Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τσιμπησα. Το περιμενω σε λιγες μερες. Ηρθα και εγω στην bb παρεα, αφου τα υπολοιπα λειτουργικα με αφηνουν αδιαφορο και το maemo μου γερασε...

 

έκανες την καλύτερη επιλογή φίλε μου .

Πίστεψε με , μετά από λίγο καιρό δεν θα θες να πιάσεις άλλο λειτουργικό στα χέρια σου

 

Το κλειδί είναι αυτό στα blackberry 10 : δώστου λίγο χρόνο να το συνηθίσεις

Όσοι έδωσαν λίγο χρόνο στο os 10 της blackberry, δεν ξαναγυρίσαν άλλου…

Την καλημέρα μου

Link to comment
Share on other sites

έκανες την καλύτερη επιλογή φίλε μου .

Πίστεψε με , μετά από λίγο καιρό δεν θα θες να πιάσεις άλλο λειτουργικό στα χέρια σου

 

Το κλειδί είναι αυτό στα blackberry 10 : δώστου λίγο χρόνο να το συνηθίσεις

Όσοι έδωσαν λίγο χρόνο στο os 10 της blackberry, δεν ξαναγυρίσαν άλλου…

Την καλημέρα μου

Εδω συνηθισα το maemo , σε BB θα εχω προβλημα; :p Αν οχι αυριο, την Τεταρτη θα μου ερθει. Αν ειχε ραδιο και υπερυθρες θα ηταν η πληρεστερη επιλογη για μενα. Τα θυσιαζω για το NFC, 4G και το φρεσκο λειτουργικο.

Απορια. Εχω δει σε καποιες φωτογραφιες να υπαρχει ενα κοκκινο led διπλα απο την μπροστινη καμερα; Ειναι Notification led , ειναι μονο για την ενδειξη οταν ανοιγει και μπαταρια; Μπορουμε να παρεμβουμε στην λειτουργια του;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το led ειναι ταυτόσημο με τα μπερυ, κάτι σαν trademark.

Αφορά ειδοποιήσεις mail, BBM, κλπ και ότι άλλο συμβαίνει στο Hub (κέντρο ειδοποιήσεων). Μπορείς να το παραμετροποιήσεις με app.

Κάτι πολύ χρήσιμο και αναγκαίο για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Το led ειναι ταυτόσημο με τα μπερυ, κάτι σαν trademark.

Αφορά ειδοποιήσεις mail, BBM, κλπ και ότι άλλο συμβαίνει στο Hub (κέντρο ειδοποιήσεων). Μπορείς να το παραμετροποιήσεις με app.

Κάτι πολύ χρήσιμο και αναγκαίο για μένα.

Πολυ ωραια :cool: Γιατι στο Ν900 με εφαρμογη μπορουσα να του αλλαζω χρωμα, να οριζω πως θα αναβει, πως θα κανει fade in και fade out κλπ και ηταν πολυ βολικο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το led ειναι ταυτόσημο με τα μπερυ, κάτι σαν trademark.

Αφορά ειδοποιήσεις mail, BBM, κλπ και ότι άλλο συμβαίνει στο Hub (κέντρο ειδοποιήσεων). Μπορείς να το παραμετροποιήσεις με app.

Κάτι πολύ χρήσιμο και αναγκαίο για μένα.

 

Να συμπληρώσω τον φίλο μας , με headless πλέον app (app που δουλεύει στο background)

Μπορείς να το φτιάξεις έτσι που να έχει άλλο χρώμα στα mail - άλλο στα μηνύματα - άλλο στις κλήσεις , να ορίζεις πως θα δουλεύει και πολλά άλλα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που πουλάνε στο eshop είναι η έκδοση 100-2;

Από μπαταρία κρατάει καλύτερα με την αναβάθμιση. Και εγώ αναπολώ το Maemo ,βαρέθηκα τις ελλείψεις των windows και το μόνο πλησιέστερο είναι το blackberry.

Άσπρο ή μαυρο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που πουλάνε στο eshop είναι η έκδοση 100-2;

Από μπαταρία κρατάει καλύτερα με την αναβάθμιση. Και εγώ αναπολώ το Maemo ,βαρέθηκα τις ελλείψεις των windows και το μόνο πλησιέστερο είναι το blackberry.

Άσπρο ή μαυρο;

Σιγουρα δεν ειναι το 100-1. Στην ευρωπη νομιζω ως 4G ηρθε το 100-2. Το χρωμα ειναι θεμα γουστου. Μια ζωη αγοραζα μαυρα, ε τωρα πηρα το ασπρο για αλλαγη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε καμιά καλή κάρτα μνήμης ;

 

1)SanDisk 64gb class 10 δουλευει αψογα (καντην format μεσα από την συσκευή)

2)KINGSTON 32GB CLASS 10 μια χαρα δουλεύει και αυτήν

Link to comment
Share on other sites

STL-100-1

έβαλα την oficial αλλά δυστυχώς κάποια πράγματα που πάνε κάπως:

1) αργεί απίστευτα το synch με outlook (κάνει λεπτά εκεί που έκανε δευτερόλεπτα)

2) ακόμη και σε αυτή την αναβάθμιση ξέχασαν να φαίνεται και η Ελληνική αλφάβητος στο index για τις επαφές

3) θα ήθελα να πληκτρολογώ ένα νούμερο και να μου βγάζει τις πιθανές επαφές...όπως στα android

4) σχετικά με τις android εφαρμογές....κάποιες θέλουν πρόσβαση σε google server..βλέπε navigon... πρέπει να αναπτύξουν την συνεργασία με την google και τα perm;issions.

 

 

Πάντως είναι κινητάρα.....με καλή ποιότητα κατασκευαστικα και καλό support.

Link to comment
Share on other sites

STL-100-1

έβαλα την oficial αλλά δυστυχώς κάποια πράγματα που πάνε κάπως:

1) αργεί απίστευτα το synch με outlook (κάνει λεπτά εκεί που έκανε δευτερόλεπτα)

2) ακόμη και σε αυτή την αναβάθμιση ξέχασαν να φαίνεται και η Ελληνική αλφάβητος στο index για τις επαφές

3) θα ήθελα να πληκτρολογώ ένα νούμερο και να μου βγάζει τις πιθανές επαφές...όπως στα android

4) σχετικά με τις android εφαρμογές....κάποιες θέλουν πρόσβαση σε google server..βλέπε navigon... πρέπει να αναπτύξουν την συνεργασία με την google και τα perm;issions.

 

 

Πάντως είναι κινητάρα.....με καλή ποιότητα κατασκευαστικα και καλό support.

Σχετικά με την παρατήρησή σου αριθμ. 3: όταν είσαι στις επαφές και πληκτρολογείς ένα νούμερο σου δείχνει τις σχετικές επαφές.

STL-100-2 με ακόμη 10.2.429 Σε ποιό δίκτυο είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Sakisgi εγω παντως βαρεθηκα να περιμενω και την περασα μεσω sachesi χωρις να κανω wipe/restore/εργοστασιακες.

 

Δουλευει ρολοι μεχρι στιγμης χωρις να εχω δει καπου προβλημα. Εβαλα και το snap μαρκετ και περασα πλεον καποιες εφαρμογες που ηθελα απο android.

ΣΗΜ: δεν ξερω για το navigon η αν τα μπερδευω παντως το google maps turn by turn μου δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Sakisgi εγω παντως βαρεθηκα να περιμενω και την περασα μεσω sachesi χωρις να κανω wipe/restore/εργοστασιακες.

 

Δουλευει ρολοι μεχρι στιγμης χωρις να εχω δει καπου προβλημα. Εβαλα και το snap μαρκετ και περασα πλεον καποιες εφαρμογες που ηθελα απο android.

ΣΗΜ: δεν ξερω για το navigon η αν τα μπερδευω παντως το google maps turn by turn μου δουλευει κανονικα

 

Ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες.

Λεω να περιμένω ακόμη λίγο τη Vodafone καθώς μου είπαν (το έγραψαν και στο twitter) πως σε λίγες μέρες θα έχουμε το update.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω τον φίλο μας , με headless πλέον app (app που δουλεύει στο background)

Μπορείς να το φτιάξεις έτσι που να έχει άλλο χρώμα στα mail - άλλο στα μηνύματα - άλλο στις κλήσεις , να ορίζεις πως θα δουλεύει και πολλά άλλα :)

 

Ποιά εφαρμογή εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

μου έχει έρθει ενα update 328 KB overtheAir , υποτιθεται οτι έγινε η εγκατάσταση αλλά μου ζητάει να ξανακανω restart , ενω εχω κανει την εγκατάση και τα restart.

 

εχει συμβεί σε κανεναν αλλο ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω τον φίλο μας , με headless πλέον app (app που δουλεύει στο background)

Μπορείς να το φτιάξεις έτσι που να έχει άλλο χρώμα στα mail - άλλο στα μηνύματα - άλλο στις κλήσεις , να ορίζεις πως θα δουλεύει και πολλά άλλα :)

 

εχεις καμια εφαρμογη κατα νου; αν ειναι και δωρεαν ακομα καλυτερα. εχω το colorID αλλα ειναι μονο για επαφες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εχεις καμια εφαρμογη κατα νου; αν ειναι και δωρεαν ακομα καλυτερα. εχω το colorID αλλα ειναι μονο για επαφες...

 

To Hub++ που κοστίζει 2,69 τα κάνει όλα.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνατε την αναβάθμιση του app world συγχαρητήρια πεσάτε στην παγίδα!

Η νέα έκδοση μεταξύ άλλων αφαιρεί το "colpo grosso" για να κατεβάζετε τις τσάμπα προσφορές...

Για επαναφορά από το sachesi κάντε extract είται από τη leaked είται από την official 1925 το appworld και πάλι από το sachesi μεταφορτώστε το .bar στο κινητό. (η μέθοδος είναι ίδια σαν να περνούσατε το porsche ρολόι η το snap)

Edited by sugardad

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που πουλάνε στο eshop είναι η έκδοση 100-2;

Από μπαταρία κρατάει καλύτερα με την αναβάθμιση. Και εγώ αναπολώ το Maemo ,βαρέθηκα τις ελλείψεις των windows και το μόνο πλησιέστερο είναι το blackberry.

Άσπρο ή μαυρο;

 

Στο ασπρο η μαυρο θα πω μαυρο διοτι εχει καλυτερο υλικο το πισω καπακι σε αυτο το χρωμα και δεν γλυστραει. Σε ασπρο δειχνει λιγο <<ψευτικο>> και γλυστραει

 

PS. To ασπρο παει πολυ στο Ζ30

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή εννοείς;

 

power tools τα κανει όλα και ακόμα περισσότερα ...:lol:

Η καλύτερη εφαρμογή που έχω στο berry

Έχει και ήχους που μπορείς να βάλεις στο lock-unlock- ήχους όταν τελειώνει η μπαταριά , η όταν έχει φορτίσει πλήρως... ήχους στην επανεκκίνηση της συσκευής ….και πολλά άλλα και λειτουργούν απροβλημάτιστα ,..

Το HUB + δουλεύει , άλλα όχι πάντα και όχι για όλους … το είχα αρχικά άλλα το έβγαλα από την συσκευή υπάρχουν ψιλό παράπονα χρηστών

φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο λειτουργικο, πολυ ωραιο τηλεφωνο. Η μπαταρια γιατι τετοιο χαλι ρε παιδια; :p Το ανοιξα το πρωι και μου εγραφε 5 ωρες διαρκεια :lol: Εκλεισα υπηρεσιες τοποθεσιας wifi, NFC που ηταν ανοιχτο χωρις λογο ,χαμηλωσα φωτεινοτητα, αυξησα χρονους που κανει sync το mail , μειωσα τον χρονο που σβηνει η οθονη και καταφερα και το πηγα στις 10 ωρες :lol: 2 φορες τη μερα φορτιση χωρις χρηση;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο λειτουργικο, πολυ ωραιο τηλεφωνο. Η μπαταρια γιατι τετοιο χαλι ρε παιδια; :p Το ανοιξα το πρωι και μου εγραφε 5 ωρες διαρκεια :lol: Εκλεισα υπηρεσιες τοποθεσιας wifi, NFC που ηταν ανοιχτο χωρις λογο ,χαμηλωσα φωτεινοτητα, αυξησα χρονους που κανει sync το mail , μειωσα τον χρονο που σβηνει η οθονη και καταφερα και το πηγα στις 10 ωρες :lol: 2 φορες τη μερα φορτιση χωρις χρηση;;;;

 

Καλορίζικο!

Θα στρώσει, αλλά στο τέλος της ημέρας θα θέλει σίγουρα φόρτιση. Μετά απο μερικές μέρες αφησέ το να τερματήσει από μπαταρία και καν' το μια καλή γεμάτη φόρτιση. Εγώ που το πειράζω συνέχεια (μ'αρέσει τόσο πολύ), γράφω αρκετά ΒΒΜ, με αρκετούτσικο wi-fi, φωτογραφίες (συνήθως χωρίς φλας) το βραδάκι έχω 50 με 45%. Δεν το θεωρώ ασχημο και μάλιστα χωρίς το update που ακόμη το περιμένουμε από τη Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο λειτουργικο, πολυ ωραιο τηλεφωνο. Η μπαταρια γιατι τετοιο χαλι ρε παιδια; :p Το ανοιξα το πρωι και μου εγραφε 5 ωρες διαρκεια :lol: Εκλεισα υπηρεσιες τοποθεσιας wifi, NFC που ηταν ανοιχτο χωρις λογο ,χαμηλωσα φωτεινοτητα, αυξησα χρονους που κανει sync το mail , μειωσα τον χρονο που σβηνει η οθονη και καταφερα και το πηγα στις 10 ωρες :lol: 2 φορες τη μερα φορτιση χωρις χρηση;;;;

 

Πήγες σε ΒΒ10 τελικώς;!

 

Με γεια! Καλοδούλευτο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...