Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω συνέχεια και πότε είναι στην πρώτη τριάδα και πότε πιο κάτω δεν έχω δει κάποια περίεργη διάφορα στην μπαταρία όμως
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Nova launcher και καθαρισες

 

Δηλαδη χωρις το Nova launcer δεν γινεται; Ειχα την εφαρμογη recent apps που εβγαζε widget το οποιο ανοιγε τις προσφατες εργασιες, σαν το δεξι κουμπι του s5. Τωρα η εφαρμογη αυτη δεν υπαρχει στο play store κατα εναν περιεργο τροπο. Ελεγα αν ξερατε καποια αλλη εφαρμογη.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη χωρις το Nova launcer δεν γινεται; Ειχα την εφαρμογη recent apps που εβγαζε widget το οποιο ανοιγε τις προσφατες εργασιες, σαν το δεξι κουμπι του s5. Τωρα η εφαρμογη αυτη δεν υπαρχει στο play store κατα εναν περιεργο τροπο. Ελεγα αν ξερατε καποια αλλη εφαρμογη.

 

Αγαπητέ μου πήρε συνολικά 15 δευτερόλεπτα μια πρόχειρη αναζήτηση και 1 λεπτό το σχόλιο για πιθανές εφαρμογές όπως

Quickly Recent Apps, Recent Task 2, Task Manager - Recent App.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα με το tasker Όταν μπένω σπίτι να μου ανοίγει και να συνδέετε αυτόματα με το wifi του σπιτιού, και όταν απομακρύνομαι από το σπίτι (κ την εμβελεια του οικιακου wifi ) να αποσυνδέεται και να απενεργοποιείτε το wifi Στο κινητο? Επειδή λίγο το δούλεψα και δεν έβγαλα ακρη.... αν ξέρει κανείς ας μου πει ακριβώς τα βηματα να το κάνω αν γίνετε. Πιο πολύ με ενδιαφέρει να μου ανοίγει κ να συνδέετε όταν μπένω σπιτι

Αυτό που θες λέγετε llama . το καλύτερο automate πρόγραμμα που έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμιά εφαρμογή με widget search bar που να ψάχνει στο google; Δηλαδή να μην πατάμε την εφαρμογή του chrome, να έχουμε κατευθείαν την μπάρα αναζήτησης στην οθόνη μας. Και να ψάχνει στο google, και όχι στον default browser του κινητού μας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θες λέγετε llama . το καλύτερο automate πρόγραμμα που έχω δοκιμάσει

Επειδή με ενδιαφέρει και μενα, μου φαίνεται λιγο πολύπλοκο.

Πως γίνεται π.χ. να κλείνει το wifi και να ανοίγει το 3g οταν φεύγω από το σπίτι;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει και μενα, μου φαίνεται λιγο πολύπλοκο.

Πως γίνεται π.χ. να κλείνει το wifi και να ανοίγει το 3g οταν φεύγω από το σπίτι;

Έδωσα οδηγίες πριν λίγες σελίδες, πώς να το κάνετε εύκολα με το Automateit.

Κάνε μια αναζήτηση αφού θες το ίδιο πράγμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα οδηγίες πριν λίγες σελίδες, πώς να το κάνετε εύκολα με το Automateit.

Κάνε μια αναζήτηση αφού θες το ίδιο πράγμα.

Το δοκιμασα το Automateit αλλα οπως σου ειπα και παραπανω δεν μου δουλεψε.

Ειπες για καποια δικαιωματα που πρεπει να δωθουν στην εφαρμογη για να δουλεψει, ποια μπορει να ειναι αυτα;

EDIT: ok εκανα κάποιες ρυθμίσεις και τώρα δουλεύει μια χαρά. Ευχαριστω.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι κάτι με τα δικαιώματα root. Διέγραψε το από την εφαρμογή που χρησιμοποιείς για να δίνεις δικαιώματα root και ξαναμπές στο adaway να σου ξαναζητήσει δικαιώματα.

Κατέβασα μια άλλη εφαρμογή, adfee λέγεται, και πάλι βλέπω διαφημίσεις! Μήπως υπάρχει κάτι στο κινητό που επιτρέπει την εμφάνιση τους;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω το adaway στο κινητό ενός φίλου μου Γιατί το έχω στο δικό μου και δεν το βρίσκω στο play.γνωρίζει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω το adaway στο κινητό ενός φίλου μου Γιατί το έχω στο δικό μου και δεν το βρίσκω στο play.γνωρίζει κανείς κάτι;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω βάλει το greenify επι πληρωμή και έχω κάποιες απορίες. Κάποιες φορές πατάω το Ζ και κλείνει εφαρμογές αυτόματα και κάποιες άλλες θέλει να τις κάνω χειροκίνητα. Η άλλη απορί μου έχει να κάνει με τα πειραματικά χαρακτηριστικά. Να επιλέξω όλα τα κουτάκια; Δεν γνωριζω καλά αγγλικά και δεν καταλαβαίνω τι κάνει το καθένα. Το Xposed να το εγκαταστήσω; Τι ακριβώς κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εφαρμογή ειδήσεις και καιρός γιατί δεν δείχνει τον καιρό;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω το adaway στο κινητό ενός φίλου μου Γιατί το έχω στο δικό μου και δεν το βρίσκω στο play.γνωρίζει κανείς κάτι;

Μα δεν υπάρχουν εφαρμογές μόνο στο play store.

Ψάξτο στο Google και θα το βρεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ξυπνάει την οθόνη κάτι σαν το Automaton Locker αλλά που να μην εξαντλεί την μπαταρία;

 

Κάτι σε διπλό χτύπημα της οθόνης;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ξυπνάει την οθόνη κάτι σαν το Automaton Locker αλλά που να μην εξαντλεί την μπαταρία;

 

Κάτι σε διπλό χτύπημα της οθόνης;

Πρέπει πρώτα να το υποστηρίζει η συσκευή σου για να την ξυπνάς με το άγγιγμα άλλος σου προτείνω το auto screen on off το έχω δουλέψει αρκετά και δεν έχω θέμα μπαταρίας

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ξυπνάει την οθόνη κάτι σαν το Automaton Locker αλλά που να μην εξαντλεί την μπαταρία;

 

Κάτι σε διπλό χτύπημα της οθόνης;

Είναι θέμα κινητού και κερνελ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ξυπνάει την οθόνη κάτι σαν το Automaton Locker αλλά που να μην εξαντλεί την μπαταρία;

 

Κάτι σε διπλό χτύπημα της οθόνης;

 

Η συγκεκριμένη λειτουργία είναι θέμα kernel. Οποιαδήποτε άλλη λύση θα καταναλώνει πολλή μπαταρία καθώς θα κρατάει ξύπνιο τον επεξεργαστή. Ακόμα και υλοποιήσεις με custom kernel σε Nexus 4/5/6 παρουσιάζει ένα σχετικό battery drain.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη λειτουργία είναι θέμα kernel. Οποιαδήποτε άλλη λύση θα καταναλώνει πολλή μπαταρία καθώς θα κρατάει ξύπνιο τον επεξεργαστή. Ακόμα και υλοποιήσεις με custom kernel σε Nexus 4/5/6 παρουσιάζει ένα σχετικό battery drain.

Αμελητέα κατανάλωση.

Δεν φαίνεται καν στα battery stats στο Ν4.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια μπορει να με κατατοπησει καποιος?

Τι ακριβως ειναι αυτο το tapatalk και που ακριβως χρησιμευει?Εχω πετυχει διαφορες σελιδες που υποστιριζουν την εφαρμογη, την κατευασα σημερα να δω τι ειναι αλλα δεν βρηκα ακρη και ειπα να ρωτησω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια μπορει να με κατατοπησει καποιος?

Τι ακριβως ειναι αυτο το tapatalk και που ακριβως χρησιμευει?Εχω πετυχει διαφορες σελιδες που υποστιριζουν την εφαρμογη, την κατευασα σημερα να δω τι ειναι αλλα δεν βρηκα ακρη και ειπα να ρωτησω εδω.

Είναι για να βλέπεις forum όπως και το Myphone xωρίς να μπαίνεις στη σελίδα. Είναι πιο βολικό, τα ταξινομείς τα θέματα όπως θες και γενικά καμία σχέση για μια μικρή οθόνη όπως του κινητού. Βέβαια η τελευταία έκδοση του tapatalk είναι άθλια, που εγώ που το χρησιμοποιώ τόσα χρόνια τη ξήλωσα στο δεκάλεπτο και έβαλα τη παλιά οπότε δε ξέρω πόσο θα σε βολέψει. Κάνεις στην αναζήτηση ψάξιμο για Myphone πχ στο βρίσκει και πατάς και κάνεις login με κωδικούς σου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια μπορει να με κατατοπησει καποιος?

Τι ακριβως ειναι αυτο το tapatalk και που ακριβως χρησιμευει?Εχω πετυχει διαφορες σελιδες που υποστιριζουν την εφαρμογη, την κατευασα σημερα να δω τι ειναι αλλα δεν βρηκα ακρη και ειπα να ρωτησω εδω.

Αν είσαι εγγεγραμμένος σε πολλά φορουμ θα σε βολέψει απίστευτα το tapatalk. Είναι μια εφαρμογή που έχεις μέσα μαζεμένα όλα τα φορουμ που σε ενδιαφέρουν και μπορείς να τα παρακολουθείς όλα από ένα app αντι να μπαινεις στο καθένα ξεχωριστά και να τρως χρόνο κ μπορείς κανονικά να διαβαζεις/απαντας στα inbox Σου, να διαβαζεις/απαντας/παρακολουθεις θέματα που σε ενφιαφερουν να σχολιαζεις.... Κ.Ο.κ

Αν και η τελευταία έκδοση είναι λίγο μαπα.... Για μένα τουλαχιστον! Χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί πολλάκις στο φόρουμ ,κάνε αναζήτηση για tapatalk 4.9.5 , είμαι από κινητό τώρα αλλιώς θα στο εύρισκα .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...