Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ για καιρό κατέβασα το eweather hd κ το foreca.Καλά τα πάνε κ τα δύο!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Tελικα εκανα hard reset και λυθηκε το θεμα. Παντως ειναι λιγο τραγικο... Υποθετω οτι αν εκανα εκκαθαριση δεδομενων πριν το βγαλω δεν θα υπηρχε θεμα μετα ετσι?

 

Δεν είναι απαραίτητο. Εμένα περισσότερο για πρόβλημα της συγκεκριμένης έκδοσης του Skype μου κάνει...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ΑΦΗΝΕΙ μα μπω αν εχω απενεργοποιημενο τον κωδικο των windows.

 

Δεν ξέρω τότε φίλε μου, δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος provider καιρού είναι ο πιο αξιόπιστος για την Ελλάδα, και ποια δωρεάν εφαρμογη προτείνετε με όμορφο και όσο γίνεται παραμετροποιησιμο widget;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά στο HD widgets να αλλάξεις weather provider (πχ weatherbug)

 

Τα άλλα δύο είναι χάλια σε προβλέψεις.

 

Ποιος provider καιρού είναι ο πιο αξιόπιστος για την Ελλάδα, και ποια δωρεάν εφαρμογη προτείνετε με όμορφο και όσο γίνεται παραμετροποιησιμο widget;

 

Fancy Widgets το καλύτερο δωρεάν.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα το screen off αλλα δεν ειχε το εφφε που ψαχνω εννοω για να δωσω να καταλαβετε το εφφε οταν σβηνει η τηλεοραση σαν ενας σταυρος απο φως που συρικκνωνεται προς το κεντρο μεσα σε δευτερολεπτο αφου το πατησεις

 

Εχω το screen off and lock και το χει και αυτο και αλλα εφε. Αν δεις τις λειτουργιες επιλεγεις τι θες. Και πρεπει να πατησεις το εικονιδιο για να κανει το εφε.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ποιος provider καιρού είναι ο πιο αξιόπιστος για την Ελλάδα, και ποια δωρεάν εφαρμογη προτείνετε με όμορφο και όσο γίνεται παραμετροποιησιμο widget;

 

Για μένα έχω το accuweather γιατί μου αρέσει αλλά για σίγουρη πρόβλεψη

σε θέμα βροχής χρησιμοποιώ το ilmeteo.

Εχω όλο το χωριό να με ρωτάει για βροχή για να προγραμματίσουν τις γεωργικές δουλειές τους και μόνο αυτό εχει πανω από 90% πρόβλεψη

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το carbon for twitter

Ωραίο φαίνεται. Ελπίζω να μην επηρεάζει το τηλέφωνο αρνητικά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή να παρακολουθώ/καταχωρώ μηνιαίες πληρωμές; Να προσθέσω δηλαδή πελάτες/ημερομηνίες/πληρωμές και να με υπενθιμίζει κλπ.. υπάρχει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το expense manager αλλά στην δωρεάν έκδοσή του δεν νομίζω να σε καλύψει πλήρως...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα έχω το accuweather γιατί μου αρέσει αλλά για σίγουρη πρόβλεψη

σε θέμα βροχής χρησιμοποιώ το ilmeteo.

Εχω όλο το χωριό να με ρωτάει για βροχή για να προγραμματίσουν τις γεωργικές δουλειές τους και μόνο αυτό εχει πανω από 90% πρόβλεψη

 

εγώ πάλι έχω το AndroidWeather

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=en

το οποίο θεωρώ αρκετά αξιόπιστο. θα δοκιμάσω και το ilmeteo όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή να παρακολουθώ/καταχωρώ μηνιαίες πληρωμές; Να προσθέσω δηλαδή πελάτες/ημερομηνίες/πληρωμές και να με υπενθιμίζει κλπ.. υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Προσωπικά για διαχείριση οικονομικών χρησιμοποιώ το easymoney. Το δοκίμασα στη free έκδοση και αποφάσισα ότι για αυτό που θέλω να κάνω άξιζε να πληρώσω τα 8 ευρώ και το αγόρασα. Το έχω περισσότερο από ένα χρόνο και είμαι πλήρως ευχαριστημένος από τις δυνατότητές του.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handyapps.easymoney10&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5keWFwcHMuZWFzeW1vbmV5MTAiXQ..

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την εμφάνιση τοποθεσίας σε εφαρμογές καιρού που παίρνουν στοιχεία από το accuweather;

Μέχρι πριν 3 μέρες εμφάνιζε κανονικά την περιοχή και τώρα βγάζει απλά Αθήνα.

 

Σήμερα, στο circle widget της Motorola, μου βρίσκει την τοποθεσία μου αλλά δεν κάνει ανανέωση την θερμοκρασία και δεν αλλάζει από βράδυ σε μέρα...

Εσείς που είχατε πρόβλημα τις προηγούμενες μέρες, συνεχίζετε να έχετε;

 

 

Ps. Δεν μπορώ να μπω ούτε στο site του AccuWeather και όταν μπαίνει, στο location search βγάζει error. Ίσως εκεί να βρίσκεται το πρόβλημα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εύρεση geolocation μέσω 3g

 

Παιδιά η εύρεση της περιοχής στο Beautiful Widgets δεν δουλεύει μέσω 3g;

Από τότε που έβαλα στο ταμπλετ 3g είναι κολλημένο στην περιοχή του σπιτιού μου και δεν αλλάζει σε άλλες περιοχές.

Sta settings /location είναι όλα τικαρισμενα, αλλά δεν βλέπω αλλαγή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για διαχείριση οικονομικών χρησιμοποιώ το easymoney. Το δοκίμασα στη free έκδοση και αποφάσισα ότι για αυτό που θέλω να κάνω άξιζε να πληρώσω τα 8 ευρώ και το αγόρασα. Το έχω περισσότερο από ένα χρόνο και είμαι πλήρως ευχαριστημένος από τις δυνατότητές του.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handyapps.easymoney10&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5keWFwcHMuZWFzeW1vbmV5MTAiXQ..

 

Φίλε ιδομενέα, αυτή η εφαρμογή υποστηρίζει συγχρονισμό μεταξύ διαφορετικών συσκευών; Αν ναι, με ένα license;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε καποιο widget ημερολογιου που να εχει τα παρακατω?

 

1) Dark Theme

2) Nα ειναι scrollable, δηλαδη να εχω τον μηνα Φεβρουαριο και να κατεβαινει στον Μαρτιο με swipe, οχι με κλικ

3) Να δειχνει με καποιο μικρο εικονιδιο στην ημερα που εχω ραντεβου ουτως ωστε να παταω τις 15 Φλεβαρη λ.χ και να βλεπω τι παιζει

 

Στην ουσια ψαχνω αντικαταστατη του Wizz Widget γιατι εχει πολλα εξτρα features που αποφασισα να μη χρησιμοποιω πια (Βλ. FB, Contacts κλπ)

 

Ευχαριστω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Simple Calendar Widget

νομίζω κάνει αυτά που ζητάς και ίσως παραπάνω...είναι πολύ όμορφο πάντως και πιο παραμετροποιήσιμο πεθαίνεις...:p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ιδομενέα, αυτή η εφαρμογή υποστηρίζει συγχρονισμό μεταξύ διαφορετικών συσκευών; Αν ναι, με ένα license;

 

Δυστυχώς δε νομίζω ότι υποστηρίζει κάτι τέτοιο φίλε μου. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να παίρνεις το αρχείο από το export που θα κάνεις και να το στέλνεις στην άλλη συσκευή. Είναι κάπως πρόχειρο αυτό ομολογώ. Εγώ στην αρχή την είχα στο κινητό αλλά εδώ και καιρό την πέρασα στο tablet.

 

Με ένα license όμως μπορείς να την έχεις σε όσες συσκευές έχουν το ίδιο email account. Έτσι θα μπορείς να διατηρείς διαφορετικούς λογαριασμούς σε κάθε συσκευή ανάλογα με τη χρήση και τις ανάγκες σου.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε νομίζω ότι υποστηρίζει κάτι τέτοιο φίλε μου. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να παίρνεις το αρχείο από το export που θα κάνεις και να το στέλνεις στην άλλη συσκευή. Είναι κάπως πρόχειρο αυτό ομολογώ. Εγώ στην αρχή την είχα στο κινητό αλλά εδώ και καιρό την πέρασα στο tablet.

 

Με ένα license όμως μπορείς να την έχεις σε όσες συσκευές έχουν το ίδιο email account. Έτσι θα μπορείς να διατηρείς διαφορετικούς λογαριασμούς σε κάθε συσκευή ανάλογα με τη χρήση και τις ανάγκες σου.

 

Money manager ex. Ειναι και δωρεαν. Το χρησιμοποιω εδω και χρονια στο desktop και ενθουσιαστηκα οταν ειδα οτι βγαλανε και εκδοση android.

Link to comment
Share on other sites

Simple Calendar Widget

νομίζω κάνει αυτά που ζητάς και ίσως παραπάνω...είναι πολύ όμορφο πάντως και πιο παραμετροποιήσιμο πεθαίνεις...:p

 

Oντως πολυ καλο και παραμετροποιησιμο!

Ομως δεν ειδα επιλογη για να ειναι το widget σε μηνιαιο view :(

Aν το κανει και δεν το ειδα, ειναι keeper :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά είναι η μοναδική εφαρμογή που μου πήρε 1 ώρα να την στήσω! ..και δεν θυμάμαι που είναι αυτό που θέλεις..:O

εννοείται έχω 2-3 backup των ρυθμίσεων για παν ενδεχόμενο...:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...