Jump to content

Lenovo K900


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα τελευταιο και δεν θα σε ζαλισω αλλο! εβαλα λιγο την καμερα να δω και μου φαινεται πολυ χειροτερη σε αναλυση κτλ. απ'οτι ηταν οταν πρωτοπηρα το κινητο! εβγαλα κανα 2 φωτο και μου φανηκαν πολυ μαπα! εχεις κανενα τετοιο θεμα εσυ? τωρα θα πρεπει να σβησω πολυ κινεζικο πραμα κτλ. αλλα αν βγει καινουρια Viberom θα πρεπει να ξανακανω αυτο με το build.prop η απλα περναω τον sdfuse φακελο, update και ολα οκ? Σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ για τον κοπο και τον χρονο σου!!!

 

Δεν κάνει τίποτα!

Αν βγει καινούργια ρομ βλέπουμε τί γίνεται. Βγήκε δλδ Αλλά αφου Δεν είναι τελική έκδοση Δεν ασχολήθηκα να δω. Για παν ενδεχόμενο πάντως μην σβήσεις τα αρχεία της viberom από το κινητό σου Και ας πιάνουν λίγο χώρο παραπάνω

Το build.prop είναι για να διορθώνει κάποια θέματα της καμερας...Για ξανά δοκίμασε να βγάλεις... θεματα Δεν έχω αλλα κιεγώ Σαν κάμερα προτιμούσα του s3 μου

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι να πω..ξαναεβγαλα και καμια σχεση με τις φωτο που εβγαλα οταν το πρωτοπηρα χωρις να το πειραξω!! αν καποιος εχει παρομοιο θεμα ας μας πει. Παρεπιπτοντως εβαλα το antutu παλι να δω και τωρα με την Viberom μου εβγαλε βαθμολογια 20600 ενω πριν το πειραξω και οταν ηταν οπως μου ηρθε ειχα 19200
Link to comment
Share on other sites

Aς μην το σκαλιζαμε!! προσεξα και στο GPS οτι σταματησε να μιλαει..!!! μου εβγαλε αυτο το μηνυμα "unfortunately google text-to-speech engine has stopped" :) Υπαρχει κανενα gps απο playstore που να μη χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ για να δει χαρτες κτλ.? και κανενας καλος broswer εκτος απο τον google chrome?
Link to comment
Share on other sites

φιλε agantho με προλαβες.εχω κι εγω τις ιδιες αποριες σχετικα με το gps και τον browser.οποιαδηποτε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Για το GPS δεν βρηκα κατι αλλα για broswer κατεβασα τον dolphin απο το play store!

 

Σχετικα με τον dolphin μου το επιβεβαιωσε και ο αδελφος μου οτι ειναι πολυ καλος.Αυτο με το gps με προβληματιζει:worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις βγηκε και η VIBE-ROM V7... λεω να την βαλω αλλα δεν ξερω ακομα....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=49782909

 

Αν την περασεις και δεις θετικα αποτελεσματα,περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου:)

Link to comment
Share on other sites

την περασα πριν λιγο αλλα να σου πω την αληθεια δεν ειδα κατι το τρομακτικο οσο αφορα σε αλλαγες κτλ. ! Οσο για το GPS ας δωσει λυση καποιος απο τα παιδια που το εχει αλλαξει Edited by agantho
Link to comment
Share on other sites

πανω κατω στα ιδια επιπεδα,δεν ειδα σημαντικη διαφορα!! θα δειξει και τις επομενες μερες βεβαια

 

Περιμενουμε νεα σου:rolleyes:

Μακαρι να βγει κατι που να βελτιωνει το τηλ/νο σε ολους τους τομεις,μιας και ειναι τουμπανο!Παντως εμενα δε ζεστενεται παρολη τη χρηση που του κανω τις τελευταιες μερες.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω..ξαναεβγαλα και καμια σχεση με τις φωτο που εβγαλα οταν το πρωτοπηρα χωρις να το πειραξω!! αν καποιος εχει παρομοιο θεμα ας μας πει. Παρεπιπτοντως εβαλα το antutu παλι να δω και τωρα με την Viberom μου εβγαλε βαθμολογια 20600 ενω πριν το πειραξω και οταν ηταν οπως μου ηρθε ειχα 19200

 

το δικο μου με την international rom βγαζει καλυτερες φωτογραφιες απο s3 και note 2 αποδεδειγμενα

το gps το δουλευω με navigon χωρις κανενα προβλημα

ζεσταινεται σε παιχνιδι αλλα οχι υπερβολικα και η μπαταρια του με την τελευταια αναβαθμιση κραταει περισσοτερο

εχει ζητησει κανεις απο το μαγαζι που το πηρατε να του το στειλουν με row rom χωρισ να το πειραξουν?(να του βαλουν ελληνικη γλωσσα)?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε! Μαλλον με βλεπω να περναω την συγκεκριμενη και να μην εχω αλλα θεματα με καμερα, ζεστη του κινητου κτλ. Τωρα για το navigon στο play store εχει πολυ χαμηλη βαθμολογια και τα σχολια δεν ειναι και τοσο θετικα...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε! Μαλλον με βλεπω να περναω την συγκεκριμενη και να μην εχω αλλα θεματα με καμερα, ζεστη του κινητου κτλ. Τωρα για το navigon στο play store εχει πολυ χαμηλη βαθμολογια και τα σχολια δεν ειναι και τοσο θετικα...

 

σε χαρτες ειναι λιγο χειροτερο απο το igo (για ελλαδα μιλαμε)αλλα σαν εφαρμογη ειναι αρκετα γρηγορη θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

σε χαρτες ειναι λιγο χειροτερο απο το igo (για ελλαδα μιλαμε)αλλα σαν εφαρμογη ειναι αρκετα γρηγορη θα ελεγα

 

επισης αν περασεις την συγκεκριμενη rom πιστευω θα μπορεις να κανεις αναβαθμισεις OTA αλλα δεν θα εχεις ελληνικα προς το παρον τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

και τωρα με την Viberom V7 το εχω σε αγγλικο μενου και δεν με χαλαει..οι αναβαθμισεις ΟΤΑ τι ακριβως ειναι? ποτε δε καταλαβα :)

 

συνδεεσε με wifi πας στις ρυθμισεις/about phone/system update αν υπαρχει ενημερωση πατας update και στην εγκαθιστα.ΟΤΑ=over the air.ειναι ενημερωσεις official για τα διαφορα bugs που τυχον υπαρχουν στις διαφορες rom.αν παρουμε ποτε την 4.3 η 4.4 εκδοση με αυτο τον τροπο θα την παρεις

Link to comment
Share on other sites

ναι καταλαβα οκ!! εν τω μεταξυ δεν βρισκω την συγκεκριμενη ROM που εχεις στο internet,μονο σε ενα site αλλα εινια κινεζικα (την κατεβασα) αλλα θελει password για να κανει unzip και δεν μπορω να το βρω!
Link to comment
Share on other sites

ναι καταλαβα οκ!! εν τω μεταξυ δεν βρισκω την συγκεκριμενη ROM που εχεις στο internet,μονο σε ενα site αλλα εινια κινεζικα (την κατεβασα) αλλα θελει password για να κανει unzip και δεν μπορω να το βρω!

 

δεν χρειαζεται να βρεις την συγκεκριμενη κοιτα στο xda και για προγενεστερη official international rom πχ 131010 αν δεν ειναι root κανεις την αναβαθμιση ΟΤΑ σε 131227

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...