Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω vodafone το κινητό είναι αγορασμένο από eshop είναι stl 100-2

10.2.1.537

αριθμος σειρας

0619-8096-9352

 

Και εγώ STL-100-2, vodafone με 10.2.0.429, αλλά ακόμη τίποτε... :(

Υπομονή...

Σε καλή μεριά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσοι εχουμε leaked έκδοση θα λάβουμε και τη νέα εκδοση επισημα ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχουμε leaked έκδοση θα λάβουμε και τη νέα εκδοση επισημα ?

 

Ναι, υπό την προϋπόθεση η official να είναι νεώτερη από την leaked που έχεις ήδη.

BBZ10 STL100-2 OS: 10.2.1.537
Link to comment
Share on other sites

ε μην φανταστείς αν έχεις την 1925 ..7 μβ θα λάβεις !!!!¨:P

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να ρωτήσω...leaked και επίσημη είναι το ίδιο πράγμα ....?? δηλαδή έχω την leaked με την έλευση της επίσημης είναι σαν να έχω την επίσημη ?

Link to comment
Share on other sites

[/color]να ρωτήσω...leaked και επίσημη είναι το ίδιο πράγμα ....?? δηλαδή έχω την leaked με την έλευση της επίσημης είναι σαν να έχω την επίσημη ?

 

Εξαρτάται, άλλες φορές η official είναι ακριβώς ίδια με την/κάποια leaked και κάποιες άλλες φορές υπάρχουν μικροδιαφορές (bugs που επιλύθηκαν κλπ).

 

Σε κάθε περίπτωση, εφ'όσον δωθε'ι ΟΤΑ update, ακόμα και leaked να τρέχεις θα σου κατεβάσει τις όποιες διαφορές υπάρξουν

BBZ10 STL100-2 OS: 10.2.1.537
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν λάβατε, βγάλτε την σιμ, και κάντε επαναφορά από το Blackberry Link. Θα σας βρει την τελευταία επίσημη αμέσως και θα την κατεβάσει.
Link to comment
Share on other sites

από χτες πολεμάω σε mac χωρίς αποτέλεσμα …

Σήμερα το πρωί δοκίμασα σε pc windows 7 και μου έβγαλε το update κανονικά...

Πήγα καπάκι στον mac για να δω πάλι (πριν κάνω το update από windows) και εξακολουθούσε να μην μου το δείχνει ο mac...

Τελικά το έκανε από το pc ….

cosmote επισης Q10 100-3

καλημέρα

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

και εμενα το mac δε μου δείνει update ,αλλά ουτε το pc ούτε over the air .

Ζ10 STL-100-2 με cosmote

να δω τι λειπει τελικά

 

Διαφορά στην αυτονομία εχει δει κανένας?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ την έχω με Vodafone και STL-2. Αναμονή λοιπόν...

 

Ναι οτι πατεντα και να εχω κάνει , και χωρις sim ακομα :P

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκανα μια ενημέρωση 27 mb se stl100-1 vodafone. Αλλα απο εκεινη την στιγμη οποτε το κλείνω για να ανοίξει αργεί πααααααααρααα πολύ.... μπορω να ξανακανω ολοκληρη την εγκατασταση από την αρχή ;
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκανα μια ενημέρωση 27 mb se stl100-1 vodafone. Αλλα απο εκεινη την στιγμη οποτε το κλείνω για να ανοίξει αργεί πααααααααρααα πολύ.... μπορω να ξανακανω ολοκληρη την εγκατασταση από την αρχή ;

 

Δοκιμασε να ανοιξεις το κινητο σου χωρις την σιμ. Εχει αναφερθει στο κρακμπερρυ οτι υπαρχει καποιο κολλημα με την ζητηση του κωδικου της σιμ κατα την εκκινηση. Χωρις σιμ πρεπει να εκκινει γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ανοιξε κανονικά χωρίς sim. Μήπως παίζει ρόλο που είχα leaked έκδοση και έκανα ΟΤΑ update??? Πρoσπάθησα να το κάνω επαναφορά με το bb Link και εντoπίζει κατά την επαναφορά μια ενημέρωση λογισμικού η οποία δεν ολοκληρώνετε σταματάει σε ένα σημείο μετά απο κανένα μισάωρο και πετάει σφάλμα για τυχόν μη σύνδεση με ίντερνετ και να δοκιμάσω αργότερα κτλ... (Ax που είσαι iPhone... ) Να του βάλω κανονικά το αρχικό λογισμικό γίνεται????
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το κόλλημα αυτό το κάνει λόγω υπερβολικού φόρτου. Και εμένα μου το έκανε εχθές και έκανα απο την αρχή την διαδικασία 5-6 φορές. Τελικά (και χωρίς την σιμ εννοείται!) περασε μια χαρά. Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να επιμείνεις! ;-)
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή 5-6 φορές???? 4-5 ώρες δλδ... Είναι απαράδεκτο να φτάνει στην μεση η γραμμη που φορτώνει και να κολλάει... Σοβαρή εταιρεία.. Λες και έχει δεν ξέρω πόσα εκατομμύρια συσκευές που κάνουν το ίδιο ταυτόχρονα για να έχει φόρτο.... :wacko:

 

mod edit: Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στην ενότητα Buy&Sell.

Edited by thief
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή 5-6 φορές???? 4-5 ώρες δλδ... Είναι απαράδεκτο να φτάνει στην μεση η γραμμη που φορτώνει και να κολλάει... Σοβαρή εταιρεία.. Λες και έχει δεν ξέρω πόσα εκατομμύρια συσκευές που κάνουν το ίδιο ταυτόχρονα για να έχει φόρτο.... :wacko:

 

Όχι μη το κάνεις σε παρακαλούμε πολύ...έλεος...:wacko:αγγελίες όμως απ' ότι ξέρω όχι εδώ! Αλλά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Edited by thief
αφαίρεση περιεχομένου αγγελίας
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή 5-6 φορές???? 4-5 ώρες δλδ... Είναι απαράδεκτο να φτάνει στην μεση η γραμμη που φορτώνει και να κολλάει... Σοβαρή εταιρεία.. Λες και έχει δεν ξέρω πόσα εκατομμύρια συσκευές που κάνουν το ίδιο ταυτόχρονα για να έχει φόρτο.... :wacko:

 

Συνολικά μου πηρε γυρω στα 50 λεπτά με 1 ώρα... (εκτός της πρωτης φοράς, ολες οι επόμενες έκαναν πολύ γρήγορα προφανώς γιατί είχαν κρατήσει στην μνήμη το αρχείο)..

Καλές πωλήσεις αγαπητέ! Σίγουρα θα βρεθεί κάποιος που θα το εκτιμήσει!

Φιλικά παντα.

Edited by thief
αφαίρεση περιεχομένου αγγελίας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό το θέμα με την καθυστέρηση, ξεκίνησε από την τελευταία τελευταία leaked, δεν θυμάμαι να γράψω τώρα αριθμό, και όχι με τις προηγούμενες. Το κινητό σκαλώνει την στιγμή που προσπαθεί να προσπελάσει την κάρτα σιμ για το ξεκλείδωμα. ΔΕΝ βλέπω να γίνεται κάτι για τη διόρθωση αυτού και επίσης ΔΕΝ βλέπω ΔΥΣΤΥΧΩΣ καμία σοβαρή προσπάθεια από την μπλάκμπερρυ να δείξει κάτι... Ακόμα και η επίσημη, είναι προβληματική και λαγκάρει απίστευτα. Οι περισσότερες ανδρόιντ εφαρμογές ΔΕΝ παίζουν σωστά, τα apk's παιχνίδια, άλλοτε ανοίγουν, άλλοτε ανοίγουν με ανάλυση emulator του 80 και άλλοτε το κινητό παγώνει, βγάζοντας μια μπάρα στην κάτω πλευρά σαν να φορτώνει το λειτουργικό εκ νέου. Δηλαδή πασαλείμματα... Μιλάω έχοντας τσεκάρει 4 Ζ10, 3 Q10 και 2 Ζ30. Όλα τα ίδια, με εξαίρεση τα 30, που λόγω επεξεργαστή ίσως, δεν κολλάει τόσο.

Κρίμα πραγματικά τόσο όμορφες συσκευές να χαντακώνονται έτσι. Για μένα, κρατήστε τις αυτούσιες μπέρρυ εφαρμογές, πληρώστε ένα mireo, να έχετε πλοήγηση και μην το φορτώνετε με ανδρόιντ, δεν αξίζει, δεν θα δουλεύει καλά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό το θέμα με την καθυστέρηση, ξεκίνησε από την τελευταία τελευταία leaked, δεν θυμάμαι να γράψω τώρα αριθμό, και όχι με τις προηγούμενες. Το κινητό σκαλώνει την στιγμή που προσπαθεί να προσπελάσει την κάρτα σιμ για το ξεκλείδωμα. ΔΕΝ βλέπω να γίνεται κάτι για τη διόρθωση αυτού και επίσης ΔΕΝ βλέπω ΔΥΣΤΥΧΩΣ καμία σοβαρή προσπάθεια από την μπλάκμπερρυ να δείξει κάτι... Ακόμα και η επίσημη, είναι προβληματική και λαγκάρει απίστευτα. Οι περισσότερες ανδρόιντ εφαρμογές ΔΕΝ παίζουν σωστά, τα apk's παιχνίδια, άλλοτε ανοίγουν, άλλοτε ανοίγουν με ανάλυση emulator του 80 και άλλοτε το κινητό παγώνει, βγάζοντας μια μπάρα στην κάτω πλευρά σαν να φορτώνει το λειτουργικό εκ νέου. Δηλαδή πασαλείμματα... Μιλάω έχοντας τσεκάρει 4 Ζ10, 3 Q10 και 2 Ζ30. Όλα τα ίδια, με εξαίρεση τα 30, που λόγω επεξεργαστή ίσως, δεν κολλάει τόσο.

Κρίμα πραγματικά τόσο όμορφες συσκευές να χαντακώνονται έτσι. Για μένα, κρατήστε τις αυτούσιες μπέρρυ εφαρμογές, πληρώστε ένα mireo, να έχετε πλοήγηση και μην το φορτώνετε με ανδρόιντ, δεν αξίζει, δεν θα δουλεύει καλά..

κάλα βρε χτες έλεγες ότι μετάνιωσες που πούλησες το blackberry σου και το θες πίσω … και σήμερα το κατακρίνεις …?

Πιστεύω πως υπερβάλεις λίγο και δεν είναι έτσι ακριβώς …..

Έμενα μια χαρά δουλεύει και το Q10 και Ζ10 και κυρίως το Ζ λόγω διαστάσεων οθόνης στις εφαρογες android .

Η τελευταία έκδοση εάν είχες την leaked με 7mb που ήρθε ουσιαστικά ίδια είναι και προσωπικά σε έμενα δεν είχα και δεν έχω κανένα θέμα .

Νομίζω ότι είσαι άδικος και το τελευταίο os είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε σχέση με τις παλιατζούρες ios 7 και droid...

Link to comment
Share on other sites

κάλα βρε χτες έλεγες ότι μετάνιωσες που πούλησες το blackberry σου και το θες πίσω … και σήμερα το κατακρίνεις …?

Πιστεύω πως υπερβάλεις λίγο και δεν είναι έτσι ακριβώς …..

Έμενα μια χαρά δουλεύει και το Q10 και Ζ10 και κυρίως το Ζ λόγω διαστάσεων οθόνης στις εφαρογες android .

Η τελευταία έκδοση εάν είχες την leaked με 7mb που ήρθε ουσιαστικά ίδια είναι και προσωπικά σε έμενα δεν είχα και δεν έχω κανένα θέμα .

Νομίζω ότι είσαι άδικος και το τελευταίο os είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε σχέση με τις παλιατζούρες ios 7 και droid...

 

Αυτο παθαινει κανεις με τα μπερρυ!! Κολαει μαζι τους, παρα τις οποιες ελειψεις/δυσλειτουργιες!!! :D

Δεν ειμαι υπερβολικος, δεν μου συνεβη σε ενα μονο για να πω οτι ετυχε, αλλα σε 7.... Απλα προσωπικα δεν με ενοχλει.. Δηλαδη εσενα σου παιζουν τα παιχνιδια απο ανδροιντ τελεια; ενα mahjohn πχ μου αρεσει εμενα, και αυτο παρα την απλοτητα του και τις ελαχιστες απαιτησεις, λαγκαρει σαν τρελο... :(

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο feature που προσωπικά μου είναι αδιάφορο στην 10.2.1 είναι η δυνατότητα εγκατάστασης android εφαρμογών. Προσωπικά μόνο το instagram έχω βάλει το οποίο δουλεύει άψογα. Σε όλα τα άλλα που χρειάζομαι καθημερινά για να κάνω σωστά και γρήγορα την δουλειά μου δεν υπάρχει ανταγωνισμός πολύ απλά.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...