Jump to content

Samsung Galaxy Note II LTE (N7105)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i48.tinypic.com/2dcbj0g.png

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομιζω εχει κυκλοφορησει ηδη..στο αγγλικο αμαζον πωλειται προς 580 λιρες...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειδατε τη διαφημιση του γερμανου?το δινει και αυτο με την προσφορα των -150 ευρω
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω δεν εχει ραδιοφωνο...οποτε η χρυση επιλογη παραμενει το απλο note 2!
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω δεν εχει ραδιοφωνο...οποτε η χρυση επιλογη παραμενει το απλο note 2!

 

To παλικάρι στο Twitter της Cosmote επιμένει πως το 4G κινητό που έχουν είναι το N7100, δηλαδή το απλό Note 2. Δύο φορές τους είπα ότι μιλάνε για άλλο κινητό (και έχουν και λάθος τα χαρακτηριστικά του) και δεν λένε να το καταλάβουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω δεν εχει ραδιοφωνο...οποτε η χρυση επιλογη παραμενει το απλο note 2!

 

Να σαι σίγουρος ότι δεν έχει ;)

Και δεν έχει ξέρω γω και 1gb παραπάνω ram όπως το s3 lte απ το απλό.

Έτσι λοιπόν μόνο για το ανύπαρκτο 4g μου φαίνεται πολύ παραπάνω έξοδο να πάρει κανείς την lte έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το κλιμα γενικα σε καποια καταστηματα να σπρωξουν το 7105..Μαλιστα, καποιος μπορει να παραπλανηθει με την δωροεπιταγη των 150..Η αληθεια ειναι οτι ισχυει και για το 7105 ΑΛΛΑ δεν ισχυει το cashback της samsung οποτε βαση τελικης τιμης αλλα και ελλειψης ραδιοφωνου νομιζω δεν αξιζει η αγορα του 7105 σε σχεση με το 7100..Αλλωστε το 4g αν δεν κανω λαθος ειναι αχρηστο στην Ελλαδα..τουλαχιστον προς το παρον..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τηλ στο κέντρο εξυπηρέτησης της Samsung, τον τηλεφωνικό αριθμό θα τον βρείτε στο δελτίο του cashback, και μου είπαν ότι δεν ισχύει για 4G.

...Καλύτερα να κάνουμε ένα τηλ (και κάντε το προς επιβεβαίωση, μπας και μου είπαν μπαρουφες) παρά να γράφουμε ότι προσβλητικό μας έρχεται στο μυαλό μας...

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν έχει ράδιο :p

 

στο gsmarena που ειδα λεει οτι εχει ραδιο.αλλα αλλη διαφορα δεν ειδα εκτος απο το 4g.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Η μονη διαφορα φιλε ειναι οτι υποστηρίζει δικτυα 4g ..

Και δεν εχει ραδιοφωνο ..

Ολα τα αλλα ιδια οπως και στο απλο νοτελι...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

στο gsmarena που ειδα λεει οτι εχει ραδιο.αλλα αλλη διαφορα δεν ειδα εκτος απο το 4g.

 

To gsmarena λέει τα δικά του, δεν έχει ράδιο και το χουν επιβεβαιώσει τα παιδιά που το χουν πάρει.

Αν ρωτάς τη γνώμη μου τελείως πεταμένα λεφτά προς το παρόν τα 4g κινητά εκτός και αν είσαι τυχερός και δεν είσαι Ελλάδα :p

Link to comment
Share on other sites

To gsmarena λέει τα δικά του, δεν έχει ράδιο και το χουν επιβεβαιώσει τα παιδιά που το χουν πάρει.

Αν ρωτάς τη γνώμη μου τελείως πεταμένα λεφτά προς το παρόν τα 4g κινητά εκτός και αν είσαι τυχερός και δεν είσαι Ελλάδα :p

 

ωραια πεταμενα λεφτα :)αρα παμε για το απλο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα το έλεγα πεταμένα λεφτά.

Ήδη η Cosmote το δίνει και μπορείς να το ενεργοποιήσεις άμεσα με ένα τηλέφωνο.

Οι ταχύτητες είναι τρομερές. Στο μισό του χρόνου ανοίγματος της σελίδας με 3G.

Το μοναδικό πρόβλημα είναι οτι ρουφάει την μπαταρία σαν λεμονόκουπα. Αλλα μικρό το κακό αν έχεις και 2η μπαταρία. :)

Νομίζω οτι αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

offtopic: Το θέμα είναι ότι τέτοιες ταχύτητες προαπαιτούν προγράμματα με απεριόριστα ΜΒ, ειδάλλως είτε δεν θα χρησιμοποιείς το κιν για να κατεβάζεις αρχεία μεγάλου μεγέθους στα οποία η υψηλή ταχύτητα του 4G/LTE κάνει την διαφορά ...είτε θα εξαντλείς το πρόγραμμα σου σε λίγες ημέρες και θα καταλήγεις με υπερ-φουσκωμένους λογαριασμούς λόγω των πανάκριβων ΜΒ της κινητής.
Link to comment
Share on other sites

offtopic: Το θέμα είναι ότι τέτοιες ταχύτητες προαπαιτούν προγράμματα με απεριόριστα ΜΒ, ειδάλλως είτε δεν θα χρησιμοποιείς το κιν για να κατεβάζεις αρχεία μεγάλου μεγέθους στα οποία η υψηλή ταχύτητα του 4G/LTE κάνει την διαφορά ...είτε θα εξαντλείς το πρόγραμμα σου σε λίγες ημέρες και θα καταλήγεις με υπερ-φουσκωμένους λογαριασμούς λόγω των πανάκριβων ΜΒ της κινητής.

 

Συμφωνώ. Άν ητανε να δώσω εξ αρχής 699 το LTE θα έπερνα, αλλά με την προσφορά στα 450 σόρρυ δεν θα πάρω ειδικά όπως λέει ο φίλος με 120ΜΒ το "τεστ κοπώσεως" δεν το έκανε κανείς.

Link to comment
Share on other sites

offtopic: Το θέμα είναι ότι τέτοιες ταχύτητες προαπαιτούν προγράμματα με απεριόριστα ΜΒ, ειδάλλως είτε δεν θα χρησιμοποιείς το κιν για να κατεβάζεις αρχεία μεγάλου μεγέθους στα οποία η υψηλή ταχύτητα του 4G/LTE κάνει την διαφορά ...είτε θα εξαντλείς το πρόγραμμα σου σε λίγες ημέρες και θα καταλήγεις με υπερ-φουσκωμένους λογαριασμούς λόγω των πανάκριβων ΜΒ της κινητής.

 

Αυτο σχετικά με την γρηγορότερη κατανάλωση των mb δεν μπορώ να το καταλάβω.

Εαν μπαίνω στα ίδια sites με την ίδια επισκεψιμότητα και γενικότερα την ίδια χρήση, γιατι θα καταναλώσω περισσότερα mb;

Η διαφορά είναι σίγουρα στην ταχύτητα. Γιατι να είναι και στην κατανάλωση;

Ο μόνος τρόπος που μπορεί να γίνει μεγαλύτερη κατανάλωση είναι να ξεχαστείς λόγω ταχύτητας και να σερφάρεις περισσότερο.

Μονό εκεί αλλιώς δεν μπορώ να το καταλάβω...

Αν μπορεί κανείς που γνωρίζει περισσότερα και μπορεί να το εξηγήσει, παρακαλώ να το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος που μπορεί να γίνει μεγαλύτερη κατανάλωση είναι να ξεχαστείς λόγω ταχύτητας και να σερφάρεις περισσότερο.

Ακριβώς! Να σερφάρεις περισσότερο. Επίσης μπορεί να ξεχαστείς και να δεις κανένα youtube, να κάνεις download κανένα μεγάλο αρχείο κλπ. Αλλά αν δεν μπορείς να τα κάνεις αυτά λόγω κόστους, η υψηλή ταχύτητα στο απλό web surfing δεν κάνει σημαντική διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι την κάνει. Προσωπική άποψη εκφράζω.

Το ότι θα ανοίξω μια σελίδα στο μισό χωρίς να περιμένω να φορτώσει για μένα αξίζει.

Το οτι μου φορτώνει τα email που εμπεριέχουν και pdf αρχεία μερικών mb σε 2-3 sec εμένα με ικανοποιεί.

Φυσικά θέλει προσοχή και να μην παρασύρεσαι με youtube κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

http://www.sammobile.com/2013/07/19/provider-telstra-australia-confirms-galaxy-note-ii-4g-skipping-4-2-2/

 

Φαίνεται ότι η 4G έκδοση του Note 2 θα παρακάμψει την 4.2.2 και θα αναβαθμιστεί απευθείας στην έκδοση 4.3 του android.

 

Κάτι μου λέει ότι το ίδιο θα ισχύσει και για το απλό Note 2.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα σε καφέ.

Παραλαβή την Παρασκευή.

Ο Θεός βοηθός στα 480 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος τελικά.

Με πήραν σήμερα από το κατάστημα και μου πίστωσαν τα χρήματα αφού το τηλέφωνο δεν μπορεί να βρεθεί πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II LTE (N7105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...