Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

ψάχνω ένα πρόγραμμα για να καταχωρώ έσοδα έξοδα για την οικογένεια. Το ιδιαίτερο που αναζητώ είναι να μπορώ να καταχωρώ κι εγώ αλλά και η σύζυγος έξοδα και η εφαρμογή να τα συγχρονίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ψάχνω ένα πρόγραμμα για να καταχωρώ έσοδα έξοδα για την οικογένεια. Το ιδιαίτερο που αναζητώ είναι να μπορώ να καταχωρώ κι εγώ αλλά και η σύζυγος έξοδα και η εφαρμογή να τα συγχρονίζει.

Χρησιμοποιώ το Expense Manager πολύ καιρό. Πολύ καλό, δωρεάν και συγχρονίζεις μέσω dropbox. Εγώ το κάνω manually αλλά μπορεί και αυτόματα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

καποιον dialer παιδια που να κανει backup των επαφων στη καρτα?

 

υγ να πω πως δεν ειμαι root οποτε δε μπορω να το κανω με το titanium

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

καποιον dialer παιδια που να κανει backup των επαφων στη καρτα?

 

υγ να πω πως δεν ειμαι root οποτε δε μπορω να το κανω με το titanium

 

Δεν υπάρχει η επιλογή εισαγωγής/εξαγωγής στις ρυθμίσεις των επαφών σου?

Link to comment
Share on other sites

σε καποιον dialer ειχα βρει εισαγωγη/εξαγωγη αλλα δε θυμαμαι ποιος ηταν

τωρα ειδα στις επαφες πως εχει εισαγωγη και αποστολη οποτε εκανα αποστολη στην s/d

θα φανει αν εγινε κατι μετα που θα κανω εισαγωγη.

σ ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα φωτογραφιας που να αποτυπωνει και την ημερομηνια οπως οι φωτογραφικεσ μηχανες

 

Βρες μέσα στο play store την εφαρμογή DateCamera, κάνει αυτό που ακριβώς θέλεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο widget καιρού που να εμφανίζει και άλλες μέρες της εβδομάδας? όλα αυτά που βρίσκω λένε μόνο για την τρέχον ημέρα.
go weather
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο widget καιρού που να εμφανίζει και άλλες μέρες της εβδομάδας? όλα αυτά που βρίσκω λένε μόνο για την τρέχον ημέρα.

 

Android weather.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη που να μπορω να υπολογισω πινακες με μιγαδικους αριθμους υπαρχει?

 

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου έκδοση του MatLab αλλά δεν ξέρω εάν το έχουν πετσοκόψει ή όχι. Κοίτα και αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=us.mathlab.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInVzLm1hdGhsYWIuYW5kcm9pZCJd

Edited by cna

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για ΜΗ Root συσκευές που να κάνει backup τις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ των εφαρμογών ή κάποιος τρόπος σε Android χωρίς τη χρήση τέτοιας εφαρμογής;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Expense Manager πολύ καιρό. Πολύ καλό, δωρεάν και συγχρονίζεις μέσω dropbox. Εγώ το κάνω manually αλλά μπορεί και αυτόματα.

Τη δοκίμασα αλλά δεν κάνει αυτό που ζητάω. Ίσως και να μην υπάρχει αυτό που σκέφτομαι.

Θέλω να καταχωρώ εγώ στο κινητό μου, η γυναίκα μου στο δικό της και το πρόγραμμα να αφαιρεί από το κοινό μας αποθεματικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για ΜΗ Root συσκευές που να κάνει backup τις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ των εφαρμογών ή κάποιος τρόπος σε Android χωρίς τη χρήση τέτοιας εφαρμογής;

 

Ευχαριστώ.

Χωρίς root είναι δύσκολο .

Αν είσαι σε android 4+ μπορείς να δοκιμάσεις με αυτο (δεν δουλεύει σε όλους)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα αλλά δεν κάνει αυτό που ζητάω. Ίσως και να μην υπάρχει αυτό που σκέφτομαι.

Θέλω να καταχωρώ εγώ στο κινητό μου, η γυναίκα μου στο δικό της και το πρόγραμμα να αφαιρεί από το κοινό μας αποθεματικό.

Έτσι όπως το σκέφτεσαι νομίζω είναι λίγο δύσκολο. Μόνο με συγχρονισμό μπορεί να γίνει. Συγχρονισμό κάνει κ το Money Manager Ex αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι στη μορφή που θες γιατί πάλι μέσω Dropbox συγχρονίζει.

Χωρίς root είναι δύσκολο .

Αν είσαι σε android 4+ μπορείς να δοκιμάσεις με αυτο (δεν δουλεύει σε όλους)

Έχει βγει και το carbon στο play που δουλεύει κ σε μη root συσκευές. Μπορεί να το δοκιμάσει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη που να μπορω να υπολογισω πινακες με μιγαδικους αριθμους υπαρχει?

 

λογικα και με το wolfram alpha https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wolfram.android.alpha&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53b2xmcmFtLmFuZHJvaWQuYWxwaGEiXQ.. θα μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το σκέφτεσαι νομίζω είναι λίγο δύσκολο. Μόνο με συγχρονισμό μπορεί να γίνει. Συγχρονισμό κάνει κ το Money Manager Ex αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι στη μορφή που θες γιατί πάλι μέσω Dropbox συγχρονίζει.

Πολύ φοβάμαι ότι ψάχνω μάταια. Το πρόβλημα μου είναι δύο χρήστες σε ένα ταμείο. Όλες οι εφαρμογές που δοκίμασα (πάνω από 10) θεωρούν τα χρήματα ατομικά. Όλοι οι παντρεμένοι ξέρουμε ποιανού είναι τα λεφτά:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ψάχνω ένα πρόγραμμα για να καταχωρώ έσοδα έξοδα για την οικογένεια. Το ιδιαίτερο που αναζητώ είναι να μπορώ να καταχωρώ κι εγώ αλλά και η σύζυγος έξοδα και η εφαρμογή να τα συγχρονίζει.

 

Δες και το I-money.gr

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Βρες μέσα στο play store την εφαρμογή DateCamera, κάνει αυτό που ακριβώς θέλεις.

Σε ευχαριστώ όντως κάτι τέτοιο ψάχνω αλλά να συνεργάζεται με το πρόγραμμα που υπάρχει προεγκατεστημενο στo Siii

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα αλλά δεν κάνει αυτό που ζητάω. Ίσως και να μην υπάρχει αυτό που σκέφτομαι.

Θέλω να καταχωρώ εγώ στο κινητό μου, η γυναίκα μου στο δικό της και το πρόγραμμα να αφαιρεί από το κοινό μας αποθεματικό.

 

Το homebudget with sync κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι TheoX!!!!!! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ

Σύμφωνα με την περιγραφή κάτι αυτό που ζητάω. Κατεβάζω την δοκιμαστική και αν είναι οκ πάμε για τα πρώτα έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα εχει αναφερθεί αλλα μου ειναι αδυνατον να το βρω σε τοσο μεγάλο τοπικ...

Υπαρχει τρόπος να κλειδώσουμε φακελο με αρχεια video και photo και να γίνεται το άνοιγμα του μονο με κωδικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

2 πραγματάκια θέλω να ρωτήσω:

1) Υπάρχει εφαρμογή τέτοια ώστε να μπορώ να αποθηκεύσω όλα τα username και τα passwords μου?

2)Παρόμοια εφαρμογή με το iTag αλλά να περνάει και lyrics υπάρχει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Υπαρχει καποια εφαρμογη για φραγη διαφημισεων χωρις να εισαι ρουτ;
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...