Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εγραψα αυτο βρε.

Φλασαρε το system.img απο 4.2.1 η φλασαρε ολη τη 4.2.1 πρωτα, κρατας τα data και δε χανεις τιποτα.

Μετα φλασαρεις την 4.2.2 απο το ζιπ που εχεις και θα μπει.

Το error 7 υπαρχει γιατι κατι εχει πειραχθει στο system σου.

Αν εχεις κανει backup recovery περνα το να δεις αν λυθει.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

α ωραια,οποτε κατεβαζω το img(κοντα 200-300μβ σωστα?) και συνεχιζω παλι..

 

περιεργο ομως..τι μπορει να εχει πειραχθει?οχι δυστυχως δεν εχω backup :(

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

με την δική μου περίπτωση τι θα γίνει και με το μαμω-σφάλμα που μου βγάζει? Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να φλασάρω γιατί κάτι έχει συμβεί με τους drivers και δεν βρίσκω λύση. Αλλος τρόπος (toolkit) δεν υπάρχει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

α ωραια,οποτε κατεβαζω το img(κοντα 200-300μβ σωστα?) και συνεχιζω παλι..

 

περιεργο ομως..τι μπορει να εχει πειραχθει?οχι δυστυχως δεν εχω backup :(

 

νομιζω καταλαβα τι πειραχθηκε ομως..το mod για τον ηχο που περασα μαλλον!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση...

 

επειδή διάβασα καμιά 25 σελίδες απο την αρχή αυτού του φόρουμ για το nexous και επειδή η άποψη που μου σχηματίστηκε είναι λίγο διφορούμενη ΤΕΛΙΚΑ αξίζει κάποιος να δώσει 470 για να το πάρει το τηλεφωνο αυτό ή να δώσει τα ίδια λεφτά και να πάρει απο αγγελίες ενα νοτε2 (που βρίσκεις και σφραγισμένο στα ίδια λεφτα) ή να δώσει λιγότερα και να πάρει ενα σ3???

 

Ποια είναι η άποψη σας ????

(παρακαλώ να είναι αντικειμενική και αν είναι δυνατόν απο ατομα που είχαν και τα 3 τηλέφωνα lg - s3 - note2)

Link to comment
Share on other sites

αξίζει κάποιος να δώσει 470 για να το πάρει το τηλεφωνο αυτό

 

OXI.

Φερτο απεξω με πολυ λιγοτερα πανευκολα.

Δεν θα μιλησω για αλλα κινητα γιατι δεν τα εχω για να ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξε κανείς με 4.2.2 κανα benchmark να μας πει αν είδε διαφορές σε σχέση με την 4.2.1;

 

Πριν λίγο πέρασα την 4.2.2 και ήδη παρατηρώ βελτίωση στην μπαταρία. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει έστω και μία στο εκατομμύριο περίπτωση να μείωσαν την απόδοση έστω και ελάχιστα, με σκοπό την αύξηση της αυτονομίας.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που πηρατε 4.2.2. Είστε ρουταρισμενοι η όχι; επειδή δεν κατάλαβα. Για πείτε.

 

Εγώ με root κανονικά και αυτό που βλέπω μέχρι στιγμής είναι εντυπωσιακά καλύτερη αυτονομία σε σχέση με 4.2.1 τόσο με stock kernel όσο και με franko kernel.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Λίγες ώρες την έχω περάσει και εγώ και βλέπω σημαντική βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας και στην απόκριση του Wi-Fi.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και γω παιδιά...νομιζω οτι έχω και καλυτερο σήμα κινητής αλλά ίσως είναι ιδέα μου,πάντως βλέπω περισσότερο σήμα σε σχέση με πριν..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση...

 

επειδή διάβασα καμιά 25 σελίδες απο την αρχή αυτού του φόρουμ για το nexous και επειδή η άποψη που μου σχηματίστηκε είναι λίγο διφορούμενη ΤΕΛΙΚΑ αξίζει κάποιος να δώσει 470 για να το πάρει το τηλεφωνο αυτό ή να δώσει τα ίδια λεφτά και να πάρει απο αγγελίες ενα νοτε2 (που βρίσκεις και σφραγισμένο στα ίδια λεφτα) ή να δώσει λιγότερα και να πάρει ενα σ3???

 

Ποια είναι η άποψη σας ????

(παρακαλώ να είναι αντικειμενική και αν είναι δυνατόν απο ατομα που είχαν και τα 3 τηλέφωνα lg - s3 - note2)

απο αγγελίες και το nexus 430 το βρίσκεις σφραγισμένο,ειχα s3 k note2 και τωρα θα παραγγείλω το n4,το note 2 στην καθημερινότητα δε βολεύει τοσο, το s3 το αγάπησα το ειχα με omega rom αλλα θελω να δω και το pure android, τώρα αλλου υπερτερεί το ένα και αλλού το αλλο οπως λένε και τα παιδιά,κάνε υπομονή μες στη βδομαδα να έρθει και πηγαινε δες και τα 2 από κοντά.

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εντυπωσιασμένος απο μπαταρία. Πρώτη φόρτιση και είναι στο 20% με 3 ώρες και 15 λεπτά screen time 12 λεπτά ομιλία wi fi on. Είμαι εντελώς stock με 4.2.2. συνολική διάρκεια μιάμιση μέρα
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ επιτέλους. Οντως η μπαταρία δείχνει να έχει μεγαλύτερη αυτονομία. Επίσης παρατήρησα διάφορα και στην κάμερα. Καλύτερη ποιότητα λήψης. Ίσως να είναι η ιδέα μου..γι αυτο δείτε το και εσείς
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν προβλημα με το ota rootkeeper υπαρχουν 2 λυσεις, ή φλασαρουν factory image και ξαναστηνουν, ή φλασαρουν το system.img ,που θα κανουν extract απο τη factory image , μεσω fastboot με την εντολη fastboot flash system system.img . Τα δεδομενα θα μεινουν απειραχτα και θα χρειαστει μονο να ξαναγινει root.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εντυπωσιασμένος απο μπαταρία. Πρώτη φόρτιση και είναι στο 20% με 3 ώρες και 15 λεπτά screen time 12 λεπτά ομιλία wi fi on. Είμαι εντελώς stock με 4.2.2. συνολική διάρκεια μιάμιση μέρα

 

Κι είσαι εντυπωσιασμένος με αυτή την απόδοση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για πρώτη φόρτιση ...

 

Αχα,ωραία,θα παίξει λίγη βελτίωσή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αχα,ωραία,θα παίξει λίγη βελτίωσή

Μα αυτό περιμένω και εγώ. Να γίνουν οι πρώτοι 4-5 κύκλοι φόρτισης αποφόρτισης για να μπορέσω να δω που κυμαίνεται η αυτονομία. Αν δεν ικανοποιεί πιστεύω ότι κάτι θα μπορεί να γίνει με custom kernel.

Link to comment
Share on other sites

14 ωρες μπαταρια μεχρι στιγμης με 1.40 οθονη 69% υπολοιπο

 

πρωτη φορτιση απο στοκ 4.2.2 με αρκετο whatsapp k fb και μερικα παιχνιδια

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος να τρέξει κανα benchmark να τα συγκρίνουμε με της 4.2.1;

Antutu benchmark v3.1.1 18.002

quadrant standard v2.1.1 4.800

stock 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...