Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Δεν γινετε ενα app που πειραζει τον κερνελ να δουλεψει χωρις ροοτ!!!Γιατι να εισαι χωρις ροοτ βασικα...εστω για το adblock το βαζεις..για το ποιο απλο σου λεω!

 

Έχω βρει πολλά ad block προγραμματα.Μήπως παιζει κάνα λινκ με αυτό που χρησιμοποιείς εσυ?Κάνα καλό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλλον κατι εσυ κανεις λαθος σε κανενα παιχνιδι με κανενα κερνελ δν ειχα ποτε προβλημα..μικροκολληματα με διαφορους ναι...αλλα οχι κολληματα!!!

 

Ασχετο αλλα σκαλωσα τωρα με τον καιρο απο το ios και ψαχνω εναν ιδιο που απλα να ειναι animated μεσα στο app!βρηκα το be weather αλλα νομιζω οτι σκοτωνει τη μπαταρια!εχει κανεις τπτ στα υποψην?

 

Μα και γω για μικρό κολλήματα μιλάω. Αλλά αυτό από μένα δεν είναι αποδεκτό. Θα θυσιάσω λίγη από την αυτονομία για την απόδοση. Πέρασα του Franco με την εφαρμογή του και κράτησα ένα backup του Faust.

Με την ευκαιρία έκανα και ένα uv -100 και δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Θα το παρακολουθήσω και βλέπουμε.

Για τον καιρό πιστεύω πως δεν υπάρχει εφαρμογή που είναι ακριβείς, εφέ δεν με ενδιαφέρουν. Τελευταία παρακολουθώ την εφαρμογή Poseidon. Έχει λάθη, αλλά τις περισσότερες φορές πέφτει μέσα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κατι εσυ κανεις λαθος σε κανενα παιχνιδι με κανενα κερνελ δν ειχα ποτε προβλημα..μικροκολληματα με διαφορους ναι...αλλα οχι κολληματα!!!

 

Ασχετο αλλα σκαλωσα τωρα με τον καιρο απο το ios και ψαχνω εναν ιδιο που απλα να ειναι animated μεσα στο app!βρηκα το be weather αλλα νομιζω οτι σκοτωνει τη μπαταρια!εχει κανεις τπτ στα υποψην?

 

Eγω το iweather εχω.Δοκιμασε το

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,μετά από τρεις μέρες με axiom rom και ak kernel έχω να πω ότι είναι ότι πιο γρήγορο έχω βάλει....Μόνο κάτι μικρά lug στον chrome στις εναλλαγές των σελίδων...Από εκεί και πέρα από μπαταρία όχι όπως με harsh η matrix αλλά όχι και άσχημα...παίδες πραγματικά είναι άλλο κινητό...να πω ότι έχω πολύ καλό σήμα wifi και όλα είναι στο onκ και 21519 στο antutu...

 

Την εχω κι εγω την axiom και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Ακομα δεν εχω δει μπαταρια γιατι εχω την ρομ 2 μερες μονο.

Θα δειξει...20000+ περιπου κι εγω στο antutu και μαλιστα με fb,skype,email ανοιχτα :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει πολλά ad block προγραμματα.Μήπως παιζει κάνα λινκ με αυτό που χρησιμοποιείς εσυ?Κάνα καλό?

 

Το adaway εχω εγω γιατι αλλαζει τα host οχι οπως το adblock που απλα τα blockarei θεωριτικα..γιατι μου εβγαζε διαφημιστικα...με το adaway δεν βγαζει τπτ!!

 

Μα και γω για μικρό κολλήματα μιλάω. Αλλά αυτό από μένα δεν είναι αποδεκτό. Θα θυσιάσω λίγη από την αυτονομία για την απόδοση. Πέρασα του Franco με την εφαρμογή του και κράτησα ένα backup του Faust.

Με την ευκαιρία έκανα και ένα uv -100 και δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Θα το παρακολουθήσω και βλέπουμε.

Για τον καιρό πιστεύω πως δεν υπάρχει εφαρμογή που είναι ακριβείς, εφέ δεν με ενδιαφέρουν. Τελευταία παρακολουθώ την εφαρμογή Poseidon. Έχει λάθη, αλλά τις περισσότερες φορές πέφτει μέσα.

 

Ο faux εχει της "προτεινόμενες" ρυθμισεις του στο 2ο ποστ του...δοκίμασε να παιξεις με τις ρυθμισεις και βλεπεις..συν τις αλλης..νομιζω οτι χωρις το προγραμμα του faux εχει On by default το mpdecision..αρα μηπως γιαυτο τρωει κολληματα...

 

Αν εισαι fast cpu -100 εισαι πουδρα..εγω παντα τοσο το ριχνω και δεν ειχα κανενα προβλημα ποτε και κανενα προβλημα με τη θερμοκρασια!

 

Για το καιρο ετσι τωρα μ'αρεσε η φαση με τα animated μεσα στο app weather effect ψηλοζηλεψα λιγο απο το ios!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του κινητού μου είναι πλέον λες και είναι απο άλλο πλανήτη με τον enhanced kernel Faux!!! Επιπλέον μπορώ και βλέπω την οθόνη στον ήλιο! Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη και θα ανταποδώσω.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα reset κερνελ κ μετα enhanced του faux και βλέπω τρώει σκαλωμα στο ξεκλειδωμα.εκανα κ wipe αλλά δεν στρωνει γμτ Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του κινητού μου είναι πλέον λες και είναι απο άλλο πλανήτη με τον enhanced kernel Faux!!! Επιπλέον μπορώ και βλέπω την οθόνη στον ήλιο! Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη και θα ανταποδώσω.

 

Μπορείς να μοιραστείς τις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα reset κερνελ κ μετα enhanced του faux και βλέπω τρώει σκαλωμα στο ξεκλειδωμα.εκανα κ wipe αλλά δεν στρωνει γμτ

 

Οταν λες enhanced τον στοκ λες?η τον δικο του?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψες στο ποστ 3113

 

Enhanced Stock 4.2.2 Kernel (STOCK + UV + HSIC Fixes + Gamma + Speaker) => Αυτος εδω ειναι στοκ κερνελ...μαμα χωρις tweak απο τον faux...ο mainline ειναι ο δικος του...αυτος εδω απλα εχει UV και gamma!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Enhanced Stock 4.2.2 Kernel (STOCK + UV + HSIC Fixes + Gamma + Speaker) => Αυτος εδω ειναι στοκ κερνελ...μαμα χωρις tweak απο τον faux...ο mainline ειναι ο δικος του...αυτος εδω απλα εχει UV και gamma!!

 

Οκ εκανα μλκ.δεν μπήκα να διαβάσω xda.το βάζω τώρα!ευχαριστώ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος εδώ αλλά όχι στα φλασαρίσματα (:p) και κάτοχος του nexus 4 από το Δεκέμβρη.

 

Μια και ψάχνετε και δοκιμάζετε kernels ας προτείνω με τη σειρά μου το Saber-toothed-Squirrel (STS) από τη Sabermod rom. Είναι βασισμένος κατά ένα μεγάλο μέρος του στον Harsh, έχει στοιχεία από faux, CM kernel, πάντα updated με τον τελευταίο kernel από Google (3.4.49 τώρα). Γενικά είναι φουλ βελτιστοποιημένος με τελευταίο toolchain, optimizations κλπ αλλά ας μην το κουράζουμε, δοκιμάστε τον...

 

Εδώ ο kernel: http://sourceforge.net/projects/stskernelmako/files/

Xda thread για ROM/Kernel: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2158698

Link to comment
Share on other sites

Την εχω κι εγω την axiom και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Ακομα δεν εχω δει μπαταρια γιατι εχω την ρομ 2 μερες μονο.

Θα δειξει...20000+ περιπου κι εγω στο antutu και μαλιστα με fb,skype,email ανοιχτα :p

 

Ενα λινκ για την axiom?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα reset κερνελ κ μετα enhanced του faux και βλέπω τρώει σκαλωμα στο ξεκλειδωμα.εκανα κ wipe αλλά δεν στρωνει γμτ

 

καλυτερα flash rom,το ρισετ κερνελ δε κανει τιποτα

 

φλασαρε ρομ,wipe cache/davlik,φλασαρε κερνελ επιλογης σου και εισαι ετοιμος

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν σκέφτομαι να αφήσω την stock ROM και να αλλάξω kernel. Το θέμα είναι ότι έχω αγοράσει ήδη την εφαρμογή του Franco άλλα σκέφτομαι να δώσω μια ακόμη ευκαιρία στον faux. Αξίζει η αγορά της εφαρμογής του ή να μείνω στου Franco;
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα flash rom,το ρισετ κερνελ δε κανει τιποτα

 

φλασαρε ρομ,wipe cache/davlik,φλασαρε κερνελ επιλογης σου και εισαι ετοιμος

 

Πέρασα τον σωστο κερνελ του Φοξ και είναι μια χαρά!πετάει παλι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

[KERNEL] Semaphore N4 1.3.0

Change log

1.3.0 (18/06/2013)

- Linux kernel 3.4.49

- cpufreq: ondemand: Drop early demand

- config: remove unused media tuner option

 

Για οποιον εχει προβλημα με Faux και PA!!

 

http://dl.xda-developers.com/attachdl/8c97da1ebc6ffe03b07550b311e0d347/51bf6a3c/2/0/4/8/0/8/6/uploadfromtaptalk1371416808773.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

[KERNEL] Semaphore N4 1.3.0

Change log

1.3.0 (18/06/2013)

- Linux kernel 3.4.49

- cpufreq: ondemand: Drop early demand

- config: remove unused media tuner option

 

Για οποιον εχει προβλημα με Faux και PA!!

 

 

Ααααα ωραία, μόλις αγόρασα την εφαρμογή του faust :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ααααα ωραία, μόλις αγόρασα την εφαρμογή του faust :lol:

 

Αυτος ειναι ο sema του Στρατου οχι του faux!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ο sema του Στρατου οχι του faux!

 

Ναι βρε, τόσο καταλαβαίνω :lol:

 

Προσπαθώ να περάσω τις ρυθμίσεις που δίνει στο δεύτερο ποστ, άλλα δεν με αφήνει να ανεβάσω το max clock πάνω από 1512 GHz. Όλες τις άλλες ρυθμίσεις τις έκανα.

 

Πέρασα το touch recovery clockworkmod και πήρα ένα nandroid backup όπως ήταν τελείως stock. Τώρα σκέφτομαι να κάνω άλλο ένα με τον kernel του Faust και τις ρυθμίσεις του και ένα τρίτο με του Franco. Θα υπάρχει πρόβλημα στην επαναφορά αυτών των backups;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος εδώ αλλά όχι στα φλασαρίσματα (:p) και κάτοχος του nexus 4 από το Δεκέμβρη.

 

Μια και ψάχνετε και δοκιμάζετε kernels ας προτείνω με τη σειρά μου το Saber-toothed-Squirrel (STS) από τη Sabermod rom. Είναι βασισμένος κατά ένα μεγάλο μέρος του στον Harsh, έχει στοιχεία από faux, CM kernel, πάντα updated με τον τελευταίο kernel από Google (3.4.49 τώρα). Γενικά είναι φουλ βελτιστοποιημένος με τελευταίο toolchain, optimizations κλπ αλλά ας μην το κουράζουμε, δοκιμάστε τον...

 

Εδώ ο kernel: http://sourceforge.net/projects/stskernelmako/files/

Xda thread για ROM/Kernel: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2158698

 

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες;μπαταρία,smooth,lugs...

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες;μπαταρία,smooth,lugs...

 

Γενικά είναι ότι πιο smooth έχω δοκιμάσει, κι έχω δοκιμάσει πολλά. Ίσως να είναι και o πιο smooth-lagfree συνδυασμός. Στατιστικά μπαταρίας δεν πολυκοιτάω αλλά η μέρα βγαίνει άνετα και το ευχαριστιέσαι κιόλας. Μακρυά από φορτιστή για 24 ώρες έχει SOT > 4 ωρών στάνταρ. Επίσης δεν έχω πρόβλημα με την καθυστέρηση στις ειδοποιήσεις πλέον, όπως παλιότερα. Μαζί με τη ROM όλα αυτά, από τότε που την έμαθα ότι και να 'βαλα ξαναγύριζα.

Edited by souliber
Link to comment
Share on other sites

Το τεστ αυτονομιας του ΑΚ Κερνελ ελαβε τελος.

Διαμορφωση Συσκευης:

Wifi On

Bluetooth On

NFC On

GPS On

Συγχρονισμοι On

Δικτυο 2G On

Data Off

Φωτεινοτητα οθονης Αυτοματη.

Λογισμικο Πλοηγησης Sygic (Ανοικτο σε ολη τη διαρκεια του τεστ)

Ρομ PA3+ latest

 

Το τηλεφωνο δεν εκανε τιποτα αλλο κατα τη διαρκεια του τεστ,εκτος απο λιγη πλοηγηση στο Ιντερνετ.

Το τεστ αυτο λειτουργει ενδεικτικα,ως ενα μετρο συγκρισης αυτονομιας.

Ειναι διαμορφωμενο ετσι ωστε να δειχνει αποτελεσματα απο τη συσκευη,με ολες τις λειτουργιες (αισθητηρες) ενεργους και Οθονη ενεργη συνεχως,ταυτοχρονα με χρηση προγραμματος πλοηγησης,ωστε οι ενεργειακες απαιτησεις της συσκευης να ειναι αυξημενες.

 

Αν καποιος ενδιαφερεται για τις ρυθμισεις του κερνελ μεσω Trickster Mod,μπορω να τις ανεβασω με screenshots. :)

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...