Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια καλή δοκιμασμένη εφαρμοή για todo list / reminders και αν έχει δυνατότητα και από web πρόσβαση ακόμα καλύτερα. Το keep και calendar google και το τρισαθλιο todo gmail όχι.

 

Δοκιμασίες evernote; Μέσα σ' όλα έχει και υπενθύμιση και έχεις προσβαση από παντού.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο spotify δεν μπορώ να το κάνω μόνιμα απόρρητο με κάποιο τροπο ??

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/2716b34034e2636348ca39b09ee1f659.jpg

Κάθε 6 ώρες γίνεται ορατό και πρέπει να το αλλάζω πάλι.

Έχω την premium έκδοση δοκιμαστηκα για 7 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και γενικά είμαι πολύ απαιτητικός.

Κατέληξα στο ticktick.

Αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις ποσότητας ειδοποιήσεων θα σε καλύψει και η free έκδοση.

 

Με αφορμή αυτό που έγραψες, το κατέβασα στο mac & κινητό μου. Έχεις δίκιο. Είναι πολύ καλό. Ιδιαίτερα το widget είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή δοκιμασμένη εφαρμοή για todo list / reminders και αν έχει δυνατότητα και από web πρόσβαση ακόμα καλύτερα. Το keep και calendar google και το τρισαθλιο todo gmail όχι.

Για δωρεάν το wunderlist, αλλιώς το todoist(αυτό έχω) . Και τα 2 σε συνδυασμό με sunrise calendar για να βλέπω συγκεντρωμένα τα todo και συμβάντα ημερολογίου.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή που να μετράει βήματα και να λειτουργεί σωστά σε HTC (m8) συσκευές? Το Accupedo λειτουργεί όποτε/όταν θέλει... :ninja:

 

"ευχάριστη άσκηση" από την HTC.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα όποιος μπορεί να μου προτείνει μία δωρεάν ή έστω με πληρωμή για μία φορά, εναλλακτική του Pushbullet. Τα βασικά που θέλω είναι notification mirroring (δεν με νοιάζουν τόσο τα actions), universal copy-paste και end-to-end encryption.

 

για το universal copy/paste έχω βάλει εδώ και 2 μέρες το Alt-C και είναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση του OTE TV GO για κινητά (0.8.73), ας ανεβάσει κάπου το .apk να δω αν μπορεί να εγκατασταθεί στο Oneplus One.

Από το Market μού βγάζει πως δεν είναι συμβατή με την συσκευή και δεν μ' αφήνει να την εγκαταστήσω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζει ολα τα αρχεία video.καποα αλλη;

Από περιέργεια..... γιατί θες να αλλάξεις το Quickpic;

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια..... γιατί θες να αλλάξεις το Quickpic;

 

Διάβασα οτι εξαγοράστηκε απο κάποια εταιρία η οποία δεν ειναι κ τοσο αξιόπιστη.

Ειναι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση του OTE TV GO για κινητά (0.8.73), ας ανεβάσει κάπου το .apk να δω αν μπορεί να εγκατασταθεί στο Oneplus One.

Από το Market μού βγάζει πως δεν είναι συμβατή με την συσκευή και δεν μ' αφήνει να την εγκαταστήσω.

http://www.easybytez.com/bgvifzrqn5q6

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Slim for Facebook, παίδες παναλαφρο, για όποιον θέλει να πετάξει την άχρηστη και θεοβαρη εφαρμογή. Πολύ καλή εμπειρία
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πέταξα την εφαρμογή φεισ και είμαι με τον Browser.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πέταξα την εφαρμογή φεισ και είμαι με τον Browser.

Κουραστικό είναι. Εγώ το κάνω μόνο όταν θέλω να στείλω αρχείο που δεν υποστηρίζει την αποστολή του ούτε το fb ούτε ο fb messenger. Εν τω μεταξύ, τόσο δύσκολο είναι να τα κάνουν να στέλνουν και κάτι άλλο εκτός από φωτογραφίες και βίντεο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Slim for Facebook, παίδες παναλαφρο, για όποιον θέλει να πετάξει την άχρηστη και θεοβαρη εφαρμογή. Πολύ καλή εμπειρία

Ειναι εκτος play store;;; δεν το βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εκτος play store;;; δεν το βλεπω

Λογικά αυτό είναι

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.rignanese.leo.slimfacebook

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για το .apk.

Εγκαταστάθηκε, και η εφαρμογή λειτουργεί.

Γιατί δεν μπορώ να την εγκαταστήσω από το Play, δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για το .apk.

Εγκαταστάθηκε, και η εφαρμογή λειτουργεί.

Γιατί δεν μπορώ να την εγκαταστήσω από το Play, δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Το θέμα είναι ότι έγινε η δουλειά έστω και με παράκαμψη. Είναι και στην επικαιρότητα άλλωστε..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι παίδες είναι βολικό για αυτό το πρότεινα και μόλις 700 kb
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι εξαγοράστηκε απο κάποια εταιρία η οποία δεν ειναι κ τοσο αξιόπιστη.

Ειναι λάθος;

Ναι όντως εξαγοράστηκε!

Δεν ξέρω αν τα παιδιά σου προτείνουν καμία εξίσου καλη με το Quickpic αλλιώς μπορείς να κάνεις αυτό που έχω κάνει και 'γω προς το παρόν. Εχω κατεβάσει από ' δω:

http://www.apkmirror.com/page/4/?s=Quick+pic&post_type=apps_post

Παλαιότερη έκδοση, προ Cheetah Mobile εποχής!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το note 3 εχει μαγνητικό αισθητήρα για την οθόνη (οπως και το nexus, και πολλά άλλα) οπότε θα πρέπει να βρεις μια θήκη που να εχει μαγνητακι στο σωστο σημείο, ή να κανείς πατέντα βάζοντας ένα στη θήκη που έχεις.

 

Slim for Facebook, παίδες παναλαφρο, για όποιον θέλει να πετάξει την άχρηστη και θεοβαρη εφαρμογή. Πολύ καλή εμπειρία
σου δειχνει ποιοι ειναι online;
Link to comment
Share on other sites

σου δειχνει ποιοι ειναι online;

Απ' ότι είδα όχι αλλά δεν είναι και τόσο ανάλαφρη. Χαζοκολλάει, ή εμένα μου φαίνεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ειναι από chrome browser! Γνώμη μου!! Και το slim είναι ακριβώς σαν να μπαίνεις από chrome. Οποτε Ποιος ο λόγος?

Μπαίνεις facebook από τον chrome και πατάς τις 3 κάθετες τέλειες πάνω αριστερά και πατάς εκεί που λέει Προσθήκη στην αρχική οθόνη. Και τσουπ και ένα εικονίδιο- σελιδοδείκτης- συντόμευση του fb και τελος. Συν ότι υποστηρίζει και ειδοποιήσεις κανονικά και δεν κολλάει πουθενά και δεν χρειάζεται να έχεις εξτρ Α εφαρμογές γι αυτο !!!!!!συν ότι δεν χρειάζεται να έχεις το μεσεντζερ για τα μηνύματα σου με τον chrome.

 

Όσο για το on line που ρώτησε ένα παιδί πριν. Μονο η κλασσική εφαρμογή του facebook δείχνει ποιοι είναι ενεργοί. Και το messenger δείχνει. Απο πουθενά αλλού δεν μπορείς να δεις.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...