Jump to content

Sudden death


wickerman_3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 426
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι το i9300. Άρα το 4πύρηνο.

350 για ένα κινητό που κάνει 670 είναι γκάφα?! Αστειεύεσαι.

Και ποιος μου λέει ότι ο Έλληνας που θα μου το έδινε είναι αξιόπιστος? Εγώ αγοράζω μόνο από αξιόπιστα σάιτ και πωλητές. Δεν με ενδιαφέρει η τοποθεσία τους.

Στο θέμα μας. Πού θα απευθυνθώ λοιπόν και πόσο θα μου κοστίσει?

 

 

Αν δεν κάνω λάθος είπες το πήρες μτχ τι μου λες την τιμή του καινούριου σε ακριβά μαγαζια...Απο εδώ τα βρίσκεις και κάτω από 450 καινούρια...Επισεις αν δεις λιγάκι τις αγγελίες θα βρεις Ελληνικά κινητά στην ιδία τιμή που το αγόρασες και με εγγύηση...Όπως και να εχει όμως αντιπροσωπία δεν μπορείς να πας,μια και ειναι αμερικάνικο.Αρα θα είσαι στο έλεος του κάθε μαγαζιού να σου ζητήσει ότι αυτός θέλει.Παίρνεις λοιπών τηλέφωνο ένα μαγαζί που επισκευάζει κινητά και τους ρωτάς.Πχ

http://www.kapamobiles.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=88%3Aservice-kinitwn&catid=38%3A2008-11-26-10-46-20&lang=el

 

Για κανε τους ένα τηλέφωνο και ρώτα απο περιέργεια για να ξερεις.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα,όταν μάθεις πες μας και εδώ,για να γνωρίζουμε τι παιζει και εμείς,σε περιπτώσει που γίνει κάτι παρόμοιο και σε αλλους.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Να σαι καλά Στράτο .

Πάντως θεωρώ οτι είναι αρκετά μπερδεμένα τα πραγματα με το νεο firmware .Και το κατά πόσο είναι αληθές ότι διορθώνει το υποτιθέμενο sudden death .

Το μόνο σίγουρο είναι οτι έκλεισε το exynos bug αλλά δημιουργήθηκαν άλλα προβλήματα με τον bootloader και το downgrade του σε παλιότερο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Στράτο .

Πάντως θεωρώ οτι είναι αρκετά μπερδεμένα τα πραγματα με το νεο firmware .Και το κατά πόσο είναι αληθές ότι διορθώνει το υποτιθέμενο sudden death .

Το μόνο σίγουρο είναι οτι έκλεισε το exynos bug αλλά δημιουργήθηκαν άλλα προβλήματα με τον bootloader και το downgrade του σε παλιότερο .

 

Η μόνη αλλαγή στον bootloader είναι το κλείσιμο της τρύπας του exynos και το blacklist όλων των προηγούμενων bootloaders που ήταν unsafe στο exploit.

Προσωπικά δε δίνω σημασία στην "τρύπα" και δε πρόκειται να τον περάσω, λόγω των "παρενεργειών"

Έχω ακόμα τον bootloader της μαμάς ρομ που πρωτοείχε τo κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

Στρατο να σε ρωτήσω σε παρακαλω.

 

Εγώ έχω το bootloader απο την ι9300XXDLIH και μου έχει βγάλει το κόκκινο θαυμαστικο στη αρχική οθόνη (boot screen) αυτό είναι κακό ???

 

Πρέπει να περάσω κάποιον παλιο bootloader ???

 

Δεν ξέρω άμα γνωρίζεις τπτ σε σχ'εση με το κόκκινο θαυμαστικο

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Στρατο να σε ρωτήσω σε παρακαλω.

 

Εγώ έχω το bootloader απο την ι9300XXDLIH και μου έχει βγάλει το κόκκινο θαυμαστικο στη αρχική οθόνη (boot screen) αυτό είναι κακό ???

 

Πρέπει να περάσω κάποιον παλιο bootloader ???

 

Δεν ξέρω άμα γνωρίζεις τπτ σε σχ'εση με το κόκκινο θαυμαστικο

 

Διάβασε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαβάσει αυτο. Άρα ως συνεπεια του bootloader αυτού είναι ότι δεν μπορώ να μηδενίζω τον counter αν δεν έχω stock rom μέσα στο κινητό μου ???

 

Απο ότι έχω καταλάβει μπορώ να κάνω downgrade στον bootloader σωστά ???

 

Αν ναι ξέρεις που μπορώ να βρώ παλιο bootloader για να φλασάρω ???

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαβάσει αυτο. Άρα ως συνεπεια του bootloader αυτού είναι ότι δεν μπορώ να μηδενίζω τον counter αν δεν έχω stock rom μέσα στο κινητό μου ???

 

Απο ότι έχω καταλάβει μπορώ να κάνω downgrade στον bootloader σωστά ???

 

Αν ναι ξέρεις που μπορώ να βρώ παλιο bootloader για να φλασάρω ???

 

Ξαναδιάβασε το θέμα.Μπορείς και με custom.

Όσο δεν έχεις βάλει τον καινούριο ναι μπορείς να κάνεις downgrade.

Άνοιξε το tar μιας ρομ με 7zip ή Winrar και πάρε το sboot.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μπορείς να μου πείς πιο bootloader εχεις εσυ σε παρακαλώ ???

 

Για να κατεβάω την αντιστοιχη ρομ και να το πάρω απο εκει

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Ωραία μπορείς να μου πείς πιο bootloader εχεις εσυ σε παρακαλώ ???

 

Για να κατεβάω την αντιστοιχη ρομ και να το πάρω απο εκει

 

Cosmote 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εβγαλα τον καινουργιο bootloader και έβαλα της εκδοσης i9300XXALEF που βρήκα στο xda..

 

μηδενισα και το counter με το triangle away και τώρα στο triangle λέει Counter 0 Binary Official αλλά όταν πάω στο about - status λέει Modified ...

 

Μπαίνω σε Download mode και εκει λεει count 0 , official binary

 

Στο status είναι σωστο που λέει Modified ???

 

Ειμαι με sotmax v12

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Ωραία εβγαλα τον καινουργιο bootloader και έβαλα της εκδοσης i9300XXALEF που βρήκα στο xda..

 

μηδενισα και το counter με το triangle away και τώρα στο triangle λέει Counter 0 Binary Official αλλά όταν πάω στο about - status λέει Modified ...

 

Μπαίνω σε Download mode και εκει λεει count 0 , official binary

 

Στο status είναι σωστο που λέει Modified ???

 

Ειμαι με sotmax v12

 

Μια χαρά είσαι.

Το γράφει επειδή δεν είσαι στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιάβασε το θέμα.Μπορείς και με custom.

Όσο δεν έχεις βάλει τον καινούριο ναι μπορείς να κάνεις downgrade.

Άνοιξε το tar μιας ρομ με 7zip ή Winrar και πάρε το sboot.

 

Εγω φιλε Στρατο εκανα αυτα ακριβως τα βηματα που λεει εδω και γυρισα ακριβως αυτα

 

I used to get the red exclamation mark on my phone from the very first time I rooted and flashed custom Roms or kernel.

I haven't flashed this new boot loader but for those trying to get rid of it follow these steps:

 

- Use Triangle Away to reset the flash counters, and pull the battery immediately after rebooting starts

- Boot into recovery and perform a wipe, and pull the battery immediately after rebooting starts

- Go to SamMobile and get the stock firmware for your region

- Flash that stock firmware on your device

- Let Android boot, go through device setup (without doing any logins) until Android is fully usable again

- Reboot

- Wait at least 10 minutes

- Check Settings->About device->Status and make sure Device status is not "Modified"

- Perform another factory reset

- Boot into download mode and make sure the flash counter and system status are all set to official

 

These steps are given by chainfire and they helped me get rid of it. But main thing is to make sure not let your phone boot after resetting counter and wherever it says to pull battery do it as said and wait for at least 15 seconds before reinserting the battery. I had to do this whole thing twice to get it correctly. So do try this and give your feedback if it works with this new boot loader.

 

 

εντωμεταξυ γυρισαν ολα οπως πρωτα αλλα το νεο bootloader υπαρχει ακομα και μου γραφει ο counter custom binary download 1

αλλα στα αλλα λεει official

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε Στρατο εκανα αυτα ακριβως τα βηματα που λεει εδω και γυρισα ακριβως αυτα

 

I used to get the red exclamation mark on my phone from the very first time I rooted and flashed custom Roms or kernel.

I haven't flashed this new boot loader but for those trying to get rid of it follow these steps:

 

- Use Triangle Away to reset the flash counters, and pull the battery immediately after rebooting starts

- Boot into recovery and perform a wipe, and pull the battery immediately after rebooting starts

- Go to SamMobile and get the stock firmware for your region

- Flash that stock firmware on your device

- Let Android boot, go through device setup (without doing any logins) until Android is fully usable again

- Reboot

- Wait at least 10 minutes

- Check Settings->About device->Status and make sure Device status is not "Modified"

- Perform another factory reset

- Boot into download mode and make sure the flash counter and system status are all set to official

 

These steps are given by chainfire and they helped me get rid of it. But main thing is to make sure not let your phone boot after resetting counter and wherever it says to pull battery do it as said and wait for at least 15 seconds before reinserting the battery. I had to do this whole thing twice to get it correctly. So do try this and give your feedback if it works with this new boot loader.

 

 

εντωμεταξυ γυρισαν ολα οπως πρωτα αλλα το νεο bootloader υπαρχει ακομα και μου γραφει ο counter custom binary download 1

αλλα στα αλλα λεει official

 

Εάν έχεις περάσει τον καινούριο της ELLA πλέον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ.

Link to comment
Share on other sites

Στρατο επι ευκαιριας να σε ρωτησω κι εγω.

Οσοι φιλοι μου εχουν S3 φορανε Pulse 3.1 και 3.2.

Ενας απο αυτους εχει το θεμα με το θαυμαστικο.Αν του περασω την 3.3 δεν θα μπορεσει να το βγαλει αυτο με κανενα τροπο αν χρειαστει;Για την εγγυηση και μονο μιλαω κι αυτο αν χρειαστει.

Τι προτεινεις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις περάσει τον καινούριο της ELLA πλέον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ.

 

το θεμα ειναι οτι η ρομ που εβαλα μεσω odin δεν ειχε μεσα bootloader. γνωριζεις ποια εχει να δοκιμασω? τωρα που ειμαι με στοκ κερνελ και recovery?

 

λοιπον μετα απο αυτο εκανα root και μηδενησα τον counder με triangle away και μου λεει οτι τωρα ειναι οκ

οποτε φαινεται οτι μηδενιζει

απλα δεν αλλαζει τον bootloader. και ουτε το θαυμαστικο υπαρχει αλλα δεν εβαλα ρομ που μα ειχε μεσα bootloader και επιμενω μηπως και αλλαζει και αυτο.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερώτηση

 

το πρόβλημα με τον "Θανατο" του s3 είναι μόνο σε συσκευές με 16gb ???

 

Κατι τέτοιο διάβασα σε κάποιο θέμα του xda δεν θυμαμαι που ....

 

Δηλαδή με 32gb δεν υπάρχει πρόβλημα ???

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι η ρομ που εβαλα μεσω odin δεν ειχε μεσα bootloader. γνωριζεις ποια εχει να δοκιμασω? τωρα που ειμαι με στοκ κερνελ και recovery?

 

λοιπον μετα απο αυτο εκανα root και μηδενησα τον counder με triangle away και μου λεει οτι τωρα ειναι οκ

οποτε φαινεται οτι μηδενιζει

απλα δεν αλλαζει τον bootloader. και ουτε το θαυμαστικο υπαρχει αλλα δεν εβαλα ρομ που μα ειχε μεσα bootloader και επιμενω μηπως και αλλαζει και αυτο.

 

Αν έχεις βαλει τον καινουργιο bootlοader δεν νομίζω να μπορείς να πας πίσω .

Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2083860

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βαλει τον καινουργιο bootlοader δεν νομίζω να μπορείς να πας πίσω .

Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2083860

 

λογικα θα αλλαζει αν η ρομ μεσα εχει bootloader. το καλο ειναι οτι μηδενιζουνε ολα οποτε εισαι εντως εγγυησης αλλαζει δεν αλλαζει ο bootloader

δοκιμασα αλλα δεν γινεται. σημασια εχει αυτο ομως που ειπα οτι μηδενιζει οποτε και νεος bootloader και εντως εγγυησης :)

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οσες ειδα ρε φιλε δεν βρηκα ενα για modem εχει bin μονο

 

Αυτό είναι ;) sboot bin

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...