Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα, είμαστε GMT+03:00. Θερινή ώρα έχουμε!!

Στις ρυθμίσεις της ώρας, τί έχεις; Να παίρνει αυτόματα από το δίκτυο ή το έχεις ρυθμισμένο χειροκίνητα;

 

aaaaa νομιζα οτι χειμωνα καλοκαιρι ειμαστε gmt +3 αλλα το εχω αυτοματο... το εφτιαξα απλα δεν ξερω γιατι σκαλωσε και μ εδειχνε μια ωρα μπροστα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω προσωπικα δεν εχω ξαναδιαβασει για τετοιο πραγμα στα νεξους 4...

Μονο στο xperia S και νομιζω και στο one x :D

 

Ωπα...σοβαρό.....μπας και είδες σε τι θερμοκρασίες συνέβει αυτό ?

 

Μπορει να επεσε σε ελαττωματικη οθονη :mad:

 

Λοιπον με βαση αυτα που ακουσα, λεω να το παω στο service της LG αυριο, να δω τι θα μου πουν. Το πηγα σε ενα καταστημα της Wind πριν και ο πωλητης δεν εδειξε ιδιαιτερο ενδιαφερον ["το στελνω εγω, και αμα εχει βλαβη το φτιαχνουν" (ελα ρε φιλε, φοβερη δηλωση)]. Μου ειπε οτι θα χρειαστει 15 μερες για να παει στα κεντρικα της Wind (?). Ξερουμε που βοσκει η αντιπροσωπεια της LG?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το system monitor (με πληρωμή) και έτσι παρακολουθώ όλο το ιστορικό διαφόρων λειτουργιών. Η θερμοκρασία έφτασε πριν τρεις μέρες το ανώτερο 43,3 βαθμούς.

 

 

Λίγο πιο πάνω, το post #2677 το έγραψα από το κινητό μέσω firefox ( πόσο έκανα? 2 λεπτά το πολύ? ) χωρίς να έχω κάνει κάτι άλλο πριν και το system monitor (πληρωμένη έκδοση ) χτύπαγε 48 βαθμούς στη notification bar ...

Ούτε για αστείο δε μπορούσα να βάλω το ακουστικό στο αυτί μου...

 

Ναι. Είτε με το ΙΜΕΙ είτε με το serial number βλέπεις μήνα παραγωγής.

Σίγουρα από τον Μάρτη και μετά είναι με τα ποδαράκια.

 

Το δικό μου που ξεκινάει με 303 το ΙΜΕΙ, άρα Μάρτης του 13, ποδαράκια δεν έχει... :(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με βαση αυτα που ακουσα, λεω να το παω στο service της LG αυριο, να δω τι θα μου πουν. Το πηγα σε ενα καταστημα της Wind πριν και ο πωλητης δεν εδειξε ιδιαιτερο ενδιαφερον ["το στελνω εγω, και αμα εχει βλαβη το φτιαχνουν" (ελα ρε φιλε, φοβερη δηλωση)]. Μου ειπε οτι θα χρειαστει 15 μερες για να παει στα κεντρικα της Wind (?). Ξερουμε που βοσκει η αντιπροσωπεια της LG?

 

Παρε τηλ τα κεντρικα γιατι απο οτι εχουν πει αλλα παιδια ερχονται κ στο παιρνουν με κουριερ.

 

 

 

 

 

Λίγο πιο πάνω, το post #2677 το έγραψα από το κινητό μέσω firefox ( πόσο έκανα? 2 λεπτά το πολύ? ) χωρίς να έχω κάνει κάτι άλλο πριν και το system monitor (πληρωμένη έκδοση ) χτύπαγε 48 βαθμούς στη notification bar ...

Ούτε για αστείο δε μπορούσα να βάλω το ακουστικό στο αυτί μου...

Κάτι παιζει με το δικο σου.εγώ πρεπει να παίξω παιχνιδι για να φτάσω τόσο κβνα ανεβω

 

 

Το δικό μου που ξεκινάει με 303 το ΙΜΕΙ, άρα Μάρτης του 13, ποδαράκια δεν έχει... :(

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα παω αυριο εγω στο Νεο Ψυχικο στο service της LG να το κοιταξουν αμεσα για να μην μεινω χωρις κινητο το σκ. Θα ενημερωσω. Παντως και εμενα απο 303 ξεκιναει
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που ξεκινάει με 303 το ΙΜΕΙ, άρα Μάρτης του 13, ποδαράκια δεν έχει... :(

Κουλό,γιατί εμένα είναι του Φλεβάρη και έχει!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πηρα απο ενα παιδι ενα nexus 4 χτες (εγγυηση και αποδειξη κανονικα) και σημερα που το λειτουργησα λιγο παραπανω παρατηρησα οτι κατω αριστερα στην οθονη εμφανιζει ενα κιτρινο σημαδι οταν ζεσταινεται. Οταν ψυχεται φευγει. Απο οτι καταλαβα δεν ειναι σπανιο προβλημα. Το καλυπτει η εγγυηση αυτο;

 

Ναι φίλε το χω και γω αυτό το θέμα.στην αρχή νόμιζα πως ήταν ιδέα μου και δεν του έδωσα σημασία.Αλλά μου το ξανα εμφάνισε.βασικά είναι σαν μια κίτρινο καφέ θολούρα που φαίνεται στο λευκό έτσι δεν είναι?Μετά θυμήθηκα πως ένας φίλος μου είχε τα nexus s με την LCD και όχι με την super amoled και είχε το ίδιο πρόβλημα αλλά πολύ πιο έντονο.η Samsung τα αντικαταστήσει αλλά ήταν πραγματικά πολύ έντονο το πρόβλημα. Εγώ και τις δύο φορές δε θυμάμαι αν ήταν σε θερμοκρασία η όχι.αν μιλήσεις με LG πες μου σε παρακαλώ τι έκανες.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιο προγραμμα το κινητο οπως το kies της samsung? Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα παω αυριο εγω στο Νεο Ψυχικο στο service της LG να το κοιταξουν αμεσα για να μην μεινω χωρις κινητο το σκ. Θα ενημερωσω. Παντως και εμενα απο 303 ξεκιναει

 

Είπες ότι το πήρες μεταχειρισμένο από κάποιον σωστά;

Να του ζητήσεις τα ρέστα δεν γίνεται; Αυτός εν γνώσει του στο πούλησε χωρίς να σου πει το πρόβλημα, το οποίο αν ήξερες δεν θα έπαιρνες την συσκευή. Μάλιστα να του ρίξεις και αρνητική αξιολόγηση αν μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πηρα απο ενα παιδι ενα nexus 4 χτες (εγγυηση και αποδειξη κανονικα) και σημερα που το λειτουργησα λιγο παραπανω παρατηρησα οτι κατω αριστερα στην οθονη εμφανιζει ενα κιτρινο σημαδι οταν ζεσταινεται. Οταν ψυχεται φευγει. Απο οτι καταλαβα δεν ειναι σπανιο προβλημα. Το καλυπτει η εγγυηση αυτο;

 

To κινητο σου ειναι σχετικα καινουργιο λογικα.

Ειναι η κολλα στην οθονη η οποια δεν εχει στεγνωσει, το κιτρινισμα θα φυγει με το καιρο.

Αν το εχει καιρο τοτε ειναι περιεργο, επεστρεψε το.

Link to comment
Share on other sites

Date of manufacture: 02/14/2013

 

Age: 3 months

Το αγορασε χθες ο αδερφος μου απο τα saturn της Γερμανιας!Δεν ειναι τραγικοι οι ανθρωποι;;Να μην περιμενω ποδαρακια ε;

Link to comment
Share on other sites

Date of manufacture: 02/14/2013

 

Age: 3 months

Το αγορασε χθες ο αδερφος μου απο τα saturn της Γερμανιας!Δεν ειναι τραγικοι οι ανθρωποι;;Να μην περιμενω ποδαρακια ε;

 

δεν θα τα έχει μάλλον.το δικό μου είναι κατασκευασμενο 08/02/2013 και δεν τα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

έχω το n4 κανά μήνα τώρα, αγορασμένο από Play Γερμανίας, είμαι full stock και μέσα σε αυτόν τον μήνα 5-6 φορές και σε ανυποπτο χρόνο το κινητό έχει κλείσει από μόνο του. Δεν είναι ότι κάνω κάτι εκείνη την ώρα, απλά πάω να πατήσω το κουμπί για να ξυπνήσει και διαπιστώνω ότι είναι κλειστό και ότι χρειάζεται να το πατήσω παρατεταμένα ώστε να μπουτάρει. Μάλιστα μία φορά από αυτές δεν άνοιγε καν μετά και έπρεπε να το συνδέσω στο ρεύμα για να συνέλθει (χωρίς να είναι όμως θέμα μπαταρίας αυτό).

 

Το έχω ψάξει το θέμα και διαπίστωσα ότι υπάρχουν και κάποιοι ακόμα που τους συμβαίνει πάνω κάτω αυτό, αλλά δεν έχω διαβάσει για κάποια σαφή δήλωση σχετικά με το πού οφείλεται και για το ποια είναι η λύση.

 

Γνωρίζει σχετικά κάποιος; Έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

έχω το n4 κανά μήνα τώρα, αγορασμένο από Play Γερμανίας, είμαι full stock και μέσα σε αυτόν τον μήνα 5-6 φορές και σε ανυποπτο χρόνο το κινητό έχει κλείσει από μόνο του. Δεν είναι ότι κάνω κάτι εκείνη την ώρα, απλά πάω να πατήσω το κουμπί για να ξυπνήσει και διαπιστώνω ότι είναι κλειστό και ότι χρειάζεται να το πατήσω παρατεταμένα ώστε να μπουτάρει. Μάλιστα μία φορά από αυτές δεν άνοιγε καν μετά και έπρεπε να το συνδέσω στο ρεύμα για να συνέλθει (χωρίς να είναι όμως θέμα μπαταρίας αυτό).

 

Το έχω ψάξει το θέμα και διαπίστωσα ότι υπάρχουν και κάποιοι ακόμα που τους συμβαίνει πάνω κάτω αυτό, αλλά δεν έχω διαβάσει για κάποια σαφή δήλωση σχετικά με το πού οφείλεται και για το ποια είναι η λύση.

 

Γνωρίζει σχετικά κάποιος; Έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς;

 

σε τι εκδοση ειναι το κινητο? μηπως θελει καποιο update?

για μενα, κανε μια επαναφορα εργοστασιακων να δεις αν θα το ξανακανει;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Nexus σχεδόν 2 μήνες τώρα και μου έχει κάνει 6-7 επανεκκινήσεις.

2 φορές όταν έβγαζα φωτογραφίες, μία όταν ήμουν στο Google Earth, μία όταν πήγα να ανοίξω ένα παιχνίδι και καναδυό φορές κόλλησε και έπρεπε να το κάνω restart κρατώντας πατημένο το power button. Μπορεί να ήταν και άλλες περιπτώσεις που δεν θυμάμαι ακριβώς τι έγινε.

Να σημειώσω ότι είμαι με stock rom/kernel.

Θεωρείται φυσιολόγικο αυτό;

Γενικά πάντως μου δίνει την εντύπωση ότι είναι αρκετά σταθερό, αλλά stock το περίμενα ακόμα πιο σταθερό.

 

Το δικό μου που ξεκινάει με 303 το ΙΜΕΙ, άρα Μάρτης του 13, ποδαράκια δεν έχει... :(

 

Το δικό μου που είναι αγορασμένο από Αμερική, το πήρα στα χέρια μου τέλος Μαρτίου και είναι κατασκευασμένο 14/3/2013. Έχει ποδαράκια και ο φακός της κάμερας δεν έιναι κεντραρισμένος στο πλαίσιο της.

Αλλά έχω θέμα με το βουητό στο ακουστικό όταν μιλάω με κάποιον και το κλακ-κλακ που ακούγεται από την κάμερα αν το κουνάω. Το τελευταίο δεν με ενοχλεί, αλλά αυτό με το ακουστικό είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

 

 

Σημείωση: Όσοι θέλετε να βλέπετε τις λεπτομέρειες του τηλεφώνου, της μπαταρίας (θερμοκρασία, κλπ) και πολλά άλλα, μπορείτε να γράψετε στο dial *#*#4636#*#*, με πολύ προσοχή όμως για να μην αλλάξετε κάποια ρύθμιση.

Edited by tsintsIgnis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

έχω το n4 κανά μήνα τώρα, αγορασμένο από Play Γερμανίας, είμαι full stock και μέσα σε αυτόν τον μήνα 5-6 φορές και σε ανυποπτο χρόνο το κινητό έχει κλείσει από μόνο του. Δεν είναι ότι κάνω κάτι εκείνη την ώρα, απλά πάω να πατήσω το κουμπί για να ξυπνήσει και διαπιστώνω ότι είναι κλειστό και ότι χρειάζεται να το πατήσω παρατεταμένα ώστε να μπουτάρει. Μάλιστα μία φορά από αυτές δεν άνοιγε καν μετά και έπρεπε να το συνδέσω στο ρεύμα για να συνέλθει (χωρίς να είναι όμως θέμα μπαταρίας αυτό).

 

Το έχω ψάξει το θέμα και διαπίστωσα ότι υπάρχουν και κάποιοι ακόμα που τους συμβαίνει πάνω κάτω αυτό, αλλά δεν έχω διαβάσει για κάποια σαφή δήλωση σχετικά με το πού οφείλεται και για το ποια είναι η λύση.

 

Γνωρίζει σχετικά κάποιος; Έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς;

Αυτο με τον ξαφνικο θανατο υπαρχει μια λυση στο xda που μπορεις να δοκιμασεις.Δεν θελει να εισαι root.Εχει φτιαξει ενα wakelock ωστε να μην γινεται αυτο.Σε πολλους πετυχε.Αξιζει να το δοκιμασεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον ξαφνικο θανατο υπαρχει μια λυση στο xda που μπορεις να δοκιμασεις.Δεν θελει να εισαι root.Εχει φτιαξει ενα wakelock ωστε να μην γινεται αυτο.Σε πολλους πετυχε.Αξιζει να το δοκιμασεις

 

Και εγω αυτην την λυση θα σου προτεινα.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε το χω και γω αυτό το θέμα.στην αρχή νόμιζα πως ήταν ιδέα μου και δεν του έδωσα σημασία.Αλλά μου το ξανα εμφάνισε.βασικά είναι σαν μια κίτρινο καφέ θολούρα που φαίνεται στο λευκό έτσι δεν είναι?Μετά θυμήθηκα πως ένας φίλος μου είχε τα nexus s με την LCD και όχι με την super amoled και είχε το ίδιο πρόβλημα αλλά πολύ πιο έντονο.η Samsung τα αντικαταστήσει αλλά ήταν πραγματικά πολύ έντονο το πρόβλημα. Εγώ και τις δύο φορές δε θυμάμαι αν ήταν σε θερμοκρασία η όχι.αν μιλήσεις με LG πες μου σε παρακαλώ τι έκανες.Ευχαριστώ.

 

Είπες ότι το πήρες μεταχειρισμένο από κάποιον σωστά;

Να του ζητήσεις τα ρέστα δεν γίνεται; Αυτός εν γνώσει του στο πούλησε χωρίς να σου πει το πρόβλημα, το οποίο αν ήξερες δεν θα έπαιρνες την συσκευή. Μάλιστα να του ρίξεις και αρνητική αξιολόγηση αν μπορείς!

 

To κινητο σου ειναι σχετικα καινουργιο λογικα.

Ειναι η κολλα στην οθονη η οποια δεν εχει στεγνωσει, το κιτρινισμα θα φυγει με το καιρο.

Αν το εχει καιρο τοτε ειναι περιεργο, επεστρεψε το.

 

Λοιπον, πηγα σημερα το πρωι στο serivce (κριμαιας 5-7, νεο ψυχικο, ειναι 3-4 τετραγωνα απο την σταση στη κατεχακη του μετρο). Πολυ εξυπηρετικη η κοπελα, αν και φοβομουν οτι θα ελεγε οτι δεν το εβλεπε γιατι εκεινη την ωρα δεν ηταν εντονο το κιτρινισμα. Ηλπιζα οτι θα μου εδιναν νεα συσκευη, αλλα τελικα μου ειπαν οτι θα αλλαξουν μονο το panel της οθονης. Το αλλαξαν την ιδια μερα και τωρα το εχω στα χερια μου και δεν βλεπω καποιο προβλημα. Βεβαια θα αφησω να περασουν 2-3 μερες για να στεγνωσουν κολλες και εγω δεν ξερω τι αλλο και να υπαρχει ολοκληρωμενη εικονα.

 

Οσο αφορα τον πωλητη, το παιδι το βρηκα απο αλλο site και επικοινωνησα μαζι του. Ειπε οτι δεν το ειχε προσεξει και ηταν διατεθειμενος να μου δωσει ενα galaxy s3 που πηρε με τα λεφτα του nexus. Ειλικρινης φαινοταν, με επεισε. Και εγω εδω που τα λεμε, αμα δεν το εβλεπα στο λευκο background του Chrome δεν ξερω αν θα το προσεχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

έχω το n4 κανά μήνα τώρα, αγορασμένο από Play Γερμανίας, είμαι full stock και μέσα σε αυτόν τον μήνα 5-6 φορές και σε ανυποπτο χρόνο το κινητό έχει κλείσει από μόνο του. Δεν είναι ότι κάνω κάτι εκείνη την ώρα, απλά πάω να πατήσω το κουμπί για να ξυπνήσει και διαπιστώνω ότι είναι κλειστό και ότι χρειάζεται να το πατήσω παρατεταμένα ώστε να μπουτάρει. Μάλιστα μία φορά από αυτές δεν άνοιγε καν μετά και έπρεπε να το συνδέσω στο ρεύμα για να συνέλθει (χωρίς να είναι όμως θέμα μπαταρίας αυτό).

 

Το έχω ψάξει το θέμα και διαπίστωσα ότι υπάρχουν και κάποιοι ακόμα που τους συμβαίνει πάνω κάτω αυτό, αλλά δεν έχω διαβάσει για κάποια σαφή δήλωση σχετικά με το πού οφείλεται και για το ποια είναι η λύση.

 

Γνωρίζει σχετικά κάποιος; Έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς;

Έχω δει αναφορές στο xda ότι σε κάποιους συμβαίνει αυτό λόγω της εφαρμογής touch control. Ένας γνωστός μου με nexus και όλα στοκ του συμβαίνει το ίδιο όταν το έχει για πολύ ώρα στην τσέπη του τζιν του.. Αλλά μόνο σε τζιν παντελόνια του συμβαίνει αυτό:eek:

Και αυτός έχει το touch control:confused:

Από την άλλη και εγώ με στοκ Ρομ και touch control δεν μου έχει συμβεί ποτέ.. Τι να πω..

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πηγα σημερα το πρωι στο serivce (κριμαιας 5-7, νεο ψυχικο, ειναι 3-4 τετραγωνα απο την σταση στη κατεχακη του μετρο). Πολυ εξυπηρετικη η κοπελα, αν και φοβομουν οτι θα ελεγε οτι δεν το εβλεπε γιατι εκεινη την ωρα δεν ηταν εντονο το κιτρινισμα. Ηλπιζα οτι θα μου εδιναν νεα συσκευη, αλλα τελικα μου ειπαν οτι θα αλλαξουν μονο το panel της οθονης. Το αλλαξαν την ιδια μερα και τωρα το εχω στα χερια μου και δεν βλεπω καποιο προβλημα. Βεβαια θα αφησω να περασουν 2-3 μερες για να στεγνωσουν κολλες και εγω δεν ξερω τι αλλο και να υπαρχει ολοκληρωμενη εικονα.

 

Οσο αφορα τον πωλητη, το παιδι το βρηκα απο αλλο site και επικοινωνησα μαζι του. Ειπε οτι δεν το ειχε προσεξει και ηταν διατεθειμενος να μου δωσει ενα galaxy s3 που πηρε με τα λεφτα του nexus. Ειλικρινης φαινοταν, με επεισε. Και εγω εδω που τα λεμε, αμα δεν το εβλεπα στο λευκο background του Chrome δεν ξερω αν θα το προσεχα.

ωραίος ο φίλος για την ενημέρωση αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω, εφόσον εκείνη την ώρα δεν το είδαν σαν πρόβλημα πως το αποδέχτηκαν?το έλεγξαν οι τεχνικοί? το άφησες εκεί και πέρασες αργότερα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον ξαφνικο θανατο υπαρχει μια λυση στο xda που μπορεις να δοκιμασεις.Δεν θελει να εισαι root.Εχει φτιαξει ενα wakelock ωστε να μην γινεται αυτο.Σε πολλους πετυχε.Αξιζει να το δοκιμασεις

 

Και εγω αυτην την λυση θα σου προτεινα.....

 

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω!

Μήπως έχει κανείς κάποιο link για να είμαι σίγουρος ότι έχω βρει το σωστό, μην κάνω καμιά σπλατεριά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω!

Μήπως έχει κανείς κάποιο link για να είμαι σίγουρος ότι έχω βρει το σωστό, μην κάνω καμιά σπλατεριά! :lol:

 

Όταν πάω σπίτι θα στο βρω.το μεσημέρι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι drivers θέλουν τα win xp για να δουν το nexus ως εξωτερικό δίσκο;

Δοκίμασα με 2 pc και τίποτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι drivers θέλουν τα win xp για να δουν το nexus ως εξωτερικό δίσκο;

Δοκίμασα με 2 pc και τίποτα.

 

Αν θυμάμαι καλά το πιο εύκολο είναι να πας επιλογές για προγραμματιστές και να ξετικαρεις την επιλογή εντοπισμός σφαλμάτων

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...