Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα και το ios το σεταρεις με το που το αγορασεις. Τωρα το οτι πρεπει να μπεις στο appstore να κατεβασεις καποια προγραμματα δεν ειναι και κατι το τραγικο εφοσον σε οτι συσκευη και να παρεις πρεπει υποχρεωτικα να μπεις στο store της.

 

Περα απο την συνδεση του email τιποτα αλλο δεν ειναι out of the box για μια συσκευη ios . Παρε ενα απλο παραδειγμα την μεταναστευση επαφων, σημειωσεων και ημερολογιων απο αλλη πλατφορμα. Μετα συγκρινε την διαδικασια στο BB10 που δεχεται ακομη και apple ID.

Τι εχει εγκατεστημενο πχ το Ζ10 μολις το ανοιξεις και τι εχει μια ios συσκευη (μην μιλησω για file manager με ενσωματωμενες cloud και zip δυνατοτητες). Μια συσκευη ios θελει προετοιμασια και αρκετες εφαρμογες τριτων για να γινει λειτουργικη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αααααααααααντε ετιτελους :) Καλως ηρθες στην παρεα

 

Καλώς σας βρήκα! :)

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Περα απο την συνδεση του email τιποτα αλλο δεν ειναι out of the box για μια συσκευη ios . Παρε ενα απλο παραδειγμα την μεταναστευση επαφων, σημειωσεων και ημερολογιων απο αλλη πλατφορμα. Μετα συγκρινε την διαδικασια στο BB10 που δεχεται ακομη και apple ID.

Τι εχει εγκατεστημενο πχ το Ζ10 μολις το ανοιξεις και τι εχει μια ios συσκευη (μην μιλησω για file manager με ενσωματωμενες cloud και zip δυνατοτητες). Μια συσκευη ios θελει προετοιμασια και αρκετες εφαρμογες τριτων για να γινει λειτουργικη.

 

Ενταξει αυτο με τις επαφες πραγματι με εξυπηρετησε πολυ αλλα ετσι οπως εχουν γινει τα λειτουργικα σε καθε mail μου υπαρχουν και οι επαφες οποτε σε οτι συσκευη και να παω με ενα συχρονισμο εχω τις επαφες μου. Οπως ειπα και πριν ειναι τι αναγκες εχει ο καθενας πχ file manager κτλ μου ειναι τελειως αχρηστα μιας και δεν το δουλευω ποτε. Και ios που ειχα jp file manager δεν χρειαστικα ποτε.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

οκ αν εχετε το τηλεφωνο για viber-facebook κλπ που και σε αυτο το κομματι παλι υποφερει τοτε τι να πω? θελω να κανω συναλλαγες οπως και εκανα με ολα τα κινητα που ειχα μεχρι τωρα και δε μπορω, δε νοιωθω ασφαλης σ ενα λειτουργικο που θεωρειτε απο τα πιο ασφαλες και αυτο διοτι δεν εχει πχ την εφαρμογη NBG που χρησιμοποιω, μπορω απο snap να την κατεβασω αλλα κανεις δε μου εγγυαται την ασφαλεια, τεσπα ειναι πολλα τ αρνητικα του που για να τα γραψω θα με παρει κανα δυο ωρες , ομως εχει και θετικα οπως και ειπα σε αλλα μου ποστ που δε βρισκεις σε αλλα κινητα, τεσπα προσωπικα για μενα ειναι μισο τηλεφωνο

 

Oσο οπαδος και να ειναι καποιος των blackberry δεν μπορει παρα να συμφωνησει με τον dimitz στο συγκεκριμενο σχολιο περι δυνατοτητων. Τα blackberry OS 10+ πλασαρονται ως smartphones και αν θελουμε να τα κρινουμε ετσι ειναι μισα τηλεφωνα, ειδικα στη τιμη που λανσαριστηκαν. Απλως υπαρχει αρκετη πελατεια που ενδιαφερεται πολυ για αυτο το <<μισο>> που ειναι πραγματικα καλo το OS 10+ και δυστυχως δεν μπορεσε να περασει το μηνυμα ουτε σε αυτους η Blackberry, για αυτο και φυτοζωει

 

Φιλε dimtz εχω μια μικρη διαφωνια για την ασφαλεια. Ισα ισα επειδη πλεον εχουν μηδενικο μεριδιο αγορας δεν αποτελουν και στοχο κακοβουλων επιθεσεων οσο τα IOS, Android, Windows e.t.c. Νομιζω οτι μπορεις να κανεις τραπεζικες συναλλαγες με αρκετα ησυχο το κεφαλι σου, ακομα και σε σχεση με το desktop σου. Μιλαμε για ενα λειτουργικο που απο τη σχεδιαση του ειναι προσανατολισμενο αρκετα στην ασφαλεια

Ειδικα οι εφαρμογες android τρεχουν σε ενα ειδικο και προστατευμενο sandbox το οποιο ειναι ενα ακομα layer ασφαλειας

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αυτο με τις επαφες πραγματι με εξυπηρετησε πολυ αλλα ετσι οπως εχουν γινει τα λειτουργικα σε καθε mail μου υπαρχουν και οι επαφες οποτε σε οτι συσκευη και να παω με ενα συχρονισμο εχω τις επαφες μου. Οπως ειπα και πριν ειναι τι αναγκες εχει ο καθενας πχ file manager κτλ μου ειναι τελειως αχρηστα μιας και δεν το δουλευω ποτε. Και ios που ειχα jp file manager δεν χρειαστικα ποτε.
Αν δεν τις εχεις σε apple ID εχει διαδικασια για να τις μεταφερεις απο το gmail στο Iphone. Επειδη το Ios δεν μπορει να διαχειριστει συγχρονισμο περα απο τις δικες του υπηρεσιες, πρεπει να σωσεις επαφες και ημερολογια σε μορφη αρχειου (cardav) που αναγνωριζει το icould . Απο ενα pc θα ανεβασεις το αρχειο στο icloud και θα δεις αν ανεβασε σωστα τις επαφες (πολλα λαθη πχ σε ημερομηνιες γεννεθλιων) για να τις διορθωσεις και μετα να τις συγχρονισεις στην εφαρμογη επαφων του iphone. Ιστοριες για αγριους.... Σε απλο συγχρονισμο οσες φορες προσπαθησα ελειπαν επαφες. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θέλω να ρωτήσω τους ήδη κατόχους Ζ10 ποια είναι η πρόταση τους, το 3G η το 4G? Το ρωτάω γιατί έχω διαβάσει ότι έχουν διαφορετικό επεξεργαστή..

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θέλω να ρωτήσω τους ήδη κατόχους Ζ10 ποια είναι η πρόταση τους, το 3G η το 4G? Το ρωτάω γιατί έχω διαβάσει ότι έχουν διαφορετικό επεξεργαστή..

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικα.

 

4g απο μενα. Γενικα καποτε ειχαν αναφερθει χαμενες κλησεις με το 100-1

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τις εχεις σε apple ID εχει διαδικασια για να τις μεταφερεις απο το gmail στο Iphone. Επειδη το Ios δεν μπορει να διαχειριστει συγχρονισμο περα απο τις δικες του υπηρεσιες, πρεπει να σωσεις επαφες και ημερολογια σε μορφη αρχειου (cardav) που αναγνωριζει το icould . Απο ενα pc θα ανεβασεις το αρχειο στο icloud και θα δεις αν ανεβασε σωστα τις επαφες (πολλα λαθη πχ σε ημερομηνιες γεννεθλιων) για να τις διορθωσεις και μετα να τις συγχρονισεις στην εφαρμογη επαφων του iphone. Ιστοριες για αγριους.... Σε απλο συγχρονισμο οσες φορες προσπαθησα ελειπαν επαφες.

 

Δε ισχύει αυτό που λες φίλε μου. Συγχρονίζει κανονικά επαφές και ημερολόγιο από Gmail το ios. Υποστηρίζει μια χαρά caldav και cardvav.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dimtz εχω μια μικρη διαφωνια για την ασφαλεια. Ισα ισα επειδη πλεον εχουν μηδενικο μεριδιο αγορας δεν αποτελουν και στοχο κακοβουλων επιθεσεων οσο τα IOS, Android, Windows e.t.c. Νομιζω οτι μπορεις να κανεις τραπεζικες συναλλαγες με αρκετα ησυχο το κεφαλι σου, ακομα και σε σχεση με το desktop σου. Μιλαμε για ενα λειτουργικο που απο τη σχεδιαση του ειναι προσανατολισμενο αρκετα στην ασφαλεια

Ειδικα οι εφαρμογες android τρεχουν σε ενα ειδικο και προστατευμενο sandbox το οποιο ειναι ενα ακομα layer ασφαλειας

 

Ok φιλε , σ ευχαριστω πολυ για την διευκρινηση.

Link to comment
Share on other sites

Δε ισχύει αυτό που λες φίλε μου. Συγχρονίζει κανονικά επαφές και ημερολόγιο από Gmail το ios. Υποστηρίζει μια χαρά caldav και cardvav.

μεταφέρω προσωπική εμπειρία οπότε ξέρω τι ισχύει και τι όχι στο ios.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! :)

 

Επιτέλους! Και τώρα καλή διασκέδαση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* BBM Update 10.3.33.18

 

Πολλά καλούδια, stickers και wallpapers.

Edited by sakisgi
Link to comment
Share on other sites

μεταφέρω προσωπική εμπειρία οπότε ξέρω τι ισχύει και τι όχι στο ios.

 

Και εγω προσωπική εμπειρία μεταφέρω. Έχω το Iphone 5 και επαφές και ημερολόγια στο Gmail μιας και είμαι androidακιας. Μια χαρά συγχρονίζουν όλα!!

 

Στο θέμα μας. Παιδιά στο birdphone έχει λευκό και μάυρο. Ξέρετε αν είναι το 4G ή το απλό;;

Link to comment
Share on other sites

[/color]* BBM Update 10.3.33.18

 

Πολλά καλούδια, stickers και wallpapers.

 

Καλησπέρα! Μια ερώτηση, χθες έκανα update κι έκδοση λογισμικού λέει 10.2.1.2102 (με STL100-02 vodafone cu). Είμαι πολύ πίσω; Εννοώ πρέπει να ψάξω κι άλλες ενημερώσεις;

Δεύτερη μέρα χρήσης, καλύτερα θα έλεγα. Χθες είχα χαθεί λιγάκι με μηνύματα κλπ αλλά τώρα είμαι εντάξει.

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

οσοι δουλεουουν power tools. οταν ερθουν δυο διαφορετικες ειδοποιησεις πχ facebook και εμαιλ τι γινεται με τα leds? εχω βαλει μπλε, μοβ και μολις σκανε μαζι απλα βγαζει ενα χρωμα (λευκο νομιζω). γενικα καποιος που να ξερει το app να δωσει κανενα tip για το led?! ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω προσωπική εμπειρία μεταφέρω. Έχω το Iphone 5 και επαφές και ημερολόγια στο Gmail μιας και είμαι androidακιας. Μια χαρά συγχρονίζουν όλα!!

 

Στο θέμα μας. Παιδιά στο birdphone έχει λευκό και μάυρο. Ξέρετε αν είναι το 4G ή το απλό;;

 

Να τους παρεις τηλ ειναι πολυ εξυπηρετικοι

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Να τους παρεις τηλ ειναι πολυ εξυπηρετικοι

 

Συμφωνώ! Επειδή τους είχα ρωτήσει κάποια στιγμή που δεν είχαν απόθεμα, μου είχαν πει ότι εξαρτάται από την παρτίδα που θα φέρουν, δεν έχουν πάντα το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται συνεργασία της BlackBerry με την Amazon!! Η Amazon θα προσφέρει στην BlackBerry το κατάστημα με τις εφαρμογές, τις ταινίες, τα βιβλία κτλ... Στην επόμενη έκδοση του λειτουργικού (10.3) το Amazon Store θα είναι προεγκατεστημένο ;) Πολύ καλή κίνηση. Και απ' ότι ακούω στις τελευταίες εκδόσεις της 10.3, οι android εφαρμογές τρέχουν σαν native.:D

 

http://forums.crackberry.com/news-rumors-f40/blackberry-announce-deal-amazon-gain-access-appstore-939432/#post10486356

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται συνεργασία της BlackBerry με την Amazon!! Η Amazon θα προσφέρει στην BlackBerry το κατάστημα με τις εφαρμογές, τις ταινίες, τα βιβλία κτλ... Στην επόμενη έκδοση του λειτουργικού (10.3) το Amazon Store θα είναι προεγκατεστημένο ;) Πολύ καλή κίνηση. Και απ' ότι ακούω στις τελευταίες εκδόσεις της 10.3, οι android εφαρμογές τρέχουν σαν native.:D

 

http://forums.crackberry.com/news-rumors-f40/blackberry-announce-deal-amazon-gain-access-appstore-939432/#post10486356

 

καλο αυτο! ενα πραγμα που μου εχει λειψει απο το iphone ειναι η ευκολια να βρισκω και να κατεβαζω βιβλια. ελπιζω τωρα να γινεται αμεσα μεσω amazon

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει τη νέα αναβάθμιση το Z10;

αν μιλάς για την 10.3 ναι. μετά το καλοκαίρι αφού παρουσιαστεί πρώτα νέα συσκευή με αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Νέα συσκευή; Δεν έχω διαβάσει κάτι κάπου. Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες;

http://crackberry.com/blackberry-windermere-leaked-images-and-specs-turn-online

μια ναυαρχίδα με qwerty. αφού βγει με το νέο λειτουργικό θα ακολουθήσει το update και στις άλλες. όπως πχ γίνεται με τα iphone.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Νέα συσκευή; Δεν έχω διαβάσει κάτι κάπου. Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες;

 

 

ηδη εχει κυκλοφορησει το z3 στην ινδονησια και στις 25/06 κυκλοφορει στην ινδια.εχει επιβεβαιωθει το blackberry classic ή Q20 και το Q30 ή windermere.επισης σε μια εκδηλωαση στο λονδινο αυτη την βδομαδα παρουσιαστηκε σε δημοσιογραφους μια all touch συσκευη(χωρις παραπανω λεπτομερειες δυστυχως) και μαλλον θα ειναι ο διαδοχος του Z30 το οποιο θα ειναι τουμπανο.

λογικα καποια στιγμη θα βγει και ο διαδοχος του z10.

Συνολικα περιμενουμε στο αμεσο μελλον 5 συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ3 δεν πιστεύω ότι είναι αντικαταστάτης του 10. Φτιάχτηκε για τις εκεί αγορές αποκλειστικά. Και ίσως δεν το δούμε ποτέ Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...