Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρχισε να σκάει σιγά σιγά το νέο os 10.2.1.1925 με software release 10.2.1.537 και radio 1899 καi όχι 1926 το οποίο είχαν αρχικά πει ότι θα κουμπώσει καλύτερα με την έκδοση . :):D:w00t::baby::yahoo::dance::bow:

 

http://forums.crackberry.com/bb10-leaked-beta-os-f395/official-update-10-2-1-537-appearing-some-894105/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια αν μπορει να βοηθησει καποιος γιατι εχω θεμα με την μπαταρια. Χθες ηταν στο 2% και το βαζω στην φορτιση ενω εστελνα μηνυματα μεσω της εφαρμογης του facebook. Η μπαταρια απο 2% πηγε στο 0% και μετα απο μιση ωρα περιπου χρησης το κινητο εκλεισε. Το αφηνω να φορτισει και σημερα το πρωι ειδα οτι η μπαταρια ηταν στο 94%, ανοιγω λιγο twitter και πεφτει στο 93% (ολα αυτα ενω ακομα ειναι στο φορτιστη). Μετά απο 3 λεπτά η μπαταρια απο το 93% πηγε κατευθειαν στο 100% (το ειδα σε chart εφαρμογης που αναλυει τη μπαταρια). Καμια ιδεα; φορτιστη χρησιμοποιω εναν της Sony με Output 5V 850mA ενω ο επισημος της BB ειναι 5V 750mA.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγω. Η λύση είναι ή να πάρεις μια 2η μπαταρία(βάλε βγάλε την μια και την άλλη ισσοροπεί), ή να αφήσεις το κινητό χωρίς μπαταρία για τουλάχιστον 1 ώρα και φτιάχνει.

Το πρόβλημα είναι οτι μπερδεύεται ο μετρητής της στάθμης του κινητού και γράφει οτι θέλει. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει κανένας τρόπος να περάσω το Viber??? Δοκίμασα με μια μέθοδο που βρήκα στο νετ γίνεται η εγκατάσταση αλλά δεν τρέχει καθόλου... Καμια εφαρμογή όχι μόνο το viber. Γίνεται η εγκατάσταση οκ αλλα δεν τρέχει τίποτα, τι να κάνω??????? Δυστυχώς έχω STL 100-1.....
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση λογισμικού "φοράει" η συσκευή σου; Τι μέθοδο βρήκες στο internet, το sideloading;

 

Θα πρέπει να περάσεις μία από τις τελευταίες leaked εκδόσεις 10.2.1, ώστε να μπορείς να εγκαταστήσεις ελεύθερα εφαρμογές android, αν δεν το έχεις ήδη κάνει. Θα μπορείς να εγκαταστήσεις και android market, όπως το 1market ή το amazon store.

 

Το viber σωστά δεν θα παίξει, δεν είναι ακόμα συμβατό. Οι περισσότερες όμως εφαρμογές παίζουν κανονικά. Ποιες άλλες δοκίμασες;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου παίζει κανονικά το viber.Έχω το STL 100-2.Κι εμένα στην αρχή δεν έπαιζε αλλά έκανα ένα restart και δούλευε κανονικά.Το μόνο κακό είναι ότι δεν αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες αλλά εντάξει,αλλάζεις τα ονόματα με το χέρι σβήνοντας τα αραμαικα που εμφανίζει.

Βέβαια έχω leaked os 10.2.1.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που υπάρχει το BBM δεν υπάρχει πλέον κανένας λόγος για Viber κλπ (ειδικά από την επόμενη έκδοση που θα δώσει και βιντεοκλήσεις)
BBZ10 STL100-2 OS: 10.2.1.537
Link to comment
Share on other sites

Φοράει την έκδοση 10.2.0.424 και είναι STL 100-1. Τα πέρασα με ένα extension του Chrome που κανει sideloading to ΒΒ10 App Manager. Τι είναι η liked έκδοση που λέτε? Κάτι σαν jailbreak???? Και πως γίνεται?
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου παίζει κανονικά το viber.Έχω το STL 100-2.Κι εμένα στην αρχή δεν έπαιζε αλλά έκανα ένα restart και δούλευε κανονικά.Το μόνο κακό είναι ότι δεν αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες αλλά εντάξει,αλλάζεις τα ονόματα με το χέρι σβήνοντας τα αραμαικα που εμφανίζει.

Βέβαια έχω leaked os 10.2.1.

 

Ναι, έτσι τρέχει και σε μένα αλλά δεν το λες λειτουργικό. Προσωπικά έχω όλες τις επαφές στα ελληνικά και δεν υπάρχει τρόπος να ξεχωρίσω τον καθένα. Επίσης τρώει πού και πού κολλήματα. Video δεν έχω δοκιμάσει.

 

 

Φοράει την έκδοση 10.2.0.424 και είναι STL 100-1. Τα πέρασα με ένα extension του Chrome που κανει sideloading to ΒΒ10 App Manager. Τι είναι η liked έκδοση που λέτε? Κάτι σαν jailbreak???? Και πως γίνεται?

 

Leaked ονομάζονται οι εκδόσεις που έχουν διαρρεύσει και δεν έχουν δοθεί επίσημα από την Blackberry. Δεν έχει σχέση με jailbreak, αφού τις εγκαθιστάς όπως ακριβώς και τις επίσημες. Η διαφορά είναι ότι, αν και προσθέτουν πολλά νέα χαρακτηριστικά, έχουν συχνά bugs και ίσως παρουσιάσουν θεματάκια. Με τις διάφορες εκδόσεις 10.2.1 που αναφέρουμε, δεν χρειάζεται το sideloading όπως είπα, εγκαθιστάς android apps κατευθείαν από τη συσκευή σου.

 

Μπορείς να βρεις την τελευταία έκδοση αν πατήσεις στο google 10.2.1.1925 STL100-1.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: έχω την 10.2.1.1925 και είμαι πέρα για πέρα ικανοποιημένος με το τηλέφωνο μου.

Όταν βγεί official απο Sachesi μπορώ να αναβαθμίσω σε official χωρίς να χρειαστεί να στήσω το κινητό απο την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να γυρίσω στην 10.2 απο την leaked που πέρασα? Me το Blackberry Link δεν έγινε....
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να γυρίσω στην 10.2 απο την leaked που πέρασα? Me το Blackberry Link δεν έγινε....

 

29 Γενάρη δίνεται η επίσημη 10.2.1.

Καλύτερα να περιμένεις

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα ηδη λεακεδ όμως. Τι γίνεται τώρα?

 

Δεν πειράζει. Θα κάνεις check for updates OTA, και θα σου βγάλει την επίσημη.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.! :) Σε περίπτωση που το μπρικάρω απο κανεναν πειραματισμό τι να κανω?
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η BB έβγαλε ένα κιτ φορτιστή-μπαταρίας για έχουμε έξτρα ρευματάκι όποτε χρειαζόμαστε αλλά δεν μπορώ να το βρώ για να το αγοράσω. Γνωρίζετε μήπως που πουλάνε?
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Τον εχει το e-shop.gr με 34,90 αν σε ενδιαφερει.

 

Μπορείς να βάλεις λινκ γιατί δεν το βρίσκω;

 

EDIT: Το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χαίρετε ...μόλις τώρα πήρα μια αναβάθμιση 7 μβ είχα την τελευταία έκδοση 1925 ..κάνει επανεκκίνηση θα σας μεταφέρω τα νεότερα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χαίρετε ...μόλις τώρα πήρα μια αναβάθμιση 7 μβ είχα την τελευταία έκδοση 1925 ..κάνει επανεκκίνηση θα σας μεταφέρω τα νεότερα

 

Ευχάριστα νέα άντε καλώς τα δέχτηκες .:)

Ποια εταιρία είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

έχω vodafone το κινητό είναι αγορασμένο από eshop είναι stl 100-2

10.2.1.537

αριθμος σειρας

0619-8096-9352

 

Σε ευχαριστώ πολύ .

ήμουν σίγουρος ότι ήσουν voda.

Δυστυχώς η cosmo te θα μας αργήσει .

Να σαι κάλα

Link to comment
Share on other sites

ναι μα δεν βλέπω καμιά διάφορα από αυτό που είχα πριν....α να σου πω η γυναικά μου έχει πάλι ένα z10 αγορασμένο από το eshop και αυτό stl 100-2 το οποίο είναι και αυτό στην vodafone και δεν έχει πάρει τίποτα , έχει και αυτό περασμένη την leaked 1925
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...