Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.....κάτοχος εδώ και 1 εβδομάδα της συσκευής. Όλα μαμά επάνω δεν έχω πειράξει τίποτα, πρόσφατα αναβάθμισε σε 4.3. ήθελα να ρωτήσω(σίγουρα θα έχει ειπωθεί κάπου αλλά που να ψάξω 260 pages) για τα μηνυματα σε ελληνικούς χαρακτήρες. Στέλνει 1 sms κάθε 64 χαρακτήρες..κάμια βοήθεια;

επίσης μια κκαι το έθιξα, πως μπορώ μέσα στον ορυμαγδό των pages να ψάξω κάτι συγκεκριμένο;

αλήθεια γιατί δεν έχει γίνει κατηγοριοποίηση θεμάτων..πχ:

-μπαταρία και φόρτιση

-roms and recovery

-gps and wifi

 

κτλ..

ποιος μπορεί να κάνει αναζήτηση σε 200+ σελίδες;

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.....κάτοχος εδώ και 1 εβδομάδα της συσκευής. Όλα μαμά επάνω δεν έχω πειράξει τίποτα, πρόσφατα αναβάθμισε σε 4.3. ήθελα να ρωτήσω(σίγουρα θα έχει ειπωθεί κάπου αλλά που να ψάξω 260 pages) για τα μηνυματα σε ελληνικούς χαρακτήρες. Στέλνει 1 sms κάθε 64 χαρακτήρες..κάμια βοήθεια;

επίσης μια κκαι το έθιξα, πως μπορώ μέσα στον ορυμαγδό των pages να ψάξω κάτι συγκεκριμένο;

αλήθεια γιατί δεν έχει γίνει κατηγοριοποίηση θεμάτων..πχ:

-μπαταρία και φόρτιση

-roms and recovery

-gps and wifi

 

κτλ..

ποιος μπορεί να κάνει αναζήτηση σε 200+ σελίδες;

 

Φίλε δεν είναι τόσο δύσκολο να ψάξεις με το κουμπάκι Αναζήτηση.

Βάζεις την λέξη που σε ενδιαφέρει για αναζήτηση στα post. Πχ μηνύματα, recovery και σου φέρνει όλα τα post που είναι σχετικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είναι τόσο δύσκολο να ψάξεις με το κουμπάκι Αναζήτηση.

Βάζεις την λέξη που σε ενδιαφέρει για αναζήτηση στα post. Πχ μηνύματα, recovery και σου φέρνει όλα τα post που είναι σχετικά.

 

για μένα είναι δύσκολο φίλε μου, και όχι γιατι βαριέμαι ή θέλω την απάντηση στο πιάτο αλλά επειδή δεν μπορώ να κάνω παραμετροποιημένη αναζήτηση. Πατάω "sms μηνυματα google nexus4" και βγάζει 11.000 αποτελέσματα.Γι αυτό και έστειλα το μηνυμα πρίν.

Γίνεται στο forum να κάνω ειδική αναζήτηση μόνο σε συγκεκριμένο thread?

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

για μένα είναι δύσκολο φίλε μου, και όχι γιατι βαριέμαι ή θέλω την απάντηση στο πιάτο αλλά επειδή δεν μπορώ να κάνω παραμετροποιημένη αναζήτηση. Πατάω "sms μηνυματα google nexus4" και βγάζει 11.000 αποτελέσματα.Γι αυτό και έστειλα το μηνυμα πρίν.

Γίνεται στο forum να κάνω ειδική αναζήτηση μόνο σε συγκεκριμένο thread?

 

Ναι. Σίγουρα ναι.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Σίγουρα ναι.

 

Σίγουρα;; Που είναι ακριβώς αυτή η επιλογή γιατί δεν έχω βρει κάτι τέτοιο ούτε εγώ...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το νεξους μολις απεκτησε ενα ραγισμα πανω αριστερα με αποτελεσμα να μην ανταποκρινεται η οθονη!! αν το στειλω στην προκορντια θα το φτιαξουν η θα εχω καποιο θεμα? επισης θα χρειαστει να το γυρισω σε στοκ μορφη? εχω CM 10.1.2, franco kernel και cwm recovery.πως το επαναφερω?

 

τροπο επαναφορας βρηκα.η προκορντια ειναι αξιοπιστη?επισης ειναι λογικο που με ενα μικρο ραγισμα μονο πανω αριστερα στο μπροστα μερος δεν λειτουργει το touch σε ολη την οθονη???

Edited by dinosphi
Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε παίδες είστε τόσο καιρό μέλη και δεν ξέρετε πώς γίνεται μια αναζήτηση μέσα σε ένα thread?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά, κάτω από την αρίθμηση των σελίδων γράφει "Αναζήτηση στο θέμα"................... :chair:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το νεξους μολις απεκτησε ενα ραγισμα πανω αριστερα με αποτελεσμα να μην ανταποκρινεται η οθονη!! αν το στειλω στην προκορντια θα το φτιαξουν η θα εχω καποιο θεμα? επισης θα χρειαστει να το γυρισω σε στοκ μορφη? εχω CM 10.1.2, franco kernel και cwm recovery.πως το επαναφερω?

 

τροπο επαναφορας βρηκα.η προκορντια ειναι αξιοπιστη?επισης ειναι λογικο που με ενα μικρο ραγισμα μονο πανω αριστερα στο μπροστα μερος δεν λειτουργει το touch σε ολη την οθονη???

 

οτι εψαξα χρειαζεται usb debbuging.εγω το ειχα απενεργοποιημενο και η οθονη ΔΕΝ ανταποκρινεται.υπαρχει καποιος αλλος τροπος ειτε να το επαναφερω ειτε να ενοργοποιησω το usb debbuging??? :!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά, κάτω από την αρίθμηση των σελίδων γράφει "Αναζήτηση στο θέμα"................... :chair:

 

Ρίξε κι άλλες!

 

Εξάλλου ακόμα ψάχνω πως μπορώ στο bookmark που έχω για το thread, να ανοίγω πάντα την τελευταία σελίδα του! Δεν υπάρχει κάποιο page=last που να μπορούμε να βάλουμε για να μας πετάει κατευθείαν στο τέλος;; :p

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε παίδες είστε τόσο καιρό μέλη και δεν ξέρετε πώς γίνεται μια αναζήτηση μέσα σε ένα thread?

είμαι εκτός θέματος αλλά έχει βάση....

Με το myphone απλά δε το χω...είμαι μέλος και παρακολουθώ ενεργά 5-6 φορουμ συν αλλα 20 που είμαι γραμμένος και το μπλέξιμο που παθαίνω εδω μέσα πουθενά....

Το κυριότερο μειον είναι η μη κατηγοριοποίηση θεμάτων αποτελεσμα είναι (όπως και στα thread του HTC desire που το είχα ξαναθίξει το θεμα) να "ξεχειλώνουν" τα topics και να χάνεις τη μπάλα αν δε το παρακολουθείς καθημερινά.

Τις προτάσεις μου τις έκανα μερικά post πιο πάνω και τις θεωρώ λογικές.

Όσο για την αναζήτηση επί του θέματος , σε ευχαριστώ.

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

οτι εψαξα χρειαζεται usb debbuging.εγω το ειχα απενεργοποιημενο και η οθονη ΔΕΝ ανταποκρινεται.υπαρχει καποιος αλλος τροπος ειτε να το επαναφερω ειτε να ενοργοποιησω το usb debbuging??? :!::!::!:

 

Με το τουλκιτ φλασαρε factory image αφού από κλειστό πατήσεις volume - και power για να σε βγάλει στον bootloader. Επίσης με τον ίδιο τρόπο από γραμμή εντολών όπως λέει ο οδηγός στο myphone. Σε περίπτωση που το έσπασες εσύ άρα δεν καλύπτεται από την εγγύηση μην ασχοληθείς, πήγαινε το έτσι.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Με το τουλκιτ φλασαρε factory image αφού από κλειστό πατήσεις volume - και power για να σε βγάλει στον bootloader. Επίσης με τον ίδιο τρόπο από γραμμή εντολών όπως λέει ο οδηγός στο myphone. Σε περίπτωση που το έσπασες εσύ άρα δεν καλύπτεται από την εγγύηση μην ασχοληθείς, πήγαινε το έτσι.

 

thanks! μολις ενημερωθηκα και για την λυπητερη απο προκορντια.οταν μου το επιστρεψουν απο αποψη software πως θα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

thanks! μολις ενημερωθηκα και για την λυπητερη απο προκορντια.οταν μου το επιστρεψουν απο αποψη software πως θα ειναι?

 

Καλύτερα θα ήταν να ρωτήσεις την προκορντια. Πες μας και τη λυπητερή ...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι με την 4.3 κάθε φορά που πάω να αντιγράψω κάποιο κείμενο ή κάποια λέξη από οποιαδήποτε εφαρμογή μου δίνει αυτή τη δυνατότητα ( πχ copy link στο 9gag), η συγκεκριμένη εφαρμογή κρασάρει. Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα ή είμαι ο μόνος;
Link to comment
Share on other sites

thanks! μολις ενημερωθηκα και για την λυπητερη απο προκορντια.οταν μου το επιστρεψουν απο αποψη software πως θα ειναι?

 

Απο άποψη software θα είναι όπως τους το πήγες. Είναι πολύ εξυπηρετικοι κ γρήγοροι.όταν το έστειλα εγώ για αλλαγή καπακιού πισω που είχε σπάσει όλο ,το είχα με custom rom κλπ.μονο αμα ηταν σε θέμα εγγύησης ίσως να είχες πρόβλημα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: δεν εχει φλας η στοκ καμερα στο hdr mode???

 

Οχι φίλε δεν έχει

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ξαναεγραψα πριν 2 ημερες.απογοητευικη η κατασταση.16-18 ωρες μπαταρια με μετρια χρηση φωτεινοτητα κατεβασμενη wifi απενεργοποιημενη η καλυτερη ληψη δεν χρησιμοποιω 3g,Βασικα οτι μπορουσα να χαμηλωσω το χαμηλωσα :) μονο το wifi ειναι οολη μερα ανοιχτο και αυτο απο οτι μου δειχνει χρησιμοποιει το 2%. Μονο σερφαρισμα πιο πολυ και facebook.

 

Εγω βρισκομα στις 36ωρες με μπαταρια αυτη τη στιγμη.

με 4ωρες οθονη (στο αυτοματο)

30 λεπτα κλησεις

60 λεπτα Chrome-facebook-μαιλ κλπ.

50 λπετα ΒΤ στο αυτοκινητο standby

wi-fi παντα ανοικτο (οταν ειναι συνδεδεμενο)

3g περιπου 30 λεπτα

και υπολοιπο μπαταριας 15%

 

Κατι σου τρωει μπαταρια σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία όντως βελτιώθηκε κατά πολύ. 4 ώρες οθόνη και εμένα που πάει αλλά και στην αναμονή όταν είναι ούτε 1 τις εκατό κατεβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν να ρωτήσεις την προκορντια. Πες μας και τη λυπητερή ...

 

124 ευρω λογικα για αλλαγη οθονης.τους ειπα οτι εχει ραγισμα σε ενα σημειο και δεν λειτουργει καθολου η οθονη.επισης εξαιτιας του προβληματος δεν μπορω να το κλεισω!!αν το παραλαβουν ανοιχτο θα υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

124 ευρω λογικα για αλλαγη οθονης.τους ειπα οτι εχει ραγισμα σε ενα σημειο και δεν λειτουργει καθολου η οθονη.επισης εξαιτιας του προβληματος δεν μπορω να το κλεισω!!αν το παραλαβουν ανοιχτο θα υπαρχει προβλημα?

 

Οχι. Μπορεις να το ξεφορτισεις και να το φορτισεις κλειστο αν θες να μην ειναι ανοιχτο.

Link to comment
Share on other sites

124 ευρω λογικα για αλλαγη οθονης.τους ειπα οτι εχει ραγισμα σε ενα σημειο και δεν λειτουργει καθολου η οθονη.επισης εξαιτιας του προβληματος δεν μπορω να το κλεισω!!αν το παραλαβουν ανοιχτο θα υπαρχει προβλημα?

 

Από την στιγμή που το πας όχι για κάτι μέσα στην εγγύηση δεν νομίζω να υπάρχει θέμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρισκομα στις 36ωρες με μπαταρια αυτη τη στιγμη.

με 4ωρες οθονη (στο αυτοματο)

30 λεπτα κλησεις

60 λεπτα Chrome-facebook-μαιλ κλπ.

50 λπετα ΒΤ στο αυτοκινητο standby

wi-fi παντα ανοικτο (οταν ειναι συνδεδεμενο)

3g περιπου 30 λεπτα

και υπολοιπο μπαταριας 15%

 

Κατι σου τρωει μπαταρια σιγουρα...

Νομίζω ότι εδώ είναι η διαφορά. Και αν έλεγες ότι έχεις ελάχιστες εφαρμογές/widgets να κάνουν update κτλ δεν θα μου έκανε καθόλου εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...