Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για δοκιμασε και το aquamail.για μενα το κορυφαιο ολων

 

Το δοκιμασα κι αυτο, αρχικα εστειλα 2-3 χωρις να απορριφθουν, αλλα μετα ολα μου γυριζαν πισω (υπενθυμιζω οτι τα προβληματα υπαρχουν σε λογαριασμο forthnet, σε αλλους π.χ. yahoo, gmail, hotmail ολα ειναι ΟΚ ).

 

Το μηνυμα που μου ερχεται πισω ειναι αυτο:

 

Technical details of permanent failure: Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 554 554 5.5.0 Your message was considered to be spam by the FORTHnet Antispamming Policy and was not delivered to the recipient. The following spam tests returned positive for this message: CHECK_VALID_RDNS,RCVD_IN_BRBL. For further information visit http://postmaster.forthnet.gr (state 17).

 

Ο τεχνικος της forthnet μου ειπε οτι κανονικα δεν θα'πρεπε να συμβαινει και οτι κατι δεν διαχειριζονται καλα οι εφαρμογες αυτες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε και το aquamail.για μενα το κορυφαιο ολων

 

Σε τι είναι καλύτερο από το maildroid;Εγώ η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι δεν μπορείς να προσθέσεις πολλούς λογαριασμούς.Στο maildroid μπορείς.Είναι κάτι που δεν παρατήρησα;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι είναι καλύτερο από το maildroid;Εγώ η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι δεν μπορείς να προσθέσεις πολλούς λογαριασμούς.Στο maildroid μπορείς.Είναι κάτι που δεν παρατήρησα;

 

εγώ έχω πεντε .γιατί υπάρχει περιορισμος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινετε ?

 

Σεταρα σε ενα κινητο το maildroid με ενα εταιρικο email και σε ενα αλλο επισης .

 

Το ενα το ειχα σε thunderbird στο pc και το αλλο σε live mail 2011 ...

 

Απο τη στιγμη που σεταρα το maildroid τα pc δεν μπορουν να συνδεθουν .

 

Τι γινετε ?

 

Τωρα που λετε για maildroid ... δεν μου λετε και μενα τι γινετε ?

 

Δεν βρηκα καποια σχετικη ρυθμιση στο maildroid που να μπλοκαρει κατι ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που λετε για maildroid ... δεν μου λετε και μενα τι γινετε ?

 

Δεν βρηκα καποια σχετικη ρυθμιση στο maildroid που να μπλοκαρει κατι ...

δεν στελνετε ενα email στον δημιουργο του maildroid να σας βοηθησει?εμενα οταν χρειαστηκα μου απαντουσε κανονικα
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πεντε .γιατί υπάρχει περιορισμος?

 

Μήπως έχεις την επί πληρωμή έκδοση;

 

Τωρα που λετε για maildroid ... δεν μου λετε και μενα τι γινετε ?

 

Δεν βρηκα καποια σχετικη ρυθμιση στο maildroid που να μπλοκαρει κατι ...

 

Εγώ τα δουλεύω και τα δύο (live mail και maildroid) χωρίς πρόβλημα.Το μόνο περίεργο που έχω συναντήσει είναι το εξής.Στο live mail έχω βάλει mail της forthnet χωρίς πρόβλημα ενώ στο maildroid δεν λειτουργεί με τίποτα.Με το mycosmos mail συμβαίνει ακριβός το αντίθετο!Oι υπόλοιποι λογαριασμοί δουλεύουν και στα δύο.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιουν τουιτερ ας τσεκάρουν το Falcon pro... Κοστίζει 0.80.... Τέλεια εφαρμογή... Τέλειο ui.. Smooth
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις την επί πληρωμή έκδοση;
α ναι..

10 char

 

Όσοι χρησιμοποιουν τουιτερ ας τσεκάρουν το Falcon pro... Κοστίζει 0.80.... Τέλεια εφαρμογή... Τέλειο ui.. Smooth
καποια ετσι ωραια και για facebook? Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στο maildroid εγώ έχω 4 λογαριασμούς και δεν αντιμετωπίζω απολύτως κανένα πρόβλημα. (Είναι όλοι λογαριασμοί google)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιουν τουιτερ ας τσεκάρουν το Falcon pro... Κοστίζει 0.80.... Τέλεια εφαρμογή... Τέλειο ui.. Smooth

έχει γίνει η μόνιμη εφαρμογή μου για το Twitter εδώ και λίγες μέρες ενώ πριν είχα το tweetcaster pro.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν παω εξωτερικο,ευρωπη και μιλησω μεσω skype ή viber εχω εξτρα χρεωσεις ?

 

Αν μιλησεις μεσω wifi δεν εχεις καμια χρεωση. Αν χρησιμοποιησεις 3G, εχεις, αλλα εξαρταται απο τον παροχο. Συνηθως ειναι ακριβουτσικα (εκτος αν εχει αλλαξει κατι τελευταια).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει η μόνιμη εφαρμογή μου για το Twitter εδώ και λίγες μέρες ενώ πριν είχα το tweetcaster pro.

 

Με βάση το γεγονός ότι η official είναι πολύ καλή, τι παραπάνω προσφέρει?? Γιατί από ότι βλέπω δεν έχει trial για να την τσεκάρω.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγώ τα δουλεύω και τα δύο (live mail και maildroid) χωρίς πρόβλημα.Το μόνο περίεργο που έχω συναντήσει είναι το εξής.Στο live mail έχω βάλει mail της forthnet χωρίς πρόβλημα ενώ στο maildroid δεν λειτουργεί με τίποτα.Με το mycosmos mail συμβαίνει ακριβός το αντίθετο!Oι υπόλοιποι λογαριασμοί δουλεύουν και στα δύο.

 

 

Παρομοιο με το δικο μου προβλημα φαινεται αυτο .... τι σε βγαζει στο PC που εχεις το mycosmos που λες ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη η προγραμμα που να εσωματωνει υποτιτλους στις ταινιες?δεν εννοω απλα να τους παιζει αλλα να κανει την δουλεια που κανει το aviaddxsubs για παραδειγμα για να μπορουν να παιζουν σε εξωτερικες συσκευες dvd/blueray.......
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

υπάρχει εφαρμογή που να κλειδώνει-κρύβει εφαρμογές και να δουλεύει σε ice cream?

Link to comment
Share on other sites

καποια ετσι ωραια και για facebook?

Το Friendcaster είναι κορυφή.

 

Σχετικά με το νέο Yahoo mail μια ερώτηση.

Δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις για νέα email πια.Τα έχω τσεκάρει όλα στις ρυθμίσεις.

Καμιά ιδέα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Friendcaster είναι κορυφή.

 

Σχετικά με το νέο Yahoo mail μια ερώτηση.

Δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις για νέα email πια.Τα έχω τσεκάρει όλα στις ρυθμίσεις.

Καμιά ιδέα;

 

βάλε το aquamail και ασε την εφαρμογή της yahoo! είναι για τα μπαζα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα . ψαχνω μια εφαρμογη για να εχω ηχητικη ειδοποιηση στις αναπαντητες κλησεις μου. Δηλαδη αν εχω μια αναπαντητη και το κινητο μου δεν ειναι διπλα μου αλλα σε αλλο δωματιο να με ειδοποιει ηχητικα καθε 5 - 10 λεπτα για παραδειγμα. Γνωριζεται καποια εφαρμογη? Η συσκευη μου ειναι sony experia arc s.
Link to comment
Share on other sites

Δώστε μια δεύτερη ευκαιρία στην επίσημη εφαρμογή του Facebook. Βγήκε η 2.0 έκδοση και είναι πολύ καλύτερη σε επιδόσεις και φαίνεται να μην κολλάει τόσο. Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

βάλε το aquamail και ασε την εφαρμογή της yahoo! είναι για τα μπαζα!

 

Έλα πες την αλήθεια.

Πέρνεις ποσοστά ;-)

 

Παρομοιο με το δικο μου προβλημα φαινεται αυτο .... τι σε βγαζει στο PC που εχεις το mycosmos που λες ?

 

Τίποτα.Απλώς δεν εμφανίζει τίποτα.Σαν να μην συγχρονίζει.Δεν έχει να κάνει με το maildroid.Και πριν το περάσω στο maildroid πάλι δεν λειτουργούσε.Και με thunderbird που είχα δοκιμάσει δεν λειτούργησε.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση: Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει ποιες εφαρμογές χρησιμοποιουν το Internet αυτή την στιγμή ;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει η μόνιμη εφαρμογή μου για το Twitter εδώ και λίγες μέρες ενώ πριν είχα το tweetcaster pro.

 

αδερφε εχει push η συγκεκριμενη η ειναι οπως του tweetcaster?

 

επισης μπορεις να στα γρηγορα να αναφερεις τις διαφορες που εχει σε εχει με το tweetcaster pro?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Έλα πες την αλήθεια.

Πέρνεις ποσοστά ;-)

χα χα αλλα ειναι τοσο ωραιο αυτο το holo look και γενικα οι ρυθμισεις του ειναι πιο ξεκαθαρες απο του maildroid που επισης εχω αγορασει.εχει καθαρες ρυθμισεις τι και ποσα kb να κατεβαζει αν ειναι με δικτυο η με wifi κλπ.. γιαυτο μου αρεσε και το ...διαφημιζω :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...