Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει απαντηθει 2 σελιδες πριν.και εγω αυτο ειχα ρωτησει.

εσύ ποιο πήρες ?

διάβασα άλλα ακόμα δεν έχω καταλάβει αν αξίζει το 100-2 δεν με ενδιαφέρει το 4g

κάνει διόρθωση όταν γράφεις μηνύματα η μαιλ στα ελληνικά ?

της εφαρμογές πχ gps πρέπει να τις πληρώνεις ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω μαλλον θα παρω το z30 το βρηκα σε καλη τιμη.για gps και εφαρμογες εχω καιρο να ασχοληθω καθως εχω το gs3.ασε που εχω πληρωσει το sygic για android και μαλλον δεν παιζει στο bb....

 

οι διαφορες κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι τεχνικης φυσεως και δεν πιστευω οτι θα τις καταλαβω στην καθημερινη χρηση.οσο αφορα το 4G ειχα κινητο 4G και μου ετρωγε μπαταρια.το ιδιο συμβαινει και στα bb.τελειως αχρηστο και αυτο στην καθημερινοτητα μου.

Edited by dalton114
Link to comment
Share on other sites

Θα εξαντλησεις με την παραπανω χρήση το 2% των δυνατοτητων του Ζ10.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση ...

Κατόπιν "ωρίμου σκέψεως" κατέληξα στο συμπέρασμα οτι άν το πάρω θα είναι κρίμα για τη συσκευή , οπότε δεν θα κάνω την κίνηση ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Στον κωδικό για σύνδεση με δίκτυο, δέχεται να βάλω μόνο εξαψήφιο ενώ του modem μου είναι πενταψήφιος - και για κάποιο λόγο χάνει τη σύνδεση με το νετ όταν τον αλλάζω. Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι;

 

edit

Το έλυσα. Έβλεπα λάθος κωδικό. Βουρ στα free games της EA! Μέχρι 28 Φλεβάρη, λέει...

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Κοι, διαβάζοντας αρκετά τα μηνύματά σας δεν βρήκα κάτι για αυτό που με καίει αλλά και με κάνει δυστακτικότατο στο να το αγοράσω.

Έχοντας λειτουργήσει 10+ χρόνια με Symbian SonyEricsson κινητά με τα οποία έμαθα να λειτουργώ ψάχνοντας μέσα στα πεδία των επαφών και όχι μόνο, έχωντας καταχωρημένες πολλές πληροφορίες στις σημειώσεις των επαφών, όπου έχω το ιστορικό σημαντικών συμβάντων και με την εύρεση μπορούσα να έχω πολλαπλές εικόνες της ιστορίας μου αλλά και άλλες όπως ποιές επαφές μου είναι στα Χανιά, ποιός έχει HP, ποιός πουλάει, ποιός μου έδωσε το 'τάδε'.

Γνωρίζει κανείς σας κάποια εφαρμογή που να το κάνει αυτό ικανοποιητικά;

Τώρα δουλεύω με το BB 9860 στο οποίο έβαλα το OldSearch και κάνω κάπως την έρευνά μου, αλλά γενικότερα το 9860 αν και μου αρέσει, έχει τα προβληματάκια του.

Ευχαριστώ που με ακούσατε.

Edited by PYLAND
Link to comment
Share on other sites

Κοι, διαβάζοντας αρκετά τα μηνύματά σας δεν βρήκα κάτι για αυτό που με καίει αλλά και με κάνει δυστακτικότατο στο να το αγοράσω.

Έχοντας λειτουργήσει 10+ χρόνια με Symbian SonyEricsson κινητά με τα οποία έμαθα να λειτουργώ ψάχνοντας μέσα στα πεδία των επαφών και όχι μόνο, έχωντας καταχωρημένες πολλές πληροφορίες στις σημειώσεις των επαφών, όπου έχω το ιστορικό σημαντικών συμβάντων και με την εύρεση μπορούσα να έχω πολλαπλές εικόνες της ιστορίας μου αλλά και άλλες όπως ποιές επαφές μου είναι στα Χανιά, ποιός έχει HP, ποιός πουλάει, ποιός μου έδωσε το 'τάδε'.

Γνωρίζει κανείς σας κάποια εφαρμογή που να το κάνει αυτό ικανοποιητικά;

Τώρα δουλεύω με το BB 9860 στο οποίο έβαλα το OldSearch και κάνω κάπως την έρευνά μου, αλλά γενικότερα το 9860 αν και μου αρέσει, έχει τα προβληματάκια του.

Ευχαριστώ που με ακούσατε.

 

Δυστυχως δεν σε καλυπτουν τα contacts ετσι οπως ειναι τωρα στο BB10. Εκανα μια δοκιμη και περασα notes σε ενα contact που εχω αλλα παρατηρησα οτι δε μπορεις να κανεις search βασει των notes που περνας. Αν δουλευε αυτο ισως ηταν μια λυση. Αν βρεις καποια free contacts εφαρμογη android ευχαριστως να την εγκαταστησω να σου πω αν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια, επειδή είμαι έτοιμος να το αγοράσω, το STL-100-1 πέραν του ότι δεν έχει 4G, μειονεκτεί κάπου αλλού? Κάτι διάβασα για περιορισμένα updates σε σχέση με το STL-100-2. Έχει λοιπόν περιορισμένη υποστήριξη? "Η τι άλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βοήθεια, επειδή είμαι έτοιμος να το αγοράσω, το STL-100-1 πέραν του ότι δεν έχει 4G, μειονεκτεί κάπου αλλού? Κάτι διάβασα για περιορισμένα updates σε σχέση με το STL-100-2. Έχει λοιπόν περιορισμένη υποστήριξη? "Η τι άλλο?

 

Sorry, μόλις διάβασα παραπάνω την απάντηση στο ερώτημά μου.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια, επειδή είμαι έτοιμος να το αγοράσω, το STL-100-1 πέραν του ότι δεν έχει 4G, μειονεκτεί κάπου αλλού? Κάτι διάβασα για περιορισμένα updates σε σχέση με το STL-100-2. Έχει λοιπόν περιορισμένη υποστήριξη? "Η τι άλλο?

 

Κανένα μειονέκτημα.

Διάβασε πιο πάνω στο φόρουμ.

Δες τι λέει για το STL100-1 το crackberry:

http://m.crackberry.com/blackberry-z10-stl100-1-why-does-it-exist

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε τι τιμη θα το παρεις?μεταχειρισμενο ή του κουτιου?

 

Για καινούργιο λέω. Έχει πλέον πολύ καλή τιμή. Αν βέβαια το έβρισκα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση, θα το σκεφτόμουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σεκφτομαι την αγορα κινιτου και ειμαι αναμεσα σε iphone 5 η blackberry z10. πια ειναι τα + και - τον 2 κινητων?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω τις συσκευες, παρ ολ αυτα θα επελεγα Ζ10 γιατι:

ειναι φθηνοτερο απ το iphone 5. μιση τιμη σχεδον

εχει μεγαλυτερη οθονη και καλυτερη αναλυση

δεχεται εφαρμογες απο android

παιρνει micro sd

καλυτερη μπαταρια(?)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω τις συσκευες, παρ ολ αυτα θα επελεγα Ζ10 γιατι:

ειναι φθηνοτερο απ το iphone 5. μιση τιμη σχεδον

εχει μεγαλυτερη οθονη και καλυτερη αναλυση

δεχεται εφαρμογες απο android

παιρνει micro sd

καλυτερη μπαταρια(?)

μονο στη μπαταρία δεν τα παει καλά αλλά εχει το πλεονέκτημα ότι μπορείς να βάλεις άλλη, δεν ειναι unibody συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το media markt δίνει το 100-1 στα 249€ με δώρο το dock. Αξίζει;

 

Φυσικά αξίζει! Το οτι λείπει το 4G θα δεις οτι δεν θα σου αλλάξει τη ζωή.

Προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ καθόλου, ακόμα.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το media markt δίνει το 100-1 στα 249€ με δώρο το dock. Αξίζει;
Αν πεις ότι το Dock κάνει 12€ Απο ebay , τότε 237€ Δεν ειναι άσχημη τιμή. Και έχω την εντύπωση ότι το mediamarkt εχει και άτοκες δόσεις. Απλά ειναι το θέμα αν θελεις 4G.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κανένα.....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα κι εγώ σήμερα. Μέχρι το τέλος της επόμενης βδομάδας θα το έχω!
Καλη αγορα , δεν θα το μετανιωσεις ;) Πηγα το επιασα σε μαυρο στο mediamarkt σημερα. Τελικα αλλη αισθηση το μαυρο...Το πισω καπακι ειναι "λαστιχοποιημενο" και οχι απλα πλαστικο οπως στο ασπρο. Δεν χορταινα να το κραταω στο χερι μου :p Αλλα αλλη ομορφια το ασπρο. Νομιζω θα αγορασω ενα μαυρο καπακι και θα το βαλω πισω απο το ασπρο Ζ10 μου :lol: Στο καταστημα παντως το εχουν 299€.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με τις επαφες. Αλλαξα γλωσσα για να δοκιμασω τις φωνητικες εντολες , σε αγγλικα (μου ελεγε οτι πχ για να ανοιξω το bt πρεπει η γλωσσα εντολων και η γλωσσα της συσκευης να ειναι ιδια... Οπως επισης θελει και internet, α ρε Nokia...) μετα που το γυρισα ομως σε ελληνικα στις επαφες δεν λειτουργει η γρηγορη μεταφορα σε γραμμα απο το αλφαβητο στα δεξια, μονο για τα ελληνικα ονοματα. Στους λατινικους χαρακτηρες ολα ειναι μια χαρα. Πως το λυνω; Ουτε με επαννεκινησεις , ουτε με αλλαγη ξανα της γλωσσας διορθωνεται. Δεν εχω καμια ορεξη να στησω παλι τον τηλεφωνικο μου καταλογο απο την αρχη...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...