Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θες αλλο κερνελ και εξωτερικη τροφοδοσια.

Γινεται.

Δες εδω

http://www.androidcentral.com/android-advanced-usb-otg-nexus-4

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

niantic σε ευχαριστώ πολύ για το άρθρο έβγαλα άκρη. Μόνο μια απορία: για ποντίκια/πληκτρολόγια χρειάζεται εξωτερική τροφοδοσία;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποτέ δεν μου είχε ξανατυχει, αλλά τις τελευταίες μέρες χάνει το κινητό την sim, 2 φορές την ημέρα.

Ίδια κάρτα εδώ και 1 χρόνο, στοκ ρομ 4.4.4

Φτιάχνει μόνο με αφαίρεση και επανεισαγωγή της sim.

Τι μπορεί να φταίει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να την έχει ακούσει η υποδοχή τις καρτούλας.Προπαντός αν δεν την βγάζεις -βάζεις συνεχεια.

Πιο πολύ για κάποιο σκάλωμα του λειτουργικού μου φαίνεται και δύσκολο να το εντοπίσεις φοβάμαι.

Εμενα πάλι,σήμερα μου κάνει το άλλο κουλό!

Έχει φάει κάποιο κώλυμα και δεν αναγνωρίζει το mtp.

Με το που το γυρίσω σε ptp εμφανίζεται κανονικά σαν φωτογραφική στο pc και μου πετάει και στην συσκευή το μήνυμα για να θυμάται πάντα το pc.

αν το ξανά γυρίσω σε mtp τίποτα..Ακούγεται ο ήχος τον windows ότι βρίσκει την συσκευή αλλα το nexus πουθενά.

Πέρασα μέχρι και από την αρχή adb-setup.exe 1.3 και factory image και συνεχίζει τα ίδια.

Σκέψου ότι για να περάσω το factory image χρειάστηκε να το γυρίσω ptp γιατί αλλιώς δεν το έβλεπε στο command prompt.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να την έχει ακούσει η υποδοχή τις καρτούλας.Προπαντός αν δεν την βγάζεις -βάζεις συνεχεια.

Πιο πολύ για κάποιο σκάλωμα του λειτουργικού μου φαίνεται και δύσκολο να το εντοπίσεις φοβάμαι.

Εμενα πάλι,σήμερα μου κάνει το άλλο κουλό!

Έχει φάει κάποιο κώλυμα και δεν αναγνωρίζει το mtp.

Με το που το γυρίσω σε ptp εμφανίζεται κανονικά σαν φωτογραφική στο pc και μου πετάει και στην συσκευή το μήνυμα για να θυμάται πάντα το pc.

αν το ξανά γυρίσω σε mtp τίποτα..Ακούγεται ο ήχος τον windows ότι βρίσκει την συσκευή αλλα το nexus πουθενά.

Πέρασα μέχρι και από την αρχή adb-setup.exe 1.3 και factory image και συνεχίζει τα ίδια.

Σκέψου ότι για να περάσω το factory image χρειάστηκε να το γυρίσω ptp γιατί αλλιώς δεν το έβλεπε στο command prompt.

 

Στη διαχείριση συσκευών κάνεις δεξί κλικ επάνω στον driver που εμφανίζει όταν ανοίγεις το usb debugging(adb interface ή κάτι τέτοιο πρέπει να το λέει) Update driver software, browse my computer, let me pick from a list και δείξε το mtp.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα,χρειάστηκε να κάνω απεγκατάσταση-καταργηση τον driver, και κλικ delete the driver software for this device και να ξανά κουμπώσω το usb να βρει τι συσκευή.

Πάντως περίεργο,εδώ και κάνα χρόνο πρώτη φορα μου χτυπάει ο driver και δεν έκαναν κανένα update τα windows.

Και το άλλο..Δεν το έχω ξανά προσέξει αν ήταν έτσι στο παρελθόν.Στο device manager το αναγνωρίζει σαν acer composite adb interface!

 

Edit:Πέρασα τους usb drivers με τον τρόπο που μου είπες και το αναγνώρισε κανονικά σαν nexus συσκευή στο portable device .

Βεβαια τώρα είμαι χωρίς fastboot-adb-drivers setup 1.3.

Να το περάσω και αυτό η θα μου κάνει πάλι τα ίδια?

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι λογικό να έχει μια μικρη καθυστέρηση στη λήψη φωτογραφιών; Δηλαδή 1-2" απο τότε που πατάω το κουμπί μέχρι να την λάβει. Δεν με ενοχλούσε ως τώρα αλλά είδα ενα φίλο να τραβα φώτο με ενα iphone 4 ακαριαία και ζήλεψα... (η μόνη φορά που ζήλεψα κάτι από iphone πρέπει να ομολογήσω) Γίνεται κάτι για να γίνει πιο άμεση η λήψη ή είναι hardware-ικό το θέμα;
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της κάμερας,> ανάλυση και ποιότητα.>εφέ εστίασης και βάλε το χαμηλό.

 

Ελαφρώς καλύτερο, αλλά και πάλι δεν είναι τόσο άμεσο όσο θα ήθελα.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μου πετάγονται διαφημίσεις που καλύπτουν όλη την οθόνη ακόμα και στην οθόνη την αρχική και ας μην έχω ανοιχτές εφαρμογές (ίσως τρέχουν κάποια services βέβαια)

χωρίς να έχω κατεβάσει τίποτα στο κινητό απλα όταν εκανα update κάποιες υπάρχουσες εφαρμογές....

Έχει κάποιος ιδέα?

Εκανα πραγματα που διάβασα στα ξένα φόρουμ αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Μου πετάγονται διαφημίσεις που καλύπτουν όλη την οθόνη ακόμα και στην οθόνη την αρχική και ας μην έχω ανοιχτές εφαρμογές (ίσως τρέχουν κάποια services βέβαια)

χωρίς να έχω κατεβάσει τίποτα στο κινητό απλα όταν εκανα update κάποιες υπάρχουσες εφαρμογές....

Έχει κάποιος ιδέα?

Εκανα πραγματα που διάβασα στα ξένα φόρουμ αλλά τίποτα...

 

Δεν ξέρω τι διάβασες, αλλά το μόνο που χρειάζεται είναι ροοτ και adaway.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό δεν το είδα πουθενά...

Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός

Πεταγετε όχι μέσα στις εφαρμογές αλλά σε όλη την οθόνη...

Απλα είναι τρελό πως απο τη μια μέρα στην αλλη χωρίς καμια περίεργη εφαρμογή και με συνηθισμένη χρηση έγινε....

Αν αφαιρεσω κάποια ύποπτη εφαογη δεν γίνεται ώστε να βρω τη ρίζα?

 

Επίσης κάτι που πρόσεξαν και ηταν πουλί σαν συμπεριφορά ηταν οτι μπήκαν ρυθμίσεις όπως ήχος και δόνηση κατα το πάτημα του home button etc...ενω δεν το είχα απο τοτε που το πήρα ενεργοποιημένο.... Περίεργο και αυτό να γίνει μαζί την τελευταια μια δυοερες μαζί με τα add...

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

@leftko Προφανώς εννοεις το lens blur στις ρυθμίσεις ε? Τι σχέση όμως έχει αυτό με την ταχύτητα της κανονικής φωτογράφησης? Είναι ξεχωριστό mode σαν την λήψη video, το panorama κλπ από όσο καταλαβαίνω...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

&dbal δεν ξέρω ποιο λες εσύ. Αυτό που λέω εγώ δεν κάνει καλή εστίαση και βγάζει(υποτιθεται) πιο γρήγορα φωτογραφία. Γνώμη μου δεν αξίζει. Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό δεν το είδα πουθενά...

Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός

Πεταγετε όχι μέσα στις εφαρμογές αλλά σε όλη την οθόνη...

Απλα είναι τρελό πως απο τη μια μέρα στην αλλη χωρίς καμια περίεργη εφαρμογή και με συνηθισμένη χρηση έγινε....

Αν αφαιρεσω κάποια ύποπτη εφαογη δεν γίνεται ώστε να βρω τη ρίζα?

 

Επίσης κάτι που πρόσεξαν και ηταν πουλί σαν συμπεριφορά ηταν οτι μπήκαν ρυθμίσεις όπως ήχος και δόνηση κατα το πάτημα του home button etc...ενω δεν το είχα απο τοτε που το πήρα ενεργοποιημένο.... Περίεργο και αυτό να γίνει μαζί την τελευταια μια δυοερες μαζί με τα add...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector&hl=el

Κανε μια δοκιμη με αυτό

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την κάμερα, ναι νομίζω πως μετά την αναβάθμιση του camera application έχει γίνει πολύ αργό μέχρι να ανοίξει την φωτογραφική μηχανή.

εκνευριστικά αργό θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

 

Τίποτα είναι όλα safe...

Και το add network που έβαλα και είναι καλυτερο δεν βρήκε τίποτα....

Θα περιμένω να μου το ξαναβγάλει να δω εκείνη τη στιγμη τα running services

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την κάμερα, ναι νομίζω πως μετά την αναβάθμιση του camera application έχει γίνει πολύ αργό μέχρι να ανοίξει την φωτογραφική μηχανή.

εκνευριστικά αργό θα έλεγα.

 

Btw αρπαξα κι ενα restart σημερα μετα από πολυ καιρο μετα από φωτογραφια...γενικα το stock camera app θελει πολυ bug fixing ακομα και βελτιωση στην ταχυτητα του :whistle:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Btw αρπαξα κι ενα restart σημερα μετα από πολυ καιρο μετα από φωτογραφια...γενικα το stock camera app θελει πολυ bug fixing ακομα και βελτιωση στην ταχυτητα του :whistle:

 

Εγώ που είμαι διακοπές και χρησιμοποιώ σε μεγάλο βαθμό την κάμερα του κινητού, μου έχει κάνει force close απίστευτα πολλές φορές... Ειδικά όταν επιλέγω το Πανόραμα και το αλλάζω σε fish eye την πρώτη φορά πάντα θα κολλήσει και με την δεύτερη παίζει.

Link to comment
Share on other sites

ads by start app

 

αυτο είναι το τελευταίο που βρηκα μου γραφει οτι μου τις σερβιρει...

δεν βρηκα τιποτα αλλο...

μαλλον θα παιξει ρουτ και οτι ειπε ο φιλος πιο πανω....

παντος ειναι βλακεια γιατι θα ηθελα να ξερω ποια εφαρμογη το εκανε και το να τις μπλοκαρς δεν ειναι και απολυτη λυση...

 

μια αλλη ερωτηση επειδη υποψιαζομαι το throne rush αλλα εκει που το εχω φτασει 2-3 μηνες τωρα δεν θελω να το απεγκαταστησω

υπαρχει τροπος να του αλλαξω δικαιώματα?

 

upadte:ιδου και ισως ειναι και το battery doctor αν και παραειναι καλη εφαρμογη για να την εχει αρπαξει...

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έσπασε το γυαλί της μπροστινής οθόνης μου, το κινητό λειτουργεί κανονικά, μου ήρθε κλίση και ειδοποίηση για ένα εμαιλ αλλά δεν λειτουργία η οθόνη αφής καθόλου. Με ενημέρωσαν απο το πλαισιο που το ειχα παρει για μια εταιρεια που τα φτιάχνουν στον Κηφισσό. Αυτοί θέλουν 115 ευρώ + ΦΠΑ (σύνολο 140-150ευρώ) για να το φτιάξουν. Γνωρίζετε κάποια άλλη εταρεία στην Αθήνα?

 

Αν είχατε κάποιο παρόμοιο περιστατικό πείτε την γνώμη σας. 150 ευρώ επισκευή και το Νexus 5 να κοστίζει 300....?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έσπασε το γυαλί της μπροστινής οθόνης μου, το κινητό λειτουργεί κανονικά, μου ήρθε κλίση και ειδοποίηση για ένα εμαιλ αλλά δεν λειτουργία η οθόνη αφής καθόλου. Με ενημέρωσαν απο το πλαισιο που το ειχα παρει για μια εταιρεια που τα φτιάχνουν στον Κηφισσό. Αυτοί θέλουν 115 ευρώ + ΦΠΑ (σύνολο 140-150ευρώ) για να το φτιάξουν. Γνωρίζετε κάποια άλλη εταρεία στην Αθήνα?

 

Αν είχατε κάποιο παρόμοιο περιστατικό πείτε την γνώμη σας. 150 ευρώ επισκευή και το Νexus 5 να κοστίζει 300....?

 

Procordia αδερφέ κάνε τον κόπο να μπεις στο νήμα του κινητού έχει ειδικό θέμα για το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες χωρίς battery doctor και καμία διαφήμιση ....

Ίσως ηταν αυτό...

Γνωρίζει κάποιος να γίνεται τυχαία σε κάποιον χρήστη θα το έχουν όλοι το πρόβλημα που έχουν την εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα κανω μια ισως χαζη ερωτηση αλλα δεν βρισκω την απαντηση μονος μου. εχω αγορασει το micro sd card reader της Meenoma, υπαρχει καποιοσ τροπος να μπορω να βλεπω τα αρχεια που ειναι περασμενα μεσα στην καρτα (μουσικη φωτογραφιες) απευθειας απο καποιο φακελο η πρεπει να κατεβασω καποια εφαρμογη? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...