Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μήπως γνωρίζετε πόσες προσπάθειες πρέπει να γίνουν με το μοτίβο ή με Pin (redme note 10 pro)προτού κλειδώσει το κινητό;

Τελευταία στη δεύτερη προσπάθεια αποτυχίας φοβήθηκα μην κλειδώσει και κάνει επαναφορά, ευτυχώς με την τρίτη ξεκλείδωσε.

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, D_G said:

Καλησπέρα.

Μήπως γνωρίζετε πόσες προσπάθειες πρέπει να γίνουν με το μοτίβο ή με Pin προτού κλειδώσει το κινητό;

Τελευταία στη δεύτερη προσπάθεια αποτυχίας φοβήθηκα μην κλειδώσει και κάνει επαναφορά, ευτυχώς με την τρίτη ξεκλείδωσε.

Δεν νομίζω να κλειδώνει ποτέ. 

Τουλάχιστον μια φορά που είχα ξεχάσει το μοτίβο εγώ δεν θυμάμαι να μου κλείδωσε μετά από αρκετές προσπάθειες. 

Απλά μετά από ένα αριθμό προσπαθειών, θα σου βάζει χρονικό όριο για να προσπαθήσεις ξανά και το οποίο αυξάνεται συνεχώς

 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

δουλεύει σε εσάς η επιλογή κειμένου από μια φώτο με κείμενο εάν ανοιχτεί από το google photos και ΌΧΙ από την εφαρμογή google lens;απο το google lens  κατευθείαν δουλεύει. 

12 minutes ago, ilka71 said:

δουλεύει σε εσάς η επιλογή κειμένου από μια φώτο με κείμενο εάν ανοιχτεί από το google photos και ΌΧΙ από την εφαρμογή google lens;απο το google lens  κατευθείαν δουλεύει. 

έφτιαξε μετά από επανεγκατασταση του google photos

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να συνδιάζει δύο οθόνες smartphone ώστε να μεγαλώσει η οθόνη στην ουσία;έστω και με κενό στην μέση.να βάλω δηλαδή δύο τηλέφωνα το ένα δίπλα στο άλλο,και να δω ένα βιντεο σε μεγαλύτερη οθόνη στην ουσία.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

σας εφτιαξε το θεμα με τις επαφες στην αναζητηση στο google maps?που δεν βρισκει τις επαφες (εαν εχουν διευθυνση)

εμενα ακομα τιποτα .εβαλα και την beta και παλι το ιδιο.

επισης ακομα δεν εχει φτιαξει το θεμα που δεν μπορεις να απαντησεις μεσω bluetooth εαν εχεις ενργο το do not disturb.δεν ξερω εαν φταιει η samsung Η η google

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

Εμένα στους χάρτες, μια χαρά δείχνει τις επαφές (με μπλε πινέζες)

οταν κανεις αναζητηση μιας επαφης μεσα απο το search του gmaps σου βγαζει την διευθυνση της επαφης?ποιο android εχεις ποια εκδοση? και ποια εκδοση gmaps?

4 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

Εμένα στους χάρτες, μια χαρά δείχνει τις επαφές (με μπλε πινέζες)

κάνε μου άλλη μια χάρη εάν έχεις bt ακουστικό όταν σε καλέσουν με ενεργοποιημενο το Do not disturb μπορείς να απαντήσεις από το bt ακουστικό; 

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

στο πρώτο, όχι...δεν το βγάζει...αλλά στον χάρτη βλέπω τα ονόματα των επαφών.

στο δεύτερο, θα σε βοηθήσω, αν θυμηθώ τα ακουστικά και κάνω δοκιμή με φίλο...οπότε κάποιος που το έχει πιο πρόχειρο ας δοκιμάσει..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

στο πρώτο, όχι...δεν το βγάζει...αλλά στον χάρτη βλέπω τα ονόματα των επαφών.

στο δεύτερο, θα σε βοηθήσω, αν θυμηθώ τα ακουστικά και κάνω δοκιμή με φίλο...οπότε κάποιος που το έχει πιο πρόχειρο ας δοκιμάσει..

μπορείς να πάρεις από το σταθερό σου το κινητό σου και δοκίμασε με ενεργό το do not disturb να απαντήσεις από το bt ακουστικό. πλέον δεν μπορείς! αυτό και αυτό με τους χάρτες ειδικά είναι απαράδεκτο. είναι πολύ χρήσιμο. ακόμα και το waze το έχει 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ilka71 said:

πως κατεβάζουμε από το cloud του google photos βίντεο/φωτογραφίες στην συσκευή μας; 

Δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή πλέον, αλλά δεν έχει απλά download?
Ή στο μενού του διαμοιρασμού μήπως έχει Save to ή κάτι παρόμοιο?

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, akilleas said:

Δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή πλέον, αλλά δεν έχει απλά download?
Ή στο μενού του διαμοιρασμού μήπως έχει Save to ή κάτι παρόμοιο?

εμ δεν έχει! η δεν το έχω βρει εγώ.. 

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις μια φωτογραφία, ένα από τα κουμπάκια που ανοίγουν κάτω, είναι το download. Για πολλαπλές φωτογραφίες δεν είμαι σίγουρος ότι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, katergaris1979 said:

Όταν ανοίγεις μια φωτογραφία, ένα από τα κουμπάκια που ανοίγουν κάτω, είναι το download. Για πολλαπλές φωτογραφίες δεν είμαι σίγουρος ότι γίνεται.

ναι για πολλαπλές έλεγα δεν το διευκρίνησα. το έκανα μόνο μπαίνοντας μέσω browser από το κινητό κατέβασε ένα αρχείο zip όπως στο πισι, το έκανα extract. έλεος. δεν ξέρω γιατί τα χαλάνε. έτσι και στο google maps αφαίρεσαν την δυνατότητα να ψάξεις μέσα από την εφαρμογή επαφές που έχουν διεύθυνση! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ilka71 said:

ναι για πολλαπλές έλεγα δεν το διευκρίνησα. το έκανα μόνο μπαίνοντας μέσω browser από το κινητό κατέβασε ένα αρχείο zip όπως στο πισι, το έκανα extract. έλεος. δεν ξέρω γιατί τα χαλάνε. έτσι και στο google maps αφαίρεσαν την δυνατότητα να ψάξεις μέσα από την εφαρμογή επαφές που έχουν διεύθυνση! 

Επιλέγεις τις φωτογραφίες που θέλεις> κοινοποίηση> Αντιγραφή σε > και διαλέγεις τον φάκελο που θα τις αποθηκεύσει...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, geotzia said:

Επιλέγεις τις φωτογραφίες που θέλεις> κοινοποίηση> Αντιγραφή σε > και διαλέγεις τον φάκελο που θα τις αποθηκεύσει...

το αντιγραφή σε το λέει πχ σε  εφαρμογή φακέλων όπως solid Explorer, cx file explorer 

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:

το αντιγραφή σε το λέει πχ σε  εφαρμογή φακέλων όπως solid Explorer, cx file explorer 

Το μαμά file explorer (διαχείριση αρχείων) Με τον fx explorer που δουλεύω εγώ δεν γίνεται...όταν διαλέξεις πάνω από ένα αρχείο αποθηκεύει σαν .xtml Της μαμάς όμως αποθηκεύει κανονικά!! Μόλις κατέβασα και τον cx explorer και αυτός αποθηκεύει κανονικά.

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος...

Θέλω να βρω κάποιο app ή τρόπο να στείλω sms είτε βάζοντας εγώ το όνομα αποστολέα που θέλω και να μην φαίνεται το νούμερο ή έστω να πάει σαν ανώνυμο νούμερο.

Υπάρχει τέτοια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, geotzia said:

Το μαμά file explorer (διαχείριση αρχείων) Με τον fx explorer που δουλεύω εγώ δεν γίνεται...όταν διαλέξεις πάνω από ένα αρχείο αποθηκεύει σαν .xtml Της μαμάς όμως αποθηκεύει κανονικά!! Μόλις κατέβασα και τον cx explorer και αυτός αποθηκεύει κανονικά.

τελεια ευχαριστω για το τιπ..δεν καταλαβαινω γιατι δεν γινεται κατευθειαν απο το gogle photos.μου θυμιζει τις αναπηριες της apple..

Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2024 at 1:53 ΜΜ, ilka71 said:

ναι για πολλαπλές έλεγα δεν το διευκρίνησα. το έκανα μόνο μπαίνοντας μέσω browser από το κινητό κατέβασε ένα αρχείο zip όπως στο πισι, το έκανα extract. έλεος. δεν ξέρω γιατί τα χαλάνε. έτσι και στο google maps αφαίρεσαν την δυνατότητα να ψάξεις μέσα από την εφαρμογή επαφές που έχουν διεύθυνση! 

Δεν χαλάνε τίποτε.

Μια χαρά λογική έχει να κατεβάζει πολλές φώτο έτοιμες σε ζιπ.

Σε έχει έτοιμο να τα στείλεις αλλού αν χρειάζεται.

Αλλιώς με 2 κλικ τις ξεζιπαρεις και τέλος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2024 at 7:48 ΜΜ, junglist said:

Δεν χαλάνε τίποτε.

Μια χαρά λογική έχει να κατεβάζει πολλές φώτο έτοιμες σε ζιπ.

Σε έχει έτοιμο να τα στείλεις αλλού αν χρειάζεται.

Αλλιώς με 2 κλικ τις ξεζιπαρεις και τέλος.

για το google maps;;δεν το χάλασαν;;είναι δυνατόν να αφαιρέσουν την πολύ χρήσιμη λειτουργία που μπορούσες να ψάξεις την διεύθυνση επίσης άμεσα μέσα από το gmaps ;;

η επίσης πλέον με ενεργό το do not disturb δεν μπορείς να απαντήσεις μια κλήση από το Bluetooth ακουστικό(εάν δεις μια κλήση από το ρολόι πχ και παρότι με μην ενοχλείτε ενεργό θες να την απαντήσεις).πως δεν χαλάνε..

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η Gov.gr?

Θα βγει και άλλη; 

Δεν μου βγάζει άλλη ακόμη. 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...