Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι jwr έκδοση

μπες πάλι recovery κάνε wipe cache και dalvik και ξαναφλάσαρε τον kernel και δες αν κολάει πάλι στο κλειδωμα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο πρώτος σίγουρα δεν θα είμαι, την θέση την έχει καπαρώσει ο G47:), είμαι σε δίλλημα ακόμα:rolleyes:

 

Δεν προκειται να δωσω χρηματα να παρω το 5. Οταν δεν θα με καλυπτει το 4 τοτε θα προχωρησω, σε αυτο το καταναλωτικο παιχνιδι δε θα μπω. :)

Το 4 μου δινει οσα θελω προς το παρον. Δεν βρισκω το λογο να παω σε ελαφρα καλυτερο τηλεφωνο, για τη χρηση που του κανω εγω, ισως σε μια-δυο γενιες ακομα το σκεφτω.

 

Διευκολυνσεις θα κανω και θα στειλω Ελλαδα συσκευες παντως.

 

Btw, παω για τριτη μπαταρια. :lol:

 

http://img7.imageshack.us/img7/6224/80qe.jpg

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να δωσω χρηματα να παρω το 5. Οταν δεν θα με καλυπτει το 4 τοτε θα προχωρησω, σε αυτο το καταναλωτικο παιχνιδι δε θα μπω. :)

Το 4 μου δινει οσα θελω προς το παρον. Δεν βρισκω το λογο να παω σε ελαφρα καλυτερο τηλεφωνο, για τη χρηση που του κανω εγω, ισως σε μια-δυο γενιες ακομα το σκεφτω.

 

Διευκολυνσεις θα κανω και θα στειλω Ελλαδα συσκευες παντως.

 

Btw, παω για τριτη μπαταρια. :lol:

 

http://img7.imageshack.us/img7/6224/80qe.jpg

 

Τι τρέχει με τις μπαταρίες σου;;:D

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μπες πάλι recovery κάνε wipe cache και dalvik και ξαναφλάσαρε τον kernel και δες αν κολάει πάλι στο κλειδωμα

 

Είναι η δεύτερη φορά που φλασαρω τον κέρνελ και εδώ και 4 μέρες μου το έχει κάνει μια φορά παλιότερα ήταν πιο συχνό φαινόμενο

Link to comment
Share on other sites

καλά ρε συ George, τι τις κάνεις τις μπαταρίες ???????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι τρέχει με τις μπαταρίες σου;;:D

 

Το nexus το εχω παρει απτη πρωτη ημερα κυκλοφοριας του.

Τη μπαταρια δυστυχως τη διαλυω γιατι το κινητο ειναι εργαλειο δουλειας.

Μονο και μονο στο gps που το εχω στη φορτιση του κακοφαινεται παρα πολυ.

:lol:

+overclock + μονιμα τερμα το brightness, δε θελει και τοσο πολυ.

Φορτιση καθε βραδυ η και δυο φορες την ημερα, αναλογα τη χρηση.

Οταν ειμαι στο γραφειο μονιμα στη πριζα εννοειται.

Δε με ενοχλει, ουτε θα καθισω να ασχοληθω με τη μπαταρια, θελω να το εχω φορτισμενο παντα και αν χαλασει απλα την αλλαζω.

Εχω αλλαξει μονο μια ηδη, δεν ειναι και τοσο τραγικο.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Το nexus το εχω παρει απτη πρωτη ημερα κυκλοφοριας του.

Τη μπαταρια δυστυχως τη διαλυω γιατι το κινητο ειναι εργαλειο δουλειας.

Μονο και μονο στο gps που το εχω στη φορτιση του κακοφαινεται παρα πολυ.

:lol:

+overclock + μονιμα τερμα το brightness, δε θελει και τοσο πολυ.

Φορτιση καθε βραδυ η και δυο φορες την ημερα, αναλογα τη χρηση.

Οταν ειμαι στο γραφειο μονιμα στη πριζα εννοειται.

Δε με ενοχλει, ουτε θα καθισω να ασχοληθω με τη μπαταρια, θελω να το εχω φορτισμενο παντα και αν χαλασει απλα την αλλαζω.

Εχω αλλαξει μονο μια ηδη, δεν ειναι και τοσο τραγικο.

 

Όχι βεβαια δεν είναι τραγικό,ειδικα με τη χρηση που γραφεις οντως την χαλας λιγο.Οταν χρειαστω κάποια στιγμη κ γω θα αλλάξω.έχω τα εργαλεία ,θα δω κ βίντεο κ πιστεύω να τα καταφέρω.εσυ πλεον λυνεις κ δενεις πανευκολα.:p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

το πιο δυσκολο ειναι να αλλαξει η γυαλινη πλατη..ειδα βιντεακια αλλα δε θα το επιχειρουσα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτό το λόγο κυρίως είχα δώσει τα 2 προηγούμενα Ν4 που είχα πάρει,για τη μπαταρία, για το πως χρησιμοποιώ εγώ ο τηλέφωνο δεν έφτανε ούτε για ζήτω.

Είχα αγοράσει και ταμπλέτα αλλά δε τις μπορώ καθώς εκτός των άλλων και μαθημενος απ τα note, τα tablets μου θυμίζουν καντρο ή κορνίζα όταν τα κρατάω και με κουράζουν.

Τώρα όμως μάλλον βρήκα λύση.

Πήρα για δοκιμή το galaxy Mega 6.3 με ατελείωτη μπαταρία, και το έχω σα mini tablet, σπίτι αλλά ενίοτε και στο τσαντάκι μου.

Αποτέλεσμα....με βγάζει άνετα μέρα το nexus 4 και πλέον το απολαμβάνω καθώς σα ποιότητα λειτουργίας είναι ότι καλύτερο σε Android συσκευή.

Κάτι S4 και σια τα έχει για μεζέ σε ποιότητα λειτουργίας, άσε τα άμεσα updates που όλοι περιμένουν το 4.3 ακόμα, και εμείς εδώ σε λίγες μέρες θα πάρουμε το kit kat :)

Και τολμώ να καθώς είχα και το Nokia 1020 πριν λίγες μέρες ότι αν δε βάλεις βλακώδες κακογραμένες εφαρμογές τότε το καθαρό Android είναι σχεδόν το ίδιο smooth k δε κολλάει βέβαια, και έτσι το κυρίως ισχυρό όπλο των wp(ότι είναι smooth k απροβληματιστο) καταρρίπτετε.

 

Αν μου κάτσει ο συνδυασμός λοιπόν(mega nexus)θα μείνω εδώ και με 1η ευκαιρία θα πάμε και στο 5 αν αξίζει η κάμερα του καθώς στα άλλα με καλύπτει απόλυτα το 4αρι :)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το n4 μου το έχω αγοράσει από Saturn Γερμανίας από τη στιγμή που έχω την απόδειξη σημαίνει πως η εγγύηση ισχύει και εδώ αφού είναι ευρωπαϊκό προϊόν ?
Not a fanboy. Just a minimal fan.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το n4 μου το έχω αγοράσει από Saturn Γερμανίας από τη στιγμή που έχω την απόδειξη σημαίνει πως η εγγύηση ισχύει και εδώ αφού είναι ευρωπαϊκό προϊόν ?

Εννοείται!! ;)

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

για δείτε λίγο πως κολαει λογο Ραμ

 

Έχεις custom rom ή/και kernel; Αν ναι δεν μπορεί να βγει συμπέρασμα γιατί οι ρυθμίσεις του καθενός είναι διαφορετικές.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Edit

Μάγκες δεν ξέρω για ποιο λόγο τώρα μου δίνει 3 invites να δώσω αν θέλετε στειλτε μου gmail για να σας κάνω invite..

Σορρυ για το διπλό ποστ είμαι στον δρόμο και με το tapatalk είμαι τσακωμενος

Πάρτε μια ιδέα

 

 

Έχουν μείνει 4 invite. Όποιος θέλει ας μ στείλει σε pm το μέιλ του για να μην τρολαρουμε άλλο το νήμα :D

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γιαννακό το ξέρεις οτι έχω γυριζω γύρω απο τη carbon και τη slim

αν και βέβαια τις έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες.. και κάτι άλλο όλες σχεδόν οι custom τρώνε πάντα παραπάνω ram από την μαμα, και πάντα με ίδιους κερνελ,apps,mods, ρυθμίσεις σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με στοκ ρομ μπορουμε να μικρυνουμε τα soft keys?να μην τρωνε χωρο απο την οθονη...και να βαλουμε και τον στοκ browser ιντερνετ?αυτον που εχουν οι custom roms εκτος απo ton chrome..
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ροοτ μπορείς με gravity box

 

Το βρηκα ηταν πολυ ευκολο γενικα και στις ρυθμισεις και σε ολα σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τον οφισιαλ κέρνελ μπορούμε να ενεργοποιησουμε το s2s & s2w από Trickster Mod? Edited by apostoloskourtis
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ροοτ μπορείς με gravity box

 

Απο περιεργεια και επειδη το εχω το gravity που ειναι αυτη η ρυθμιση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε αν ειναι απο την πισω περιοχη κοντα στη καμερα αυτος ο ηχος και αν ναι μην ανησυχεις καθολου ολα ειναι μια χαρα...

 

Μαλλον τελικα ειναι απο εκει.. μεχρι και χαρτακι στη θηκη της σιμ εβαλα γιατι καπου διαβασα οτι ισως φταιει αυτο.. ειναι ομως ενοχλητικο!

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια και επειδη το εχω το gravity που ειναι αυτη η ρυθμιση;

 

Λογικά το Gravitybox από μόνο του δεν μπορεί να κάνει αυτό που θέλετε.

Μάλλον θα πρέπει να εγκαταστήσετε και να ενεργοποιήσετε κάποιο module.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...