Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

1.2 Επιχείρηση: Πρώτη φόρτιση

 

σε ευχαριστω πολυ ...απο οτι καταλαβα δεν εκανα καποια χαζομαρα στη μπαταρια με τις φορτισεις εως τωρα....ελπιζω να μην εχω καποιο θεμα...το πολυ πολυ αν χρειαστει να το κανω μια επαναφορα για σιγουρια...απλα ανχωνομαι γιατι ειμαι στην αρχη του doa αν τυχει καποιου προβληματος στη τελικη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω πολυ ...απο οτι καταλαβα δεν εκανα καποια χαζομαρα στη μπαταρια με τις φορτισεις εως τωρα....ελπιζω να μην εχω καποιο θεμα...το πολυ πολυ αν χρειαστει να το κανω μια επαναφορα για σιγουρια...απλα ανχωνομαι γιατι ειμαι στην αρχη του doa αν τυχει καποιου προβληματος στη τελικη

 

φιλε μου η μπαταρια του ειναι πολυ καλη!!! πολυ ευχαριστη εκπληξη!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η μπαταρια του ειναι πολυ καλη!!! πολυ ευχαριστη εκπληξη!!

 

+1 από μένα

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχτες πηρα το κινητο κ εγω και ειμαι τρομερα ευχαριστημενος! Με το ευρετηριο εχω ενα θεμα ακομα, αλλα απ οτι διαβασα θα βελτιωθει με τη 4.1.2.. Επειδη δεν ξερω ακομα πολλα για το android γτ ηρθα απο symbian, πως γινεται να βαλω τη ρομ που δινετε?? Το root? Τι ειναι, αξιζει?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η μπαταρια του ειναι πολυ καλη!!! πολυ ευχαριστη εκπληξη!!

 

το εχω δει σε φιλο μου ποσο καλη ειναι η μπαταρια... αλλα στη δικη μου συσκευη δε το εχω δει ακομη...ισως δεν εχει στρωσει ακομη τι να πω...τι στο καλο δεν εχω δει κανεναν εδω μεσα να λεει κατι για μπαταρια επομενως ισως ανχωνομαι αδικα... γενικα μετα απο φορτιση και απλη χρηση(τηλεφωνα,λιγο ιντερνετ,καμια εφαρμογη)και να πω πως ερχομαι απο sympian...επομενως δεν εχω κ μεγαλη ιδεα απο android σε θεματα αυτονομιας. ποσο ποσοστο σου τρωει μεσα σε μια μερα?

 

+1 από μένα

εσενα ποσο σου κραταει με και με τη χρηση ?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εσενα ποσο σου κραταει με και με τη χρηση ?

 

2 μέρες...Μια χαρά είναι η μπαταρία :D

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει σε φιλο μου ποσο καλη ειναι η μπαταρια... αλλα στη δικη μου συσκευη δε το εχω δει ακομη...ισως δεν εχει στρωσει ακομη τι να πω...τι στο καλο δεν εχω δει κανεναν εδω μεσα να λεει κατι για μπαταρια επομενως ισως ανχωνομαι αδικα... γενικα μετα απο φορτιση και απλη χρηση(τηλεφωνα,λιγο ιντερνετ,καμια εφαρμογη)και να πω πως ερχομαι απο sympian...επομενως δεν εχω κ μεγαλη ιδεα απο android σε θεματα αυτονομιας. ποσο ποσοστο σου τρωει μεσα σε μια μερα?

 

Στην αρχή μέχρι να στρώσει η μπαταρία πάντα τελειώνει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχτες πηρα το κινητο κ εγω και ειμαι τρομερα ευχαριστημενος! Με το ευρετηριο εχω ενα θεμα ακομα, αλλα απ οτι διαβασα θα βελτιωθει με τη 4.1.2.. Επειδη δεν ξερω ακομα πολλα για το android γτ ηρθα απο symbian, πως γινεται να βαλω τη ρομ που δινετε?? Το root? Τι ειναι, αξιζει?

Ευχαριστω!

 

Διορθώνεται όντως. Έχω γερμανικό και πήρα ήδη την αναβάθμιση. Δεν έχουν βάλει δυστυχώς ανάδραση δόνησης στα πλήκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις

1) Πως σβήνω κάποιο πρόγραμμα που έχω εγκαταστήσει?

2) Όταν γράφω μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες, μου έχει επιλεγμένη μόνο την επιλογή για κεφαλάια

3)Έχω επιλέξει τον τρόπο "κύλιση" για ξεκλείδωμα. Τα 3 εικονίδια που έχει κάτω στην οθόνη πριν το ξεκλειδώσω μπορώ να τα αφαιρέσω κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις

1) Πως σβήνω κάποιο πρόγραμμα που έχω εγκαταστήσει?

2) Όταν γράφω μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες, μου έχει επιλεγμένη μόνο την επιλογή για κεφαλάια

3)Έχω επιλέξει τον τρόπο "κύλιση" για ξεκλείδωμα. Τα 3 εικονίδια που έχει κάτω στην οθόνη πριν το ξεκλειδώσω μπορώ να τα αφαιρέσω κάπως?

 

1)Ρυθμίσεις->Διαχ. Εφαρμογών->επιλέγεις εφαρμογή και πατάς κατάργηση.

2)Δεν έχω βρει κάτι για μικρά γράμματα.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνεται όντως. Έχω γερμανικό και πήρα ήδη την αναβάθμιση. Δεν έχουν βάλει δυστυχώς ανάδραση δόνησης στα πλήκτρα.

 

Ναι! Το εχω διαβασει αυτο... αλλα πως την κανω??

αξιζει το ρουτ? γτ χρειαζεται??

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση, έχω μερικές sd μπροστά μου εκ των οποίων και μια 8GB.Πόσα είναι τα πραγματικα διαθέσιμα GB αυτής?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις

2) Όταν γράφω μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες, μου έχει επιλεγμένη μόνο την επιλογή για κεφαλάια

3)Έχω επιλέξει τον τρόπο "κύλιση" για ξεκλείδωμα. Τα 3 εικονίδια που έχει κάτω στην οθόνη πριν το ξεκλειδώσω μπορώ να τα αφαιρέσω κάπως?

 

2) Τα κεφαλαία στα μηνύματα είναι "αναγκαίο κακό" για να μπορούμε να έχουμε 160 ελληνικούς χαρακτήρες διαφορετικά πέφτουμε στους 70

3) εικονίδια στην οθόνη κλειδώματος: πας ρυθμίσεις -> κλείδωμα Οθόνης -> Επιλογές οθόνης κλειδώματος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλά μόνο στο δικό μου είναι τα χρώματα τόσο χάλια;Το κόκκινο είναι σαν πορτοκαλί πολύ έντονο όπως επίσης το άσπρο πολύ έντονο και σε κουράζει.Και έχω χαμηλώσει και τον φωτισμό.Μόνο σε μένα είναι άραγε έτσι;Μάλλον θα το πουλήσω εκτός αν υπάρχει τρόπος να κάνω ρύθμιση χρωμάτων.Αν ξέρει κάτι κάποιος ας με ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλά μόνο στο δικό μου είναι τα χρώματα τόσο χάλια;Το κόκκινο είναι σαν πορτοκαλί πολύ έντονο όπως επίσης το άσπρο πολύ έντονο και σε κουράζει.Και έχω χαμηλώσει και τον φωτισμό.Μόνο σε μένα είναι άραγε έτσι;Μάλλον θα το πουλήσω εκτός αν υπάρχει τρόπος να κάνω ρύθμιση χρωμάτων.Αν ξέρει κάτι κάποιος ας με ενημερώσει.

 

Αν θες βγαλε ενα screenshot να τo δουμε...

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν θες βγαλε ενα screenshot να τo δουμε...

 

βασικα πρεπει να βγαλει φωτογραφια ολο το κινητο με την οθονη ενεργοποιημενη...οχι screenshot ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

http://img443.imageshack.us/img443/466/67210218.jpg

δύσκολο να φανεί αυτό που θέλω να πω.Το κόκκινο είναι πολύ πιο έντονο όπως επίσης και το άσπρο.Γενικώς τα χρώματα είναι πολύ έντονα για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα . Είμαι πολύ νέος στα android. Με την αγορά του μικρού είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Θα ήθελα απλά να ρωτήσω λόγω μεταβασής μου απο blackberry OS σχετικά με τις ρυθμίσεις "location services" και ''GPS" . Οκ το GPS το ανοίγουμε για πλοήγηση με κάποιο πρόγραμμα χωρίς να καταναλώνουμε data. Ενώ όταν έχουμε ανοικτά τα location services είναι το λέγομενο A-GPS (assisted GPS ) όπου βοηθά στην καλύτερη λήψη εντοπισμού θέσης (πχ μέσα σε κτίρια κλπ)? και για διάφορες άλλες πληροφορίες ( διάφορα apps που χρησιμοποιούν FB, Twitter, κίνηση στους δρόμους TMC κ.α) με τη διαφορά φυσικά ότι καταναλώνουν data και μπαταρία . Έχω καταλάβει σωστά? :worry:

 

Ευχαριστώ

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

νέος κάτοχος κι εγώ του τηλεφώνου απο την Τρίτη (στα 269 το πήρα απο πλαίσιο με χαρτες) και προερχόμενος απο Nokia n8.

Μπορώ να πω ότι είμαι πάααααααρα πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό ειδικά για τα λεφτά του με μόνη εξαίρεση ίσως την κάμερα (αλλά ότι και να έπαιρνα δύσκολα δεν θα είχα πρόβλημα αφού 2 χρόνια τώρα είχα και έχω ακόμα το n8).:)

Λοιπόν τη πρώτη φορά άφησα το κινητό να ξεφορτίσει τελείως και το έβαλα το βράδυ να φορτίσει με σκοπό τις πρώτες 1-2 φορές να φορτίσει κανά 8ωρο. Οταν όμως το σύνδεσα με το φορτιστή μου έβγαλε μια βλακεία που έλεγε κάτι να πάω στη διαχείριση εφαρμογών και να κλείσω τις εφαρμογές που είναι ανοικτές γιατί αλλιώς δεν θα γίνει σωστά η φόρτιση και κάτι τέτοιες ιστορίες! Το προσπέρασα (νύσταζα κιόλας :shifty:) και το πρωί που ξύπνησα ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΟΡΤΙΣΕΙ το κινητό. Το ίδιο και χθες (ήταν στο 2% το πρωί). Τι παίζει μ' αυτό? Πρέπει να κλείνω όλες τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο για να φορτίζει? Ή να κλείνω τελείως το κινητό? Δεν το κατάλαβα?

Επίσης δεν μπορώ να βρώ με ποιά εφαρμογή παίζει το DLNA που έχει το κινητό. Πρέπει να την κατεβάσω από το market?

Ευχαριστώ προκαταβολικά γι ατις απαντήσεις σας!

ΥΓ Εμένα όταν συνδέω το κινητό στο pc μου το βρίσκει αμέσως σαν mass storage και επίσης και σε μένα δεν δούλεψε αντάπτορας και micro-sim που είχα και έτσι άλλαξα sim (μου το έκανε δωρεάν η voda). Τώρα ψάχνω στο amazon για θηκούλα και κάρτα μνήμης (τα 4,5 gb δεν φτάνουν ούτε για ζήτω...)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

δύσκολο να φανεί αυτό που θέλω να πω.Το κόκκινο είναι πολύ πιο έντονο όπως επίσης και το άσπρο.Γενικώς τα χρώματα είναι πολύ έντονα για μένα.

 

φιλε μου σε μενα μια χαρα ειναι τα χρωματα! η οθονη του ειναι πολυ καλη!! ολες οι super amoled εχουν ζωντανα χρωματα αλλα ειναι απολαυση να τισ βλεπεις:)

Edited by Tyxerakias
Αφαίρεση εικόνας
Link to comment
Share on other sites

To μεγάλο S3 έχει μια επιλογή για τα χρώματα στις επιλογές οθόνης, υπάρχει αυτό στο mini? Αν ναι, μπορεί να σου λύσει το πρόβλημα.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι αυτό που λέτε ότι δεν έχω συνηθίσει τις amoled.Στο mini δεν έχει τέτοια επιλογή για τα χρώματα.Μήπως υπάρχει καμμιά εφαρμογή που να με αφήνει να πειράζω τα χρώματα?Αν το κάνω root μήπως υπάρχει καμμιά τέτοια επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

To μεγάλο S3 έχει μια επιλογή για τα χρώματα στις επιλογές οθόνης, υπάρχει αυτό στο mini? Αν ναι, μπορεί να σου λύσει το πρόβλημα.

 

Tyxerakias δεν έχει κάτι στις ρυθμίσεις.

 

ΥΓ. Κατέβασα το αρχείο που παραθέτεις σε πιο παλιό ποστ σου σχετικά με τις επαφές.Τώρα θα πρέπει να το βάλω στο system/app και να αντικαταστήσω το παλιό σωστά?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Tyxerakias δεν έχει κάτι στις ρυθμίσεις.

 

ΥΓ. Κατέβασα το αρχείο που παραθέτεις σε πιο παλιό ποστ σου σχετικά με τις επαφές.Τώρα θα πρέπει να το βάλω στο system/app και να αντικαταστήσω το παλιό σωστά?

 

Σωστά. Είχα γράψει και αναλυτικές οδηγίες σε προηγούμενο μήνυμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...