Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω μια εφαρμογή να συγχρονίσω (link) τις επαφές μου με τις επαφές του Facebook, ξέρετε πως γίνεται?

 

Δεν γίνεται αυτό που ζητάς εδώ και περίπου 1 χρόνο (ίσως κάτι περισσότερο) μετά από περιορισμούς που έχει βάλει η Facebook λόγω διαμάχηςμε την Google.

 

 

 

Κάποια εφαρμογή που να έχει βιντεοσκόπηση της οθόνης;

 

Screencast Video Recorder, επί πληρωμή.

Φυσικά θέλει rooted συσκευή.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ms.screencast

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που να έχει βιντεοσκόπηση της οθόνης;

 

EZ screen recorder, χωρίς root.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

EZ screen recorder, χωρίς root.

EZ η AZ screen recorder?

EDIT δοκίμασα το AZ και χωρίς ρουτ είναι τέλειο!φοβερή καταγραφή τέλεια εικόνα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό έχω πρόβλημα με το google earth στο κινητό. Όταν πάω να μετακινηθώ πάνω στο χάρτή, να ζουμάρω, να κάνω street view ή οτιδήποτε άλλο, κολλάει και με πετάει. Το κάνει σε κανέναν άλλο; Τι θα μπορούσε να φταίει; Έχω δοκιμάσει να το εγκαταστήσω ξανά και ξανά αλλά τζιφος. Καμιά ιδέα;

Σκεφτικά μήπως είναι θέμα μνήμης αλλά είμαι με 2 γιγα και τρέχει τα πάντα νερό.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το Cerberus γιατί όταν το κινητό που θέλω να ελέγξω δεν είναι με wifi Αλλά με δεδομένα 2G δεν μπορεί , λέει, να συνδεθεί;

το GPS του είναι ανοικτό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει τύχει να το βγάλει, αλλά πάντα όταν για κάποιο λόγο δεν έχω ίντερνετ.

 

καλημερα την αντιστοιχη εφαρμογη των windows [gestures] σε android πια ειναι? για οσους δεν ξερουν ειναι η εφαρμογη απαντηση κλησης βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι δυστυχως αυτη την εφαρμογη τα angroid την εχουν στο λειτουργικο μετα την 5.1 εκδοση και εγω εχω την 5.0.1 οποις ξερει ας μου απαντησει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα την αντιστοιχη εφαρμογη των windows [gestures] σε android πια ειναι? για οσους δεν ξερουν ειναι η εφαρμογη απαντηση κλησης βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι δυστυχως αυτη την εφαρμογη τα angroid την εχουν στο λειτουργικο μετα την 5.1 εκδοση και εγω εχω την 5.0.1 οποις ξερει ας μου απαντησει ευχαριστω

 

Και σε παλαιότερες εκδόσεις android υπήρχαν τέτοιες δυνατότητες.

Όπως για παράδειγμα, το να αναποδογυρίσεις το τηλέφωνο την ώρα που δέχεσαι κλήση, ώστε να γίνει αθόρυβο.

Το θυμάμαι σε jelly bean. Αν δεν το έχει το τηλέφωνό σου για δες αυτό

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

EZ η AZ screen recorder?

EDIT δοκίμασα το AZ και χωρίς ρουτ είναι τέλειο!φοβερή καταγραφή τέλεια εικόνα!

 

Λόγω γρηγοράδας έγραψα λάθος αντί για ΑΖ το λάθος ΕΖ. Συγγνώμη φίλε μου, και χαίρομαι που σε ικανοποίησε το πρόγραμμα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είδα σε ένα i-phone ενός φίλου μια λειτουργία που ότι έγραφε,είτε σε μήνυμα είτε κείμενο του το διάβαζε.Ξέρει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή που να κάνει το ίδιο;
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Να υπενθυμίσω ότι για ότι αφορά facebook, viber, whatsup κλπ συζητάμε εδώ Android - προτάσεις: Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Για ότι αφορά πληκτρολόγια συζητάμε εδώ Android - Εφαρμογές: Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου.

Προσπαθήστε να γράφετε στα σωστά θέματα για να μένουν καθαρά τα υπόλοιπα και για να παίρνετε άμεσα τις απαντήσεις που θέλετε.

Μετακινήθηκαν κάποια μυνήματα στα σωστά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη απαντησης κλησεις βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι?

 

Πάντως ούτε σε εμένα υπάρχει αυτό στο Z2, μήπως είναι gesturbes σε κάποιο συγκεκριμένο τύπο τηλεφώνου;

 

Απανταω μιας και βλεπω οτι εχεις sony z2, ισως εχουν ιδιες ρυθμισεις.

Στο sony z3 με 4.4.4 ειναι στις ρυθμισεις> εξατομικευση > κινηση > και σου επιτρεπει να

* Απαντηση: οταν βαζεις το τηλεφωνο στο αυτι

* Αποριψη: ανακινηστε τη συσκευη

* Απενεργοποιηση ηχου κλησης: τοποθετηστε το τηλεφωνο με την οθονη προς τα κατω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

στο lg g4 που το εχω τωρα τελευταια δεν βρισκει δικτυα και μου λεει καντε ξανα σαρωση και δεν βρισκει τιποτα παλι. στο galaxy alpha της γυναικας μου δουλευει μια χαρα.

δοκιμασε το wifi greek unlocker

Μάλλον έχεις Marshmallow στο G4 και για να δουλέψει η εφαρμογή χρειάζεται το Gps ανοιχτό. Τσεκαρε το και θα δεις οτι δουλεύει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή να βλέπουμε την οθόνη από το tablet - κινητό στο pc υπάρχει;

airdroid . την έχω δοκιμάσει .

Link to comment
Share on other sites

Απανταω μιας και βλεπω οτι εχεις sony z2, ισως εχουν ιδιες ρυθμισεις.

Στο sony z3 με 4.4.4 ειναι στις ρυθμισεις> εξατομικευση > κινηση > και σου επιτρεπει να

* Απαντηση: οταν βαζεις το τηλεφωνο στο αυτι

* Αποριψη: ανακινηστε τη συσκευη

* Απενεργοποιηση ηχου κλησης: τοποθετηστε το τηλεφωνο με την οθονη προς τα κατω

 

Δεν υπάρχει η εξατομίκευση στο Ζ2 φίλε Karthan7, τουλάχιστον στο δικό μου Ζ2 δεν Βλέπω κάτι σχετικό με lollipop.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που παρατηρησα τωρα, εχω για ημερολογιο την εφαρμογη calendar+ , δεν μπορω σε αυτην να αλλαξω χρωμα στο νεο συμβαν ,γινετε η τσαμπα προσπαθω; την εχει κανεις την εφαρμογη να μου πει;
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή να βλέπουμε την οθόνη από το tablet - κινητό στο pc υπάρχει;

 

Νομίζω πως ζητάς ακριβές αντίγραφο της οθόνης του κινητού. Το Airdroid που προτείνει ο φίλος παραπάνω, σου δείχνει τα αρχεία του τηλεφώνου στον υπολογιστή αλλά σε μορφή φακέλων. Εκτιμώ πως αυτό που ζητάς μάλλον είναι το MirrorOp Receiver

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!!!!!!!!!! υπαρχει καπιο προγραμμα που να του βαζεις τον λογαριασμο του gmail και να σου δειχνει που ειναι το κινητο??? αλλα να τρεχει στο μπακρουντ να κραταει και αρχειο με τοποθεσιες και να κανει αας πουμε ανανεωση καθε 5 λεπτα??? κατι οπως αυτο...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm απλα αυτο δεν δουλευει και καλα και σου δειχνει μια φορα αν θες να δεις μετα απο μια ωρα πρεπει μονος σου να κανεις αννανεωση χειροκινηνητα και δεν κραταει και αρχειο.......:X:cry: οπιος ξερει θα με βοηθουσε πολυ!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!!!!!!!!!! υπαρχει καπιο προγραμμα που να του βαζεις τον λογαριασμο του gmail και να σου δειχνει που ειναι το κινητο??? αλλα να τρεχει στο μπακρουντ να κραταει και αρχειο με τοποθεσιες και να κανει αας πουμε ανανεωση καθε 5 λεπτα??? κατι οπως αυτο...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm απλα αυτο δεν δουλευει και καλα και σου δειχνει μια φορα αν θες να δεις μετα απο μια ωρα πρεπει μονος σου να κανεις αννανεωση χειροκινηνητα και δεν κραταει και αρχειο.......:X:cry: οπιος ξερει θα με βοηθουσε πολυ!!!!

Για σένα το θέλεις η για να παρακολουθήσεις κάποιον;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!!!!!!!!!! υπαρχει καπιο προγραμμα που να του βαζεις τον λογαριασμο του gmail και να σου δειχνει που ειναι το κινητο??? αλλα να τρεχει στο μπακρουντ να κραταει και αρχειο με τοποθεσιες και να κανει αας πουμε ανανεωση καθε 5 λεπτα??? κατι οπως αυτο...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm απλα αυτο δεν δουλευει και καλα και σου δειχνει μια φορα αν θες να δεις μετα απο μια ωρα πρεπει μονος σου να κανεις αννανεωση χειροκινηνητα και δεν κραταει και αρχειο.......:X:cry: οπιος ξερει θα με βοηθουσε πολυ!!!!

 

Το cerberus νομίζω κάνει αυτό που θέλεις αλλά επι πληρωμή. Απ ότι θυμάμαι υπάρχει συγκεκριμένο app που το τρέχεις από το σύστημα

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Cerberus. To καλύτερο. Είναι επί πληρωμή. Αν είσαι και root έχεις διαθέσιμες όλες τις υπηρεσίες. Και root να μην είσαι όμως, πάλι καλυμμένος θα είσαι πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Cerberus. To καλύτερο. Είναι επί πληρωμή. Αν είσαι και root έχεις διαθέσιμες όλες τις υπηρεσίες. Και root να μην είσαι όμως, πάλι καλυμμένος θα είσαι πιστεύω.

Ναι αλλά γιατί το Huawei honor 3c της γυναίκας όταν δεν είναι σε wifi μου βγάζει error connection γμτ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...