Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του εχω αλλαξει μπαταρια αλλα δεν τριζει. :confused:

Μηπως δεν κολλησε καλα η νεα και προεξεχει?

 

Θα σε γελάσω το service την άλλαξε.πάντως από κάτω το τρίξιμο,στο βύσμα φόρτισης,είναι εντονότατο.Και η πλάτη τρίζει σαν να εχει κενό από κάτω και πιέζεται μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα σε γελάσω το service την άλλαξε.πάντως από κάτω το τρίξιμο,στο βύσμα φόρτισης,είναι εντονότατο.Και η πλάτη τρίζει σαν να εχει κενό από κάτω και πιέζεται μέσα.

 

Θα προεξεχει η μπαταρια.

Λογικα χρησιμοποιησαν το ιδιο αυτοκολλητο που ειχε η παλια το οποιο τραβηχτηκε.

Την αλλαξα μονος μου οποτε εφαγε μεγαλη πιεση για να μπει στη θεση της. Ισως δεν εδωσαν την ιδια προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..πριν δυο μέρες αγορασα το 4αρι..ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικα με τακουστικο στις κλήσεις σας κανει καθόλου περίεργους θορύβους κάτι σαν τσακ ή παράσιτα;μου το κάμει καποιες φορες αλλά δεν είναι θέμα έντασης μάλλον γτ και στη μέση να το βάλω το κανει παλι..έχετε καμια ιδέα;
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..πριν δυο μέρες αγορασα το 4αρι..ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικα με τακουστικο στις κλήσεις σας κανει καθόλου περίεργους θορύβους κάτι σαν τσακ ή παράσιτα;μου το κάμει καποιες φορες αλλά δεν είναι θέμα έντασης μάλλον γτ και στη μέση να το βάλω το κανει παλι..έχετε καμια ιδέα;

 

Ναι, το έχω παρατηρήσει και εγώ αλλά έχω την εντύπωση ότι μου τα κάνει στις περιοχές που δεν έχω καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καιρό είχα να δω τέτοια 'σκορ' χωρίς να πείραξω κάτι στοκ 4.3

 

Την αλλη φορά μου έβγαλε ουτς 2 ώρες..

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3 έχω δει τρομερή βελτίωση σε μπαταρία. 4 ώρες και 1 τέταρτο οθόνη την έχω μες στο νερό. Επισης πολύ δύσκολα να ζεσταθεί η μπαταρία τόσο σε παιχνίδια όσο και στο φορτισμα. Το κινητό απλά πετάει παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3 έχω δει τρομερή βελτίωση σε μπαταρία. 4 ώρες και 1 τέταρτο οθόνη την έχω μες στο νερό. Επισης πολύ δύσκολα να ζεσταθεί η μπαταρία τόσο σε παιχνίδια όσο και στο φορτισμα. Το κινητό απλά πετάει παιδιά

 

Και που να βάλεις και franco kernel...Τελικά κατά τη γνώμη μου το καλυτερο είναι stock 4.3 και franco!

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Και που να βάλεις και franco kernel...Τελικά κατά τη γνώμη μου το καλυτερο είναι stock 4.3 και franco!

 

Δεν εχω κανει ποτε ροοτ ποσο βλέπεις με Franco και στοκ?

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου και εγώ για χελς, 16,5 ώρες με 4,07 ώρες οθόνης και η μπαταρία στο 3% .

Έχω βρει την υγεία μου :).

 

Καλά το δικό σου είναι όνειρο...

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου και εγώ για χελς, 16,5 ώρες με 4,07 ώρες οθόνης και η μπαταρία στο 3% .

Έχω βρει την υγεία μου :).

 

Καλά το δικό σου είναι όνειρο...

 

Θα το δοκιμασω κ γω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

πως καταφερνετε τετοιες ωρες δε μπορω να καταλαβω...

 

ασχετο,την ανακοινωση της PA την προσεξε κανεις?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

πως καταφερνετε τετοιες ωρες δε μπορω να καταλαβω...

 

ασχετο,την ανακοινωση της PA την προσεξε κανεις?

 

Τι ανακοίνωση φιλέ?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι εσείς που έχετε 4 ώρες plus screen time έχετε το 3 g ανοικτό συνέχεια?? Αν ναι μάλλον θα κάνω ροοτ...
Link to comment
Share on other sites

Εχει δυο μερες χανει ξαφνικα το σημα το κινητο.το ειχε ξανακανει και παλιοτερα αλλα μια φορα την εβδομαδα.τωρα 3-4 φορες την ημερα.το βαζω flight mode το ξαναβγαζω και στρωνει. Καπου νομιζω ειχε ξανααναφερθει.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι εσείς που έχετε 4 ώρες plus screen time έχετε το 3 g ανοικτό συνέχεια?? Αν ναι μάλλον θα κάνω ροοτ...

 

Εγώ το έχω μόνιμα στο 2g.

Link to comment
Share on other sites

Έχει από χτες, όσες εφαρμογές παίρνουν update στο Market και είναι απ' όσο κατάλαβα άνω των 10Mb (πχ. Google Search, Facebook) δεν μου τις εγκαθιστά. Μου βγάζει 'Insufficient storage available'.

Επειδή στο Google υπάρχουν διάφορες προτάσεις, και πολλές από αυτές είναι με παλιά ημερομηνία, έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Γιατί μου το κάνει αυτό, ενώ έχω περίπου 850Mb free;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω μόνιμα στο 2g.

 

Αααα πες το ρε συ :)

Εγώ πάντως μόνιμα στο 3g

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω 10 μερες.Ειμαι σε ολα stok ακομα.Μου βγαζει 4,15-4,30 ωρες οθονη.Δεν εχω screenshot,και να ειχα δεν εχω καταφερει να βρω πως ανεβαζω φωτο στο site απο το κινητο.Mονιμα ανοιχτο wifi,συγχρονισμοι ανοιχτοι και 2g.3g μονο οταν χρειαζομαι δεδομενα και ειμαι εκτος.Δεν εχω καταλαβει γιατι να εχω 3g ανοικτο χωρις να χρειαζομαι δεδομενα.Γενικα ειμαι ικανοποιημενος απο την μπαταρια.Φυσικα αν κραταγε και περισσοτερο δεν θα με χαλαγε :)!
Link to comment
Share on other sites

Έχει από χτες, όσες εφαρμογές παίρνουν update στο Market και είναι απ' όσο κατάλαβα άνω των 10Mb (πχ. Google Search, Facebook) δεν μου τις εγκαθιστά. Μου βγάζει 'Insufficient storage available'.

Επειδή στο Google υπάρχουν διάφορες προτάσεις, και πολλές από αυτές είναι με παλιά ημερομηνία, έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Γιατί μου το κάνει αυτό, ενώ έχω περίπου 850Mb free;

 

"τι θα έκανα εγώ"

πρωτα απο recovery wipe cache, cache partition και fix permissions. αν δεν δούλευε θα περνουσα κάποιο προηγούμενο backup και η εσχάτη λύση αν δεν έστρωνε πάλι διαγραφή ορισμένων apps-photo-video..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι εσείς που έχετε 4 ώρες plus screen time έχετε το 3 g ανοικτό συνέχεια?? Αν ναι μάλλον θα κάνω ροοτ...

 

Προσωπικά μόνιμα 3g, μόνο αργά το βράδυ, τις ώρες του ύπνου, περίπου 5 με 6 ώρες κλείνω τα δεδομένα.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη (NOT).

 

Όταν το βάζω να φορτίσει το βράδυ αποφορτίζεται από μόνο του και υπερθερμένεται!:mad:

 

Χθες το έβαλα να φορτίσει και μετά από μισή ώρα ξύπνησα τυχαία (ή ίσως από τα notification υψηλής θερμοκρασίας 53 βαθμούς κελσίου) και φυσικά έκαιγε το κινητό και είχε μείνει με 15% μπαταρία ενώ ξεκίνησε να φορτίζει με 40%

 

Το έκανα reboot έκλεισα wifi/data και το άφησα για το πρωί όπου φυσικά είχε παραμείνει με 15% σχεδόν μηδενική κατανάλωση μπαταρίας και παγωμένο! :)

 

Το πόσταρα και στο thread του paranoid android να δω τι θα μου πουν

 

Τρέχω την τελευταία RC2 και το έκανε και στην προηγούμενη. Με τον δικό του κέρνελ, φόρτιση με τον μαμίσιο φορτιστή και καλώδιο!

 

Ανέβασα και τα γραφήματα από battery monitor

 

EDIT: Επίσης ξέχασα να πω ότι στις 3 το έβαλα για φόρτιση όπως φαίνεται στις εικόνες

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη (NOT).

 

Όταν το βάζω να φορτίσει το βράδυ αποφορτίζεται από μόνο του και υπερθερμένεται!:mad:

 

Χθες το έβαλα να φορτίσει και μετά από μισή ώρα ξύπνησα τυχαία (ή ίσως από τα notification υψηλής θερμοκρασίας 53 βαθμούς κελσίου) και φυσικά έκαιγε το κινητό και είχε μείνει με 15% μπαταρία ενώ ξεκίνησε να φορτίζει με 40%

 

Το έκανα reboot έκλεισα wifi/data και το άφησα για το πρωί όπου φυσικά είχε παραμείνει με 15% σχεδόν μηδενική κατανάλωση μπαταρίας και παγωμένο! :)

 

Το πόσταρα και στο thread του paranoid android να δω τι θα μου πουν

 

Τρέχω την τελευταία RC2 και το έκανε και στην προηγούμενη. Με τον δικό του κέρνελ, φόρτιση με τον μαμίσιο φορτιστή και καλώδιο!

 

Ανέβασα και τα γραφήματα από battery monitor

 

EDIT: Επίσης ξέχασα να πω ότι στις 3 το έβαλα για φόρτιση όπως φαίνεται στις εικόνες

 

βαλε για αρχη αλλον κερνελ,να δουμε..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...