Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tubemate

Και τέλος!

 

Πλάκα μου κάνεις και είσαι και ψαγμενος αυτή είναι η απόλυτη εφαρμογή για αυτό που λέμε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

Link to comment
Share on other sites

1. Ίσως να είναι χαζή ερώτηση, αλλά χρειάζονται τα κινητά, μετά από πολλές εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις, ανασυγκρότηση μνήμης, όπως οι υπολογιστές χρειάζονται ανασυγκρότηση δίσκων;

 

2. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για κινητά, ελαφρύ και δωράν ή εύκολο να το βρεις, που να κάνει ακριβώς ότι η εντολή "msconfig" των υπολογιστών; Δηλαδή, να διαλέγεις ποιές εφαρμογές θα ανοίγουν με την εκίνηση του κινητού. Στους υπολογιστές, πολλές εφαρμογές, κατά την εγκατάσταση σε ρωτάνε αν θες να ανοίγουν στο startup, ενώ στα κινητά δεν έχω δει να συμβαίνει κάτι τέτοιο :confused:

 

Λοιπόν; Ξέρει κανείς κάτι απ' τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν; Ξέρει κανείς κάτι απ' τα παραπάνω;

 

Αν και σου έδωσαν τη σωστή απάντηση παρ'όλα αυτά αφού είσαι πλέον root μπορείς να χρησιμοποιείς αραιά και που μια εφαρμογή όπως το sd-maid για την απλή εκκαθάριση παλιών/αχρείαστων φακέλων και αρχείων γενικότερα.

 

Όσον αφορά τη δεύτερη ερώτηση σου μπορείς να δοκιμάσεις εφαρμογές τύπου startup manager.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μου κάνεις και είσαι και ψαγμενος αυτή είναι η απόλυτη εφαρμογή για αυτό που λέμε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

 

Δεν σε καταλαβαίνω.

Δηλαδή τι παραπάνω κάνει αυτό που προτείνεις από το Tubemate;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω.

Δηλαδή τι παραπάνω κάνει αυτό που προτείνεις από το Tubemate;

Τίποτα απλά έχεις την μαμά εφαρμογή για περιήγηση στο YouTube η το viral και εκεί που ψάχνεις κατευθείαν κάνεις νταουνλοαντ ότι θες το τουμπειτ δεν μου αρέσει η πλοήγηση του.

Και εννοείται ότι πλάκα σου έκανα και είναι γούστα και τα δύο είναι καλά ότι βολεύει τον καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει και δεν μπορώ να βρω τι κάνεις στις ρυθμίσεις για να γράφεις 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα στο handcent sms και όχι 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα. Σε όποιον δεν κάνει κόπο, ας μου το πει ρε παιδιά γιατί χρεώνομαι διπλά μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ψάχνω μια εφαρμογή όταν βάζω βενζίνη στο αυτοκίνητο να μπορεί να υπολογίζει πόσο έκαψε και πόσο έχει μείνει.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει και δεν μπορώ να βρω τι κάνεις στις ρυθμίσεις για να γράφεις 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα στο handcent sms και όχι 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα. Σε όποιον δεν κάνει κόπο, ας μου το πει ρε παιδιά γιατί χρεώνομαι διπλά μηνύματα.

 

Στα settings των εξερχομένων ανοίγεις το locale support και βάζεις greek.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή καιρού Bright weather πως αλλάζουμε την γλώσσα; Γίνεται; Edited by giorgosgeo4

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ψάχνω μια εφαρμογή όταν βάζω βενζίνη στο αυτοκίνητο να μπορεί να υπολογίζει πόσο έκαψε και πόσο έχει μείνει.

 

Το mycars μπορεί να υπολογίσει κατανάλωση κλπ, αλλά δεν ξέρω αν είναι ακριβώς αυτό που θες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή που σχετίζεται με τη μπαταρία και να έχει λειτουργία για να μπει στη notification bar το ποσοστό;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή που σχετίζεται με τη μπαταρία και να έχει λειτουργία για να μπει στη notification bar το ποσοστό;;

 

Δεν ξερω αν ειναι η καλυτερη αλλα εγω αυτην εχω στο tablet.

Αλλα ποσοστο μπορεις να εχεις και χωρις εξτρα εφαρμογη....

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω.

Δηλαδή τι παραπάνω κάνει αυτό που προτείνεις από το Tubemate;

 

 

Το tubemate δεν κατεβάζει mp3 αλλα δίνει κατάληξη mp3 στα βίντεο .Αυτο έχει σαν αποτέλεσμα μεγάλα αρχεία ήχου που δεν μπορούν να επεξεργαστούν με προγράμματα επεξεργασίας ήχου .

Αυτό τουλάχιστον ίσχυε πριν μερικούς μήνες .Αν έχει αλλάξει κάτι σε νεότερες εκδόσεις δεν το γνωρίζω...

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Το tubemate δεν κατεβάζει mp3 αλλα δίνει κατάληξη mp3 στα βίντεο .Αυτο έχει σαν αποτέλεσμα μεγάλα αρχεία ήχου που δεν μπορούν να επεξεργαστούν με προγράμματα επεξεργασίας ήχου .

Αυτό τουλάχιστον ίσχυε πριν μερικούς μήνες .Αν έχει αλλάξει κάτι σε νεότερες εκδόσεις δεν το γνωρίζω...

 

Δεν έχει αλλάξει έτσι είναι ακόμα.

Κρατάει και τα βίντεο σαν κρυφά αρχεία γεμιζοντας χώρο στην μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα YouTube downloaders δεν κατεβάζουν σε mp3, απλά κάνουν rename το αρχείο βίντεο με κατάληξη mp3. Δηλ. τα κατεβάζουν σαν βίντεο κι απλά αλλάζουν αυτόματα την κατάληξη σε .mp3 για να τα βλέπει το κινητό σαν τραγούδια.

Το μόνο που κάνει πραγματικά μετατροπή σε mp3 είναι το YouTube Downloader που αναφέρθηκε παραπάνω από τον araditsa, το οποίο κατεβάζει σε video και μετά κάνει extract το mp3, οπότε είναι και η καλύτερη λύση για όποιον θέλει mp3. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο, ενσωματωμένο στην εφαρμογή του YouTube και mp3 κανονικού μεγέθους όχι 20mb κ.λπ

Link to comment
Share on other sites

http://galaxyyoungdev.blogspot.gr/2013/05/youtube-latest-with-download-option.html

 

αυτη που εδωσε ενα συμφορουμιτης παραπανω δεν ειδα να δημιουργει μεγαλα αρχεια παραλληλα με το mp3?η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλέον το Tubemate, κατεβάζει σε βίντεο και με πρόγραμμα το μετατρέπει σε mp3!
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το mycars μπορεί να υπολογίσει κατανάλωση κλπ, αλλά δεν ξέρω αν είναι ακριβώς αυτό που θες.

To CarStory φαίνεται καλύτερο, κρίνοντας απο την περιγραφή. Θα το δοκιμάσω το ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή greenify ενώ έχω αγοράσει το donation έβαλα την 2.4 build 1 και μου βγάζει μνμ ότι δεν την έχω αγορασμένη έκανα εκκαθάριση έσβησα και ξαναεβαλα την ντονειτ τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

To CarStory φαίνεται καλύτερο, κρίνοντας απο την περιγραφή. Θα το δοκιμάσω το ΣΚ.

 

Ρίξε και μια ματιά στο Control my car που είναι και ελληνική προσπάθεια.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

To CarStory φαίνεται καλύτερο, κρίνοντας απο την περιγραφή. Θα το δοκιμάσω το ΣΚ.

 

Εγώ είχα δοκιμάσει το fuelio κάποια στιγμή και μου άρεσε..

Link to comment
Share on other sites

Για τους λάτρεις του Twitter προτείνω το Fenix for Twitter. Ωραίο interface αλλα 2 ευρώ. Βέβαια έχει διάφορες δυνατότητες.

Ειχα και το falcon pro αλλα με τα tokens κλπ τα παράτησε ο dev και είχε θέματα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ψάχνω μια εφαρμογή όταν βάζω βενζίνη στο αυτοκίνητο να μπορεί να υπολογίζει πόσο έκαψε και πόσο έχει μείνει.

 

Χρησιμοποιώ το aCar εδώ και χρόνια, πάρα πολύ καλό.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zonewalker.acar

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...