Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο το accuweather... αναγνωρίζει μέρη & περιοχές μια χαρά.

Θα δοκιμάσω και το underground από περιέργεια.

 

+1. Δεν το αλλάζω.

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβασεις απο το μαρκετ την εφαρμογη id3fixer,θα επιλεξεις σετ χαρακτηρων ελληνικα,θα τσεκαρεις ολα τα τραγουδια και θα στα φτιαξει

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!

 

Είχες αποτέλεσμα ; Εμένα ρε παιδιά γιατί δεν μου τα διορθώνει ; Ποια κωδικοποίηση επιλέγετε ;

Link to comment
Share on other sites

Τι πιστεύετε? Δουλεύει ή κοροϊδεύει?

 

http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=si.modula.android.instantheartrate

 

Tip : Πολύ απαλά το δάχτυλο στη κάμερα, μην πιέζετε.

 

Το έχω ένα χρόνο, και πραγματικά δείχνει τους παλμούς με απόκλιση 2-3 παλμούς το λεπτό (πταίσμα) το έχω τεστάρει αμέτρητες φορές, και όταν αθλούμαι..!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καποιος ειχε αναφερει μια εφαρμογη με την οποια οταν υπαρχουν 2 ρουτερ σε ενα χωρο με την ιδια συνδεση κλειδωνεις το wifi σε ενα απο τα δυο ωστε να μην συνδεεται και αποσυνδεεται διαρκως.ξερει κανεις ποια ειναι γιατι δεν το βρισκω?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο, μ`έσωσες. Επιλέγω κωδικοποίηση windows 1253 - Greek

 

για βοηθησε και εμενα τοτε γιατι εχω προβλημα. απο τοτε που το εκανα αυτο τα αρχεια με τα περιεργα γραμματα ενω μπορω ακομα να τα δω μεσω καποιου file manager, δεν παιζουν. αμεσως μετα εσβησα ολα τα τραγουδια και τα ξαναπερασα στο κινητο. αυτη τη φορα ομως απο την αρχη υπηρχε το προβλημα και τα αρχεια δεν επαιζαν, χωρις να πιραξω τιποτα με το id3fixer.

δεν καταλαβαινω τι σημβαινει.

μηπως η εφαρμογη αυτη δεν εχει σχεση και φτεει οτι τα αρχεια ειναι σε wma; να δοκιμασω να τα κανω convert σε mp3;

το περιεγο ειναι οτι στην αρχη μπορουσα να δω τα αρχεια στο player τωρα ομως οχι

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα έμαθα οτι στο widget locker υπάρχει κρυφό μενού .Ο τρόπος για να μπεις είναι ο ίδιος με τον nova ,δηλαδή widget locker >ρυθμίσεις >κρατημένο για ένα με δυο δευτερόλεπτα το volume down και ενεργοποιείτε το experimental .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καμια καλή πρόταση για πρόγραμμα καθαρισμού και ας είναι και επί πληρωμή εκτος του clean master ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κατα λαθος να ανοιξει με το τηλεφωνο ενα αρχειο vcf με το προγραμμα es explorer και τωρα καθε φορα που επιλεγω αυτο το προγραμμα μου ανοιγει το τηλεφωνο ωστε να πατησω ενα νουμερο για κληση.

 

Μπορειτε να μου πειτε πως το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση ωστε οταν παταω πανω σε αυτο το αρχειο να με ρωταει τι θελω να κανω το προγραμμα es explorer.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κατα λαθος να ανοιξει με το τηλεφωνο ενα αρχειο vcf με το προγραμμα es explorer και τωρα καθε φορα που επιλεγω αυτο το προγραμμα μου ανοιγει το τηλεφωνο ωστε να πατησω ενα νουμερο για κληση.

 

Μπορειτε να μου πειτε πως το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση ωστε οταν παταω πανω σε αυτο το αρχειο να με ρωταει τι θελω να κανω το προγραμμα es explorer.

 

ρυθμισεις --> εφαρμογες --> contacts and dialer (ή οπως αλλιως λεγεται) --> εκκαθαριση προεπιλογων

:)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα δεν αλλαξε τιποτα.

 

Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα οταν παω να ανοιξω αυτο το προγραμμα απο το "τα αρχεια μου" εφαρμογη που ειχε ηδη το κινητο μου βγαζει το μυνημα "Δεν ειναι δυνατη η ευρεση εφαρμογων για την εκτελεση αυτης της ενεργειας" οποτε λογικα κατι στο es explorer εχω κανει λαθος.

 

Με το που παταω απο το es explorer το αρχειο contacts.csv μου τρεχει αυτοματα το πληκτρογιο για να πατησω ενα νουμερο.

 

Εκανα αυτο που μου ειπες για το προγραμμα es explorer και ολα καλα.

 

Σε ευχαριστω πολυ.

Edited by Lordoftherings
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή και όμορφη πρόταση για widget καιρού είναι και το weatherlove.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καμια εφαρμογη δωρεαν που να δειχνει την εξωτερικη θερμοκρασια του χωρου για το S4;

 

βασικα αυτο που ψαχνεις δεν ειναι στην ουσια ο καιρος στην τοποθεσια σου;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, επειδη το S4 εχει αισθητηρα, μιλαω να δειχνει την θερμοκρασια του χωρου που βρισκεται το τηλεφωνο.

Δεν εχει σχεση με weather που θελει Internet

Link to comment
Share on other sites

Οχι, επειδη το S4 εχει αισθητηρα, μιλαω να δειχνει την θερμοκρασια του χωρου που βρισκεται το τηλεφωνο.

Δεν εχει σχεση με weather που θελει Internet

 

Οχ ναι δίκιο έχεις... Σορρυ.

Πάντως επειδή δεν έχω ακούσει καμιά εφαρμογή, ούτε καν ήξερα ότι το s4 μπορούσε να «νιώσει» την θερμοκρασια, αν αυτό δουλεύει όπως θες τότε είμαι και ο πρώτος. :-P

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.envyandroid.tempsens

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κατα λαθος να ανοιξει με το τηλεφωνο ενα αρχειο vcf με το προγραμμα es explorer και τωρα καθε φορα που επιλεγω αυτο το προγραμμα μου ανοιγει το τηλεφωνο ωστε να πατησω ενα νουμερο για κληση.

 

Μπορειτε να μου πειτε πως το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση ωστε οταν παταω πανω σε αυτο το αρχειο να με ρωταει τι θελω να κανω το προγραμμα es explorer.

 

Το esFileExplorer έχει δικό του σύστημα για να ανοίγουν τα αρχεία.

Πήγαινέ στις ρυθμίσεις του - Ρύθμιση καθαρισμού - Εκκαθάριση προεπιλογών, και θα φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

Καμια εφαρμογη δωρεαν που να δειχνει την εξωτερικη θερμοκρασια του χωρου για το S4;

 

Temperature & humidity κάνει αυτά ακριβώς που λέει το όνομά του

Link to comment
Share on other sites

Οχι, επειδη το S4 εχει αισθητηρα, μιλαω να δειχνει την θερμοκρασια του χωρου που βρισκεται το τηλεφωνο.

Δεν εχει σχεση με weather που θελει Internet

 

Το cpu-z δείχνει τις τιμές απο όλους τους αισθητήρες ακόμα και της ατμοσφαιρικής πίεσης.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δηλωσω στο es explorer με ποιο προγραμμα θα τρεχει το καθε τυπο αρχειου και αν εχω δηλωσει ενα αλφα τυπο αρχειου πως το σβηνω μετα ωστε να δηλωσω ενα αλλο ή να μην δηλωσω κανενα προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω λίγη βοήθεια. Κατέβασα το uccw και το Playbar. Ενώ βάζω κανονικά το Facebook ας πούμε, κάθε φορά που το πατάω δεν με βάζει στην εφαρμογή αλλά ανοίγει το uccw εκεί που το φτιάχνω. Βάζω για hotspot το Facebook messenger που θέλω και οταν πατάω save μου λέει feature not available for this skin Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Θέλω λίγη βοήθεια. Κατέβασα το uccw και το Playbar. Ενώ βάζω κανονικά το Facebook ας πούμε, κάθε φορά που το πατάω δεν με βάζει στην εφαρμογή αλλά ανοίγει το uccw εκεί που το φτιάχνω. Βάζω για hotspot το Facebook messenger που θέλω και οταν πατάω save μου λέει feature not available for this skin

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του uccw και δες αν είναι ενεργοποιημένο το hotspot mode

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του uccw και δες αν είναι ενεργοποιημένο το hotspot mode

 

Που είναι αυτό; ανοίγω την εφαρμογή πάω settings και μετά; μήπως θέλει την πληρωμένη έκδοση; αν υπάρχει κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...