Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι το ξερω, ο gialakias ειπε για την sd να κανω φακελο, αφου δεν εχει......

 

Η sd του nexus είναι η εσωτερική μνήμη. Χοντρικά το είπα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις το παρελαβα και εγω απο τον φιλο μου που μου το εφερε απο αμερικη (φαίνεται πρωτο )τωρα φορτιζη και το εχω συνδεση με τον λογαριασμο μου και μου βαζει ολες τις εφαρμογες που ειχα και στο αλλο τηλεφωνο και επαφες ,, καρτα σιμ θα βαλω μολις τελειωση. αλλα εχω φαει ενα κόλλημα με τις επαφες μου βγαζει πρωτα τα μικρα ονοματα και δεν μπορω να το κανω να δείχνει πρωτα το επωνυμο καμια βοήθεια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελαβα και εγω απο τον φιλο μου που μου το εφερε απο αμερικη (φαίνεται πρωτο )τωρα φορτιζη και το εχω συνδεση με τον λογαριασμο μου και μου βαζει ολες τις εφαρμογες που ειχα και στο αλλο τηλεφωνο και επαφες ,, καρτα σιμ θα βαλω μολις τελειωση. αλλα εχω φαει ενα κόλλημα με τις επαφες μου βγαζει πρωτα τα μικρα ονοματα και δεν μπορω να το κανω να δείχνει πρωτα το επωνυμο καμια βοήθεια ευχαριστω

 

Μεσα στον καταλογο με τις επαφες πατα κατω δεξια τις 3 τελιτσες...μετα ρυθμισεις και θα βαλεις να τα δειχνει με το επωνυμο

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον καταλογο με τις επαφες πατα κατω δεξια τις 3 τελιτσες...μετα ρυθμισεις και θα βαλεις να τα δειχνει με το επωνυμο
ΟΚ το βρηκα φιλε σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως είναι λίγο κουλαμάρα του λειτουργικού.

Στα Νόκια 10ετιας πιο εύκολα όριζες ένα mp3 ως ήχο κλήσης.

 

Σε ποια Nokia,σε αυτά που ψάχνεις ενα τέταρτο να βρεις που είναι ο ήχος που μου έστειλαν μέσω bluetooth?Πάντως οτι είναι κουλαμαρα του συστηματος συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι σήμερα παρέλαβα τον ασύρματο φορτιστή από τη wind... Μετά από τόσους μήνες!!!!

 

Εννοείται οτι θα κανεις review ε? :-)

Link to comment
Share on other sites

Και ναι σήμερα παρέλαβα τον ασύρματο φορτιστή από τη wind... Μετά από τόσους μήνες!!!!

 

review please!!!!!!!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το hack (http://techcrunch.com/2012/11/23/how-to-enable-4g-lte-on-the-google-nexus-4/) για την ενεργοποίηση LTE?

 

αλλαξες και το apn και δουλευει??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έπειτα απο πώληση του Galaxy S4 μου που το χτυπησα έντονα, μετα το τραυματικο σοκ έλεγα να παρω ενα Nexus 4. Αυτο που με ενδιαφέρει κυρίως είναι σχετικα με την απόδοση του ήχου στα ακουστικα. Ειναι αντάξια S3, S4? Επίσης ο ήχος στο ηχείο ειναι ικανοποιητικός?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τη (μερική) απογοήτευση για την ελλιπή υποστήριξη κάποιων λειτουργιών τηλεφωνίας που ανέφερα ~10 σελίδες πριν, διαπίστωσα και κάποια προβλήματα με την κάμερα:

 

1. Έβγαλα βίντεο σε νυχτερινό κέντρο κι ο ήχος παραμορφώνει υπερβολικά! Ταυτόχρονη βιντεοσκόπηση με iphone5 είχε ασύγκριτα καλύτερο ήχο.

 

2. Έχει πάντα λάθος εστίαση σε πολύ κοντινή λήψη: η εστίαση κλειδώνει σε θολή εικόνα.

 

3. Η λήψη βίντεο συχνά γίνεται με λάθος εστίαση (θολή), ειδικά σε κοντινή λήψη, και μόνο εναλλαγή σε λήψη εικόνας μπορεί να τη διορθώσει.

 

:-(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

αλλαξες και το apn και δουλευει??

 

Δεν εχω κάνει τίποτα ακόμα, βρήκα το συγκεκριμένο άρθρο και σκέφτηκα να ρωτήσω αν κάποιος το εφάρμοσε και τι προβλήματα αντιμετώπισε π.χ. με το Google Now.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κάνει τίποτα ακόμα, βρήκα το συγκεκριμένο άρθρο και σκέφτηκα να ρωτήσω αν κάποιος το εφάρμοσε και τι προβλήματα αντιμετώπισε π.χ. με το Google Now.

 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι LTE του Nexus 4 δεν παίζει στην Ελλάδα

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έπειτα απο πώληση του Galaxy S4 μου που το χτυπησα έντονα, μετα το τραυματικο σοκ έλεγα να παρω ενα Nexus 4. Αυτο που με ενδιαφέρει κυρίως είναι σχετικα με την απόδοση του ήχου στα ακουστικα. Ειναι αντάξια S3, S4? Επίσης ο ήχος στο ηχείο ειναι ικανοποιητικός?

Με root το οποίο στο nexus γίνεται σε δευτερα και το louder mod από το xda θα σου τινάξει τα μυαλά η ένταση

Link to comment
Share on other sites

Και ναι σήμερα παρέλαβα τον ασύρματο φορτιστή από τη wind... Μετά από τόσους μήνες!!!!

Παρέλαβες;!! Από το κατάστημα; Σε πήραν τηλ; Γιατί εγώ δεν έχω κάποια εξέλιξη. Εκτός αν μου τον "έφαγαν" τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. .
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε μένα ο ασύρματος φορτιστής, όμορφο gadget, με προβληματάκια λόγω σχεδίασης που έχουν αναφερθεί, αλλά εντάξει, την κάνει τη δουλειά του.

Το θετικό είναι ότι έχεις έναν extra φορτιστή και usb καλώδιο. Είναι βέβαια με 1.8 A output, οπότε ανάλογα ποιόν πιστέψεις μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα στη μπαταρία κατά τη φόρτιση, μπορεί και όχι. Γνώμη μου είναι ότι δεν έχει θέμα (δεδομένου ότι το ρεύμα το τραβάει το κύκλωμα της μπαταρίας), αν κάποιος έχει περισσότερες πληροφορίες/γνώσεις ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι σήμερα παρέλαβα τον ασύρματο φορτιστή από τη wind... Μετά από τόσους μήνες!!!!

 

 

Σήμερα ήρθε και σε μένα ο ασύρματος φορτιστής, όμορφο gadget, με προβληματάκια λόγω σχεδίασης που έχουν αναφερθεί, αλλά εντάξει, την κάνει τη δουλειά του.

Το θετικό είναι ότι έχεις έναν extra φορτιστή και usb καλώδιο. Είναι βέβαια με 1.8 A output, οπότε ανάλογα ποιόν πιστέψεις μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα στη μπαταρία κατά τη φόρτιση, μπορεί και όχι. Γνώμη μου είναι ότι δεν έχει θέμα (δεδομένου ότι το ρεύμα το τραβάει το κύκλωμα της μπαταρίας), αν κάποιος έχει περισσότερες πληροφορίες/γνώσεις ας πει.

 

Έχω παραλάβει σήμερα και 'γώ τον ασύρματο φορτιστή LG WCP-405.

Δεν είναι όμως ο Nexus WCP-400.

 

Eσείς ποιον παραλάβατε, τον LG 405 ή τον Νexus 400;

 

 

Από Θεσσαλονίκη παρέλαβε κανένας?

 

Έχω παραλάβει σήμερα Θεσσαλονίκη, τον LG WCP-405.

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην σκίζετε το θέμα με τους φορτιστές.

Υπάρχει άλλο θέμα για τα αξεσουάρ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...