Jump to content

Oppo Find 5


nikosnt74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 904
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβως πριν ένα μήνα είχα παραγγείλει ένα για λογαριασμό φίλου... Εχει κανεις υπόψη του η Indonesian version τι άλλη διαφορά μπορεί να έχει εκτός από τη γλώσσα?

 

Προτείνω και εγώ να το πάρεις από oppostyle για να είσαι καλυμμένος από την 2ετή εγγύηση καθώς δεν καλύπτουν συσκευές που έχουν αγοραστεί εκτός oppostyle.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως πριν ένα μήνα είχα παραγγείλει ένα για λογαριασμό φίλου... Εχει κανεις υπόψη του η Indonesian version τι άλλη διαφορά μπορεί να έχει εκτός από τη γλώσσα?

 

Επιβεβαίωσε το αλλά έχει περισσότερες συχνοτητες που λειτουργεί το WDCMA και αυτο σημαινει οτι δουλευει με περισσοτερα δικτυα.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαίωσε το αλλά έχει περισσότερες συχνοτητες που λειτουργεί το WDCMA και αυτο σημαινει οτι δουλευει με περισσοτερα δικτυα.

 

Υπάρχουν σίγουρα 2 εκδόσεις που κυκλοφορούν Κίνα που υποστηρίζουν αλλά δίκτυα. Προσέξτε το αν παραγγείλεις από εκεί.

Αλλά περιμένε το ευρωπαϊκό καλύτερα σίγουρα θα στοκαρει πιστεύω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, στα μηνυματα πως ενεργοποιουμε την περιορισμενη υποστηριξη Unicode μην εχουμε 60 χαρακτηρες οριο; :) (ColorOS)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, είμαι νέος κάτοχος του συγκεκριμένου εκπληκτικού κινητού. έχω πάθει πλάκα με την οθόνη του και την ποιότητα κατασκευής.

Θέλω κάποιες βοήθειες από έναν φίλο.

Προέρχομαι απο windows phone οπότε δεν είμαι και πολύ εξικειωμένος με τα android. Εχω διαβάσει πολλά και θα προχωρήσω στο root που κατάλαβα ότι χρειάζετε. απο εκεί και μετά ποιες εφαρμογες να MHN πειράξω και ποιες είναι οι περιττες που καλό είναι να βγάλω.?

Το κινητό έχει την Color v1.0.2i.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα το κρινεις μονος σου... Εγω πχ δεν κραταω καμια της Google :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, είμαι νέος κάτοχος του συγκεκριμένου εκπληκτικού κινητού. έχω πάθει πλάκα με την οθόνη του και την ποιότητα κατασκευής.

Θέλω κάποιες βοήθειες από έναν φίλο.

Προέρχομαι απο windows phone οπότε δεν είμαι και πολύ εξικειωμένος με τα android. Εχω διαβάσει πολλά και θα προχωρήσω στο root που κατάλαβα ότι χρειάζετε. απο εκεί και μετά ποιες εφαρμογες να MHN πειράξω και ποιες είναι οι περιττες που καλό είναι να βγάλω.?

Το κινητό έχει την Color v1.0.2i.

 

Καταρχάς, προτείνω να αναβαθμίσει στην νεότερη έκδοση που θα βρεις εδώ: http://www.oppoforums.com/threads/find-5-coloros-v1-0-5i-beta.8413/

 

Επίσης, στο ελληνικό forum της OPPO θα βρεις πολλούς οδηγούς και άλλες συμβουλές για να σε βοηθήσουν, αν και η διαδικασία είναι πολύ απλή: http://www.oppoforums.com/forums/greek.46/

 

Προτείνω να τρέξεις λίγο το κινητό χωρίς να του κάνεις κόλπα, για να δεις και μόνος σου τι σου αρέσει/χρειάζεται και μετά από λίγες μέρες, όταν διαπιστώσεις τι σου είναι περιττό εδώ θα είμαστε για να σε βοηθήσουμε στην απενεργοποίηση του.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, το προβλημα μου με τους χαρακτηρες λυνεται; :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

H τελευταια stable έκδοση ειναι η 102i. Στις beta νομιζω 105. αμφότερες εκδοση4.2.2

Παλαιοτερα ειχε ανακοινωθεί οτι 'επισημα' καποια στιγμη θα περνουσαμε στην 4.4.2 Δεν ξέρω ποτε και αν θα γινει τελικα πραξη αυτο

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, το προβλημα μου με τους χαρακτηρες λυνεται; :)

 

Δυστυχώς, προς το παρόν τουλάχιστον, όχι γιατί δεν έχει συμπεριλάβει τέτοια λειτουργία η OPPO στα κινητά της, αλλά θα προσπαθήσουμε σε μελλοντική έκδοση λογισμικού να το έχουν όλα τα μοντέλα της.

 

H τελευταια stable έκδοση ειναι η 102i. Στις beta νομιζω 105. αμφότερες εκδοση4.2.2

Παλαιοτερα ειχε ανακοινωθεί οτι 'επισημα' καποια στιγμη θα περνουσαμε στην 4.4.2 Δεν ξέρω ποτε και αν θα γινει τελικα πραξη αυτο

 

Μπορεί να λέγεται beta, αλλά η 1.0.5 είναι μια χαρά, σταθερότατη, με όλες τις τελευταίες αναβαθμίσεις/διορθώσεις εφαρμογών, bugs αλλά εμπεριέχει και την πιο πρόσφατη ελληνική μετάφραση. Τη συνιστώ ανεπιφύλαχτα, γιατί είναι καλύτερη από την 1.0.2 σε όλα και είναι beta μόνο στο όνομα. :)

Link to comment
Share on other sites

Στην 105b την λειτουργία Dolby οταν ακους μουσική την έχουν; Γιατι καπου διαβασα οτι το εφε αυτο ηδη απο την 103! το ειχαν απενεργοποιημενο και θα βγαζανε καποια στιγμη ενα παρόμοιο. Ισχυη τελικα;
Link to comment
Share on other sites

Στην 105b την λειτουργία Dolby οταν ακους μουσική την έχουν; Γιατι καπου διαβασα οτι το εφε αυτο ηδη απο την 103! το ειχαν απενεργοποιημενο και θα βγαζανε καποια στιγμη ενα παρόμοιο. Ισχυη τελικα;

 

Ναι. Στην εφαρμογή μουσικής το έχει κανονικά! Αν και εγώ δεν τη χρησιμοποιώ πολύ γιατί έχω το Poweramp και το προτιμώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια rom αξίζει να βάλω? αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η κάμερα και να είναι το κινητό όσο πιο smooth γίνετε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παλι δεν μπορω να το καταλαβω.. Το εχω διαβασει και αλλου.

Πως ειναι δυνατον το ιδιο τηλεφωνο με το ιδιο λογισμικο σε αλλους να παει καλα κσι σε αλλους να υπάρχουν προβλήματα με την απόδοση της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα η απόδοση ενός υπολογιστή, εξαρτάται από το τι κάνουμε μαζί του καθώς και από τον τρόπο που το μεταχειριζόμαστε. Διότι τα σημερινά smartphones είναι πλέον υπολογιστές. Συνεπώς στον καθένα, επειδή βάλΟυν βάζουμε διαφορετικά πράγματα το κινητό φέρεται διαφορετικά.
Link to comment
Share on other sites

Χθες το τηλεφωνο με λαχταρισε. Ολη μερα δουλευε κανονικα και το απόγευμα ξαφνικα εσβησε η οθονη. Ενω έδειχνε να λειτουργεί κανονικα η οθονη ηταν κατασκοτεινη, σαν να ειχε μπλοκαρει ο αισθητηρας που την απενεργοποιει οταν κλεινει το καπακι της θηκης ενω τα κατω πληκτρα φωτιζονταν κανονικα. Τελικα κρατησα το κουμπι power +vol πολυ ωρα πατημενο εκανε fastboot και ξεμπλοκαρε. Εκτοτε παιζει κανονικα!

Τι μπορει να επαθε; Σας εχει ξανασυμβει αυτο; Μεχρι τωρα τρεχει coloros102 απροβληματιστα.....

Link to comment
Share on other sites

Χθες το τηλεφωνο με λαχταρισε. Ολη μερα δουλευε κανονικα και το απόγευμα ξαφνικα εσβησε η οθονη. Ενω έδειχνε να λειτουργεί κανονικα η οθονη ηταν κατασκοτεινη, σαν να ειχε μπλοκαρει ο αισθητηρας που την απενεργοποιει οταν κλεινει το καπακι της θηκης ενω τα κατω πληκτρα φωτιζονταν κανονικα. Τελικα κρατησα το κουμπι power +vol πολυ ωρα πατημενο εκανε fastboot και ξεμπλοκαρε. Εκτοτε παιζει κανονικα!

Τι μπορει να επαθε; Σας εχει ξανασυμβει αυτο; Μεχρι τωρα τρεχει coloros102 απροβληματιστα.....

 

Υπολογιστές είναι και αυτά συμβαίνουν.. Αφού άνοιξε μην ανησυχείς..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μεχρι τωρα δεν μου ξανακανε τιποτα, παιζει φυσιολογικοτατα..

Τι να πω... Τυχαιο συμβαν θαταν(ελπίζω..)

 

Μου έχει συμβεί και εμένα μια φορά: Ορίστε πώς: Ήμουν στο μετρό και έπαιζα NBA Jam, ξαφνικά σε έναν σταθμό βρίσκει ίντερνετ και αρχίζει τους συγχρονισμούς και να κατεβάζει email. Στο καπάκι με παίρνουν τηλέφωνο, οπότε συνδέω τα ακουστικά και αρχίζω να μιλάω ενώ βάζω το κινητό στην τσέπη του μπουφάν. Μετά το τηλεφώνημα, όταν πήγα να το ξανά-ανοίξω και ενώ φαινόταν να λειτουργεί, η οθόνη δεν άνοιγε. Προφανώς έπαθε κοκομπλόκ ο αισθητήρας φωτός/εγγύτητας! :-D Με όλα αυτά που έτρεχαν στο παρασκήνιο δεν μου έκανε και έκπληξη, προφανώς η μνήμη είχε εξαντληθεί... Μου θύμισε εποχές WM6.1 και s60v3 :-P

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τοσο δύσκολο τους ηταν να προβλεψουν καπου να βαλουν το reset ωστε τετοια προβληματα να αντιμετωπιζονται πανευκολα; Ειδικα μαλιστα σε συσκευη οπου η μπαταρια δεν ειναι αποσπομενη κατι τετοια θα έπρεπε να προβλέπεται κατα την γνωμη μου.

Πάντως απο τοτε δεν το ξανακανε και η συσκευη λειτουργεί απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...