Jump to content

Sony Xperia™ Ε και Xperia E dual


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 409
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατηρώ, ενω έχω δυο sim cosmote, οτι απο την πρωτη sim, το σήμα είναι παντα χαμηλότερο απο την δεύτερη έως και καθόλου, και σπάνια να ταυτιζονται,. Παρατηρεί κανεις αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μανώλη, το κλείνεις κάθε τόσο; Πχ κάθε 3-4 μέρες;

 

το κανει μονο με τα data κινητης τηλεφωνιας

και ναι το κλεινω καθε μερα αναγκαστικα αφου κολλαει.......:cry:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα και sim άλλαξα άλλα τίποτα πάει για service :(

Δυο ημέρες "κάθησε" στο σερβις την τρίτη ημέρα μου είπαν να πάω να το πάρω πίσω ......καινούριο :D:p:lol: μου έδωσαν νέο κινητό με άλλο imei και μια απόδειξη για τη καινούρια εγγύηση! !!!

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σας γράφω από το νέο μου Ε dual! Όλα δουλεύουν άψογα. Να μην το ματιάσω. Στην αρχή δε δούλεψε το ίντερνετ αλλά ήταν θέμα ρυθμίσεων από τη Wind. Το πήρα από το Πλαίσιο. Οκ λίγο πιο ακριβό, αλλά έχει εγγύηση 7 ημερών για άμεση αλλαγή. Επιπλέον με λίγη επιμονή μου έδωσαν δώρο τον πλοηγό Genius. Καλός είναι απλά λιώνει τη μπαταρία. Αυτά. Καλή βδομάδα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρες μετρητοίς φαντάζομαι ε ;;

Και με λίγη πίεση και δώρο το Genius;;

Έχει και χάρτες της Ευρώπης;;

Link to comment
Share on other sites

Στο Ψυχικό μου το παίζανε δύσκολοι, ότι το δίνουν από smartphone αξίας €199 και πάνω. Αλλά στο Πλαίσιο στη Στουρνάρη, μου το παν από μόνοι τους. Απλά με βόλεψε στο πρώτο κατάστημα και επέμεινα για αυτό, διαφορετικά δε θα το αγόραζα. Ουσιαστικά είναι σαν να το αγόρασα φθηνότερο, γιατί θα έπαιρνα οπωσδήποτε κάποιο πλοηγό. Αλλού το έβρισκα γύρω στα 145 ευρώ. Μετρητοίς αγόρασα, αλλά δε νομίζω ότι θα είχε καμία διαφορά.

Για τους χάρτες δεν το πρόσεξα, νομίζω μόνο Ελλάδας.

Δεν έχω δει και πολλά άλλα navigation apps. Καλό είναι, αρκετά ακριβές. Έφαγε ένα κόλλημα κάποια στιγμή, η αλήθεια είναι ότι θέλει λίγο εξοικείωση με το μενού του.

 

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό, εύχρηστο. Δεν κολλάει καθόλου. Πχ έχω ανοικτά συνέχεια skype, viber, whatsapp, apps για yahoo, 3-4 "εφαρμογές" μηνυμάτων ακόμα και ανταποκρίνεται σε όλες.

Τα "μείον" του είναι ότι δεν ακούγονται αρκετά δυνατά οι ήχοι κλήσης, επίσης τα πλαστικά του μου δίνουν την αίσθηση ότι το καλοκαίρι στην παραλία θα λιώσουν. Έβαλα και μια ζελατίνα στην οθόνη, του Πλαισίου, για προστασία. Έξω στο φως δε μπορείς να δεις τίποτα στην οθόνη.

Αλλά για τα λεφτά που έδωσα είναι πάρα πολύ καλό. Μακάρι να μπορούσα να αγοράσω ακριβότερο, πχ το αδιάβροχο Xperia ή IPhone5 ή κάποιο κορυφαίο Galaxy, αλλά δεν παίζει να έδινα €700 για ένα τηλέφωνο με την καμία. Απορώ ποιοι τα δίνουν κιόλας μεταξύ μας, ειδικά σήμερα με την κρίση.

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα από τα παραπάνω περίεργο μου φάνηκε αυτό με τον ήχο κλήσης.

Δηλαδή δεν είναι τόσο δυνατός και δεν τον ακούς καν;

Link to comment
Share on other sites

τελικα το δικο μου το αφησα σε ενα καταστημα της γουιντ να το στειλη αθηνα στο σερβις δεν πηγενε αλλο ειχε γινει δραματικη η κατασταση το θεμα ειναι οτι ειπε αυτος εκει οτι μπορει να κανει 2 μηνες να γυρισει πισω ..... ελπιζω οχι γιατι θα σαλταρω!!!
Link to comment
Share on other sites

Τρεις παρατηρήσεις για το τηλέφωνο:

1. Το όνομα της συσκευής, όταν ανοίγω το Bluetooth είναι Nanhu.

Είναι αυτό το default όνομα του;;; Ψάχνοντας το λίγο στο ίντερνετ πρέπει να ναι κάποιο κινέζικο/ιαπωνέζικο όνομα της Sony αυτό.

Η συσκευή ήταν συσκευασμένη και άθικτη όταν την πήρα, για να πει κανείς ότι είχε ξαναχρησιμοποιηθεί.

2. Ένα πράγμα που κάνει και δεν το χα ξαναδεί σε τηλέφωνο με οθόνη αφής είναι το εξής:

Όταν απομακρύνω το τηλέφωνο από το αυτί, τότε ανάβει μόνης της η οθόνη. Αυτό είναι γαμάτο γιατί μπορώ άμεσα να τερματίσω την κλήση ή οτιδήποτε άλλο. Το λέω γιατί με το Xperia X10 mini που είχα πριν, αυτό δεν έπαιζε. Έπρεπε να πατάω κάποιο κουμπί για να ανάψει η οθόνη.

3. Πού και πού όταν χτυπάει το τηλ, χτυπάει με άλλο ήχο κλήσης :( και σε άλλη ένταση.

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Λοιπόν το κινητό το πήρα από εδώ http://www.mobilehellas.com/kinita-tilefona/sonyericsson-el/sony-xperia-e-c1605-dual-2-sim-duos-champagne-2-eti-egguisi-antiprosopeias-kinito-tilefono-mobile-phone.html (χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση στο μαγαζί …….. δεν τους ξέρω καν) πριν 1 μήνα το αγόρασα 140 ευρώ. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κανένα πρόβλημα είναι άψογο στης λειτουργίες του και όλα όσα αναφέρετε με προβλήματα εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ΚΑΝΕΝΑ !! Τώρα όποιος θέλει το κινητό να κάνει παπάδες ας αγοράσει κινητό αξίας από 500 ευρώ και πάνω. Το κινητό για τα λεφτά του είναι ΑΨΟΓΟ !! Και κάτι άλλο ……… αγοράζουμε κινητό για να μιλάμε και ΟΧΙ για μόστρα ………. Δεν είναι απαραίτητο να του βγάζουμε τα μάτια με διάφορες ενέργειες που βλέπω ότι κάποιοι του κάνουν. ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ !!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα, τσεκαρα για αναβάθμιση, και ειναι σε διαθεση η Jelly bean!

Μπορείς να μας πείς πως το κάνεις ??

Link to comment
Share on other sites

Συνδεση με USB, τρεχω sony pc companion, το οποιο παρεπιπτόντως πρώτα πέρασε μια καινούρια του έκδοση, και μετα ανιχνευτηκε το νεο λογισμικο, και ολα μετα πηραν το δρόμο τους.

 

έκδοση 4.1.1

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και δεν συνδέεται με το wi fi. Καμιά ιδέα; έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε.

 

edit: Τίποτα. Το ίδιο πρόβλημα και πάλι. Δεν συνδέεται ενώ το βλέπει κανονικά.

Μέχρι και πριν την αναβάθμιση δεν είχε κανένα πρόβλημα.

 

edit: Τελικά με αλλαγή router δουλεύει κανονικά.

Δεν μπορώ να καταλάβω.

Edited by xapos
Link to comment
Share on other sites

Άρα από ότι έχω καταλάβει με τις διαρκείς αναβαθμίσεις λογισμικών (και ειδικά για τη Sony που το χω ξαναδεί σε update να χειροτερεύει κάτι) καλύτερα να μην κάνουμε τίποτα.

Λένε, ότι άμα κάτι δουλεύει, δεν το πειράζεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ Ε και Xperia E dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...