Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό βλέπω και εγώ και με stock rom και κάτι άλλο χωρίς κάποιο launcher δεν μπορώ ναι αλλάξω θέση στα εικονίδια στο μενού?

 

στο μενου απο τι ξερω μονο αλφαβητικα παει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο μενου απο τι ξερω μονο αλφαβητικα παει...

 

Αυτό βλέπω και εγώ, απλά θα μείνω λίγο καιρό με stock να δω πως πάει και μετά θα αρχίσω μαγειρέματα, καλή ανάσταση, καλό Πάσχα παιδιά

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος για ενεργοποίηση των mobile data από το να πηγαίνω κάθε φορά ρυθμίσεις και μετά networks κλπ;

Είναι τρελό χάσιμο χρόνου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν βαλω customn rom πως γυρναω σε επισημη της wind? την κατεβαζω απο καπου? σορρυ αν εχει απαντηθει η αν λεω καποια χαζομαρα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος για ενεργοποίηση των mobile data από το να πηγαίνω κάθε φορά ρυθμίσεις και μετά networks κλπ;

Είναι τρελό χάσιμο χρόνου.

 

Με τα δυο σου δάχτυλα κατεβαζεις την μπάρα από πάνω και επιλέγει το σήμα το δυκτιο που δείχνει πόσες γραμμές έχεις απο εκεί σου ανοίγει το μενού.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι που μπορω να κάνω ώστε όταν χρησιμοποιώ το wifi να μην καταλανωνει τόσο πολύ την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Με τα δυο σου δάχτυλα κατεβαζεις την μπάρα από πάνω και επιλέγει το σήμα το δυκτιο που δείχνει πόσες γραμμές έχεις απο εκεί σου ανοίγει το μενού.

 

Υπαρχει κ ενα widget φιλαρακο που ενεργοποιει/απενεργοποιει τ data. Widget data enabler

Link to comment
Share on other sites

έκανα για κανένα τέταρτο search στο thread για το Google Now, αλλά δεν βρήκα αυτό που ήθελα. Ένας φίλος μου το είχε εξ αρχής στα ελληνικά και τώρα που θέλησε το google now το γύρισε στα αγγλικά αλλά δεν μπόρεσε να το λειτουργίσει. Τι άλλο πρέπει να κάνει για να λειτουργεί?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Με τα δυο σου δάχτυλα κατεβαζεις την μπάρα από πάνω και επιλέγει το σήμα το δυκτιο που δείχνει πόσες γραμμές έχεις απο εκεί σου ανοίγει το μενού.

 

Καλά αυτό το προτείνεις για πιο γρήγορα;

Κατεβάζεις το μενού, κάνεις ένα κλικ στο δίκτυο, ανοίγει το μενού των δικτύων, ξανά κλικ στο data.

Δεν έχει διαφορά με το να πας στις ρυθμίσεις όπως έγραψα πριν.

Απαράδεκτο που το έχουν κάνει έτσι πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό το προτείνεις για πιο γρήγορα;

Κατεβάζεις το μενού, κάνεις ένα κλικ στο δίκτυο, ανοίγει το μενού των δικτύων, ξανά κλικ στο data.

Δεν έχει διαφορά με το να πας στις ρυθμίσεις όπως έγραψα πριν.

Απαράδεκτο που το έχουν κάνει έτσι πάντως.

 

Εγω εχω κατεβασει το προγραμμα power toggles,με το οποιο εχω φτιαξει μια μπαρα απο τα widgets που θελω να ανοιγωκλεινω

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι που μπορω να κάνω ώστε όταν χρησιμοποιώ το wifi να μην καταλανωνει τόσο πολύ την μπαταρία.

 

Όχι. Η μπαταρία καταναλωνεται κυρίως από την οθόνη και τα προγράμματα που χρησιμοποιείς όπως ο chrome κτλ. Με αλλαγή kernel μπορείς μόνο να δείς μια μικρή βελτίωση λόγω πιό εξυπνης διαχείρησης της ενέργειας. Το wifi από μόνο του καταναλώνει ελάχιστη μπαταρία.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

έκανα για κανένα τέταρτο search στο thread για το Google Now, αλλά δεν βρήκα αυτό που ήθελα. Ένας φίλος μου το είχε εξ αρχής στα ελληνικά και τώρα που θέλησε το google now το γύρισε στα αγγλικά αλλά δεν μπόρεσε να το λειτουργίσει. Τι άλλο πρέπει να κάνει για να λειτουργεί?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1740542&highlight=google+now

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το play store Αναβαθμίστηκε εδώ στην Γερμανία εδώ και δύο μέρες και έκανα μια γκάφα. Ενεργοποίησα να αναβαθμίζονται οι εφαρμογές μόνες τους με το που βγουν. Αυτό πως το ριθμιζω; κανείς καμιά ιδέα;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το play store Αναβαθμίστηκε εδώ στην Γερμανία εδώ και δύο μέρες και έκανα μια γκάφα. Ενεργοποίησα να αναβαθμίζονται οι εφαρμογές μόνες τους με το που βγουν. Αυτό πως το ριθμιζω; κανείς καμιά ιδέα;

 

Δηλαδή κοίταξες στις ρυθμίσεις του play store και δεν υπάρχει επιλογή;:shock:

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό το προτείνεις για πιο γρήγορα;

Κατεβάζεις το μενού, κάνεις ένα κλικ στο δίκτυο, ανοίγει το μενού των δικτύων, ξανά κλικ στο data.

Δεν έχει διαφορά με το να πας στις ρυθμίσεις όπως έγραψα πριν.

Απαράδεκτο που το έχουν κάνει έτσι πάντως.

 

Αν το κρατήσεις πατημένο το ενεργοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κ ενα widget φιλαρακο που ενεργοποιει/απενεργοποιει τ data. Widget data enabler

 

Ωραίος.....;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κοίταξες στις ρυθμίσεις του play store και δεν υπάρχει επιλογή;:shock:

 

Όχι εντάξει έχει επιλογή στης ριθμισεις...:)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ένα LG Nexus 4 vs IPhone 5..... Έχουμε κανένα θέμα εδώ μέσα; Με ένα search που έκανα δεν βρήκα κάτι, άμα ξέρει κανείς να μου δώσει το link.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ένα LG Nexus 4 vs IPhone 5..... Έχουμε κανένα θέμα εδώ μέσα; Με ένα search που έκανα δεν βρήκα κάτι, άμα ξέρει κανείς να μου δώσει το link.

 

Απο οσο θυμαμαι δεν υπαρχει εδω κατι τετοιο.Στο youtube θα βρεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο θυμαμαι δεν υπαρχει εδω κατι τετοιο.Στο youtube θα βρεις

 

Να ανοιξουμε ένα versus ανάμεσα στης δύο ωραιες συσκευές τότε... Θα αρέσει σε πολλούς. Admin...... Κάνε τα μαγικά σου να ανάψουν λίγο τα αίματα.....;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ένα LG Nexus 4 vs IPhone 5..... Έχουμε κανένα θέμα εδώ μέσα; Με ένα search που έκανα δεν βρήκα κάτι, άμα ξέρει κανείς να μου δώσει το link.

 

Στην ενότητα Επιλογή Συσκευής κοιταξες;

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για ένα από αυτά τα 2, εκεί θα υπάρχει σχετική κουβέντα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην ενότητα Επιλογή Συσκευής κοιταξες;

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για ένα από αυτά τα 2, εκεί θα υπάρχει σχετική κουβέντα.

 

Μπα.....:(

Θέλω να ανοιξη θέμα.... Έχω τόσα πολλά να πω.....;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα χριστος ανεστη παιδια! κατοχος εδω και μερικες μερες και εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα καινουργια τερατα...αλλα ρε παιδια γιατι δεν λαγκαρει?θελω να το κανω και δεν μπορω!!:lol: και απιστευτο multitasking! πεταγομαι απο browser σε διαφορες ανοικτες εφαρμογες και ειναι σα να δουλευω pc!απιστευτα smooth! που να μπει και το καινουργιο λειτουργικο σε λιγο! το μονο που μου τη σπει ειναι οτι ζεστενεται!!! και δεν ξερω τι φταει και πως διορθωνεται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...