Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα άσχετα με το θέμα posts μεταφέρθηκαν εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365140

 

1. Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να απαντάει σε καμία ερώτηση. Απαντάτε αν έχετε να πείτε κάτι χρήσιμο και πάντα ευγενικά και εντός των Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

2. Μάθετε να ψάχνετε πριν ρωτήσετε κάτι. Υπάρχουν αρμόδιες ενότητες για όλα τα θέματα σχετικά με κινητά. Επίσης μπορείτε πάντα να ψάχνετε με κάποια μηχανή αναζήτησης όπως το Google.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραίος ο φίλος για την ενημέρωση αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω, εφόσον εκείνη την ώρα δεν το είδαν σαν πρόβλημα πως το αποδέχτηκαν?το έλεγξαν οι τεχνικοί? το άφησες εκεί και πέρασες αργότερα?

 

Το ειδαν το πρόβλημα, απλως δεν θεωρησαν οτι δικαιολογουσε αλλαγη με νεα συσκευη. Το αφησα στις 9.30 και το παρελαβα στις 4.30 μετα τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, το Nexus 4 φοραει καλυτερο CPU απο οτι το Galaxy S 3 ; Γιατι βλεπω τεραστια διαφορα σε εμπειρια χρησης.

Δηλαδη δεν περιμενα ποτε οτι ενα LG μπορει να ειναι πιο γρηγορο απο ενα Samsung !!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη επαφή χθες με το κινητό και έβγαλε μια μέρα με 4 ώρες ανοιχτή οθόνη(στο 30% η φωτεινότητα),ανοιχτο wifi 1 ώρα,4 ώρες bluetooth και 30 λεπτά ομιλία.Δεν έχω πειράξει τίποτα.Και στους περισσότερους τόσο βγάζει εδώ μέσα.4-5 ώρες.Οπότε να ειμαι ικανοποιημένος έτσι;Επίσης όσοι μένουν Γερμανία να μην το πάρουν απο τα saturn!Το αγόρασα προχθές,κατασκευασμένο στις 14/02 χωρίς ποδαράκια.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη επαφή χθες με το κινητό και έβγαλε μια μέρα με 4 ώρες ανοιχτή οθόνη(στο 30% η φωτεινότητα),ανοιχτο wifi 1 ώρα,4 ώρες bluetooth και 30 λεπτά ομιλία.Δεν έχω πειράξει τίποτα.Και στους περισσότερους τόσο βγάζει εδώ μέσα.4-5 ώρες.Οπότε να ειμαι ικανοποιημένος έτσι;Επίσης όσοι μένουν Γερμανία να μην το πάρουν απο τα saturn!Το αγόρασα προχθές,κατασκευασμένο στις 14/02 χωρίς ποδαράκια.

 

και εγω εχτες το πηρα καλοριζικο φιλε. Πως θα δω ποτε ειναι κατασκευασμενο ; που το βρηκες ;; Επισης οταν λες ποδαρακια ;

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχτες το πηρα καλοριζικο φιλε. Πως θα δω ποτε ειναι κατασκευασμενο ; που το βρηκες ;; Επισης οταν λες ποδαρακια ;

Δες μήνυμα 2645

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. 23/3/2013. Αυτο με τα " ποδαρακια " δεν καταλαβα ομως ! :D

στα καινούργια έχουν βάλει και ποδαράκια για να λές στο κινητό πάνε εκεί και να πηγαίνει :D

δές στο μήνυμα #1728 ( είναι για να ανασηκώνεται λίγο το κινητό ώστε να ακούγεται καλύτερα το ηχείο όταν η πλάτη είναι καλυμένη)

Link to comment
Share on other sites

στα καινούργια έχουν βάλει και ποδαράκια για να λές στο κινητό πάνε εκεί και να πηγαίνει :D

δές στο μήνυμα #1728 ( είναι για να ανασηκώνεται λίγο το κινητό ώστε να ακούγεται καλύτερα το ηχείο όταν η πλάτη είναι καλυμένη)

 

χεχε καλο !! :D

 

Αρα εφαγα " παπα" το δικο μου δεν εχει ουτε ποδια ουτε χερια ...κριμα !

 

ΠΑιδια πισω βαλατε screen protector Η δεν χρειαζεται ; εχω θηκη εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

χεχε καλο !! :D

 

Αρα εφαγα " παπα" το δικο μου δεν εχει ουτε ποδια ουτε χερια ...κριμα !

 

ΠΑιδια πισω βαλατε screen protector Η δεν χρειαζεται ; εχω θηκη εννοειται.

 

αν έχεις θήκη δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Σήμερα μοιράζομαι τις εντυπώσεις μου απο την αυτονομία του Nexus.

Έλειπα σε ταξίδι για το Σ/Κ ,και τσεκαρα αποδοση μπαταρίας.

Το κινητό απο τις 11:20 πμ (που εφυγα απ το ξενοδοχειο)ανοιχτό,πλήρες φορτισμενο,με ενεργοποιημένο Wi-Fi (αν και όχι μόνιμα σε συνδεση-απλα ενεργό), ανοικτοί συγχρονισμοι,ανοικτό GPS με 4,5 ώρες περιπου χρηση Sygic και οθόνη ανοιχτή φυσικά και στο background να παιζει μουσική,συνδεδεμένο με το ραδιοcd του αυτοκινήτου.

Φωτεινότητα οθόνης στο αυτόματο.

Επέστρεψα σπιτι μετα απο 5 ώρες περιπου,με 22% μπαταρια.

Δεν το πίστευα!

Φοραω την πιο πρόσφατη PA 3.6,τα πιο πρόσφατα gapps της PA και τον AirKernel r-10,undervolted -100mV,interactive governor.

Πολύ καλά!! Δεν το περίμενα αυτό.

Ειδικότερα με τόσες ώρες πλοήγηση!

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω...στην 4.1.2. στο GS 3 ειχα εγκαταστησει κανονικα το Flash Player...εδω γιατι δεν το πιανει ;

 

Ψαξε στο νημα apps στο xda του Ν4 και βρες το flash player.Εγκατεστησε το και κατεβασε τον Mozilla

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

χεχε καλο !! :D

 

Αρα εφαγα " παπα" το δικο μου δεν εχει ουτε ποδια ουτε χερια ...κριμα !

 

ΠΑιδια πισω βαλατε screen protector Η δεν χρειαζεται ; εχω θηκη εννοειται.

Για αξεσουάρ καλύτερα να ρωτήσεις στην σχετική ενότητα.

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Σήμερα μοιράζομαι τις εντυπώσεις μου απο την αυτονομία του Nexus.

Έλειπα σε ταξίδι για το Σ/Κ ,και τσεκαρα αποδοση μπαταρίας.

Το κινητό απο τις 11:20 πμ (που εφυγα απ το ξενοδοχειο)ανοιχτό,πλήρες φορτισμενο,με ενεργοποιημένο Wi-Fi (αν και όχι μόνιμα σε συνδεση-απλα ενεργό), ανοικτοί συγχρονισμοι,ανοικτό GPS με 4,5 ώρες περιπου χρηση Sygic και οθόνη ανοιχτή φυσικά και στο background να παιζει μουσική,συνδεδεμένο με το ραδιοcd του αυτοκινήτου.

Φωτεινότητα οθόνης στο αυτόματο.

Επέστρεψα σπιτι μετα απο 5 ώρες περιπου,με 22% μπαταρια.

Δεν το πίστευα!

Φοραω την πιο πρόσφατη PA 3.6,τα πιο πρόσφατα gapps της PA και τον AirKernel r-10,undervolted -100mV,interactive governor.

Πολύ καλά!! Δεν το περίμενα αυτό.

Ειδικότερα με τόσες ώρες πλοήγηση!

Αφήνω όλα τα άλλα που είπες και μένω στο Sygic.

Δούλεψες 4,5 ώρες το πρόγραμμα πλοήγησης και σου έμεινε και 22% μπαταρία;; :blink::blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αφήνω όλα τα άλλα που είπες και μένω στο Sygic.

Δούλεψες 4,5 ώρες το πρόγραμμα πλοήγησης και σου έμεινε και 22% μπαταρία;; :blink::blink:

 

Βγαινει.Εγω με 3 ωρες που το ειχα απο 100% πηγε γυρω στο 70% αν θυμαμαι καλα.Πανω απο 60 % σιγουρα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βγαινει.Εγω με 3 ωρες που το ειχα απο 100% πηγε γυρω στο 70% αν θυμαμαι καλα.Πανω απο 60 % σιγουρα

Έτσι ακριβως!

Μετα το 3ωρο ήμουν με 70% περιπου.

Ακριβως το ίδιο και γω.

Αλλά μετα απο 2 και κάτι ώρες,εφτασα σπιτι με κάτι περισσότερο απο 20%.

Δεν πέφτει αναλογικά προφανώς.

Όπως και να χει,αρκεί και με το παραπανω για ενα σεβαστό ταξίδι.

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Εμένα βγάζει μια μέρα με το ζόρι,χωρίς παιχνίδια ,με 1 ώρα στο ίντερνετ και ανοιχτή οθόνη 4 ώρες και σε εσάς με 3 ώρες sygic η μπαταρία πάνω απο 60%;Απογοητεύτηκα πλήρως!Όταν χρησιμοποιήσατε το sygic που είχατε την φωτεινότητα;

SpecialMan κατεβάζεις από εδώ το αρχείο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139513 και όπως σου ειπε ο prioxxx κατεβάζεις τον mozilla και είσαι έτοιμος!

Edited by pakakos
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται και σε εσάς στην οθόνη αν είναι σβηστή και κάτω από ήλιο/φως να είναι χωρισμένη με γραμμές σε μικρά τετραγωνάκια??

Τι ακριβώς είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται και σε εσάς στην οθόνη αν είναι σβηστή και κάτω από ήλιο/φως να είναι χωρισμένη με γραμμές σε μικρά τετραγωνάκια??

Τι ακριβώς είναι αυτό?

 

Ναι και εμένα έτσι είναι.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται και σε εσάς στην οθόνη αν είναι σβηστή και κάτω από ήλιο/φως να είναι χωρισμένη με γραμμές σε μικρά τετραγωνάκια??

Τι ακριβώς είναι αυτό?

 

Έτσι είναι το πάνελ της οθόνης.μ αρέσει έχει πλάκα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια ν ακανω μια ερωτηση ξαφνικα σταματησε να μου κανει push τα mails στο gmail μου εψαξα αλλα δε βρηκα κατι..τωρα δηλ για να δω τα μαιλ μου πρεπει να ανοιξω την εφαρμογη και να κανει μετα search ...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια ν ακανω μια ερωτηση ξαφνικα σταματησε να μου κανει push τα mails στο gmail μου εψαξα αλλα δε βρηκα κατι..τωρα δηλ για να δω τα μαιλ μου πρεπει να ανοιξω την εφαρμογη και να κανει μετα search ...ευχαριστω

 

μηπως κατα λαθος εχεις πατησει το κουμπι να μην κανει συγχρονισμο???

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο το panel δεν εχει αυτα τα πλακακια.

Ειναι το digitizer.

Eχει αναφερθει πολλες φορες.

 

Σωστός :thumbup:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μηπως κατα λαθος εχεις πατησει το κουμπι να μην κανει συγχρονισμο???

 

οχι δεν το πειραξα καθολου..

δεν ξερω θα το κοιταξω και θα δω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...