μεμονωμένες περιπτώσεις που δεν με άκουγαν τις θεωρώ φυσιολογικές όπως συμβαίνει σε ολους φαντάζομαι
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής....δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Δεν είχα ούτε χαμένες κλήσεις αλλά ούτε προβλήματα επικοινωνίας. Μεμονωμένες περιπτώσεις που δεν με άκουγαν τις θεωρώ φυσιολογικές όπως συμβαίνει σε ολους φαντάζομαι

Σκεφτομουνα να το πάρω και ολο αυτό με έχει προβληματησει.

Σε ποιον πάροχο είσαι?

Edited by KofoE
Link to comment
Share on other sites

και φυσικά χάνεις και εσύ το σήμα???

 

Δεν χάνεις ακριβώς το σήμα... δεν μπορούν να σε καλέσουν καν. Δείχνει ότι είσαι εκτός δικτύου!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η αναβαθμιση δεν διαπιστωσα καμμια διαφορε εκτος του hdr, skype η καμερα δεν εδειξε καμμια σημαντικη διαφορα το μεγαλο προβλημα ειναι η θερμοκρασια ναι οταν ειναι σε 3g ζεσταίνετε υπερβολικα και η μπαταρία πέφτει με γεωμετρικη πρόοδο οντος σε wifi δεν υπαρχει το προβλημα τι να συμβαινει εχουμε προβληματικη συσκευή η κατι αλλο γινεται αρχισε να με αποκαρδιωνη

 

πως σας ήρθε η αναβάθμιση σε 10.? προσπάθησα απο το http://us.blackberry.com/s...erry10-os.html αλλά μου έβγαλε πάλι αυτή που ήδη έχω...10.0.10.99...μήπως πρέπει να έχω βγάλει τη sim?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης προσπαθώντας και με το Link χωρίς SIM και restore device μου έβγαλε πάλι την ίδια (την υπάρχουσα 10.0.10.99 ως αναβάθμιση). Πως μπορώ να κάνω την αναβάθμιση και γιατί για κάποιους είναι τόσο εύκολη υπόθεση αλλά για κάποιους άλλους όχι. Λογικά να κάποια προσέγγιση (μεσω internet explorer ή μέσω LINK) δουλεύει για κάποιους γιατί σε κάποιους άλλους ΔΕΝ δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης προσπαθώντας και με το Link χωρίς SIM και restore device μου έβγαλε πάλι την ίδια (την υπάρχουσα 10.0.10.99 ως αναβάθμιση). Πως μπορώ να κάνω την αναβάθμιση και γιατί για κάποιους είναι τόσο εύκολη υπόθεση αλλά για κάποιους άλλους όχι. Λογικά να κάποια προσέγγιση (μεσω internet explorer ή μέσω LINK) δουλεύει για κάποιους γιατί σε κάποιους άλλους ΔΕΝ δουλεύει;

 

Μπες στο crackberry.com κάνε πάνω δεξιά ένα απλό search στο φόρουμ και γράψε 10.1. Θα σου βγάλει αρκετά θέματα , διάλεξε ένα και κατέβασε το αρχείο με την 10.1 που θα έχει σαν attachmentκαι τρέξτο. Θα κάνει μόνο του τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο crackberry.com κάνε πάνω δεξιά ένα απλό search στο φόρουμ και γράψε 10.1. Θα σου βγάλει αρκετά θέματα , διάλεξε ένα και κατέβασε το αρχείο με την 10.1 που θα έχει σαν attachmentκαι τρέξτο. Θα κάνει μόνο του τη δουλειά.

 

ποια είναι η καλύτερη από τις leaked?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητό και πολύ καλή τιμή στο ίντερνετ...Γιατί δεν περπατάει όμως;;

 

Σκεφτόμουν να το πάρω αλλά τι παίζει με το market και τυχόν hardware/software προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σήμερα παρέλαβα εταιρικό Ζ10 από Vodafone....:)

Με έκπληξη είδα ότι είναι STL-100-1. Από ότι είχα διαβάσει για την Ελλάδα είναι το STL-100-2 και αυτό είχα πάρει και από το internet. Τι διαφορές έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εταιρείες κινητής στην Ελλάδα αποφάσισαν να φέρουν το STL100-1,που είναι το 3G

To STL100-2 είναι το 4G

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ηλίθια κίνηση να φέρουν το απλό μοντέλο, ποιος θα το πάρει όταν με λιγότερα παίρνεις 4G συσκευή και ειδικά την εποχή που μάχη δίνεται για τα 4G δίκτυα...? Το μόνο που καταφέρνουν είναι να χαντακώνουν τα ΒΒ. Μόνο τα iPhone και τα Android ξέρουν να διαφημίζουν... :rocket:

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

εγώ που βρέθηκα με 2 ...ένα STL100-2 αγορασμένο από internet πριν 1 μήνα και ένα STL100-1 σήμερα από VODAFONE (επαγγελματικό) ποιό να κρατήσω;
Link to comment
Share on other sites

εγώ που βρέθηκα με 2 ...ένα STL100-2 αγορασμένο από internet πριν 1 μήνα και ένα STL100-1 σήμερα από VODAFONE (επαγγελματικό) ποιό να κρατήσω;

 

Το STL100-2 φυσικά... Και ζήτα από Vodafone να σου ανοίξουν το 4G. Βέβαια το STL100-1 τι θα το κάνεις, θα το αφήσεις στο ράφι ή θα το γυρίσεις πίσω..? Να το πουλήσεις δεν ξέρω αν μπορείς... Σε κάθε περίπτωση, δεν γνωρίζω πλέον τι δέσιμο υπάρχει με τα BES και το OS10. Θα πρέπει να ελέγξεις και αυτό το θέμα...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει ντόρος τελευταία με τα μοντέλα στην Ελλάδα που φέρνουν. Παραθέτω κείμενο από το GreekBerry. Διαβάστε να δείτε τι ισχύει. Εσύ φίλε ag11406 που έχεις και τα δύο διάβασε το οπωσδήποτε και μετά αποφάσισε.

 

Αν σκέφτεστε να αγοράσετε το Ζ10 από άλλη χώρα, για παράδειγμα την Αγγλία, μιας και είναι πιο φτηνό εκεί, μην αγοράσετε το stl 100-2(4G).

 

Η σωστή επιλογή είναι το 100-1(3G). Και αυτό γιατί τώρα που το Ζ10 είναι επίσημα στη χώρα μας απο όλους τους παρώχους, ανακαλύψαμε ότι όλοι έχουν το 100-1. Τι σημαίνει αυτό για όσους έχουν ήδη το 100-2? Εκτός απο το γεγονός οτι δεν θα έχετε 4G, δεν θα μπορείτε να κάνετε και update OTA.

 

Ο μόνος τρόπος να κάνετε update θα είναι μέσω του BlackBerry.com. Οι πρώτοι που το δοκίμασαν , μας ενημέρωσαν οτι το update σε 10.1 γίνεται κανονικά, αλλά στην πορεία προκύπτουν προβλήματα με τα mail, sync, και εφαρμογές που απαιτούν data.

 

Με όσα μάθαμε μέχρι τώρα απο τους παρώχους , δεν έχει γίνει κάποια πρόβλεψη για αυτό το ενδεχόμενο, και επι της ουσίας η συσκευή(100-2) δεν υποστηρίζεται από τα δίκτυα μέχρι τώρα. Το πιο πιθανό είναι να λειτουργεί κανονικά, αλλά όπως σας προαναφέραμε υπάρχουν ήδη περιπτώσεις που αντιμετωπίζουν προβλήματα.

 

“Χαιρόμαστε” που οι πάρωχοι μας αποδεικνύουν ότι καταλαβαίνουν τι διαφορά ενός χρήστη BlackBerry με έναν χρήστη android, και για αυτό δεν μπήκαν στον κόπο να ασχοληθούν παραπάνω και να φέρουν το 4G μοντέλο. Από την άλλη όμως, η τιμούλα είναι η ίδια με το 4G (vodafone Italia για παράδειγμα…)

 

Και είναι κοροϊδία να επιμένουν ότι η BlackBerry αποφάσισε ποια συσκευή θα τους στείλει! Όπως κοροϊδία είναι όλο αυτό με τις ημερομηνίες διάθεσης του Ζ10 , που ξεκίνησαν απο Μέσα Μαρτίου και τελικά εννοούσαν προχτές!

Link to comment
Share on other sites

εγώ καταλαβαίνω ότι πρέπει να κράτήσω την 100-1 λόγω υποστήριξης και μελλοντικών ΟΤΑ updates. Υπάρχουν άλλοι χρήστες με 100-1 για να μας πουν εμπειρία στην Ελλάδα μέχρι τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά μου φαίνεται γελοίο να υπάρχουν τέτοια προβλήματα (με sync, emails και γενικότερα data). Δηλαδή όποιος ξένος επαγγελματίας και μή, έρχεται στην Ελλάδα για δουλειά ή διακοπές και έχει το STL100-2, θα έχει θέμα..? Μου ακούγεται τραγικό, δεν νομίζω ότι παίζει τέτοιο πράγμα... Και από την στιγμή που πλέον τα BB με OS10 λειτουργούν όπως οποιοδήποτε κινητό (δηλαδή χωρίς BIS) γιατί να συμβαίνει αυτό..? Δεν ξέρω... Ας μας πει κάποιος που έχει θέμα με STL100-2...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote πάντως υποστηρίζει ότι έχει το version 2 (Ισχυρός επεξεργαστής Qualcomm® SnapdragonTM S4). Αλλά COSMOTE είναι αυτή....ποτέ δεν συμπαθούσε τα BB. Απλά μην την πατήσει κανένας..... Edited by apollon18
Link to comment
Share on other sites

Με τις αναβαθμίσεις όμως τι γίνεται ; με το -2 δεν κατάφερα να βάλω τη 10.1 ούτε μέσω Internet Explorer ούτε μέσω link..τελικά τι είναι καλύτερο να κρατήσω...μπορώ να κρατήσω όποιο θέλω από τα 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση -2 (4G) απο αγγλία.

Και περασα την 10.1 μεσω link πανευκολα.

Και emails και αξιοπιστο sync εχω.

Και προβλημα με το σημα δεν μου εχει προκυψει.

Και το χρησιμοποιω για κύριο τηλεφωνο. Με αρκετη χρηση voice και data.

Ελπιζω να μη το γρουσουζεψω τωρα :)

Link to comment
Share on other sites

Με τις αναβαθμίσεις όμως τι γίνεται ; με το -2 δεν κατάφερα να βάλω τη 10.1 ούτε μέσω Internet Explorer ούτε μέσω link..τελικά τι είναι καλύτερο να κρατήσω...μπορώ να κρατήσω όποιο θέλω από τα 2

 

Κράτα το 100-2 και πέρνα τες χειροκίνητα.. είναι πανεύκολο, δεν ξέρω γιατί δεν τα καταφέρνεις.. σου είχα γράψει βήμα βήμα τι να κάνεις, δεν μπορεί κάπου κάνεις λάθος..

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...