Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπηκα στο μενου και πατησα το recovery εκει εβγαλε το θαυμαστικό με το να λεει "καμία εντολή" μετά μου είπε να πατήσω το power και volume up αλλά δεν έκανε κάτι παρά μόνο boot και φυσικά έμεινε στο animation με τους κύκλους

 

ελπίζω να μην εχω θέμα με την εγγύηση γιατί το είχα πάρει από το kaizershop 1/8/2013 είναι εισαγωγή από αυτούς από ρουμανία από ότι είδα στο κουτί, αυτός στην lg μου είπε ότι καλύπτει μόνο τηλέφωνα που έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά που εισάγουν. Αλλά δεν νομίζω να έχει άλλα χαρακτηριστικά το nexus 4 στις άλλες χώρες και να έχω πρόβλημα.... όπως και να έχει απογοητεύτικα γιατί το κινητό το είχα ψηλά...

 

Ευτυχώς που το είχα συγχρονισμένο με τον λογαριασμό μου στο google και είχα και autobackup τις φωτο και βιντεο (αν και οι φωτο θα ειναι σε χαμηλότερη ανάλυση).

Μπες recovery. Θα βγει το ρομποτακι με το κόκκινο τρίγωνο. Εκεί πάτα power και στιγμιαία volume+ και θα μπεις στο μενού της στοκ recovery όπου θα κάνεις factory reset και μετά reboot. Δοκίμασε

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eίσαι με stock;

 

Ναι είμαι stock

 

Δοκίμασε να κάνεις ενα καθάρισμα data /cache της εφαρμογής mail που χρησημοποιεις .

 

Πως γίνεται αυτό;

Edited by akis44
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι stock

 

 

 

Πως γίνεται αυτό;

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, όλες, βρίσκεις την εφαρμογή, πατάς επάνω της και μετά εκκαθάριση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Μπες recovery. Θα βγει το ρομποτακι με το κόκκινο τρίγωνο. Εκεί πάτα power και στιγμιαία volume+ και θα μπεις στο μενού της στοκ recovery όπου θα κάνεις factory reset και μετά reboot. Δοκίμασε

 

τελικά μετά από πολλές προσπάθειες τα καταφερα και εμφανίστηκε το μενού με το ρεσετ. Το έκανα και έκανε μπουτ κανονικά.

 

Είδα ότι τα sms που είχα στο hangout δεν μου τα επανέφερε. Μάλλον μόνα όσα κάνεις αρχειοθέτηση σου επαναφέρει?

 

Παιδιά προσοχή μην σας κλείσει το κινητό από μπαταρία, εγώ αυτό κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

τελικά μετά από πολλές προσπάθειες τα καταφερα και εμφανίστηκε το μενού με το ρεσετ. Το έκανα και έκανε μπουτ κανονικά.

 

Είδα ότι τα sms που είχα στο hangout δεν μου τα επανέφερε. Μάλλον μόνα όσα κάνεις αρχειοθέτηση σου επαναφέρει?

 

Παιδιά προσοχή μην σας κλείσει το κινητό από μπαταρία, εγώ αυτό κατάλαβα.

 

Μου έχει μείνει πολλές φορές από μπαταρία και ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

Είναι θέμα συσκευής μάλλον.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έτυχε, ηλεκτρονικά είναι. Καλύτερα να φορτίζουμε πριν το 5% με καλύτερη περίπτωση πριν το 15% για τη ζωή της μπαταρίας.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει μείνει πολλές φορές από μπαταρία και ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

Είναι θέμα συσκευής μάλλον.

 

Έτσι ακριβως κ μένα. Ποτέ δεν είχα θέμα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές όταν δέχομαι κληση, χτυπάει το κινητό, η οθόνη παραμένει μαύρη και δεν έχω καμια επιλογή για να απαντήσω στην κληση. Εν τέλει χάνω την κλήση και έπειτα βγαίνει ένδειξη αναπαντητης κλήσης. Έπειτα αν ξαναλαβω κλήση μετα απο 1 λεπτο τοτε λειτουργει κανονικά το κινητό.

Έχει συμβεί σε αλλους αυτό;

 

Δοκιμασα αυτό που μου αναφέραμε για το mail αλλά το πρόβλημα υπάρχει. Έχει συμβεί σε κάποιον;

 

Αν όχι τοτε πρεπει να τσεκαρω τα apps. Λειτουργει καλά το πρόγραμμα Any.do; και το Cal;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει ''χαλασει' σε κανεναν το κουμπι της απερνεγοποιησης/κλειδωματος που ειναι στα δεξια του κινητου?? Εδω και 1 ,5 βδομαδα για να κλειδωσει το κινητο πρεπει να το πατησω πολυ δυνατα και εχει καταντησει σπαστικο !! Ουτε στιγμιοτυπο οθονης δεν μπορω να τραβηξω με την @@ ! Να το στειλω για service λετε ? Παταω μερικες φορες το κουμπι και κλειδωνει και ανοιγει κατευθειαν μετα μονο του ενω οση ωρα και να το παταω δαπλα κλειδωνει η οθονη και δεν μου βγαζει απερνεργοποιηση και τις υπολοιπες επιλογες. Edited by Thn7
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει ''χαλασει' σε κανεναν το κουμπι της απερνεγοποιησης/κλειδωματος που ειναι στα δεξια του κινητου?? Εδω και 1 ,5 βδομαδα για να κλειδωσει το κινητο πρεπει να το πατησω πολυ δυνατα και εχει καταντησει σπαστικο !! Ουτε στιγμιοτυπο οθονης δεν μπορω να τραβηξω με την @@ ! Να το στειλω για service λετε ? Παταω μερικες φορες το κουμπι και κλειδωνει και ανοιγει κατευθειαν μετα μονο του ενω οση ωρα και να το παταω δαπλα κλειδωνει η οθονη και δεν μου βγαζει απερνεργοποιηση και τις υπολοιπες επιλογες.

 

Πας για service δυστυχώς

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πας για service δυστυχώς

 

Ποοοοο....γνωριζεις το τηλεφωνο για σερβις ?:S Πρωτη φορα μου τθχαινει κατι τετοιο και το κινητο το εχω ακριβως 2 μηνες...ειναι κατι ανησυχητικο ??

 

 

edit : Απο οτι ειδα και στο xda και αλλου συμβαινει και σε αλλες συσκευες αυτο το θεμα , το εκανα ενα ρεσταρτ το κινητο και ολα δουλευουν μια χαρα ....

Edited by Thn7
Link to comment
Share on other sites

Ποοοοο....γνωριζεις το τηλεφωνο για σερβις ?:S Πρωτη φορα μου τθχαινει κατι τετοιο και το κινητο το εχω ακριβως 2 μηνες...ειναι κατι ανησυχητικο ??

 

 

edit : Απο οτι ειδα και στο xda και αλλου συμβαινει και σε αλλες συσκευες αυτο το θεμα , το εκανα ενα ρεσταρτ το κινητο και ολα δουλευουν μια χαρα ....

 

Κουφό πάντως που έστρωσε με restart....παρακολούθησε το Όμως στενά...

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποοοοο....γνωριζεις το τηλεφωνο για σερβις ?:S Πρωτη φορα μου τθχαινει κατι τετοιο και το κινητο το εχω ακριβως 2 μηνες...ειναι κατι ανησυχητικο ??

 

 

edit : Απο οτι ειδα και στο xda και αλλου συμβαινει και σε αλλες συσκευες αυτο το θεμα , το εκανα ενα ρεσταρτ το κινητο και ολα δουλευουν μια χαρα ....

 

Αμα το χεις 2 μηνες στειλτο σέρβις εχεις εγγύηση, θα στο ξανακάνει στάνταρ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι σχετικό με το θέμα του κουμπιού που ανέφερε ο φίλος, μπορεί και όχι.

 

Στο δικό μου, μια φορά είχε κολλήσει και δεν έπαιρνε σήμα από το γυροσκόπιο. Έστρωσε με restart. Μια άλλη φορά είχε κολλήσει και δεν έπαιρνε σήμα από τον αισθητήρα φωτεινότητας. Επίσης έστρωσε με restart. Με stock KitKat αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Αμα το χεις 2 μηνες στειλτο σέρβις εχεις εγγύηση, θα στο ξανακάνει στάνταρ

 

Ημουν ετοιμος να το στειλω για σερβις αλλα απο οτι διαβασα πολλοι αναφερουν οτι ειναι θεμα hardware απο την 4,3 και μετα...γενικα παρολο που εφτιαξε καπως , το κουμπι εξακολουθει να μην ειναι τοσο ''γρηγορο'' οσο ηταν παλια...πρεπει να ασκησω λιγο παραπανω δυναμη απο οτι εβαζα τουλαχιστον στην αρχη για να κλειδωσει.

Link to comment
Share on other sites

με διαφορετικους φορτιστες, σε διαφορετικες μπριζες και το κινητο φορτιζει ολοκληρο βραδυ μονο 30-40%. παω για αλλαγη μπαταριας?
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

με διαφορετικους φορτιστες, σε διαφορετικες μπριζες και το κινητο φορτιζει ολοκληρο βραδυ μονο 30-40%. παω για αλλαγη μπαταριας?

 

το καλώδιο είναι το ίδιο; είσαι stock? Δοκίμασε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και χωρίς να περάσεις κάτι δοκίμασε να το φορτίσεις

Link to comment
Share on other sites

ναι στοκ ειμαι. εχω δοκιμασει διαφορετικους φορτιστες, διαφορετικα usb καλωδια, διαφορετικες μπριζες και usb θυρες, σε ολα φορτιζει τραγικα αργα. δεν φαινεται να τρωει κατι μπαταρια (κλειστα data το βραδυ), φυσιολογικη φαινεται η καταναλωση τις υπολοιπες ωρες της μερας. θα δοκιμασω factory reset.

 

τσεκαρα και στο xda και προτεινουν φορτιστη χωρις τον usb ανταπτορα. η αληθεια ειναι οτι εχω δοκιμασει μονο με τετοιους. ισως βρω εναν ενιαιο φορτιστη να το ξαναδοκιμασω..

Edited by relentlessgeo
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Τί ψάχνεις φορτιστές και πρίζες; Φορτίζει με τον μαμίσιο του; Καλώς. Δεν φορτίζει και με άλλον έναν; Τέλος.

Κάνε factory reset. Αν δεν έχεις αποτέλεσμα δοκίμασε να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση. Κι αν δεν.. Πάλι πάρε την LG.

Link to comment
Share on other sites

ναι στοκ ειμαι. εχω δοκιμασει διαφορετικους φορτιστες, διαφορετικα usb καλωδια, διαφορετικες μπριζες και usb θυρες, σε ολα φορτιζει τραγικα αργα. δεν φαινεται να τρωει κατι μπαταρια (κλειστα data το βραδυ), φυσιολογικη φαινεται η καταναλωση τις υπολοιπες ωρες της μερας. θα δοκιμασω factory reset.

 

τσεκαρα και στο xda και προτεινουν φορτιστη χωρις τον usb ανταπτορα. η αληθεια ειναι οτι εχω δοκιμασει μονο με τετοιους. ισως βρω εναν ενιαιο φορτιστη να το ξαναδοκιμασω..

 

Πόσα mA ειναι οι φορτιστές που δοκιμάζεις;

 

Σε 1000mA (1Α) θελει κανα 2ωρο περίπου με 2.5

 

Σε 0.5Α θέλει 4 ώρες ευκολα.

 

Ο μαμα ειναι 1.5Α και ο πιο γρήγορος.

 

Επίσης αν χρησιμοποιείς μεγάλο καλώδιο usb πάλι θα εχεις πιο αργή φόρτιση.

 

Το να σου φορτίσει βέβαια 30% μεσα στο βράδυ σίγουρα κατι δεν πάει καλά. Μήπως έχεις πειράξει κάποια ρύθμιση καταλάθος οπου περιορίζει το ρεύμα; Δοκίμασες wireless φορτιστή;

 

Μηπως το usb jack είναι χαλαρό πάνω στο pcb?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει ''χαλασει' σε κανεναν το κουμπι της απερνεγοποιησης/κλειδωματος που ειναι στα δεξια του κινητου?? Εδω και 1 ,5 βδομαδα για να κλειδωσει το κινητο πρεπει να το πατησω πολυ δυνατα και εχει καταντησει σπαστικο !! Ουτε στιγμιοτυπο οθονης δεν μπορω να τραβηξω με την @@ ! Να το στειλω για service λετε ? Παταω μερικες φορες το κουμπι και κλειδωνει και ανοιγει κατευθειαν μετα μονο του ενω οση ωρα και να το παταω δαπλα κλειδωνει η οθονη και δεν μου βγαζει απερνεργοποιηση και τις υπολοιπες επιλογες.

 

Κάτι αντίστοιχο μου συμβαίνει εμένα εδω κ 5-6 μέρες,με μια διαφορά...Δεν εχω θέμα στο άνοιξε-κλείσε της οθόνης,αλλά στην παρατεταμένη χρήση.Το πατάω συνεχόμενα για να μπω σε λειτουργία πτήσης,και δεν μου εμφανίζει το αντίστοιχο μενού,παρά μόνο σβήνει η οθόνη,με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να το κάνω απ την οθόνη.Έκανα restart,έστρωσε για 1-2 μέρες,αλλά τώρα πάλι τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο play store και επίσημα ο Google Now Launcher για όποιον ενδιαφέρεται, βέβαια εμένα δεν μου δουλεύει πολύ καλα.. κάθε φορα που πατάω το home btn το background κουνιέται.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο play store και επίσημα ο Google Now Launcher για όποιον ενδιαφέρεται, βέβαια εμένα δεν μου δουλεύει πολύ καλα.. κάθε φορα που πατάω το home btn το background κουνιέται.

 

το ειχα και εγω αυτο το bug και λυθηκε μολις αλλαξα wallpaper.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι καίγομαι να αλλάξω συσκευή. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά αν κάποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά στο buy & sell ;)
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι καίγομαι να αλλάξω συσκευή. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά αν κάποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά στο buy & sell ;)

 

και συ? :lol: για ποιο πας?εγω το παραγγειλα το G2 και θα τ χω την αλλη εβδομαδα.Με το Νεξους ειμαι και γω πολυ ευχαριστημενος αλλά ηθελα μια ανανεωση..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...