Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα ήρθε μια και έξω στις 23.15 (krt16s) και νόμιζα ότι μπορεί και να είμαι ο τελευταίος!

Έκανε μία επιπλέον επανεκκίνηση και βελτιστοποίηση εφαρμογών και ακόμα το έχω στον φορτιστή.

Μοναδική ανωμαλία ως τώρα στο εικονίδιο της ομάδας Google όπου είχε κολλήσει ένα συρμό χαρακτήρες απο μπροστά.

Είδωμεν, καλό βράδυ σε όλους.

εγώ είμαι ο τελευταίος.περιμένω ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό τι λέει vs Helium?

 

Το Helium παίρνει backup τα δεδομένα των εφαρμογών σου χωρίς να απαιτηται root.

Ενώ το άλλο θέλει οπωσδήποτε root.

Αν όμως είσαι root έχεις δυνατότητα nand backup και πολύ σύντομα titanium που νομίζω είναι θέμα ημερών να δουλέψει με ART.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικά του helium θα πρόσθετα την αδυναμία συγχρονισμού με το google drive και την μεγάλη διάρκεια των backups, ιδίως όταν συμπεριλαμβάνουμε και τα apk των εφαρμογών. Το τελευταίο πολλές φορές (αν όχι όλες) εκτός απο τον μεγάλο χρόνο που χρειάζεται, κολλάει και στην ουσία δεν τελειώνει ποτέ. Αυτές είναι οι εμπειρίες μου με την πληρωμένη έκδοση.

 

Edit: 33 περίπου λεπτά αφότου έγραψα αυτό το μήνυμα, τελείωσε το backup που πήρα από το παιχνίδι where's my perry?. Επέλεξα μόνο αυτό για backup με το apk και συγχρονισμό στο box.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σε dalvic γιατί δεν είναι συμβατό το whatsapp με ART. Και μόλις πάω να το κάνω εγκατάσταση μου βγάζει το ίδιο σφάλμα με αυτο του ART
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σε dalvic γιατί δεν είναι συμβατό το whatsapp με ART. Και μόλις πάω να το κάνω εγκατάσταση μου βγάζει το ίδιο σφάλμα με αυτο του ART

 

Υπάρχει zip που φλασαρεις κ μετα το εγκαθιστά το whatsapp.κ γω με art είμαι και έχω την εφαρμογή κομπλε..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ααααααχχχχχχ σε δύο τρεις μέρες θα κάνω πισωγύρισμα σε 4.2.2....Σε αποχαιρετώ πολύ αγαπημένο μου thread!
Link to comment
Share on other sites

Ααααααχχχχχχ σε δύο τρεις μέρες θα κάνω πισωγύρισμα σε 4.2.2....Σε αποχαιρετώ πολύ αγαπημένο μου thread!

 

Τι επαθες;;πήρες G2;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια

ήρθε χθες το βράδυ η OTA ενώ ήμουν έξω και χωρίς πολύ σκέψη επέλεξα να προχωρήσει το update

ήμουν stock απλά rooted και με twrp

έγινε reboot σε twrp εγκαταστήθηκε, έκανα κατόπιν πάλι reboot από twrp και δεν ξεκόλλησε από το σήμα της google το κινητό ποτέ όλο το βράδυ μέχρι που κάποια στιγμή τελείωσε η μπαταρία...

το ανοίγω τώρα, γράφει google για λίγο και μετά μαύρη οθόνη... έκανα και βλακεία και δεν πήρα nandroid πριν, μόνο από titanium έχω ένα σχετικά πρόσφατο backup

τι μπορώ να κάνω; αν μπορείτε βοηθήστε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Τι επαθες;;πήρες G2;

 

Ε δεν έπαθα κιόλας! Ναι ναι τέλος της εβδομάδας μου έρχεται, και στέλνω το nexus στον κολλητό στην Κύπρο.Με όλη του την προίκα.Νταξ δε θα χαθώ, θα τα λέμε πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν έπαθα κιόλας! Ναι ναι τέλος της εβδομάδας μου έρχεται, και στέλνω το nexus στον κολλητό στην Κύπρο.Με όλη του την προίκα.Νταξ δε θα χαθώ, θα τα λέμε πάλι!

 

Σωστός την καλύτερη επιλογή εκανες!!καλοριζικο λοιπον και παιζει να σκασω κ γω στο άλλο thread πιο αργά!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή της v2 ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2532676), παρόλο που και η ν1 είναι η ταχύτερη 4.4 που έχω δοκιμάσει, γύρισα σε dalvik, λόγω του ότι υπόσχεται μεγαλύτερη ταχύτητα σε σχέση με το art.

 

 

Edit: Ξαναεγκατεστησα το titanium backup, γιατί το helium υπολείπεται κατά πολύ...

Edited by jolas
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια

ήρθε χθες το βράδυ η OTA ενώ ήμουν έξω και χωρίς πολύ σκέψη επέλεξα να προχωρήσει το update

ήμουν stock απλά rooted και με twrp

έγινε reboot σε twrp εγκαταστήθηκε, έκανα κατόπιν πάλι reboot από twrp και δεν ξεκόλλησε από το σήμα της google το κινητό ποτέ όλο το βράδυ μέχρι που κάποια στιγμή τελείωσε η μπαταρία...

το ανοίγω τώρα, γράφει google για λίγο και μετά μαύρη οθόνη... έκανα και βλακεία και δεν πήρα nandroid πριν, μόνο από titanium έχω ένα σχετικά πρόσφατο backup

τι μπορώ να κάνω; αν μπορείτε βοηθήστε παιδιά...

 

Δε σου το πέρασε γιατί έχεις custom recovery.μόνη λύση σου δυστυχώς να κατεβάσεις το factory image από την Google και είτε να το flashαρεις με adb και fastboot είτε μέσω κάποιου toolkit.Υπάρχουν οδηγοί και εδώ στο myphone στην ενότητα των οδηγών.Το δυστυχώς το λέω γιατί θα θέλει στήσιμο από την αρχή.Κατά τα άλλα είναι εύκολη διαδικασία και θα επανέλθει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

...κατεβασε το τελευταιο .zip της 4.4 κ αποσυμπίεση τη ,αφαίρεσε το userdata.img που έχει μέσα ξανακλεισε το .zip k flashare το .επειδή επαθα το ίδιο με όλα στοκ κ το recovery μονο έτσι το επανέφερα κ δεν έχασα τίποτα.βέβαια καλό θα ηταν να βρεις κ ενα πιο αναλυτικό οδηγό αμα δε ξέρεις ακριβως τι να κανεις, πάντως το userdata.img είναι που κανει wipe ουσιαστικά για να ξέρεις.κ όταν το επαναφερεις πάρε ενα backup δεδομένα σου κ κάνε επαναφορά εργοστασιακών για τον φόβο των ιουδαίων(εγωωπαντως δεν έκανα κ όλα οκ)

 

Εννοείται βέβαια πως πατάς power σταθερά μέχρι να σβήσει τελείως κμετα power k volume down για να μπεις fastboot γιατί φαντάζομαι δε θα δέχεται τίποτα αλλο όπως κ το δικο μου.νομιζω επίσης πως το nexus toolkit όταν φλασαρεις σε ρωτάει αν θες να κανει wipe τα δεδομένα σου αν κ δε θυμάμαι σιγουρα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε σου το πέρασε γιατί έχεις custom recovery.μόνη λύση σου δυστυχώς να κατεβάσεις το factory image από την Google και είτε να το flashαρεις με adb και fastboot είτε μέσω κάποιου toolkit.Υπάρχουν οδηγοί και εδώ στο myphone στην ενότητα των οδηγών.Το δυστυχώς το λέω γιατί θα θέλει στήσιμο από την αρχή.Κατά τα άλλα είναι εύκολη διαδικασία και θα επανέλθει σίγουρα.

 

ΠΕΡΝΑΕΙ με τις τελευταίες custom. Αναβαθμίστηκε από οτα χωρίς πρόβλημα. Μην επαναλαμβάνουμε συνέχεια μια λανθασμένη εντύπωση.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά

ντάξει έχω ένα titanium λίγων ημερών τουλάχιστον και νιώθω λίγο καλύτερα

απλά έχω κάτι SMS χθεσινά που δεν θα ήθελα να χάσω...

 

θα δοκιμάσω αυτό που λες hs2000corolla μήπως καταφέρω και δεν χάσω τίποτα

το αφήνω να φορτίσει τέρμα προς το παρόν και το προχωράω με fastboot δηλαδή;

Θυμάμαι κάπου είχα δει το factory image έβγαζε διαφορετικό build number από την OTA (KRT16S). ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια

ήρθε χθες το βράδυ η OTA ενώ ήμουν έξω και χωρίς πολύ σκέψη επέλεξα να προχωρήσει το update

ήμουν stock απλά rooted και με twrp

έγινε reboot σε twrp εγκαταστήθηκε, έκανα κατόπιν πάλι reboot από twrp και δεν ξεκόλλησε από το σήμα της google το κινητό ποτέ όλο το βράδυ μέχρι που κάποια στιγμή τελείωσε η μπαταρία...

το ανοίγω τώρα, γράφει google για λίγο και μετά μαύρη οθόνη... έκανα και βλακεία και δεν πήρα nandroid πριν, μόνο από titanium έχω ένα σχετικά πρόσφατο backup

τι μπορώ να κάνω; αν μπορείτε βοηθήστε παιδιά...

 

Είχες την τελευταία twrp; Πριν κάνεις reboot έκανες και root;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά

ντάξει έχω ένα titanium λίγων ημερών τουλάχιστον και νιώθω λίγο καλύτερα

απλά έχω κάτι SMS χθεσινά που δεν θα ήθελα να χάσω...

 

θα δοκιμάσω αυτό που λες hs2000corolla μήπως καταφέρω και δεν χάσω τίποτα

το αφήνω να φορτίσει τέρμα προς το παρόν και το προχωράω με fastboot δηλαδή;

Θυμάμαι κάπου είχα δει το factory image έβγαζε διαφορετικό build number από την OTA (KRT16S). ισχύει;

1. κατέβασε το SMS backup and restore

2 . όχι

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Είχες την τελευταία twrp; Πριν κάνεις reboot έκανες και root;

ναι την 2.6.3.0 είχα απ'ότι θυμάμαι

rooted ήμουν από πριν σε 4.3, δεν είμαι σίγουρος τι ρωτάς ακριβώς για το δεύτερο

 

1. κατέβασε το SMS backup and restore

2 . όχι

ευχαριστώ

το έχω υπόψη μου το SMS backup & restore για το μέλλον (αν και το titanium με καλύπτει έω την εντύπωση) απλά το θέμα είναι μην χάσω τα τελευταία που είναι ήδη μέσα κάπως

θα δοκιμάσω αυτό που είπε ο hs2000corolla μήπως τα καταφέρω

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΝΑΕΙ με τις τελευταίες custom. Αναβαθμίστηκε από οτα χωρίς πρόβλημα. Μην επαναλαμβάνουμε συνέχεια μια λανθασμένη εντύπωση.

 

Σωστός, σε μένα πέρασε μια χαρά η μικρή ΟΤΑ με TWRP.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Twrp το 2.3.3 είναι το τελευταίο. Για αυτό έφαγε το σκάλωμα. Τέλος πάντων. Όλα διορθώνονται.

ευχαριστώ μα η 2.6.3.0 είναι μεγαλύτερο version number και την βλέπω ακόμα σαν τελευταία

http://teamw.in/project/twrp2

anyway άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε.. να δούμε τι θα κάνουμε τώρα είναι το θέμα μήπως σώσουμε τίποτα

 

σ'εμένα γιατί δεν πέρασε η ΟΤΑ ρε παιδιά ενώ σε άλλους πέρασε; :worry:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ μα η 2.6.3.0 είναι μεγαλύτερο version number και την βλέπω ακόμα σαν τελευταία

http://teamw.in/project/twrp2

anyway άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε.. να δούμε τι θα κάνουμε τώρα είναι το θέμα μήπως σώσουμε τίποτα

 

σ'εμένα γιατί δεν πέρασε η ΟΤΑ ρε παιδιά ενώ σε άλλους πέρασε; :worry:

 

Από εδώ θα βρίσκεις την τελευταία : http://techerrata.com/browse/twrp2/mako. Το γιατί δεν πέρασε δεν εξηγείται εύκολα. Ας δεχτούμε αρχικά ότι είχες παλιά recovery.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...