Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το keep βάλε, (αν δεν υπάρχει προεγκατεστημένο) και θα συγχρονίζουν τα πάντα, ακόμα και σε PC

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.keep&hl=en_US

 

Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

εβαλα στο viber 6 euro για να εχω απεριόριστες κλήσεις..

ερώτηση υπάρχει dialer η κάποιος τροπος μεσα απο το κινητό ετσι ωστε ολες μου οι κλήσεις πλεον να γινονται με viber out και να γλιτώσω κλικ ?έχω το p30 pro

Link to comment
Share on other sites

βάλε το onenote κι ξεμπερδεύεις.. συγχρονίζει και τα sticky notes στο pc κιόλας

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Τα μωρά καλό είναι να μην ακουμπάνε κινητό για πολλούς λόγους. Πέραν της εξάρτησης, των προβλημάτων στα μάτια που μπορεί να προκαλέσει κλπ το σοβαρότερο είναι η ψηλή αποροφητικοτητα ακτινοβολίας που έχουν τα μικρά (ειδικά τα πολύ μικρά/μωρά) όπου το κρανίο τους δεν έχει διαμορφωθεί ακόμη. Ειδικά αν το κινητό έχει υψηλό sar.

Άσχετο με το όλο θέμα και μιλώντας ως γονιός.

 

Off topic αλλά αυτό δεν ισχύει.

 

Anyway, όποιος θέλει κλείδωμα Applock fingerprint της SpSoft

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί παλιότερα εφαρμογή που φαίνονται οι συσκευές που είναι συνδεδεμένες στο ίδιο wifi. Μήπως την ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί παλιότερα εφαρμογή που φαίνονται οι συσκευές που είναι συνδεδεμένες στο ίδιο wifi. Μήπως την ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Fing? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.overlook.android.fing
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα νομίζω έχει γενικότερα θέμα το Vance γιατί μετά από ψάξιμο το βρήκα αλλά δεν έκανε log in με τίποτα στον λογαριασμό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα νομίζω έχει γενικότερα θέμα το Vance γιατί μετά από ψάξιμο το βρήκα αλλά δεν έκανε log in με τίποτα στον λογαριασμό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το microG (αυτo που ταιριαζει στην εκδοση vanced Youtube που εγκατεστησες) το περασες;

Link to comment
Share on other sites

Το microG (αυτo που ταιριαζει στην εκδοση vanced Youtube που εγκατεστησες) το περασες;

 

 

 

Έκανα εγκατάσταση κανονικά το microG στην κατάλληλη έκδοση του vance αλλά δεν έκανε log in στον λογαριασμό του YouTube. Εάν δεν είναι συμβατό το microG δεν ανοίγει καθόλου την εφαρμογή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση κανονικά το microG στην κατάλληλη έκδοση του vance αλλά δεν έκανε log in στον λογαριασμό του YouTube. Εάν δεν είναι συμβατό το microG δεν ανοίγει καθόλου την εφαρμογή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Οχι, το microG χρειαζεται ακριβως για να μπορεις να συνδεθεις στο λογαριασμο σου. Η εφαρμογη μια χαρα λειτουργει και μονη της, εγω μεχρι πριν λιγο, μονη της την ετρεχα. Τελευταιως ομως που εκανα λογαριασμο στο youtube, εβαλα και το microG και δουλεψεμε τη μια. Κι επειδη δεν εχω δει δευτερο παραπονο για την περιπτωση αυτη, μαλλον δεν εκανες κατι σωστα.

Δοκιμασε uninstall, ξανακατεβασμα των apks απο το "επισημο" site και reinstall.

 

Ως εσχατη λυση δοκιμασε να κατεβασεις την προηγουμενη εκδοση του vanced με το αντιστοιχο microG. Μεταξυ τους δεν εχω δει την παραμικρη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση κανονικά το microG στην κατάλληλη έκδοση του vance αλλά δεν έκανε log in στον λογαριασμό του YouTube. Εάν δεν είναι συμβατό το microG δεν ανοίγει καθόλου την εφαρμογή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και εγώ χθες προσπαθούσα και δεν τα κατάφερα. Δεν κατέβαινε από το επίσημο σαιτ. Σήμερα έβαλα αυτά τα δύο αρχεία και δούλεψε. Είμαι με Android 10.

https://www.dropbox.com/sh/76pe1ix0ek4r6wu/AACXe8dtIiVgi7p-EFeUjelNa?dl=0

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 ευρώ δώρο από το play store. Έχετε ιδέα για καμία καλή εφαρμογή που θα μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω;

Ισχύει μόνο για εφαρμογές από 2 ευρώ και πάνω.

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.

Το ξέρω πως είναι γενική ερώτηση αλλά αναρωτιόμουν εάν έχει κάνεις κάποια ιδέα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ εχουμε καμια εφαρμογη εφάμιλλη του AdGuard? Εληξε η premium αδεια μου και κοιταω να δω τι εναλλακτικές εχω, ιδανικά οχι με 25 ευρω :lol: Aλλα οχι και δωρεάν :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 ευρώ δώρο από το play store. Έχετε ιδέα για καμία καλή εφαρμογή που θα μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω;

Ισχύει μόνο για εφαρμογές από 2 ευρώ και πάνω.

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.

Το ξέρω πως είναι γενική ερώτηση αλλά αναρωτιόμουν εάν έχει κάνεις κάποια ιδέα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Αν μπορείς και θέλεις να δώσεις και κάτι παραπάνω (θα αφαιρεθούν φυσιολογικά τα € 2,00 από τη συνολική τιμή) μπορείς να ρίξεις μια ματιά στην Pro έκδοση του MX Player.

Είναι από τους καλύτερους, αν όχι ο καλύτερος media player, και πιστεύω τα αξίζει τα λεφτά του.

Απλά εγώ τον έχω ήδη αγορασμένο και δεν μου εμφανίζει αυτή τη στιγμή την τιμή του στο Google Play.

 

 

Γκαηζ εχουμε καμια εφαρμογη εφάμιλλη του AdGuard? Εληξε η premium αδεια μου και κοιταω να δω τι εναλλακτικές εχω, ιδανικά οχι με 25 ευρω :lol: Aλλα οχι και δωρεάν :)

 

Περίμενε την Black Friday για τις προσφορές.

 

Εγώ πέρσι αγόρασα το lifetime license για κινητό + pc, με € 9.99.

 

Αν δε θες να δώσεις τόσα λεφτά, για non rooted συσκευή δοκίμασε τα Blokada ή DNS66.

Αναλλακτικά ρίξε μια ματιά εδώ μέσα στο thread για το "πώς μπορούμε να κόψουμε διαφημίσεις σε non rooted συσκευές". Αν θυμάμαι καλά υπάρχει post στο οποίο αναφέρεται ότι μπορείς να βάλεις manually τους DNS του AdGuard στο κινητό σου, και να κόβεις μ' αυτόν τον τρόπο τις διαφημίσεις.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς και θέλεις να δώσεις και κάτι παραπάνω (θα αφαιρεθούν φυσιολογικά τα € 2,00 από τη συνολική τιμή) μπορείς να ρίξεις μια ματιά στην Pro έκδοση του MX Player.

Είναι από τους καλύτερους, αν όχι ο καλύτερος media player, και πιστεύω τα αξίζει τα λεφτά του.

Απλά εγώ τον έχω ήδη αγορασμένο και δεν μου εμφανίζει αυτή τη στιγμή την τιμή του στο Google Play.

 

 

 

 

Περίμενε την Black Friday για τις προσφορές.

 

Εγώ πέρσι αγόρασα το lifetime license για κινητό + pc, με € 9.99.

 

Αν δε θες να δώσεις τόσα λεφτά, για non rooted συσκευή δοκίμασε τα Blokada ή DNS66.

Αναλλακτικά ρίξε μια ματιά εδώ μέσα στο thread για το "πώς μπορούμε να κόψουμε διαφημίσεις σε non rooted συσκευές". Αν θυμάμαι καλά υπάρχει post στο οποίο αναφέρεται ότι μπορείς να βάλεις manually τους DNS του AdGuard στο κινητό σου, και να κόβεις μ' αυτόν τον τρόπο τις διαφημίσεις.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Οχι να σου πω την αληθεια τα 10 ευρω μου φαίνονται τιμια. Τοσο ειχα πάρει την ετησια περυσι.Οπότε περιμένω black Friday αφου πλησιαζει κιολας και αν δεν κάτσει το βλεπω παλι :)

 

Ευχαριστώ σας

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σε pie πηγαίνεις ρυθμίσεις WiFi/internet και βρίσκεις την επιλογή για ιδιωτικό dns. Εκεί βάζεις απλά dns.adguard.com και δεν βλέπεις διαφήμιση πουθενά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Οχι να σου πω την αληθεια τα 10 ευρω μου φαίνονται τιμια. Τοσο ειχα πάρει την ετησια περυσι.Οπότε περιμένω black Friday αφου πλησιαζει κιολας και αν δεν κάτσει το βλεπω παλι :)

 

Ευχαριστώ σας

 

Με τον κωδικο " HAPPY2019 " έχεις 30% έκπτωση, αλλά πιστεύω ότι στο Black Friday θα κάνουν καλύτερη.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σε pie πηγαίνεις ρυθμίσεις WiFi/internet και βρίσκεις την επιλογή για ιδιωτικό dns. Εκεί βάζεις απλά dns.adguard.com και δεν βλέπεις διαφήμιση πουθενά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χωρίς να έχει κάποιος αγοράσει το adguard;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχει κάποιος αγοράσει το adguard;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ναι, χωρίς καμία αγορά. Αυτό όμως μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα , πχ, σε εμένα έκοβε το ίντερνετ από το andftp (και κάποιες άλλες εφαρμογές που δε θυμάμαι) και δεν υπήρχε τρόπος να τα εξαιρέσω οπως γίνεται με το

αγορασμένο πρόγραμμα. Κατά τα άλλα, δουλεύει ρολόι, δοκίμασε το και αν δεν έχεις θέμα κράτα το έτσι. Απλά να το έχεις υπόψη σου ότι αν κάποια εφαρμογή δεν δουλεύει, μπορεί να φταίει αυτό.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, χωρίς καμία αγορά. Αυτό όμως μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα , πχ, σε εμένα έκοβε το ίντερνετ από το andftp (και κάποιες άλλες εφαρμογές που δε θυμάμαι) και δεν υπήρχε τρόπος να τα εξαιρέσω οπως γίνεται με το

 

αγορασμένο πρόγραμμα. Κατά τα άλλα, δουλεύει ρολόι, δοκίμασε το και αν δεν έχεις θέμα κράτα το έτσι. Απλά να το έχεις υπόψη σου ότι αν κάποια εφαρμογή δεν δουλεύει, μπορεί να φταίει αυτό.

οκ ευχαριστώ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε pie πηγαίνεις ρυθμίσεις WiFi/internet και βρίσκεις την επιλογή για ιδιωτικό dns. Εκεί βάζεις απλά dns.adguard.com και δεν βλέπεις διαφήμιση πουθενά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανα την παραπάνω διαδικασία στο samsung μου (χωρις να εχω εγκατεστημένο το adguard), κ συνεχιζω στο youtube να βλεπω διαφημίσεις πριν το βίντεο

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...