Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Unroot, κλειδωμένο bootloader και σβησμένο το flag του bootloader

 

Με το toolkit τα κάνω αυτά ; Βασικά το καθάρισμα bootloader γιατί τα άλλα τα έχω δει ότι τα έχει το πρόγραμμα

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το toolkit τα κάνω αυτά ; Βασικά το καθάρισμα bootloader γιατί τα άλλα τα έχω δει ότι τα έχει το πρόγραμμα

 

Δεν ξέρω αν το κάνει, δεν το χρησιμοποιώ. Αλλά αφού είσαι Root μπορείς να εγκαταστήσεις το bootunlocker από το Play store και να τον κλειδώσεις και να βάλεις το flag untampered από εκεί. Μετά κάνεις FULL unroot από την εφαρμογή του superSU και είσαι έτοιμος.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το κάνει, δεν το χρησιμοποιώ. Αλλά αφού είσαι Root μπορείς να εγκαταστήσεις το bootunlocker από το Play store και να τον κλειδώσεις και να βάλεις το flag untampered από εκεί. Μετά κάνεις FULL unroot από την εφαρμογή του superSU και είσαι έτοιμος.

 

Ευυχαριστώ!!!! :) :) :)

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Χρησιμοποιώ σαν εφαρμογή μηνυμάτων το 8sms το οποίο ήταν ελαφρύ και λειτουργικό. Ωστόσο το τελευταίο διάστημα καταναλώνει γύρω στο 25-30% της μπαταρίας, χωρίς καν να στέλνω μηνύματα. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;

 

Μου το ειχε κανει απο την αναβαθμιση του Ιουλιου.Στεναχωρηθηκα που το αλλαξα αλλα δεν γινοταν.Και μετα απο κανα δυο αναβαθμισεις παλι τα ιδια.Οποτε μετα απο ενα τουρ σε αντιστοιχες εφαρμογες κατεληξα στο textra που ειναι ελαφρυ και με material desing

Link to comment
Share on other sites

Unroot, κλειδωμένο bootloader και σβησμένο το flag του bootloader

 

Aν περάσεις μαμα ρομ απο πάνω και κλείδωμα bootloader φεύγει το flag; Προσωπικά πρώτη φορά το ακούω.

Link to comment
Share on other sites

Unroot, κλειδωμένο bootloader και σβησμένο το flag του bootloader

 

 

 

 

 

 

 

Με το toolkit τα κάνω αυτά ; Βασικά το καθάρισμα bootloader γιατί τα άλλα τα έχω δει ότι τα έχει το πρόγραμμα

 

 

 

 

 

 

 

Δεν ξέρω αν το κάνει, δεν το χρησιμοποιώ. Αλλά αφού είσαι Root μπορείς να εγκαταστήσεις το bootunlocker από το Play store και να τον κλειδώσεις και να βάλεις το flag untampered από εκεί. Μετά κάνεις FULL unroot από την εφαρμογή του superSU και είσαι έτοιμος.

 

ΔΙΟΡΘΩΣΗ : ότι έχω γράψει για flag ξεχάστε το. Flag έχει το Nexus 5 και μπερδεύτηκα. Χίλια συγνώμη. Αρκεί μόνο το κλείδωμα του bootloader. Και πάλι συγνώμη.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΟΡΘΩΣΗ : ότι έχω γράψει για flag ξεχάστε το. Flag έχει το Nexus 5 και μπερδεύτηκα. Χίλια συγνώμη. Αρκεί μόνο το κλείδωμα του bootloader. Και πάλι συγνώμη.

 

ΟΚ δεν πειράζει, να κάνω μια ερώτηση πριν τα κάνω όλα αυτά κ το πάω στην wind για service, το πρόβλημα μου είναι το η πάνω πάνω πλευρά που είναι η notif. bar για να πιάσει το touch θέλει δύναμη και όχι απλά ένα άγγιγμα, αν το πάω στην wind θα το φτιάξουν ή δεν θα βρουν κανένα πρόβλημα ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

παδιά και τα nexus που έχουν αγοραστεί από το Play store της Αγγλίας έχουν 2 χρόνια εγγύηση εδώ από την αντιπροσωπεία;

μου κάνει κάτι θεματάκια και μάλλον θα την χρειαστώ...

Link to comment
Share on other sites

παδιά και τα nexus που έχουν αγοραστεί από το Play store της Αγγλίας έχουν 2 χρόνια εγγύηση εδώ από την αντιπροσωπεία;

μου κάνει κάτι θεματάκια και μάλλον θα την χρειαστώ...

 

Ναι, μόνο ολική αντικατάσταση δεν καλύπτουν.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μου το ειχε κανει απο την αναβαθμιση του Ιουλιου.Στεναχωρηθηκα που το αλλαξα αλλα δεν γινοταν.Και μετα απο κανα δυο αναβαθμισεις παλι τα ιδια.Οποτε μετα απο ενα τουρ σε αντιστοιχες εφαρμογες κατεληξα στο textra που ειναι ελαφρυ και με material desing

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Το απεγκατέστησα και ξανά από την αρχή αλλά αν μου παρουσιάσει πρόβλημα θα πάω και εγώ στο textra μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιο είναι το επίσημο service ; Το έχω αγοράσει από wind και θέλω μια άμεση επικοινωνία. Ευχαριστώ

 

Procordia.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εδω και περιπου 10 μερες εχω το εξης προβλημα.αλλα sms γραφω και αλλο πηγαινει στον παραληπτη.εχει καποιος παρομοιο προβλημα?να σημειωθει πως ελαβα και μια αναβαθμιση των hangouts προσφατα.το τηλεφωνο ειναι stock.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί... αλλά το θεωρούσα δεδομένο ότι θα την πάρουμε :D:D

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι! Ειμαστε ομως οριακοι από απόψη support lifecycle και το γεγονος πως η developer εκδοση δεν μας δοθηκε, κινησε υποψιες και ανησυχιες...

Κι επειδη με τις αναβαθμισεις στο android ακομα και στο δικο μας στρατοπεδο (περιπτωση Galaxy Nexus), εχουν δει πολλα τα ματια μας με ποικιλες δικαιολογιες καθε φορα, ειμαι λιγο επιφυλακτικος μεχρι να την δω :O

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι! Ειμαστε ομως οριακοι από απόψη support lifecycle και το γεγονος πως η developer εκδοση δεν μας δοθηκε, κινησε υποψιες και ανησυχιες...

Κι επειδη με τις αναβαθμισεις στο android ακομα και στο δικο μας στρατοπεδο (περιπτωση Galaxy Nexus), εχουν δει πολλα τα ματια μας με ποικιλες δικαιολογιες καθε φορα, ειμαι λιγο επιφυλακτικος μεχρι να την δω :O

 

Ας ελπίσουμε ότι θα την πάρουμε επίσημα. Ίσως μας σώσει το γεγονός ότι δεν έβγαλαν καλοκαιρινή, που θα την έπαιρνε μιας και θα ήταν οριακά στο 18μηνο. Από εκεί και πέρα το xda να 'ναι καλά...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλη εβδομαδα σε ολους.

Εδω κ 3-4 μερες , μου εμφανιζει κατα τη διαρκεια της ημερας το μνμ "failed to initialize camera." κ πλεον δεν μπορω να τραβηξω φωτογραφιες.Ενεργοποιηται δλδ η καμερα αλλα δεν shootαρει.

Ειχα υποψιες οτι μπορει να φταιει το viber κ η αναβαθμιση του για βιντεοκλησεις.

Απεγκατασταση κ εγκατασταση , ομοιως κ στην εφαρμογη της καμερας , αλλα παλι τα ιδια.

Διορθωνεται προσωρινα μετα απο restart.

 

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο ?

Υ.Γ.

Ειμαι stock.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα της Google δλδ το αππ έχει πρόβλημα σε πολλά άτομα γίνεται αυτό Ακμ και στην εσένα και αναγκαστικά κλείνω το κινητό και το ξανά ανοίγω για να τραβήξω φωτογραφία..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βαζετε κάποια αλλη εφαρμογή για κάμερα;;

Εγω χρησιμοποιώ τη 360 camera και δεν μου έχει κολλήσει ποτε

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...