Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά υπάρχει κάποιος που πήρε την νέα έκδοση OTA;

Όσοι έχετε περάσει την 4.3, είδατε την διαφορά στο photosphere;

Link to comment
Share on other sites

έχω είδη την 4.3 και σκέφτομαι να βάλω αυτήν

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2376220

 

πρέπει να το κάνω root ξανά γιατί βγήκε με το πέρασμα τις 4.3 ;

 

 

μια ΟΤΑ έκδοση που λέει το xda ότι είναι ολόκληρη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2145848

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος που πήρε την νέα έκδοση OTA;

Επειδή υπάρχει μεγάλη «αγωνία», ίσως θα ήταν πιο εύστοχο κάποιος που έχει ξαναπάρει OTA σε Nexus (π.χ. παλιότερη συσκευή) να ενημερώσει πόσο μετά την ανακοίνωση τού έφτασε. Πάντως διαβάζω ότι και σε αμερικάνικες συσκευές δεν ήρθε ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπάρχει μεγάλη «αγωνία», ίσως θα ήταν πιο εύστοχο κάποιος που έχει ξαναπάρει OTA σε Nexus (π.χ. παλιότερη συσκευή) να ενημερώσει πόσο μετά την ανακοίνωση τού έφτασε. Πάντως διαβάζω ότι και σε αμερικάνικες συσκευές δεν ήρθε ακόμα.

 

Η ΟΤΑ είναι διαθέσιμη κατά κύματα. Ακόμα και αν την πήρες την μια φορά την πρώτη μέρα, την επόμενη μπορεί να την πάρεις π.χ μια βδομάδα μετά κτλ. Δεν έχει σταθερό rolling. Οπότε είναι άτοπο να ψάχνουμε πότε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

έχω είδη την 4.3 και σκέφτομαι να βάλω αυτήν

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2376220

 

πρέπει να το κάνω root ξανά γιατί βγήκε με το πέρασμα τις 4.3 ;

 

 

μια ΟΤΑ έκδοση που λέει το xda ότι είναι ολόκληρη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2145848

 

Φίλε μου μην μπερδεύεσαι. Το πρώτο λινκ που δίνεις είναι custom rom και το δεύτερο λινκ αφορά στο official zip της αναβάθμισης από google που είναι εφικτό να εγκατασταθεί μόνο σε στοκ android 4.2.2. Οι custom rom είναι root από την αρχή αν δεν απατώμαι. Οι official ακόμα και να ήσουν στην 4.2.2 το χάνει και πρέπει να το ξαναπεράσεις.

(φτου, διπλό ποστ!)

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην μπερδεύεσαι. Το πρώτο λινκ που δίνεις είναι custom rom και το δεύτερο λινκ αφορά στο official zip της αναβάθμισης από google που είναι εφικτό να εγκατασταθεί μόνο σε στοκ android 4.2.2. Οι custom rom είναι root από την αρχή αν δεν απατώμαι. Οι official ακόμα και να ήσουν στην 4.2.2 το χάνει και πρέπει να το ξαναπεράσεις.

(φτου, διπλό ποστ!)

 

το ξέρω τι είναι το κάθε ένα εγώ θέλω να περάσω την custom έκδοση τώρα έχω την 4.3 οφισιαλ αλλά το ροοτ δεν ισχύει πια , μπορώ να την φλασάρω έτσι και μετά να φλασαρω το αρχείο ροοτ που έχει μετά ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω τι είναι το κάθε ένα εγώ θέλω να περάσω την custom έκδοση τώρα έχω την 4.3 οφισιαλ αλλά το ροοτ δεν ισχύει πια , μπορώ να την φλασάρω έτσι και μετά να φλασαρω το αρχείο ροοτ που έχει μετά ;

 

Έχεις custom recovery ;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

ναι teamwin

 

Τότε δεν χρειάζεσαι το root για να περάσεις άλλη ρομ. Τσάμπα παιδεύεσαι. Απλά κάνεις τα wipes από την twrp και περνάς το ζιπ της custom rom και τα gapps αν χρειάζεται.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν χρειάζεσαι το root για να περάσεις άλλη ρομ. Τσάμπα παιδεύεσαι. Απλά κάνεις τα wipes από την twrp και περνάς το ζιπ της custom rom και τα gapps αν χρειάζεται.

 

δεν πειράζει μόλις το έκανε δεν είναι τίποτα απλά φλασάρης το ζιπ :D

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

μπαινω σε αυτο το μενου (καλωντας το *#*#4636#*#*),επιλεγω lte/gsm/wcdma auto, αλλα μετα ο,τι κι αν πατησω (home η back) ξαναγυρναει σε wcdma preferred.

ειμαι στοκ και unroot.

 

Ρε παλληκάρια βαριέστε να το ψάξετε;;

Έχει αναφερθεί 100 φορές ότι δεν παίζει στην Ελλάδα το LTE.

Δεν ενεργοποιείται ευρωπαϊκή συχνότητα 4G στο Nexus 4. Aυτή που ενεργοποιείται είναι η μπάντα στα 1700 ΜΗz που χρησιμοποιείται εν μέρει στην Αμερική. Τα δικά μας δίκτυα χρησιμοποιούν για την ώρα τα 1800 MHz (και αργότερα τα 800 και 2600) αλλά δεν πρόκειται ποτέ να παν στα 1700!

για εμενα που Δεν μενω στην Ελλαδα/Ευρωπη, αλλα στην Αμερικη, υπαρχει απαντηση στο ερωτημα μου;

Link to comment
Share on other sites

για εμενα που Δεν μενω στην Ελλαδα/Ευρωπη, αλλα στην Αμερικη, υπαρχει απαντηση στο ερωτημα μου;

 

Φιλέ μου μπες στο xda στο topic με radio και lte..Πρεπει να έχει συγκεκριμένο radio που υποστηριζει lte..Δεν το έχω ψάξει παραπανω γιατί δεν δουλεύει στην Ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites

για εμενα που Δεν μενω στην Ελλαδα/Ευρωπη, αλλα στην Αμερικη, υπαρχει απαντηση στο ερωτημα μου;

 

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2358931 για αρχή

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πριν την ενεργοποιηση του lte οταν εκανα το τεστ στο speedtest εβγαζα μαχ. 14 μβς. μετα την ενεργοποιηση βαραω 20 ++
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πριν την ενεργοποιηση του lte οταν εκανα το τεστ στο speedtest εβγαζα μαχ. 14 μβς. μετα την ενεργοποιηση βαραω 20 ++

 

Aφου ειναι πιο γρηγορο το LTE,λογικο ειναι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πριν την ενεργοποιηση του lte οταν εκανα το τεστ στο speedtest εβγαζα μαχ. 14 μβς. μετα την ενεργοποιηση βαραω 20 ++

 

λογικο μεν να χτυπαει πανω απο 20 αλλα... Ελλαδα εκανες το τεστ ή Αμερικη? Γιατι αν το εκανες στην Ελλαδα σημαινει οτι υποστηριζει και Ελληνικες μπαντες. Λιγο χλωμο μου ακουγεται βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πριν την ενεργοποιηση του lte οταν εκανα το τεστ στο speedtest εβγαζα μαχ. 14 μβς. μετα την ενεργοποιηση βαραω 20 ++

 

Τις ταχυτητες του 3g εννοεις , ε ?

Link to comment
Share on other sites

εχθες παιδια απο γαλατσι ειμαι. μολις ειδα τον τροπο τον ενεργοποιησα.. και το εκανα. και εκανα τα τεστ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οποιος εχει εμπειρια απο επισιμα update της google αργουν πολυ να τα δωσουν???Τσεκαρω με OTA ακομα τιποτα...

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εχθες παιδια απο γαλατσι ειμαι. μολις ειδα τον τροπο τον ενεργοποιησα.. και το εκανα. και εκανα τα τεστ

 

δωσε μας καμια λεπτομερεια ομως. το εβαλες σε λειτουργια 4G μονο? αν ναι σου εβγαλε πανω το συμβολο 4g στο σημα? τι συνδεση εχεις?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οποιος εχει εμπειρια απο επισιμα update της google αργουν πολυ να τα δωσουν???Τσεκαρω με OTA ακομα τιποτα...

 

Οταν δεν θα πατησεις τοτε θα σκασει μονο του ,θα εκπλαγεις. Μη το παιδευεις οταν θα ειναι η ωρα του θα ερθει. Επισης απαντηθηκε παλι το ερωτημα σου πριν απο μερικα ποστς. (Απο οτι εχω καταλαβει κανενας δε διαβαζει τα προηγουμενα μπαινει ρωταει οτι του σκασει και τελος) μη το παρεις προσωπικα αυτο , δε σε ξερω ουτε υποννοω κατι αλλο περα απο αυτο που γραφω. Ειναι άηθεια αν γυρισεις 20 σελιδες πισω και αρχιζεις να διαβαζεις θα δεις οτι ολα εχουν ερωτηθει και εχουν απαντηθει πολλες και συννεχομενες φορες.

 

Υπομονη για το ΟΤΑ ολος ο πλανητης το περιμενει που να το πρωτοδοσει η google.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Eσύ, εκεί που μένεις, σκέφτηκες ότi μπορεί να μην ανήκεις σε δίκτυο που υποστηρίζει LTE στα 1700 MHz;;;

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks

για να το ψαχνω προφανως και ειμαι στη λιστα.

 

btw

Φιλέ μου μπες στο xda στο topic με radio και lte..Πρεπει να έχει συγκεκριμένο radio που υποστηριζει lte..Δεν το έχω ψάξει παραπανω γιατί δεν δουλεύει στην Ελλάδα..

ευχαριστω για τη βοηθεια

Edited by giorgos_boub
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιάνει 4g,ή όχι;

τελικά μας ψεκάζουν ή όχι ????

Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!!!:dash::dash::dash:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...