Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν διάφορα apps εκτός του

myappfree

 

Πχ

store deals,

appdeals

κά

 

Αυτά βγάζουν τις προσφορές. Εγώ αναφερόμουν σε apps που εμείς εισάγουμε τα apps για τα οποία ενδιαφερόμαστε και περιμένουμε ειδοποίηση.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με, επιτέλους, την δυνατότητα download των αρχείων στο τηλέφωνο ή στην sd

Εμενα δεν μου βγαζει καν την ενημερωση,και στο wpcentral μπηκα και ειδα οτι ειναι η εκδοση 4.2, αλλα και που σκαναρω το bar code τζιφος,παλι την ιδια μου ειχα μου βγαζει..την 3.6.3...Μπορει να παιζει κατι με την χωρα?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή από το store... Αν δεν σου βγάζει Ενημέρωση κάτω αριστερά κάνε ένα swipe αριστερά μια-δυο φορές ή πατα το προβολή για να στην βγάλει...

 

Από περιέργεια με WP8 είσαι ή WP8.1 ?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή και το prognoza.

 

Θα το κάνω και αυτο.

Εμένα μου έγινε κανονικά η αναβάθμιση στο wpcentral που ειναι εξαιρετική θα έλεγα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή από το store... Αν δεν σου βγάζει Ενημέρωση κάτω αριστερά κάνε ένα swipe αριστερά μια-δυο φορές ή πατα το προβολή για να στην βγάλει...

 

Από περιέργεια με WP8 είσαι ή WP8.1 ?

 

Ωχ,λες να ειναι για την 8.1?Στην 8 ειμαι δεν μου εχει ερθει η 8.1 και δεν εχω βαλει dp..αυτο δεν το σκεφτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστος και ο weather flow,τι με 3G τι με wifi,ανανέωση μηδέν ειτε 1 ώρα περάσει ειτε 13 το ιδιο και το αυτο ειναι.

Κρίμα και εχει όμορφο ui.

Τώρα δοκιμάζω το forecast και το wheather to go και να δούμε.

Φοβάμαι οτι κανένα δεν θα δουλεύει οπως πρέπει να δουλεύει.

Απαράδεκτη η ms,θέλει βελτίωση το λειτουργικό στο τομέα του background να δουλεύουν σωστά.

Τι νόημα εχουν τα live titles ήθελα να ήξερα.

Για να πατάω κάθε φορά την εκάστοτε εφαρμογή για να κάνει ανανέωση κάθε φορά ενω έπρεπε αυτόματα να γίνεται αυτο κάθε φορά που υπάρχει σύνδεση στο Ίντερνετ ειτε wifi ειτε δίκτυα κινητής.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστος και ο weather flow,τι με 3G τι με wifi,ανανέωση μηδέν ειτε 1 ώρα περάσει ειτε 13 το ιδιο και το αυτο ειναι.

Κρίμα και εχει όμορφο ui.

Τώρα δοκιμάζω το forecast και το wheather to go και να δούμε.

Φοβάμαι οτι κανένα δεν θα δουλεύει οπως πρέπει να δουλεύει.

Απαράδεκτη η ms,θέλει βελτίωση το λειτουργικό στο τομέα του background να δουλεύουν σωστά.

Τι νόημα εχουν τα live titles ήθελα να ήξερα.

Για να πατάω κάθε φορά την εκάστοτε εφαρμογή για να κάνει ανανέωση κάθε φορά ενω έπρεπε αυτόματα να γίνεται αυτο κάθε φορά που υπάρχει σύνδεση στο Ίντερνετ ειτε wifi ειτε δίκτυα κινητής.

 

Νομίζω πως το wheather to go κάνει αυτό που θέλεις.

Επίσης δοκίμασε Bing weather

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άδικα παιδεύεσαι δεν υπάρχει κανένας σοβαρός. Όλοι έχουν τεράστιες ελλείψεις χαζά προβλήματα ή περιορισμένη γκάμα format.

Τι εννοειτε?

Ο music player ειναι για να παιζει μουσικη. Σε ποσα format ειναι η μουσικη?

Νομιζω το defacto προτυπο ειναι το mp3, που το παιζουν ολοι. Τι αλλα χαρακτηριστικα λοιπουν?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το wheather to go κάνει αυτό που θέλεις.

Επίσης δοκίμασε Bing weather

 

Το κακό ειναι οτι στο weather to go δεν δείχνει την ώρα στο live title και δεν μπορώ να δω αν εχει κάνει ανανέωση η οχι.

Έβαλα και το bing που ούτε και αυτός δείχνει την ώρα.

Μόνο το forecast λέει την ώρα αλλα μου δείχνει αλλα αντί άλλων στα location(25 χιλιόμετρα μακρυά απο την τρέχουσα τοποθεσία μου:lol:) και μου φαίνεται οτι μόνο αυτός ανανεώνεται!!!

Προβλέπω να γεμίσω τη μισή οθόνη με εφαρμογές καιρού να εξακριβωςω ποια δουλεύει καλύτερα με το πληρέστερο ui σε εμφάνιση και χαρακτηριστικα :lol::ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε υπάρχει, το όνομα δε θυμάμαι.

Ακόμα υπάρχει και app που αποθηκεύεις εφαρμογές από Android & IOS και σου βγάζει αν τυχόν έρθουν σε wp.

Θέλει ψάξιμο.

ΥΓ: Και κάποια στιγμή υπήρχε app που έβγαζε προσφορές σε διαφορετικών περιοχών WP store apps , αλλά αντέδρασαν οι devs πως τους κόβει χρήματα και το συγκεκριμένο app σβήστηκε από το store.

Ποια ειναι αυτή που σου δειχνει αν έχει βγει απο ios+android ;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειτε?

Ο music player ειναι για να παιζει μουσικη. Σε ποσα format ειναι η μουσικη?

Νομιζω το defacto προτυπο ειναι το mp3, που το παιζουν ολοι. Τι αλλα χαρακτηριστικα λοιπουν?

 

- Π.χ δεν εμφανίζει τα εξώφυλλα των albums. Δεν θυμάμαι ποτε έγινε αυτό .. Ίσως με την dev preview 8.1 ή με κάποια ενημέρωση... Παλαιότερα τα εμφάνιζε κανονικά ,πλέον με 8.1 cyan ,αλλά και με την preview από καμιά 100στη άλμπουμ βλέπω καμια 10ρια εξώφυλλα :mad: Έτσι διαβάζοντας εδώ ,κάποιος φίλος παραπάνω πρότεινε το music hub tile ,μια εφαρμογή που επαναφέρει την παλιά έκδοση του music player και πλέον βλέπω όλα τα εξώφυλλα. Να ναι καλά!!

- Τι μλκ έχουν κάνει και συμβαίνει αυτο ένας Θεός ξέρει. Εντύπωση μου κάνει που δεν το έχουν διορθώσει ακόμα ,παρ ότι έχουν γίνει τελευταία 2 ενημερώσεις;;;

 

- Για τον φίλο Αλέξη με την αναζήτηση εφαρμογής καιρού θα του πρότεινα το accu weather αλλά και το Viaweather να δοκιμάσει... και τα δυο δωρεάν.

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Bing weather δουλευει μια χαρά... Πιο πιθανό είναι να 'χεις κάνει πατάτα στο battery saver !!!

 

 

 

Κ εγω με το prognoza είμαι πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Airyware Tuner

 

δωρεάν για σήμερα

Professional chromatic orchestral tuner

featuring 64-bit NeatTimbre™ DSP engine

optimized for Snapdragon™ processors.

∙ 9 octaves ∙ 900+ tunings ∙ 0 latency ∙

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/medium/public/field/image/2014/07/QR_airyware_tuner.png?itok=ole49sln

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/airyware-tuner/ad9ca100-24b8-41d8-95ee-204af0122214

Link to comment
Share on other sites

Airyware Tuner

 

δωρεάν για σήμερα

Professional chromatic orchestral tuner

featuring 64-bit NeatTimbre™ DSP engine

optimized for Snapdragon™ processors.

∙ 9 octaves ∙ 900+ tunings ∙ 0 latency ∙

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/medium/public/field/image/2014/07/QR_airyware_tuner.png?itok=ole49sln

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/airyware-tuner/ad9ca100-24b8-41d8-95ee-204af0122214

 

τι ακριβως κανει?για 520?

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστος και ο weather flow,τι με 3G τι με wifi,ανανέωση μηδέν ειτε 1 ώρα περάσει ειτε 13 το ιδιο και το αυτο ειναι.

Κρίμα και εχει όμορφο ui.

Τώρα δοκιμάζω το forecast και το wheather to go και να δούμε.

Φοβάμαι οτι κανένα δεν θα δουλεύει οπως πρέπει να δουλεύει.

Απαράδεκτη η ms,θέλει βελτίωση το λειτουργικό στο τομέα του background να δουλεύουν σωστά.

Τι νόημα εχουν τα live titles ήθελα να ήξερα.

Για να πατάω κάθε φορά την εκάστοτε εφαρμογή για να κάνει ανανέωση κάθε φορά ενω έπρεπε αυτόματα να γίνεται αυτο κάθε φορά που υπάρχει σύνδεση στο Ίντερνετ ειτε wifi ειτε δίκτυα κινητής.

 

To ίδιο πρόβλημα και εδώ.

Παίζει να έχουν θέμα οι εφαρμογές με τα 8.1

Εγώ τελικά έκανα hard reset και θα δοκιμάσω να δω αν δουλέψει σωστά το amazing weather hd.

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτοι επινοησαν την ιδεα των tiles...και δεν μπορουν μετα απο τοσα updates να τα κανουν να λειτουργουν σωστα και να κανουν τα αυτονοητα..

τι μασανε εκει στην ms? αλλα να το μεγαλωσεις-μικρυνεις-φαρδυνεις αυτο το φτιαξανε!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτοι επινοησαν την ιδεα των tiles...και δεν μπορουν μετα απο τοσα updates να τα κανουν να λειτουργουν σωστα και να κανουν τα αυτονοητα..

τι μασανε εκει στην ms? αλλα να το μεγαλωσεις-μικρυνεις-φαρδυνεις αυτο το φτιαξανε!

 

εμένα σωστά λειτουργούν , μην είσαι τόσο απόλυτος

Link to comment
Share on other sites

Το αν δουλεύει το tile μιας εφαρμογής νομίζω ότι έχει να κάνει με το πόσο καλογραμμένη είναι η εφαρμογή.

Δε νομίζω ότι το πρόβλημα το έχεει η Microsoft. Αν ήταν έτσι τότε κανένα tile δε θα ανανεώνονταν.

Link to comment
Share on other sites

Το αν δουλεύει το tile μιας εφαρμογής νομίζω ότι έχει να κάνει με το πόσο καλογραμμένη είναι η εφαρμογή.

Δε νομίζω ότι το πρόβλημα το έχεει η Microsoft. Αν ήταν έτσι τότε κανένα tile δε θα ανανεώνονταν.

developers Λοιπον χαλανε τη πιατσα...μαλιστα....thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστος και ο weather flow,τι με 3G τι με wifi,ανανέωση μηδέν ειτε 1 ώρα περάσει ειτε 13 το ιδιο και το αυτο ειναι.

Κρίμα και εχει όμορφο ui.

Τώρα δοκιμάζω το forecast και το wheather to go και να δούμε.

Φοβάμαι οτι κανένα δεν θα δουλεύει οπως πρέπει να δουλεύει.

Απαράδεκτη η ms,θέλει βελτίωση το λειτουργικό στο τομέα του background να δουλεύουν σωστά.

Τι νόημα εχουν τα live titles ήθελα να ήξερα.

Για να πατάω κάθε φορά την εκάστοτε εφαρμογή για να κάνει ανανέωση κάθε φορά ενω έπρεπε αυτόματα να γίνεται αυτο κάθε φορά που υπάρχει σύνδεση στο Ίντερνετ ειτε wifi ειτε δίκτυα κινητής.

 

Alex, είχα ακούσει ότι όσα κινητά έρχονται με Cyan από το κουτί τους έχουν την πρώτη έκδοση της Developers Preview και την τελευταία θα την πάρουν όταν αρχίσει η διανομή της Cyan... Ισχύει κάτι τέτοιο??

 

Στην αρχή με την devs preview ναι το είχα στο περίπου... Δηλαδή το μέιλ΄το είχα να συντινίζει ανά μία ώρα και όταν είχα να συνδεθώ 3 ώρες σε δίκτυο, δεν ανανεωνόταν με την μία... Του έπαιρνε από 5 λεπτά μέχρι και 25 μου είχε τύχει... Το ίδιο και στα tiles... Αλλά ποτέ δεν υπήρχε φάση που να είμαι μόνιμα σε δύκτιο και να μην ανανεώνονται (φαντάζομαι τα αφήνεις να τρέχουν στο παρασκήνιο από την Οικονομία Μπαταρίας :p )

 

Όλα αυτά στην πορεία εξαφανίστηκαν και είμαι 99% σίγουρος ότι έγινε μετά από την 3η κ τελική αναβάθμιση της Developers Preview... Τώρα όταν συνδέσω το κινητό στο WiFi σε λιγότερο από ένα λεπτό είχου ανανεωθεί τα πάντα...

 

Επίσης μια τελευταία ερώτηση... Στο Amazing Weather HD ας πούμε επειδή το είχαμε και οι δύο, όταν το είχες να ανανεώνεται στη μία ώρα καϊ συνδέεσαι σε δίκτυο και κάποια στιγμή ανανεώνεται, αν παραμείνεις στο δίκτυο μετά από μία ώρα αφού ανανεωθεί, δεν ανανεώνεται αμέσως?? (Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω :p )

 

τελικα αυτοι επινοησαν την ιδεα των tiles...και δεν μπορουν μετα απο τοσα updates να τα κανουν να λειτουργουν σωστα και να κανουν τα αυτονοητα..

τι μασανε εκει στην ms? αλλα να το μεγαλωσεις-μικρυνεις-φαρδυνεις αυτο το φτιαξανε!

 

Ένα παιδί ανέφερε κάποιο θέμα, κάτι φταίει προφανώς, αλλά μην φτάνουμε στο άλλο άκρο... Αυτό που λες δεν ισχύει πάντως με τίποτα (πληροφοριακά στο λέω)... Όλα τα tiles ανανεώνονται μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα από την στιγμή που συνδεθείς...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

απ' οσο ξερω, τα Live tiles by default εχουν ανανεωση καθε 30' .

 

και να θελαν οι devs, δεν μπορουν να τα προγραμματισουν να κανουν refresh νωριτερα....ειναι restriction της 8,0

 

νομιζω με την 8.1 θα αλλαξουν αυτον τον περιορισμο

 

αλεξ, δεν ειναι λογικο η συσκευη σου να μην δουλευει με κανενα weather app.

 

hard reset και δοκιμασε παλι.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...