Jump to content

[Nexus 4] Αξεσουάρ


DoctorM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν θα εμπιστευόμουν μέταλο-αλουμίνιο γύρω από το κινητό.

Θα προτιμούσα κάτι μαλακό για να μπορεί να αποσβέσει τους κραδασμούς αν πέσει κάτω.

Αν την θες τώρα για αισθητικούς λόγους πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει αγορασει κανεις απο casefanatic την Kommandant Ultra Thin Metal E960 Case?Ενδιαφερομαι να την αγορασω και θα ηθελα μια δευτερη γνωμη...

http://www.casefanatic.com/lg/lg-nexus-4-e960/casefanatic-nexus-4-kommandant-ulta-thin-aluminium-metal-e960-case/

 

Την έχω αγοράσει εδώ και ένα μήνα. Φοβερή εμφανισή αλλά μπλοκάρει το gps και το nfc. Διαφορά σε σήμα παρόχου και wifi δεν είδα. Αν θέλεις την πουλάω. Ασημί στα πλαϊνά και μαύρη πλάτη.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω αγοράσει εδώ και ένα μήνα. Φοβερή εμφανισή αλλά μπλοκάρει το gps και το nfc. Διαφορά σε σήμα παρόχου και wifi δεν είδα. Αν θέλεις την πουλάω. Ασημί στα πλαϊνά και μαύρη πλάτη.

 

Αγορινα ποσο την δινεις?

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και αυτήν την θήκη , ήταν το μόνο pouch που βρήκα "δερμάτινο" και με καπάκι από πάνω στις £4.85 (με τα μεταφορικά) http://www.ebay.co.uk/itm/330845345743

 

Μου ήρθε σήμερα.

Αν θέλει κάποιος να την πάρει , είναι πάρα πολύ σφιχτή (καλό αυτό για να μην γλυστράει).

Θα την έλεγα πολύ λεπτή πράγμα το οποίο δεν ξέρω αν σώσει την κατάσταση αν πέσει κάτω.

Και το μαγνητάκι (που έχει για να κλείνει το πάνω καπάκι) το νιώθεις αν βάλεις το χέρι σου μέσα από την θήκη, πράγμα το οποίο σημαίνει πως αν πέσει το κινητό κάτω ίσως το μαγνητάκι να σου σπάσει την οθόνη....

Οπότε μην την πάρετε....

Ευτυχώς που παράγγειλα την άλλη την χειροποίητη για την οποία θα σας πω μόλις την παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ballistic case

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=39290988

 

και δεν το μετανοιώνω στιγμή! Η καλύτερη θήκη που είχα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω θήκη για προστασία από χτυπήματα, αλλά να μπορεί να βγαίνει πανεύκολα όσες φορές θέλω μέσα στην ημέρα και χωρίς να τρώει ζόρι από το βάλε βγάλε.

Τι προτείνετε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω θήκη για προστασία από χτυπήματα, αλλά να μπορεί να βγαίνει πανεύκολα όσες φορές θέλω μέσα στην ημέρα και χωρίς να τρώει ζόρι από το βάλε βγάλε.

Τι προτείνετε;

 

Αναλόγως τι είδος θήκης σε βολεύει.

Τι ψάχνεις ; Bumper ; Pouch ; Αυτές που καλύβουν πλάτη μόνο;

Σε όλα τα είδη υπάρχουν και κάποιες που προστατεύουν από πέσιμο.

Αυτές που καλύβουν πλάτη (ή και τα bumper) είναι ωραίες αλλά .... τι γίνεται αν σκάσει το κινητό με την οθόνη κάτω και έχει τίποτα πετραδάκια το πάτωμα ;

Εγώ σε όλα τα κινητά μου είχα pouch, και το κινητό όταν δεν το είχα στο χέρι μου το είχα πάντα στην θήκη ακόμα και όταν φορτίζει.

Edited by nitrodr125
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις απο casefanatic την Kommandant Ultra Thin Metal E960 Case?Ενδιαφερομαι να την αγορασω και θα ηθελα μια δευτερη γνωμη...

http://www.casefanatic.com/lg/lg-nexus-4-e960/casefanatic-nexus-4-kommandant-ulta-thin-aluminium-metal-e960-case/

 

Είδα αυτή και τρελάθηκα. Αλλά πολλά τα χρήματα. Υπάρχει κάτι πιο οικονομικό στο ίδιο στυλ; Μιλάω για πολύ λεπτή θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις απο casefanatic την Kommandant Ultra Thin Metal E960 Case?Ενδιαφερομαι να την αγορασω και θα ηθελα μια δευτερη γνωμη...

http://www.casefanatic.com/lg/lg-nexus-4-e960/casefanatic-nexus-4-kommandant-ulta-thin-aluminium-metal-e960-case/

 

το μαγαζί απλά δέρνει !!!!

 

την fusion την έχει στα 42 ενώ στο amazon κάνει 15 :lol:

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τι είδος θήκης σε βολεύει.

Τι ψάχνεις ; Bumper ; Pouch ; Αυτές που καλύβουν πλάτη μόνο;

Σε όλα τα είδη υπάρχουν και κάποιες που προστατεύουν από πέσιμο.

Αυτές που καλύβουν πλάτη (ή και τα bumper) είναι ωραίες αλλά .... τι γίνεται αν σκάσει το κινητό με την οθόνη κάτω και έχει τίποτα πετραδάκια το πάτωμα ;

Εγώ σε όλα τα κινητά μου είχα pouch, και το κινητό όταν δεν το είχα στο χέρι μου το είχα πάντα στην θήκη ακόμα και όταν φορτίζει.

 

H Ringke μπαινοβγαίνει εύκολα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Mόλις μου ήρθε η θήκη.

Πρωτότυπη συσκευασία με πρωτότυπο κειμενάκι μέσα.

Απλά άψογη.

Πολύ σφιχτή. Αρκετά μαλακή.

IMG_20130806_115223.jpg

IMG_20130806_115533.jpg

IMG_20130806_115553.jpg

IMG_20130806_115525.jpg

Edited by nitrodr125
Link to comment
Share on other sites

@nitrodr125 από που την αγόρασες ;

 

Προηγούμενη σελίδα κοίταξες

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

@nitrodr125 από που την αγόρασες ;

 

Στο official eshop της θα βρείς τις απλές .

Και στο Etsy θα βρείς αυτές με το λογότυπο πάνω (η ίδια της πουλάει και στα δύο site).

Εγώ παράγγειλα αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα παρελαβα την Spigen sgp Crumena σε καφε. Πολυ ποιοτικη θηκη γι'αυτο και αρκετα ακριβη (εμενα μου κοστισε περιπου 22 ευρω). Εφαρμοζει σχεδον τελεια στο nexus 4, αν και προοριζεται για το galaxy nexus. Στην αρχη ηταν πολυ σφιχτη και εβγαινε με δυσκολια το κινητο, ομως μετα ανοιξε. Την αγορασα απο εδω: http://www.ebay.com/itm/260963669351?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Mόλις μου ήρθε η θήκη.

Πρωτότυπη συσκευασία με πρωτότυπο κειμενάκι μέσα.

Απλά άψογη.

Πολύ σφιχτή. Αρκετά μαλακή.

IMG_20130806_115223.jpg

IMG_20130806_115533.jpg

IMG_20130806_115553.jpg

IMG_20130806_115525.jpg

 

Σε εξοδα μας εβαλες.... Μολις την χτυπησα και εγω!!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε εξοδα μας εβαλες.... Μολις την χτυπησα και εγω!!

 

:D Θα της ζητήσω προμήθεια ....χχααχχαχαχαχααχα.

 

Είναι ωραία θήκη πάντως και εμφανισιακά και σαν κατασκευή είναι καλοραμμένη.

Περιμένω και ένα bumper που έχω παραγγείλει από ebay. Αν το κινητό χωράει με το bumper μέσα (το κόβω αδύνατο βέβαια) θα είναι ακόμα πιο καλή :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σας καμιά βάση αυτοκινήτου που να κάθεται στο παρμπρίζ για να το έχω στο και σαν ναβι;;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σας καμιά βάση αυτοκινήτου που να κάθεται στο παρμπρίζ για να το έχω στο και σαν ναβι;;

 

Έχω αυτήν και είναι πολύ καλή, αρκεί να μην φοράς πίσω μεμβράνη

http://i.ebayimg.com/t/GOOGLE-NEXUS-4-DEDICATED-CAR-HOLDER-WINDSCREEN-SUCTION-MOUNT-CRADLE-KIT-/00/s/NzY0WDY4OA==/z/7u4AAOxyK~hRG2X1/$T2eC16R,!)kE9s4Z+llIBRG2(1G6ow~~60_35.JPG

 

http://www.ebay.co.uk/itm/360592399422?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή φαίνεται. Αλλά σε τι ενοχλεί η πίσω μεμβράνη;

Εμένα μου την τσάκιζε στην άκρη και σιγά σιγά βάλε βγάλε την ξεκόλλησε τελείως στο κάτω μέρος και αναγκάστηκα να την βγάλω τελείως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...