Jump to content

Oppo Find 5


nikosnt74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 904
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να βοηθήσω και εγώ λίγο, στις ερωτήσεις μερικών:

 

1) Επειδή πολύ συχνά γίνεται αυτή η ερώτηση, η εγγύηση είναι 2 χρόνια, εξαιτίας της ευρωπαϊκής νομοθεσίας. Δεν πρέπει να τίθεται καμία αμφιβολία επί αυτού, εφόσον το oppostyle έχει έδρα στην Αγγλία!

2) Από λήψη GPS, το κινητό σκίζει, εγώ προτείνω το Sygic που έχω φορτώσει με τους χάρτες όλης της ΕΕ (~4,5GB)!

3) Όσον αφορά το θέμα των ενημερώσεων, το 18μηνο μετράει φυσικά από την ημερομηνία που το κινητό διατέθηκε στην αγορά. Καθώς όμως το μοντέλο αυτό, λόγω της δημοφηλίας του, αλλά και της γενικότερα ανοικτής στάσης της OPPO προς τους developers, να είσαι σίγουρος πως θα έχει "ανεπίσημη" υποστήριξη για πολύ ακόμα...

 

Υ.Σ. Το Find 7, από αυτά που διαρρέουν, θα έχει οθόνη στις 5,4" λόγω της 2Κ ανάλυσης, οπότε να μην αρέσει το μέγεθος του σε όσους ψάχνουν ένα πιο συμμαζεμένο κινητό όπως το Find 5...

Link to comment
Share on other sites

3) Όσον αφορά το θέμα των ενημερώσεων, το 18μηνο μετράει φυσικά από την ημερομηνία που το κινητό διατέθηκε στην αγορά. Καθώς όμως το μοντέλο αυτό, λόγω της δημοφηλίας του, αλλά και της γενικότερα ανοικτής στάσης της OPPO προς τους developers, να είσαι σίγουρος πως θα έχει "ανεπίσημη" υποστήριξη για πολύ ακόμα...

 

Ελπίζω και σε παραπάνω επίσημη υποστήριξη παρόλο που δεν υπήρξε κινητό μου που δεν έτρεχε CyanogenMod. Μόλις το είδα σε έναν φίλο και έπαθα πλάκα με το ColorOS!!! Ξετρελάθηκα :D

 

Μία ερώτηση μήπως ξέρει κανείς. Αυτό ισχύει ακόμη;

 

http://europe.oppostyle.com/content/13-back-to-school-promotion

Edited by gus_k
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν εχει αλλα δεν το θεωρω εγω αυτο σημαντικο.

 

Σωστά το έθεσες. Για σένα είναι ασήμαντο, για μένα σημαντικό :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το έθεσες. Για σένα είναι ασήμαντο, για μένα σημαντικό :)

 

Δυστυχώς από δω και πέρα όλο και περισσότερα κινητά δεν θα έχουν ραδιόφωνο.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από δω και πέρα όλο και περισσότερα κινητά δεν θα έχουν ραδιόφωνο.

 

Αποσκοπεί σε κάτι αυτό? Δεν νομίζω να είναι και τόσο ακριβό το να βάλει μια εταιρία τσιπάκι ραδιοφώνου στο κινητό της.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ραδιοφωνο υποστηριζουν μονο αυτα που εχουν σαν cpu αυτον της σειρας MT.

Δεν βλεπω κανενα ουσιαστικο λογο, ισως να πιστευουν οτι με το ιντερνετικο ραδιοφωνο η 'ελλειψη' να αντισταθμιζεται οποτε και να μειωνουν ετσι το κοστος εστω και ελαχιστα...:confused:

Edited by maroubas
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους. Επειδή ψήθηκα για να το αγοράσω, υπάρχει κάποιο handsfree που να έχει και ραδιόφωνο πάνω, και να είναι συμβατό με την συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους. Επειδή ψήθηκα για να το αγοράσω, υπάρχει κάποιο handsfree που να έχει και ραδιόφωνο πάνω, και να είναι συμβατό με την συσκευή?

 

Η Sony Eircsson με το MW600 και μετέπειτα η Sony με το MW1 και μετά, συμπεριλαμβάνει ραδιόφωνο στα bluetooth handsfree της.

Link to comment
Share on other sites

Η Sony Eircsson με το MW600 και μετέπειτα η Sony με το MW1 και μετά, συμπεριλαμβάνει ραδιόφωνο στα bluetooth handsfree της.

 

εκτός από bluetooth, κάτι σε wired δεν υπάρχει περίπτωση να βρω? Δεν τα λες και λίγα τα ευρώ, που κοστίζουν και τα 2

 

εκτός από bluetooth, κάτι σε wired δεν υπάρχει περίπτωση να βρω? Δεν τα λες και λίγα τα ευρώ, που κοστίζουν και τα 2

 

υ.γ. βρήκα και αυτό σε Sony SBH50 κάπως πιο οικονομικό.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

εκτός από bluetooth, κάτι σε wired δεν υπάρχει περίπτωση να βρω? Δεν τα λες και λίγα τα ευρώ, που κοστίζουν και τα 2

 

υ.γ. βρήκα και αυτό σε Sony SBH50 κάπως πιο οικονομικό.

 

Επειδή είναι από τα καλύτερα (τουλάχιστον σε δυνατότητες) και όπως όλα τα κορυφαία bluetooth, κοστίζουν κάτι παραπάνω...Εγώ το MW600 το έχω 3 χρόνια και δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα...Εξάλλου και τα 3 μοντέλα που τώρα κοιτάς, έχουν διαφορές 10-20 ευρώ, δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο άμα θέλεις να ανέβεις κλίμακα, αλλά πιστεύω ότι το SBH50 είναι μια πολύ καλή μέση λύση...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι από τα καλύτερα (τουλάχιστον σε δυνατότητες) και όπως όλα τα κορυφαία bluetooth, κοστίζουν κάτι παραπάνω...Εγώ το MW600 το έχω 3 χρόνια και δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα...Εξάλλου και τα 3 μοντέλα που τώρα κοιτάς, έχουν διαφορές 10-20 ευρώ, δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο άμα θέλεις να ανέβεις κλίμακα, αλλά πιστεύω ότι το SBH50 είναι μια πολύ καλή μέση λύση...

 

Τελικά κατέληξα ανάμεσα στο SBH50 και στο ΜW-1L, η διαφορά τους είναι 10 ευρώ. Λες να κάνω την υπέρβαση και να πάω κατευθείαν στο ΜW-1L?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το SBH50 θα σου πρότεινα να πάρεις το MW-1L για 2 λόγους.

1)Μικρή διαφορά στην τιμή τους,τα 10 ευρώ

και

2)Βλέπω ότι το MW-1L έχει μεγαλύτερη αυτονομία κατά 30% περίπου.

Ελπίζω να σε βοηθήσω να κάνεις την πιο σωστή επιλογή.

Χρόνια Πολλά :):):)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το SBH50 θα σου πρότεινα να πάρεις το MW-1L για 2 λόγους.

1)Μικρή διαφορά στην τιμή τους,τα 10 ευρώ

και

2)Βλέπω ότι το MW-1L έχει μεγαλύτερη αυτονομία κατά 30% περίπου.

Ελπίζω να σε βοηθήσω να κάνεις την πιο σωστή επιλογή.

Χρόνια Πολλά :):):)

 

efrai ευχαριστώ πολύ για τα τιπ. Και εγώ το ΜW-1L θα αγοράσω τελικά. για 10 ευρώ δεν υπάρχει θέμα.

Χρόνια Πολλά και ευχαριστώ και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν το κινητό και αναρωτιούνται τι παίζει με αυτό, ετοίμασα μιας και έπεσε στα χέρια μου ένα review εδώ:

http://www.liveplace.gr/reviews/dokimasame-to-oppo-find-5-aksizei-telika-o-kinezos

Σύντομα θα έχω και του μικρότερου R819.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω πολυ εντυπωσιασμενος αλλα η μπαταρία. δεν μου τα λεει καλα καταναλωση τρελη ειμαι με color την τελευταία. μηπως να βαλω αλλο κερνελ και αν ναι ποιον;
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν το κινητό και αναρωτιούνται τι παίζει με αυτό, ετοίμασα μιας και έπεσε στα χέρια μου ένα review εδώ:

http://www.liveplace.gr/reviews/dokimasame-to-oppo-find-5-aksizei-telika-o-kinezos

Σύντομα θα έχω και του μικρότερου R819.

 

Πολύ ωραίο το άρθρο σου φίλε duk3r. Μια και δεν το έχεις σαν κινητό δικό σου, θα το πρότεινες σε κάποιον για αγορά?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλη! Ναι για την τιμή του (299 με δωρεάν μεταφορικά) που έχει τώρα δεν βρίσκω κάτι καλύτερο. Έχει roms να παίξει όποιος θέλει και hardware που δε θα ζοριστεί σύντομα. Τα μόνα που ίσως θα με έκοβαν από την αγορά είναι να θέλω οπωσδήποτε 4g, microSD ή αποσπώμενη μπαταρία. Αν δεν παίζει κάτι τέτοιο, τότε σίγουρα όποιος ψάχνει κινητό πρέπει να του ρίξει μια ματιά. Ίσως το όνομα Oppo να μην είναι τόσο διαδεδομένο όσο τα HTC,Samsung, LG κτλ στην Ευρώπη, αλλά με τέτοιους ρυθμούς αυτό θα αλλάξει σύντομα!
Link to comment
Share on other sites

Απο τα παραπανω που λεει ο φιλος το μονο πραγματικα που ισως εμενα θα με αγχωνε ειναι η μη αποσπωμενη μπαταρια και αυτο για λογους 'ψυχολογικους'.

Κατα τα αλλα η συσκευη ειναι μια χαρα και τα αξιζει τα χρηματα της στο ακεραιο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα, το έβαλα αγγελία και αν βρεθεί κάποιος έχει καλώς, αλλιώς το κρατάω το Find 5 (ας όψεται το G2 που με κέρδισε τελικά..).:p

 

 

Ένα λινκ της αγγελίας σου;

Έστω και pm.

Καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ της αγγελίας σου;

Έστω και pm.

Καλημέρα :)

 

μπες στο insomnia.gr έχει κανά 3-4 που πωλούντε. :)

Link to comment
Share on other sites

όποιος ενδιαφέρετε, πουλάω find 5 16gb άσπρο

 

καλό είναι να μην ποστάρουμε αγοροπωλήσεις εδώ. για αυτό υπάρχει και το αντίστοιχο θέμα. Εντελώς φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...