Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είμαι ροοτ και έχω JWR66Y

μπαίνω bootloader

μετά recovery

και γράφω από το pc adb sideload occam-krt16s-factory-2006f418.zip

 

Δοκίμασε αυτόν τον οδηγό ή αυτόν

Και οι δύο είναι δοκιμασμένοι και δουλεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν είμαι ροοτ και έχω JWR66Y

μπαίνω bootloader

μετά recovery

και γράφω από το pc adb sideload occam-krt16s-factory-2006f418.zip

 

Ωχχχ με αυτον τον τροπο(adb) με μπερδεψε σαν αρχαριος.....βαλτο με toolkit......ξεκλειδωσε πρωτα το bootloader αφου εχεις κρατησει backup γιατι κανει φορματ...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Factory image σε zip από Google δεν υπάρχει. Η google στη σελίδα των images περιγράφει πως την περνάς και είναι από τερματικό σύμφωνα με τους δύο οδηγούς. Αλλιώς με τουλκιτ που ουσιαστικά είναι αυτοματοποιημένη διαδικασία του τερματικού. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει. Αλλιώς περιμένουμε οτα. Κάνοντας άλλα υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά και να πάμε σέρβις αντί για καινούρια έκδοση...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σε factory image 4.4 πήγαν όλα καλά. Σημειώνω ότι με ART δεν (μου) εγκαθιστά το WhatsApp Messenger. Αν επιχειρήσω να το εγκαταστήσω από το Play μου βγάζει: whatsapp uknown error code during application install: "-24"

 

Για να το εγκαταστήσω, το επανέφερα σε Dalvik (και καθαρίσα την Cache του Google Play). Σε Dalvik η εφαρμογή έπαιξε κανονικά.

Μετά το γυρίζω εκ νέου σε ART με την εφαρμογή εγκατεστημένη και όταν επιχειρήσω να την ανοίξω "Unfortunately, WhatsApp has stopped." Υποθέτω ότι πρόκειται για ασυμβατότητα της εφαρμογής με ART, αλλά θα είχε ενδιαφέρον αν το επιβεβαίωνε κάποιος.

 

Όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές τις έβαλε απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σε factory image 4.4 πήγαν όλα καλά. Σημειώνω ότι με ART δεν (μου) εγκαθιστά το WhatsApp Messenger. Αν επιχειρήσω να το εγκαταστήσω από το Play μου βγάζει: whatsapp uknown error code during application install: "-24"

 

Για να το εγκαταστήσω, το επανέφερα σε Dalvik (και καθαρίσα την Cache του Google Play). Σε Dalvik η εφαρμογή έπαιξε κανονικά.

Μετά το γυρίζω εκ νέου σε ART με την εφαρμογή εγκατεστημένη και όταν επιχειρήσω να την ανοίξω "Unfortunately, WhatsApp has stopped." Υποθέτω ότι πρόκειται για ασυμβατότητα της εφαρμογής με ART, αλλά θα είχε ενδιαφέρον αν το επιβεβαίωνε κάποιος.

 

Όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές τις έβαλε απροβλημάτιστα.

 

Ναι είναι γνωστό οτι το what's up δεν είναι συμβατό με art.

Link to comment
Share on other sites

Άντε βάλτε την!!!!!!!να χαρείτε το όμορφο φόντο!!!!!

 

ντεν τέλουμε κύριος, περιμένουν υπομονετικά και στωϊκα την carbon-αρα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι κανουμε για να παρουμε την ΟΤΑ αμεσα?

 

Όταν βγει το ζιπ το κάνεις sideload, αλλιώς περίμενε. Δεν θα αργήσει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

ντεν τέλουμε κύριος, περιμένουν υπομονετικά και στωϊκα την carbon-αρα :)

 

xαχα!!!!απο xda η carbonara να εχω το νου μου??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

xαχα!!!!απο xda η carbonara να εχω το νου μου??

ακριβώς.....και τώρα που δώθηκαν τα sources , είναι θέμα ολίγων ημερών :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πολλές ασυμβατότητες με Art.

Δεν παίζει καλά το Tsf shell , το Internet speed meter

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς.....και τώρα που δώθηκαν τα sources , είναι θέμα ολίγων ημερών :)

 

Τα carbon settings ειναι στα ελληνικα?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τα carbon settings ειναι στα ελληνικα?

στα αγγλικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σε factory image 4.4 πήγαν όλα καλά. Σημειώνω ότι με ART δεν (μου) εγκαθιστά το WhatsApp Messenger. Αν επιχειρήσω να το εγκαταστήσω από το Play μου βγάζει: whatsapp uknown error code during application install: "-24"

 

Για να το εγκαταστήσω, το επανέφερα σε Dalvik (και καθαρίσα την Cache του Google Play). Σε Dalvik η εφαρμογή έπαιξε κανονικά.

Μετά το γυρίζω εκ νέου σε ART με την εφαρμογή εγκατεστημένη και όταν επιχειρήσω να την ανοίξω "Unfortunately, WhatsApp has stopped." Υποθέτω ότι πρόκειται για ασυμβατότητα της εφαρμογής με ART, αλλά θα είχε ενδιαφέρον αν το επιβεβαίωνε κάποιος.

 

Όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές τις έβαλε απροβλημάτιστα.

 

Για δες σε αυτό το λινκ..υπόψη δεν το έχω δοκιμάσει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2527879

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

προσοχη!! Ακολουθει πιθανον χαζη ερωτηση!!! Σε εμενα που περασα την 4.4 Krt16o μεσω sdk θα ερθει η krt16s με ota? Η θα πρεπει να ξαναφλασαρω και να περναω παλι τις εφαρμογες?

Σε οσους εχουν την krt16o στην επιλογη δικτυου ( 2g/3g) γινεται αλλαγη? Εμενα και σε 3g να το βαλω μολις ανοιξω δεδομενα εμφανιζεται το g και οχι το h.Να σημειωσω οτι στο σπιτι μου το 3g ειναι δυσκολο,αρα να φανταστω οτι δεν γυριζει γιατι δεν βρισκει ικανοποιητικο σημα?

Link to comment
Share on other sites

προσοχη!! Ακολουθει πιθανον χαζη ερωτηση!!! Σε εμενα που περασα την 4.4 Krt16o μεσω sdk θα ερθει η krt16s με ota? Η θα πρεπει να ξαναφλασαρω και να περναω παλι τις εφαρμογες?

Σε οσους εχουν την krt16o στην επιλογη δικτυου ( 2g/3g) γινεται αλλαγη? Εμενα και σε 3g να το βαλω μολις ανοιξω δεδομενα εμφανιζεται το g και οχι το h.Να σημειωσω οτι στο σπιτι μου το 3g ειναι δυσκολο,αρα να φανταστω οτι δεν γυριζει γιατι δεν βρισκει ικανοποιητικο σημα?

 

Αμα παραμείνεις πλήρως στοκ θα σου ερθει η ΟΤΑ κανονικά.αμα δεν πιανεις 3g πως θα δεις εικονίδιο;;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα.Μεχρι τωρα αμα θυμασαι ειχε επιλογη χρησης 2g για εξοικονομηση μπαταριας.Οταν λοιπον το ξετικαρα και ανοιγα τα δεδομενα εστω και μια γραμμη 3g να επιανε το εικονιδιο αλλαζε σε h.Πλεον στο ιδιο σημειο παραμενει 2g κατι που φαινεται και απο τις μπαρες σηματος που παραμενουν full.

Μεσω της εφαρμογης network ειδα οτι πραγματι το αλλαζει αλλα οχι σε wcdma only αλλα σε wcdma preferred.Προφανως επιλεγει το δυνατοτερο σημα η δειχνει μικροτερη "ανοχη" σε κακο σημα απο οτι πριν.

Edited by geomos
Link to comment
Share on other sites

 

μην κάνεις όνειρα, μάλλον θέλει και άλλο φακό .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

17700 στο Antutu με Franco 194 είναι οκ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

238MB update brings users from 4.3 to 4.4

 

To end a busy day filled with updates in style, the Nexus 4 OTA to KitKat seems to have begun. We've seen several

reports of users getting the new KRT16S build pushed to them this evening — which should end a lot of tension for fans.

 

Seeing the new build lends credence to the opinion that Google didn't push out an OTA until they had the bugs properly

squashed. We have to agree. Also worth noting that these reports come from folks who didn't sideload the factory image

earlier in the week.

 

 

http://cdn.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/postimages/9274/n4ota2.jpg - http://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/imagecache/w550h500/postimages/9274/n4ota.jpg

 

[via]

(Send from Nexus 5)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...