Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα έχουμε ξανάπει το nexus 4 δεν αξιοποιεί συχνότητες του 4g της Ελλάδας,εγώ πάντως με το 1gb που δίνει το free2go με 5 ευρώ πιανω 15mbps download και 2 upload με το κινητό στην Αθήνα,που συμφέρει σε σχέση με οτιδήποτε άλλο υπάρχει για το ευρύ κοινό Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξανάπει το nexus 4 δεν αξιοποιεί συχνότητες του 4g της Ελλάδας,εγώ πάντως με το 1gb που δίνει το free2go με 5 ευρώ πιανω 15mbps download και 2 upload με το κινητό στην Αθήνα,που συμφέρει σε σχέση με οτιδήποτε άλλο υπάρχει για το ευρύ κοινό

 

Πως και που πιανεις τέτοιες ταχύτητες; εγώ πανω απο 5,2 και 500 KBS δεν έχω δει μέσα στην Αθήνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξανάπει το nexus 4 δεν αξιοποιεί συχνότητες του 4g της Ελλάδας,εγώ πάντως με το 1gb που δίνει το free2go με 5 ευρώ πιανω 15mbps download και 2 upload με το κινητό στην Αθήνα,που συμφέρει σε σχέση με οτιδήποτε άλλο υπάρχει για το ευρύ κοινό

 

Θα δοκιμάσω κ γω στην Πάτρα,που έχω Vodafone Cu φοιτητικό

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πως και που πιανεις τέτοιες ταχύτητες; εγώ πανω απο 5,2 και 500 KBS δεν έχω δει μέσα στην Αθήνα

 

Στην Καισαριανή με franko kernel και paranoid πριν λιγες μέρες και το μετρησα 3 φορες

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κρυφό μενού δεν υπάρχει στην 4.2.2
Υπάρχει, ο φίλος πιο πάνω ξέχασε ένα αστεράκι (*#*#4636#*#*). Το LTE δε μας αφορά, αλλά το μενού αυτό μεταξύ άλλων προσφέρει τη δυνατότητα επιλογής χρήσης μόνο 3G δικτύου (χωρίς fallback σε 2G δηλαδή), κάτι που είναι πολύ χρήσιμο αν είστε σε περιοχή που το 3G σήμα δεν είναι πολύ δυνατό και σας πετάει συνέχεια σε 2G την ώρα που προσπαθείτε να σερφάρετε. Κάποιες custom roms έχουν αυτή την επιλογή σε toggle, αλλά υπάρχουν και εφαρμογές (πχ https://play.google.com/store/apps/details?id=de.mangelow.network) που κάνουν τη διαδικασία λίγο γρηγορότερη.
Link to comment
Share on other sites

Brand new nexus 4 με μαμα 4.2.0.

Εγκαθιστω nexus 4 toolkit και απλα κανω unlock + root + SU + busybox.

Εγκαθιστω ΟΤΑ σε 4.2.2 κρατωντας το root.

Eνω ολα δειχνουν καλα, δεν μπορω να μπω στις επιλογες ->ασφάλεια.Μου βγαζει μυνημα οτι "δυστυχως η εφαρμογη ρυθμισεις εχει σταματησει"

Ακομα και με επαναφορα ρυθμισεων , το ιδιο βγαζει.

Τι κανω τωρα?

Κατεβασε και εγκατεστησε εναν terminal emulator :https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImphY2twYWwuYW5kcm9pZHRlcm0iXQ..

Τρεξε τον emulator και δωσε:

su και enter (δωσε δικαιωματα su)

mount -o rw,remount /system και enter

cd /vendor/firmware/keymaster και enter

chmod 0644 και enter

Λογικα θα εισαι ενταξει

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το mod για να εμφανισετε το LTE στη 4.2.2 υπαρχει ηδη.

Αν δεν πατε US η Καναδα, σας ειναι αχρηστο.

Παντως οντως δουλευει αν και οχι αξιοπιστα πολλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε και εγκατεστησε εναν terminal emulator :https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImphY2twYWwuYW5kcm9pZHRlcm0iXQ..

Τρεξε τον emulator και δωσε:

su και enter (δωσε δικαιωματα su)

mount -o rw,remount /system και enter

cd /vendor/firmware/keymaster και enter

chmod 0644 και enter

Λογικα θα εισαι ενταξει

 

Ολα καλα μέχρι την τελευταία εντολή.Την γράφω ακριβώς όπως μου την λες και μάλλον μου λέει ότι δεν την έγραψα σωστα.

Τι πρόβλημα είναι τούτο?Λιγο που έψαξα το έχουν και άλλοι.

 

Edit. Το βρήκα , απλα ήθελε και ένα * στην τελευταία εντολή type "chmod 0644 *" -> followed by enter

Χίλια ευχαριστω φίλε μου!

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 5 μέρες συβιωσεις με το κινητό και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Βέβαια θα ήθελα να έχει μερικές επιλογές όπως στο galaxy s3 όπως όταν έχω πατημένο το κουμπί για να το κλείσω δεν με έχει την επιλογή επανεκκίνηση.

Όταν κατεβάζω την μπάρα από πάνω δεν έχει της συντομεύσεις όπως στο samsung.

Απλά πράματα... Το wifi αυτήν την στιγμή δεν πιάνει σήμα από το router της καφετέριας που είμαι ενώ ο φίλος μου με galaxy s2 είναι μέσα κανονικά. :(

Βέβαια άμα κάνω μια εππανεκινηση το router θα μπει. :) το κινητό είναι πανέμορφο μην τυχόν και το βάλλεται θήκη η ζελατίνα...

Το αφήνω πάνω στον καναπέ με μικρή κλίση και γλιστράει με το παραμικρό...:)

 

Δοκίμασε αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jim2&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..Αυτό έψαχνα..

Μήπως υπάρχει και καμία εφαρμογή εξηκονομιση ενέργειας όπως στο gs2-3;

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να ανοιγοκλείνεις το wlan και το bluetooth, τότε μπορείς να το κάνεις πατώντας το εικονίδιο που υπάρχει δεξιά αφού έχεις ανοίξει τα notifications (android 4.2.2). Μετά εμφανίζονται επιπλέον ρυθμίσεις. Δες αυτό: New Android 4.2.2 Features: Toggle From Quick Settings, Better App Download Notifications, and Some New Sounds!

 

Ειδικά για συσκεύες με snapdragon για εξοικονόμηση ενέργειας υπάρχει αυτό: Snapdragon™ BatteryGuru (Beta)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..Αυτό έψαχνα..

Μήπως υπάρχει και καμία εφαρμογή εξηκονομιση ενέργειας όπως στο gs2-3;

 

Ενοειται οτι μπορειτε να πατε κατευθειαν στα settings κατεβαζετε την μπαρα με τα δυο δαχτυλα και πατωντας παρατεταμενα πανω σε bluetooth και wifi μπορειτε να τα ανοιγοκλεινετε.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και αυτό..:)

Υο έχω κάνει καμία 8 φορτησεις στο σύνολο και παρατήρησα ότι μόλις πάει 100% και ασχοληθω μαζί του ενώ φορτίζει πέφτει στο 98% και ξανά ανεβενει μετά. Η μόλις το πάω 100% και το βγάλω από την μπριζα πέφτει στο 98% και μένει εκεί. Μήπως όταν πάει 100% καλό είναι να το αφήσουμε και άλλο κανένα 20λεπτο;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και αυτό..:)

Υο έχω κάνει καμία 8 φορτησεις στο σύνολο και παρατήρησα ότι μόλις πάει 100% και ασχοληθω μαζί του ενώ φορτίζει πέφτει στο 98% και ξανά ανεβενει μετά. Η μόλις το πάω 100% και το βγάλω από την μπριζα πέφτει στο 98% και μένει εκεί. Μήπως όταν πάει 100% καλό είναι να το αφήσουμε και άλλο κανένα 20λεπτο;

 

Ναι καλό του κάνει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό του nexus μου κάνει έναν σχεδόν ανεπαίσθητο θόρυβο ακόμα και όταν είναι με κλειστή οθόνη και όταν καλώ κάποιον ακούγεται -χαμηλά μεν αλλά το ακούω- ένα ελαφρύ παράσιτο σαν αυτό που ακούγεται από ηχεία όταν είναι κοντά κάποιο κινητό. Αυτά μόνο αν κολλήσω το αυτί μου στο ακουστικό και αν έχει ησυχία στο χώρο. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος; Στο xda το αναφέρουν πολλοί. Δε με ενοχλεί αλλά θα προτιμούσα να μη το άκουγα :p
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σήμερα μπήκε Ελλάδα.Όμως επειδή δεν κρατιομουνα πετάχτηκα μέχρι τα public να το χαζέψω :-P έρωτας :-D
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χθες ηρθε στα χερια μου!!!!Πραγματικο κουκλι. Σημερα ομως παρατηρησα οτι στο πληκτρολογιο οταν επιλεγω την ελλημικη γλωσσα (me Android keyboard k oxi qwerty) δε μπορω να χρησιμοποιησω το swype.Οταν πηγαινω στα αγγλικα ολα μια χαρα.Συμβαινει και σε αλλους αυτο.Κατεβασα βεβαια ενα αλλο πληκτρολογιο,αλλα και παλι γτι να συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Χθες ηρθε στα χερια μου!!!!Πραγματικο κουκλι. Σημερα ομως παρατηρησα οτι στο πληκτρολογιο οταν επιλεγω την ελλημικη γλωσσα (me Android keyboard k oxi qwerty) δε μπορω να χρησιμοποιησω το swype.Οταν πηγαινω στα αγγλικα ολα μια χαρα.Συμβαινει και σε αλλους αυτο.Κατεβασα βεβαια ενα αλλο πληκτρολογιο,αλλα και παλι γτι να συμβαινει αυτο?

 

Πρέπει να επιλέξεις και τα ελληνικό λεξιλόγιο για να το έχεις.

:D
Link to comment
Share on other sites

Χθες ηρθε στα χερια μου!!!!Πραγματικο κουκλι. Σημερα ομως παρατηρησα οτι στο πληκτρολογιο οταν επιλεγω την ελλημικη γλωσσα (me Android keyboard k oxi qwerty) δε μπορω να χρησιμοποιησω το swype.Οταν πηγαινω στα αγγλικα ολα μια χαρα.Συμβαινει και σε αλλους αυτο.Κατεβασα βεβαια ενα αλλο πληκτρολογιο,αλλα και παλι γτι να συμβαινει αυτο?

Κανονικά δουλεύει. Με σύρσιμο στο στοκ πληκτρολόγιο γράφω τώρα. Ξανά δες τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 3 καλά προγράμματα για να αποθηκευουμε οτι θέλουμε στο cloud. Dropbox το οποίο αυτόματα οτι φωτογραφία βγάζω την ανεβάζει χωρίς να με ρωτάει. Το drive που θέλει εγώ να επιλέγω ποιες θα ανεβασω; δεν έχει αυτόματη επιλογή; και το box το οποίο είναι σαν τα αλλά δύο. Ποιο προτείνεται; και τα 3 έχουν 5G διαθέσιμο χώρο.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 3 καλά προγράμματα για να αποθηκευουμε οτι θέλουμε στο cloud. Dropbox το οποίο αυτόματα οτι φωτογραφία βγάζω την ανεβάζει χωρίς να με ρωτάει. Το drive που θέλει εγώ να επιλέγω ποιες θα ανεβασω; δεν έχει αυτόματη επιλογή; και το box το οποίο είναι σαν τα αλλά δύο. Ποιο προτείνεται; και τα 3 έχουν 5G διαθέσιμο χώρο.

 

το box αν κάνεις εγράφη με nexus θα έχεις 50gb

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Τι ζηταει δλδ για να γραφτεις το box? το IMEI της συσκευης?η επρεπε να εχει καποιο κωδικο το κουτι που δεν ειδα?
Νομίζω απλώς βλέπει η εφαρμογή το μοντέλο της συσκευής, δε χρειάζεται να κάνεις εσύ κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έχει 50G... Αλλά δεν ανεβάζει αυτόματα φωτογραφίες όταν βγάζει με την κάμερα. Τι να κάνουμε θα συμβιβαστουμε. Είναι η εφαρμογή με τον ποιο μεγάλο αποθηκευτικό χώρο. Μακάρι και οι άλλες εφαρμογές να δώσουν ποιο πολύ χώρο.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...