Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy Note II


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ πολύ, αντε να δούμε πόση ώρα θα καταβάζει... Τελικά το σκέφτηκα και τα καλούδια της 4.3 υπερίσχυσαν του knox :happy:
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουτε με ΟΤΑ μου βγαζει το update, ουτε με κιες. Και δεν μιλαω για 4.3 αλλα ουτε την 4.1.2. Γιατι? Δηλαδη μονο με odin? Τις επισημες δεν θα επρεπε να τις περασει κανονικα το κιες, η οπως λεει ο φιλος tassosmer να μου βγαλει ειδοποιηση για οτα
Link to comment
Share on other sites

Ουτε με ΟΤΑ μου βγαζει το update, ουτε με κιες. Και δεν μιλαω για 4.3 αλλα ουτε την 4.1.2. Γιατι? Δηλαδη μονο με odin? Τις επισημες δεν θα επρεπε να τις περασει κανονικα το κιες, η οπως λεει ο φιλος tassosmer να μου βγαλει ειδοποιηση για οτα

Αν έχεις αλλάξει ρομ και το csc σου δεν συμβαδίζει, τότε το kies θα σου βγάλει μήνυμα ότι δεν μπορεί να αναβαθμιστεί το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανει τιποτα στο κινητο. Αν δεν συμβαδιζει το csc τι μπορω να κανω γι αυτο? Τι ειναι το csc? Πως μπορω να βαλω την 4.1.2 η την 4.3? Ασε που δεν καταλαβαινω και αυτα που λεγονται εδω για τους counter. Καποια βοηθεια παιδια αν σας ειναι ευκολο...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι επειδή είμαι νέος στα Samsung κινητά (είχα Sony πριν)... Επειδή η Cosmote δεν βλέπω να έχει σκοπό να δώσει την αναβάθμιση άμεσα, σκέφτηκα να περάσω την unbranded έκδοση της 4.3. Αν ακολουθήσω τις οδηγίες που δίνονται στο πρώτο post(έχω csc code COS) θα υπάρξει πρόβλημα στο κινητό; Θα μπλοκάρει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Τελικά έκανα hard reset διότι η μπαταρία τελείωνε σε μισή μέρα περίπου. Σήμερα με τα νέα δεδομένα έχω περίπου 50% απο τις 10 το πρωί. Η βελτίωση είναι αισθητή και προτείνω σε όλους να το κάνουν πρίν την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσπαθήσεις πολύ για να προκαλέσεις ζημιά αλλά να ξέρεις ότι αν στο COS περάσεις EUR δε θα παίρνει πλέον τις αναβαθμίσεις με τον επίσημο τρόπο. Θα πρέπει να τις περνάς με Odin, εκτός και αν αργότερα βρείς και φλασάρεις την 4.3 σε έκδοση COS και επανέλθει στον "σωστό δρόμο". Bλέπω ότι έχει βγεί η αναβάθμιση για Cosmote Ρουμανίας. Αν δεν έχεις πολύ αυτοπεποίθηση τότε περίμενε ιατί προβλέπω να κυκλοφορήσει και η δική σου έκδοση πολύ σύντομα.

 

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό είχα στο μυαλό μου. Να περάσω την EUR και όταν βγει η COS να το φέρω στα "σωστά" του.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ξανά από την αρχή την αναβάθμιση αλλά τώρα μέσω odin με την rom που έχει στην αρχή του θέματος. Έκανα και μία επαναφορά μετά την εγκατάσταση. Το kies τώρα, δε μου υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού.

Όταν είχα κάνει αναβάθμιση OTA που μου είχε βγάλει στο κινητό πριν μέρες, υποστήριζε μετά μέσω kies αναβάθμιση κανονικά. Τώρα όμως όχι.

Τι γίνεται?

 

Αναβάθμιση ΟΤΑ Τρέχουσα έκδοση λογισμικού: PDA:MK9/PHONE:MJ9/CSC:MK2(BTU)

Αναβάθμιση rom μέσω odin Τρέχουσα έκδοση λογισμικού: PDA:MK9/PHONE:MJ9/CSC:MK4(BTU)

 

Το BTU είναι Αγγλικό σωστά?

Ελληνική δεν είναι αυτή του θέματος? Δεν θα έπρεπε να είναι EUR? Το έλεγξα και είναι όντως EUR στο SAMMOBILE.

 

Η μόνη διαφορά στις 2 roms είναι στο CSC.

Θα με περάσετε για τρελό αλλά δεν είμαι..:p

Χθες σύνδεσα για μία τελευταία φορά το κινητό στο kies εδώ στη δουλειά και διαπίστωσα ότι φοράει την EUR. Τώρα θα μου πείτε πως έγινε αυτό? Κι όμως έγινε! Δε ξέρω πως. Εκεί που είχα απελπιστεί που δεν έβλεπε το κινητό το kies!!

Περίεργα πράγματα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και καλη χρονιά,

 

Εκ παραδρομής την ωρα που πηγα να κάνω root το κινητο μου (CF autoroot) μεσω ODIN αντι να πατήσω το πάνω στο PDA πάτησα στο bootloader με αποτέλεσμα το κινητό να μην ξεκινάει. Θεωρω πως αν κατεβάσω την 4.3 και την περάσω πάλι απο την αρχή το πρόβλημα θα ξεπεραστει?

 

Ευχαριστώ

 

Κων/νος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις ξανα το cf -auto?

 

ναι Μιχαλη και δυστυχως δεν ξεκιναει... μενει στην αρχικη οθονη GT-N7100 κολημένο.

 

προφανως του πειραξα τον bootloader και δεν μπορει να σηκωσει το λειτουργικο. πιστευεις αν ξαναπερασω την 4.3 θα συνελθει?

Link to comment
Share on other sites

ναι Μιχαλη και δυστυχως δεν ξεκιναει... μενει στην αρχικη οθονη GT-N7100 κολημένο.

 

προφανως του πειραξα τον bootloader και δεν μπορει να σηκωσει το λειτουργικο. πιστευεις αν ξαναπερασω την 4.3 θα συνελθει?

Λογικα ναι ,κανε και wipe μέσα από recovery .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ναι ,κανε και wipe μέσα από recovery .

 

με home button + power + vol up? αν ναι δεν μπαινει δυστηχως μονο σε download mode με αφηνει.

Link to comment
Share on other sites

με home button + power + vol up? αν ναι δεν μπαινει δυστηχως μονο σε download mode με αφηνει.

 

Πέρνα ξανά το firmware και πιστεύω να ανοίξει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι στην 4.3 δεν δουλευει το cf-root.Μπορει να κανω και λαθος βεβαια αλλα εχω αυτη την εντυπωση
Link to comment
Share on other sites

οταν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το κινητο κολαγε στο σημα της σαμσουνγκ και εμπαινε μονο σε download mode. ημουν βεβαια με στοκ 4.1.2. ξαναπερασα την ιδια ρομ και συνηρθε το κινητο. ισως ειναι κατι αντιστοιχο.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι στην 4.3 δεν δουλευει το cf-root.Μπορει να κανω και λαθος βεβαια αλλα εχω αυτη την εντυπωση

 

Παιδια, ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

ξαναπερασα τhn stock rom 4.3 και εκανα root ξανα (CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100) και δειχνει να παιζει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

ξαναπερασα τhn stock rom 4.3 και εκανα root ξανα (CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100) και δειχνει να παιζει μια χαρα.

 

Περασες official 4.3 με knox και ρουταρησες με cf root και δεν σου μπλοκαρει το su απο το knox????

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

οταν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το κινητο κολαγε στο σημα της σαμσουνγκ και εμπαινε μονο σε download mode. ημουν βεβαια με στοκ 4.1.2. ξαναπερασα την ιδια ρομ και συνηρθε το κινητο. ισως ειναι κατι αντιστοιχο.

 

Για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων μπορειτε να γραψετε τις οδηγιες βημα βημα μεχρι το τελος.??

Εχω παρει την αναβαθμιση 4.3

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
καλησπέρα. μπορεί καποιος να μου δώσει κάποιο άλλο λίνκ για την 4.3 official γιατι αυτά που είναι στο forum πρέπει να πληρώσεις για να κατεβάσεις;;;;

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εγω εχω omega sto 4.1.2 και θελω να επιστρεφω στην αυθεντικη εκδοση του android!! πως θα κατεβασω την εκδοση που υπαρχει τωρα?? παταω στα λινκ που εχετε αναρτησει αλλα δν μπορω να κατεβασω τα firmware του 4.3.. δωστε μια βοηθεια!! την Omega μου την περασε αλλος και γιαυτο δεν γνωριζω τι παιζει...
nonia 3310, nokia 6510, sharp v902sh, sony ericsson w900i, nokia N8 grey, nokia c2-01, Samsung Galaxy Note II
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πάνω από το μήνυμά σου υπάρχει link με όλα τα πρόσφατα Firmwares!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπηκα στο λινκ που αναφερεσαι αλλα δεν μπορω να κατεβασω για κανενα λογω τα firmware!! στο δε terafile.co μου βγαζει την εξης απαντηση You can download files up to 1024 Mb only. Upgrade your account to download bigger files. και στο δε rapidgator με αφηνει να το κατεβασω σε regular user αλλα οταν παταω download δεν κατεβαινει τιποτα!! δωσε μου τα φωτα σου...
nonia 3310, nokia 6510, sharp v902sh, sony ericsson w900i, nokia N8 grey, nokia c2-01, Samsung Galaxy Note II
Link to comment
Share on other sites

Στο RapidGator δεν έχω κανένα πρόβλημα. Συγκεκριμένα την N7100XXUEMK9 (EUR) την κατεβάζει χωρίς κανένα θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...