Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τη μαμησια την δικια του

 

Τοτε σιγουρα λειτουργει :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερώτηση, αν ξέρει κάποιος για να απαντήσει.

 

θέλω να πάρω ενα bluetooth heart rate monitor για να το συνδέσω με το runkeeper.

όλα αυτά δουλεύουν με android 4.3 και bleutooth 4.0 BLE.

 

Για το 4.3 εντάξει γίνετε. Για το BLE δεν ξέρω. τα specs του Sii plus αναφέρουν bleutooth 4.0 HS+

Ξέρει κανείς αν το Sii plus ειναι συμβατό με BLE devices;

 

http://www.amazon.de/gp/product/B00IKHOH7W/ref=gb1h_img_c-3_3067_fa98dac9

http://www.amazon.de/Polar-920522-POLAR-Herzfrequenz-Sensor/dp/B00K2VWQZO/ref=pd_cp_sg_0

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερώτηση, αν ξέρει κάποιος για να απαντήσει.

 

θέλω να πάρω ενα bluetooth heart rate monitor για να το συνδέσω με το runkeeper.

όλα αυτά δουλεύουν με android 4.3 και bleutooth 4.0 BLE.

 

Για το 4.3 εντάξει γίνετε. Για το BLE δεν ξέρω. τα specs του Sii plus αναφέρουν bleutooth 4.0 HS+

Ξέρει κανείς αν το Sii plus ειναι συμβατό με BLE devices;

 

http://www.amazon.de/gp/product/B00IKHOH7W/ref=gb1h_img_c-3_3067_fa98dac9

http://www.amazon.de/Polar-920522-POLAR-Herzfrequenz-Sensor/dp/B00K2VWQZO/ref=pd_cp_sg_0

 

 

Μην αγορασεις κατι αν δεν το δοκιμασεις πρωτα,αν μπορεις πηγαινε σε ενα καταστημα Γερμανος και δοκιμασε ενα παρομοιο και επειτα αν δεις οτι λειτουργει κανε την αγορα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το σκέφτηκα και εγώ να κάνω ενα τεστ σε κάποιο μαγαζί αλλά το 4.2 που φοράω δεν έχει τους απαραιτήτους drivers.

 

Αν πάντως κάποιος που εχει 4.3 και πάνω μπορεί ας εγκαταστήσει ένα

BLE scanner ή LBE checker όπως το παρακάτω

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magicalboy.btd

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το σκέφτηκα και εγώ να κάνω ενα τεστ σε κάποιο μαγαζί αλλά το 4.2 που φοράω δεν έχει τους απαραιτήτους drivers.

 

Αν πάντως κάποιος που εχει 4.3 και πάνω μπορεί ας εγκαταστήσει ένα

BLE scanner ή LBE checker όπως το παρακάτω

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magicalboy.btd

Δοκιμαστικε στην 5.0 lollipop

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση στην lollipop σήμερα διορθώνοντας κάποια προβλήματα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το PLUS διαθέτει proximity sensor ? Γιατί όταν μιλάς δεν κλειδώνει την οθόνη. Πήγα στα τεστ και δίνει 0. Δεν έχει ή έχει και είναι χαλασμένος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το PLUS διαθέτει proximity sensor ? Γιατί όταν μιλάς δεν κλειδώνει την οθόνη. Πήγα στα τεστ και δίνει 0. Δεν έχει ή έχει και είναι χαλασμένος?

 

Δεν μου έτυχε ποτέ να κλειδώσει την ώρα που μιλάω

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως με την στοκ 4.2.2 μια χαρά σβήνει η οθόνη.

Δεν κλειδώνει αλλά σβήνει για όση ώρα είναι στο αυτί. Μέτα ξανανοιγει.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν μιλάς παραμένει ανοιχτή η οθόνη και πατάς πλήκτρα με το μάγουλο και το αυτί?

 

Όχι όταν το έχω στο αυτί σβήνει η οθόνη.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω διαβασει ολες τις σελιδες που αφορουν το Samsung i9105P Galaxy S2 Plus αλλα εχω καποιες αποριες. θελω να προχωρησω στην αγορα του αλλα εχω φοβηθει με ολες αυτες τις αναβαθμισεις και τις ωρολογιες που λετε και που μου φαινονται ''κινεζικες'' ως προς το πως γινονται και στο κατα ποσο ειναι ''χρησιμες'' στο να γινονται ως προς την καλυτερη χρηση του κινητου. με λιγα λογια το κινητο θα μπορω να το λειτουργω χωρις να τα κανω ολα αυτα? :p η θα πρεπει αργα η γρηγορα να μαθω να τα κανω? (ελπιζω να εγινα κατανοητη και να μπορεσει καποιος να με βοηθησει) :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω διαβασει ολες τις σελιδες που αφορουν το Samsung i9105P Galaxy S2 Plus αλλα εχω καποιες αποριες. θελω να προχωρησω στην αγορα του αλλα εχω φοβηθει με ολες αυτες τις αναβαθμισεις και τις ωρολογιες που λετε και που μου φαινονται ''κινεζικες'' ως προς το πως γινονται και στο κατα ποσο ειναι ''χρησιμες'' στο να γινονται ως προς την καλυτερη χρηση του κινητου. με λιγα λογια το κινητο θα μπορω να το λειτουργω χωρις να τα κανω ολα αυτα? :p η θα πρεπει αργα η γρηγορα να μαθω να τα κανω? (ελπιζω να εγινα κατανοητη και να μπορεσει καποιος να με βοηθησει) :)

 

Το σκαλισμα ειναι στα κεφια του καθε χρηστη....σιγουρα δεν ειναι απαραιτητο....η συσκευη λειτουργει αψογα απο μονη της...η μονη περιπτωση που θα αναγκαστεις να σκαλισεις την συσκευη, εαν δεν εισαι σκαλιστιρτζου, ειναι να σε αναγκασει καποια εφαρμογη...η να συμβει καμμια στραβη με καμμια αναβαθμηση λογισμικου,αλλα αυτο μπορει να συμβει σε ολα τα smart.προχωρα αφοβα....και μη ξεχνας οτι θα εχεις και την στηριξη του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

@siliaG

To S2 plus ειναι το κύριο τηλεφωνό μου και το εχω εδω και 2 χρονια.

Δεν του έχω πειράξει απολύτως τίποτα (είναι "μαμά"), και με όλες τις αναβαθμίσεις που μου ηρθαν σαν μήνυμα και έγιναν, το τηλεφωνο ειναι SUPER και ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

@siliaG

To S2 plus ειναι το κύριο τηλεφωνό μου και το εχω εδω και 2 χρονια.

Δεν του έχω πειράξει απολύτως τίποτα (είναι "μαμά"), και με όλες τις αναβαθμίσεις που μου ηρθαν σαν μήνυμα και έγιναν, το τηλεφωνο ειναι SUPER και ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ

 

φαντασου να το πειραξεις κιολας

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα το ήθελα αλλα δεν ξέρω να "πειράζω" κινητά και όπως καταλαβαίνεις τα περισσότερα που γράφεται σε αυτό το φόρουμ, μου φαίνονται επιστημονικής φαντασίας :lol: :)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα το ήθελα αλλα δεν ξέρω να "πειράζω" κινητά και όπως καταλαβαίνεις τα περισσότερα που γράφεται σε αυτό το φόρουμ, μου φαίνονται επιστημονικής φαντασίας :lol: :)

 

Κανενας δεν γεννηθηκε μαθημενος....αλλα εχει κατι τσακαλια εδω μεσα στο φορουμ που τα γραφουν ολα και σε εκπαιδευουν στο πι & φι.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Με την εκδοση 4.2.2 υπάχρει το Knox και σε μας? Η μπορώ να φλασάρω άλλη ρομ χωρις να χάσω την εγγύηση ?

 

Επίσης, με το wipe data/ factory reset και εν συνεχεία wipe chace partition , όλα αυτά μετά το φλασάρισμα, ξαναγυρνάς στην προηγούμενη έκδοση η απλά κρατάς αυτήν που μόλις φλάσαρες και απλά σβήνεις ότι προτιμήσεις είχες πριν στο κινητό?

Edited by pilotos_18
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα .

 

Σε SGSII Plus (i9105P) unrooted , αρνείται να ξεκινήσει τις επαφές παρ' ότι αν πάω στον Dialer και ξεκινήσω να πληκτρολογώ κάποιον αριθμό , αυτές φαίνονται συγχρονισμένες με τον λογαριασμό μου google mail . Δεν έχω ΚΑΜΜΙΑ πρόσβαση με εύκολο και άμεσο τρόπο.

 

Ακουμπώ πάνω στο εικονίδιο των επαφών και μετά από λίγα δευτερόλεπτα εμφανίζεται προειδοποίηση ότι η εφαρμογή έχει τερματιστεί .

 

Έχει συμβεί και σε άλλους ; Τι κάνουμε ; Κατεβάζουμε άλλον dialer ; Αναβαθμίζουμε λογισμικό ; Το πάμε για service ;

 

Ευχαριστώ Πολύ

Nokia N78 , HTC HD2, Galaxy 3 i5800 (απωλέσθη) , Galaxy S2 Plus , Galaxy Note 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...