Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το viber εχει ελαφρυνει καθολου? ή παραμενει θεοβαρο?

Αν εννοείς σε κατανάλωση μνήμης ναι, αν έχεις κατεβάσει stickers αλλά πίστεψε με αυτό είναι το μικρότερο από τα προβλήματα που έχει..

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό πρόγραμμα sms σαν το Χανσεντ sms, αλλά με χρέωση για να πην βγάζει διαφημήσεις, και να υποστηρίζει 160 Ελληνικούς χαρακτήρες;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό τιμημένο RAZR ,είχα μια εφαρμογή που έβαζες το τηλέφωνο στο αθόρυβο και του έδινες εντολή πχ σε 3 ώρες να ξαναγυρίσει σε κανονικό ήχο και δεν τη θυμάμαι, καμιά βοήθεια;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό πρόγραμμα sms σαν το Χανσεντ sms, αλλά με χρέωση για να πην βγάζει διαφημήσεις, και να υποστηρίζει 160 Ελληνικούς χαρακτήρες;

Δες το textra

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό τιμημένο RAZR ,είχα μια εφαρμογή που έβαζες το τηλέφωνο στο αθόρυβο και του έδινες εντολή πχ σε 3 ώρες να ξαναγυρίσει σε κανονικό ήχο και δεν τη θυμάμαι, καμιά βοήθεια;

Μήπως αυτό;

Shush! Ringer restorer

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.publicobject.shush

•••
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό πρόγραμμα sms σαν το Χανσεντ sms, αλλά με χρέωση για να πην βγάζει διαφημήσεις, και να υποστηρίζει 160 Ελληνικούς χαρακτήρες;

Δεν εχω διαφημισεις και στέλνω 160 χαρακτήρες στα σμσ :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάνεις για check in αεροπορικά εισιτήρια εφαρμογή; και ΑΝ είναι δυνατόν να έχει Ελληνικά.Ευχαριστώ

 

Αν θες να κλεινεις εισητηρια και να τα κανεις τσεκ ιν τοτε θες αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=net.skyscanner.android.gr

εγω αυτο χρησιμοποιω παντως

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κλεινεις εισητηρια και να τα κανεις τσεκ ιν τοτε θες αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=net.skyscanner.android.gr

εγω αυτο χρησιμοποιω παντως

 

Με έστειλες τώρα!!!! Την λατρεύω αυτήν την εφαρμογή και δεν ήξερα ότι κάνει και τσεκ ιν!!!!εννοείται ότι είναι από τις πρώτες που κατέβασα με το που πήρα το τηλ! ΣΕ ευχαριστώ πολύ καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή εφαρμογή για στατιστικά μπαταριας, τι καταναλώνει ενέργεια κλπ?

Δοκίμασα το better battery stats αλλά ενώ έχω root access, δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή εφαρμογή για στατιστικά μπαταριας, τι καταναλώνει ενέργεια κλπ?

Δοκίμασα το better battery stats αλλά ενώ έχω root access, δεν λειτουργεί

 

εδω εισαι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm

Link to comment
Share on other sites

Ποιον πάροχο χρησιμοποιείτε στο weather timeline?

 

Μετά από δοκιμές αυτο που θεωρώ πιο αξιόπιστο στις ενδείξεις είναι το

World weather online και ας μου λέει ότι οι περισσότεροι κοντά μου χρησιμοποιούν το forecast

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ

 

Τελικά το δοκίμασα, όλα καλά... αλλά στο screen time δεν ισχύουν αυτά που δείχνει. Δείχνει on-time 1ωρα,ενω ζήτημα αν ήταν ενεργή 15 λεπτά. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω θελω στην κεντρικη οθονη του ταμπλετ να φτιαξω ενα φακελο να δημιουργησω καποιους υποφακελους και να πεταξω καποια pdf αρχεια και ισως καποια word....

γινεται αυτο στην 4.4 η θελει καποια εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω θελω στην κεντρικη οθονη του ταμπλετ να φτιαξω ενα φακελο να δημιουργησω καποιους υποφακελους και να πεταξω καποια pdf αρχεια και ισως καποια word....

γινεται αυτο στην 4.4 η θελει καποια εφαρμογη?

Δοκίμασε να βάλεις μια εφαρμογή πάνω σε μια αλλη να δεις αν σου γίνει φάκελος. Σερνεις μια εφαρμογή η ένα αρχείο πάνω σε ένα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις μια εφαρμογή πάνω σε μια αλλη να δεις αν σου γίνει φάκελος. Σερνεις μια εφαρμογή η ένα αρχείο πάνω σε ένα άλλο.

 

αυτο το ξερω αλλα αυτο μηπως γινεται μονο αν θελεις να ομαδοποιησεις apps?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω θελω στην κεντρικη οθονη του ταμπλετ να φτιαξω ενα φακελο να δημιουργησω καποιους υποφακελους και να πεταξω καποια pdf αρχεια και ισως καποια word....

γινεται αυτο στην 4.4 η θελει καποια εφαρμογη?

 

 

Με τον es explorer μπορείς να δημιουργήσεις συντόμευση ενός φακέλου στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Με τον es explorer μπορείς να δημιουργήσεις συντόμευση ενός φακέλου στην αρχική οθόνη.

 

αρα αυτο γινεται μονο με καποιο app .... αλλιως οχι?

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή εφαρμογή για στατιστικά μπαταριας, τι καταναλώνει ενέργεια κλπ?

Δοκίμασα το better battery stats αλλά ενώ έχω root access, δεν λειτουργεί

Ειναι η καλύτερη εφαρμογή για να βλέπεις τι τρώει μπαταρία και παίζει άψογα σε τουλάχιστον 5 διαφορετικές συσκευές που έχω δοκιμάσει.

 

Τι εννοείς δεν λειτουργεί;

Της έδωσες δικαιώματα ροοτ;

Την έκανες system app, όπως θέλει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αρα αυτο γινεται μονο με καποιο app .... αλλιως οχι?

Δεν ξέρω αν γίνεται με άλλον τρόπο. Αλλά χωρίς file manager πώς θα διαχειριστείς φακέλους με αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται με άλλον τρόπο. Αλλά χωρίς file manager πώς θα διαχειριστείς φακέλους με αρχεία;

 

File manager υπαρχει!! αλλα μαλλον δεν γινεται αυτο που κανουμε στα windows που φτιαχνουμε εναν φακελο στην επιφανεια και πεταμε μεσα τα pdf μας... που στην ουσια αυτο θελω...

Link to comment
Share on other sites

File manager υπαρχει!! αλλα μαλλον δεν γινεται αυτο που κανουμε στα windows που φτιαχνουμε εναν φακελο στην επιφανεια και πεταμε μεσα τα pdf μας... που στην ουσια αυτο θελω...

 

Αυτό που θες γίνεται. Εγώ το κάνω με το WPS Office. Πας στο αρχείο και με παρατεταμένο πάτημα σου βγάζει τις επιλογές. Εκεί έχει το Add to homescreen όπου δημιουργεί συντόμευση στην homscreen σου. Απο εκεί και πέρα είναι θέμα launcher. Αν το υποστηρίζει κάνεις κανονικά φακέλους με τα εικονίδια όπως με τις υπόλοιπες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σταμάτησε ξαφνικά να μου λειτουργεί το youtube downloader!!!! Άκουσα ότι βγήκε νέα έκδοση.... Δεν μπορώ να την βρω ομως! Αν έχει κάποιος λινκ θα το ήθελα! Ευχαριστώ!

Η εκδοση του downloader που έχω είναι η 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σταμάτησε ξαφνικά να μου λειτουργεί το youtube downloader!!!! Άκουσα ότι βγήκε νέα έκδοση.... Δεν μπορώ να την βρω ομως! Αν έχει κάποιος λινκ θα το ήθελα! Ευχαριστώ!

Η εκδοση του downloader που έχω είναι η 4.4.2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Αλλά επειδή δεν βλέπω κάπου το download.....μπορείς να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω;

 

Edit: το βρήκα!!!! Ευχαριστω!!!

Το δοκίμασα κιόλας και κατεβάζει μια χαρά. Είναι και στα ελληνικά.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...