Jump to content

Κινητό για το στρατό


KostasMD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω όσους άκουσα στο κέντρο μου έχουν πει ότι δεν κάνανε απολύτως τίποτα !!

Όλοι απο τη θητεία τους αυτο που έχουν και θυμούνται είναι το απολύτως τίποτα του κέντρου.. !! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανάλογα το κέντρο. Σε άλλα τηρούν κανονικά το πρόγραμμα εκπαίδευσης, σε άλλα δεν κάνουν τίποτα.

Στο κέντρο που θα μπω εγώ π.χ. μπήκαν 2 φίλοι με την προηγούμενη εσσο και σκυλομετανιώσαν που δεν πήραν κινητό με net διότι δεν τους έκαναν σχεδόν τίποτα και έτσι πολλές φορές πήγαιναν στο internet cafe του στρατοπέδου. Ναι στη Θήβα έχει και netcafe μέσα! :p

 

Anyway όποιος νομίζει ότι θα του χρειαστεί κινητό με net αγοράζει, διαφορετικά εννοείται παίρνει στο κέντρο ένα παλιό ότι να ναι και μετά στη μονάδα το κανονικό σου.

Εννοείται πως το έχεις πάντα πάνω σου.

Χαχα και εγώ Θήβα παρουσιάστηκα πέρσι. Και όντως είναι πολύ χαλαρά τα πράγματα. Ούτε όπλο θα έχετε!

Το πρωί πάντα κάτι θα παίξει από εκπαίδευση. Το απόγευμα ανάλογα (καλά βράδυ, 2 φορές κάναμε). Στις πρόβες όμως πρωί απόγευμα θα είστε. Τεσπά όπως το βλέπει κανείς

Πάντως να ξέρει internet cafe έχει μόνο το ΚΨΜ της 3ης μοίρας που ήμουνα και εγώ :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα όντως το nokia 101 δεν το βρισκω πουθενα !!

 

Μάλλον θα παω και γω για το 207 .. με προβληματίζει το θέμα του φακού γιατι δεν θελω να κουβαλαω πολλα εξτρα μπιχλιμπιδια μαζι μου, κλειδια, κλειδαριες , φακους , κινητο κλπ .. όσο λιγότερα τόσο καλύτερα !

 

Ξέρετε κανένα άλλο με ακριβώς τα ίδια specs με το 101 ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά παρήγγειλα το nokia 130 !

 

Είναι καινούριο της Νοκια γι αυτο δεν είχε ειπωθει μεχρι τώρα.. το βρήκα τυχαία , πριν κανα μήνα βγήκε !!

 

Κάνει 22 ευρώ και είναι το βελτιωμένο 101 ! Νομίζω είναι μια χαρά για το στρατό ειδικά η card slot του είναι μεχρι 32gb .. περνας τόνους μουσικής ! Αν ειχε και 3g θα ήταν ακομα καλυτερο αλλα δε βαριεσαι για 25 μερες στο κέντρο θα αντέξουμε !!

 

Υγ : Εχει και φακό ! Τα πάντα όλα !

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε ο νέος!:cool:

Αν το δουλέψεις λίγο αυτές τις μέρες πες μας αν αξίζει τα παραπάνω λεφτά σε σχέση με τα φθηνότερα.. ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

οποιο smartphone εχετε αυτο να παρετε μαζι σας!! κρατηστε για την 1η μερα μια συσκευη παλια χωρις camera και μετα απο 1 μερα χρησιμοποιηστε το...μπριζες θα εχετε οποτε κομπλε!! εγω ειδα πως ηταν τα πραγματα και μου το φεραν στο 1ο επισκεπτηριο!

 

και αυτό είναι μια χαρά και πάμφθηνο με καλή μπαταρία http://www.skroutz.gr/s/4443560/Nokia-107-Dual-Sim.html . Δεν έχει άγχος για τίποτα και το βασικό κινητό το έχουν σπίτι τους

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε και 3g θα ήταν ακομα καλυτερο αλλα δε βαριεσαι για 25 μερες στο κέντρο θα αντέξουμε !!

εχει gprs ομως! κατι ειναι και αυτο!

Link to comment
Share on other sites

εχει gprs ομως! κατι ειναι και αυτο!

 

ναι αλλα δεν νομιζω να χρησιμευει κάπου .. πώς να πλοηγηθείς στον ιντερνετ ; Θα χει browser ; :p

 

Τεσπα δεν με καιει τοσο πολύ το θεμα ιντερνετ , αφου εχει ραδιο/sd/φακο είναι μια χαρά !! Πιο πολύ θα καιει μπαταρια το 3g

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε ο νέος!:cool:

 

πες μας ειδικά τι εφαρμογές δουλευούν για να ξέρω και εγώ τι θα περάσω. ειδικά ότι έχε σχέση με messaging γιατί βλέπω την αρραβωνιάρα να τρελένεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ασχολήθηκα σήμερα λίγο με τη συσκευή.

Πέρα από το τεχνολογικό σοκ που έπαθα από τή μετάβαση από i6 στο 207 και αισθάνθηκα ότι ο χρόνος γύρισε 10 χρόνια πίσω τότε που ήμουν σχολιαρόπαιδο, πάμε να πούμε μερικά πράματα για τη συσκευή.

 

Κοίταξα αυτά που με ενδιαφέρουν εμένα κυρίως.

 

Ραδιόφωνο Check

Facebook Check

Opera mini Check

Facebook Messenger Check

Utube Check

Mail Check

 

Whatsapp εφαρμογή δεν είδα στο επίσημο store.

 

Ok αυτό που κουνάς με το joystick τον κέρσορα για να πάει στο κουμπάκι.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο χτες χρησιμοποιώ το νοκια 130.

 

Όλα καλα , αρκετά απλό κινητό αλλα για ένα ανεξήγητο λόγο μου αρέσει η απλότητα του. Κάνει αυτά για τα οποία έχει σχεδιασθεί τέλεια !

Ραδιόφωνο μια χαρά δυνατό (θελει ακουστικά) , Εξωτερική μνήμη παίρνει εως 32 gb (εβαλα 8 μέσα με τραγούδια) και ο φακός του είναι μια χαρά δυνατός (ειναι στο πίσω μέρος).

 

Η μπαταρία απο ότι λεει διαρκει 30 μέρες σε αναμονή και 13 ώρες ομιλίας !Ειναι πολύ ελαφρυ και μου πεσε ήδη 2 φορές απο χαμηλή αποσταση αλλα δεν έπαθε τίποτα !!

 

Όλα καλα , νομίζω χάρις στο ράδιο του και την sd με τα τραγούδια είναι καλή συντροφιά για φαντάρο !

 

Υγ : Το ηχείο του είναι αρκετά δυνατό και η οθόνη μια χαρά ! Ιντερνετ δεν έχει !

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απολύομαι σύντομα, θα δείτε ότι τζάμπα μπήκατε σε τόσο κόπο για να βρείτε κινητό κλπ... Όλοι με τα smartphone μας ήμασταν...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Το nokiax100 δεν το βρίσκεις πουθενά ούτε σαν μεταχειρισμένο απ όσο είδα.

Το nokia 105 ακούγεται καλο βασει μπαταριας σαν επόμενη λύση αλλά όντως κρατάει τοσο η μπαταρια του;

 

Γιατί διαβασα άλλους που γράφανε ότι κρατησε 5-6 μέρες με νορμαλ χρηση... Το χει κανείς να μας πει;

 

Δεν εχω σκοπο ουτως η αλλως να το χρησιμοποιω συνεχεια.. Για κανα τηλεφωνο 2-3 φορές τη βδομάδα θα το χω ή κανα μυνημα ξερω γω σε ωρα αναγκης. Δε λεμε να το λιωσεις στο ραδιοφωνο και στα μυνηματα/κλησεις.

 

Κανα απλο μεχρι 30 ευρω που να κραταει επισης δοκιμασμενο αν εχετε να προτεινετε, αλλα να μπορουμε να το βρουμε ευκολα... γραφτε και διαρκεια μπαταριας περιπου.

Edited by spyrosk8
Link to comment
Share on other sites

To nokia 130 εχει opera mini απο την μανα του.

 

ψάχνω για κινητό Χωρίς δεδομένα/internet με μεγαλη αυτονομία.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

To nokia 130 εχει opera mini απο την μανα του.

 

ψάχνω για κινητό Χωρίς δεδομένα/internet με μεγαλη αυτονομία.

 

Δεν εχει opera mini και γενικα κανένα browser ! Το εχω στα χέρια μου 3 μέρες !

3 μέρες ανοιχτό συνέχεια (πρωι - βράδυ) και η μπαταρία δεν έχει πέσει ουτε μια γραμμη ! :)

 

Όλο και περισσότερο μου αρέσει ! Μικρό ,dual sim, τεράστια αυτονομία, φακό, ραδιο , microsd -32gb, δυνατό ηχείο , αξιοπρεπέστατη οθόνη !

Ειλικρινα τόσα χρόνια με τα smartphones (που τελειωνε η μπαταρια σε 1-2 μέρες) είχα ξεχάσει πόσο πρέπει να κρατάει η μπαταρία ενος κινητου !

 

Το νέο κινητό των ενόπλων δυνάμεων ! Στο συστήνω !

Edited by kwst13
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει opera mini και γενικα κανένα browser ! Το εχω στα χέρια μου 3 μέρες !

3 μέρες ανοιχτό συνέχεια (πρωι - βράδυ) και η μπαταρία δεν έχει πέσει ουτε μια γραμμη ! :)

 

Όλο και περισσότερο μου αρέσει ! Μικρό ,dual sim, τεράστια αυτονομία, φακό, ραδιο , microsd -32gb, δυνατό ηχείο , αξιοπρεπέστατη οθόνη !

Ειλικρινα τόσα χρόνια με τα smartphones (που τελειωνε η μπαταρια σε 1-2 μέρες) είχα ξεχάσει πόσο πρέπει να κρατάει η μπαταρία ενος κινητου !

 

Το νέο κινητό των ενόπλων δυνάμεων ! Στο συστήνω !

 

 

 

Πόση διάρκεια έχει επίσημα σε standby; Σε ξένα site δίνουν 800h ++ ενώ ελληνικά γύρω στις 600h...

Link to comment
Share on other sites

Πόση διάρκεια έχει επίσημα σε standby; Σε ξένα site δίνουν 800h ++ ενώ ελληνικά γύρω στις 600h...

 

Δεν ξέρω να σου πω ακριβες νούμερο ! Πάντως σου λέω το έχω αναμένο 4 μερόνυχτα και δεν έχει πέσει η μπαταρία ουτε 1 γραμμη ακομα ! Βεβαια δεν του κάνω χρηση ! Καμια 25αρια με 30 μερες πρέπει να κρατάει !

Link to comment
Share on other sites

ιδια μπαταρια με το 101 πρεπει να χει. ξεχνουσα να το φορτισω :)

στο κεντρο το φορτισα 3 φορες. η τριτη ηταν μιση περιπου, απλα ηθελα να μην ξεμεινω στην επιστροφη

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, παιδιά, δεν ψάχνεστε πρώτα σε κάνα συρτάρι μήπως σας έχει περισσέψει καμία αρχαιολογία; Εγώ μπήκα πέρσι Στρατό με το Τ65 μου. Μιλάμε για πολιτισμικό σοκ η μονοχρωμη οθόνη. Μόνο στο κέντρο εννοείται. Όταν πήγαμε στις μονάδες, ήμασταν όλοι με τα κανονικά μας :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ το 130 από το Πλαίσιο σήμερα..

 

άντε καλή θητεία να έχουμε!! :p:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...